Jak a jak mýt strop a plastové panely v kuchyni

Bez ohledu na to, jak krásné a praktické je stropní obložení, vyžaduje péči.K znečištění dochází v důsledku prachu, mastnoty, horké páry.A nastává okamžik, kdy je nutné stropy umýt.Ale s tím, co se čistí, jaké hotové výrobky a lidové recepty se používají - stojí za to o tom mluvit podrobněji.Navíc každý typ opláštění vyžaduje zvláštní přístup.

Obsah
Co a jak omýt natřený strop

Nejprve musíte určit složení produktu, který maloval povrch stropu.Nejvhodnější je čištění olejových, akrylových a silikonových sloučenin.Mají vysoce pevné vrstvy a odpuzují vlhkost.Při praní se používají pouze měkké textilie a houby.

Rada!Vodná emulzní inkoust z vody může začít mýt, takže nemůžete takový povrch otřít.Stačí otřít navlhčeným hadříkem nebo dobře vyždímanou houbou.

Ale čistá voda nestačí k odplavení těžkých kontaminantů.Kapky sušeného tuku a sazí se omývají silnějšími prostředky.

Rada!Povrchy natřené vodou ředitelným nátěrem neumývají tvrdé skvrny.Takové letadlo se vymyje na základnu a pak se znovu natře.Jinak nelze skvrny odstranit.

Pro mytí jiných přípravků použijte:

 • roztok mýdla na praní, nastrouhaný a osušený v teplé vodě;
 • mycí prostředky připravené k použití bez aktivních přísad: Fairy, Drop;
 • koupelové detergenty, například sprchové gely: Chisto-Tel, Baby;
 • Čisticí prostředky bez gelu bez bělidla: Ariel, Tide.

Doporučení!K mytí používejte gelové detergenty, ředící prostředek vodou.Při nanášení čistých produktů na strop mohou skvrny zůstat.

Po omytí stropu opláchněte čistou vodou a otřete jej suchým hadříkem.Přísně se nedoporučuje používat abrazivní sloučeniny k čištění, používat tvrdé houby, škrabky nebo kartáče.

Používání formulací zakázáno:

 1. Bělidla. Takové směsi zanechávají lehké pruhy a pruhy nebo zcela rozpouští a oplachují vrstvy barvy.
 2. Aktivní chemikálie. Agresivní směsi mohou změnit barvu povrchu stropu, zakrýt je skvrnami.
 3. Rozpouštědla:Alkohol, aceton a směsi na nich založené.

Doporučení!Pokud jste si koupili prací prostředek, ale pochybujete o jeho kvalitě, vyzkoušejte na malém nenápadném místě.Například nad skříní nebo ve vzdáleném rohu.Je nutné nejen nanést směs a otřít ji čistým hadříkem, ale počkat 20-30 minut, aby se produkt projevil v plné síle.

Lidové léky:

 1. Vodka a voda.Alkoholická tinktura odplavuje tukové kapičky, silné znečištění.Síla směsi se stanoví nezávisle na základě provedených testů.
 2. Sůl s octem, sodou a vodou.Soda s octem působí pěnící špíně, ze které se skvrna rychle rozpustí.K zajištění kapalné složky je zde zapotřebí voda.Ale jak omýt strop vodou sodu: zředit 3-4 lžíce v 10 litrech vody.lsoda a můžete okamžitě umýt strop.Nepomohlo to, pak další možnost: 1 polévková lžíce.ljedlá soda 2-3 kapky octové esence.Jemně Gruel (rukavicí nebo houbou) naneste na skvrnu, aniž byste opustili její okraje.Počkejte 2 minuty a okamžitě je opláchněte vodou.

Důležité!Soda s octem, stejně jako soda s vodou, se používá v nejextrémnějších případech a pouze na natřené povrchy.Na stropech vyrobených z PVC, fólií, lišt nesmí být produkt používán kategoricky - to je příliš agresivní kompozice, která může beznadějně zničit dekor.

A další lék pro babičky: 0,5 kg soli na 10 litrů vody plus 3 lžíce.locet umyje i velmi špinavý lakovaný povrch.Ale velmi dlouho bude umývat velmi pečlivě.Roztok neaplikujte dlouhou dobu: opláchněte a okamžitě opláchněte čistou a teplou vodou.

Jak omýt strop panelů z PVC

K řádnému odstranění nečistot z plastového dekoru potřebujete znát několik pravidel:

 1. Nepoužívejte strouhadla, kartáče, kovové houby, nože a jiné brusné produkty.Poškrábají povrch, v mezeře se hromadí prach, který nelze omýt.
 2. Použití sloučenin na bázi toluenu a acetonu je přísně zakázáno.Směsi rozpouští plast.Totéž platí pro koncentrované směsi octa a soda - taková kompozice může zkazitpokrytí.
 3. Nelze vyvíjet tlak na lamely, aby se odstranila špinavá skvrna.Plast je příliš ohebný, promáčknutí může zůstat.

A nyní o tom, jak umýt plastové panely na stropě. Pro čištění lamel budou užitečné všechny stejné jemné čisticí prostředky jako pro barvy:

 • hotové sprchové gely: Moydodyr, Everyday a další;
 • mycí prostředek na mytí nádobí: Popelka, CIF;
 • Měkké dětské prášky: chůva s velkým ušima.

Doporučení!Čím jednodušší je složení detergentu, tím lepší pro plastové prvky.Všechny produkty jsou nejprve rozpuštěny ve vodě a poté použity k mytí.

Po omytí stropů je opláchněte čistou vodou a otřete je dosucha.Je nesmírně důležité sušit lesklé povlaky, na kterých mohou skvrny zůstat, dokonce i z čisté vody.

Doporučení!Pokud existují místa, která nejsou odmaštěna mýdlovou směsí, můžete vyzkoušet obvyklou gumu: otřete ji, poté ji opláchněte a otřete dosucha.Tady jsou jen mastná místa, která si utírají gumu, která za to nestojí - ještě více se rozšíří na povrch panelu.

Jak a jak umýt plastový strop v kuchyni:

 1. Bílé stropní nátěry se čistí mýdlem a odbarvením.Chcete-li vařit takto: nastrouhejte 1 kus mýdla na prkénko, zřeďte v 5 l teplé vody, přidejte 0,5 lžičky.bělidlo, promíchejte a lze jej použít.

Důležité!Bělidlo rozhodně neVhodné pro mytí barevných stropů z PVC panelů.

 1. Kapalina s amoniakem pomůže obnovit barevný dekor.Alkohol zřeďte vodou v poměru 1: 5, opláchněte a otřete dosucha.
 2. Pokud existují skvrny tuku, které ještě nebyly usušeny, otřete je mýdlem z vody a jedlou sodu.Opláchněte sušené kapky sodou a vodou a octem.Značka od 1 lžička.soda, 3 lžíce.lvodu a 2 kapky octového octu, položte na panel, nechte 10 sekund stát, důkladně opláchněte

Nejjednodušší a nejlepší způsob, jak setřít plast z jakéhokoli skvrn: citronová šťáva a soda.Šťáva z 1 citronu ve směsi s 1 lžička.jedlou sodu a tuto směs naneste na stropní vrstvu lokálně, pouze na skvrnu.Kyselina citronová nemá destruktivní účinek jako ocet a nebělí panely, takže nástroj lze použít na barevný plast.

Jak prát stropy regálů

Kovové hliníkové kolejnice jsou dobře odolné vůči kolísání vlhkosti a teploty.Při mytí byste však měli vědět, že lamely jsou potaženy polymery, a pokud povlak odtrhnete, strop ztratí estetiku a kvalitu.Zvažte, jak omýt strop, abyste jej nezkazili.

Nejprve několik pravidel:

 1. Strop stojanu můžete umýt čističem skla obsahujícím čpavek.Může to být: Popelka, Anti-Fat, Diamond.

Doporučení!Sloučeniny, jako je Anti-Fat, velmi dobře pomáhají, vypořádají se se vysušeným znečištěním, bez ohledu na stupeň stáří.Důležité je to přehánětOtřením povrch nepoškrábejte.

 1. Složení pro mytí sprchových kabin a oken motoru velmi dobře pomáhá.Tyto sloučeniny se nazývají přesně to a prodávají se ve zvláštních odděleních železářství.
 2. K mytí nádobí lze použít mýdlové směsi.Je však lepší použít takové přípravky, ve kterých nejsou žádné další složky rostlin a změkčovadel.Například směs vhodná pro každý den je nejjednodušší a nejlevnější možností.Zřeďte vodou a opláchněte strop, poté opláchněte čistou vodou a otřete dosucha.
 3. K čištění používejte pouze měkké hadry, houby a pěnové mopy s dlouhou manipulací.

Doporučení!Chcete-li obnovit lesk na výzdobu, je pečlivě tře suchou hadříkem.Je nutné leštit, dokud nejsou skvrny a skvrny úplně odstraněny.

Vědět, co je strop stojanu a co můžete umýt, mějte na paměti, že jej nelze použít.Omezení se vztahují na:

 • všechna brusiva;
 • drsné a agresivní čisticí prostředky;
 • krátké štětinové kartáče;
 • škrabky, nože.

Takové stropy nelze prát ani zadní stranou utěrky - je poškrábaný.

Doporučení!Skvrny ze sušených kapek zůstávají velmi často v koupelně na stropě.A pokud je voda tvrdá, není snadné takové znečištění odstranit.Po ruce se hodí směs 0,5 ks mýdla na praní, strouhaná, 3 l teplé vody, 2 lžičky.soda a 0,5 lžíce.amoniak.Nechte směs rozpustit skvrny, opláchněte, opláchněte vodou a vyleštěte.