Jak a jak dokončit strop v soukromém domě - to nejlepší

Dokončovací práce v interiéru jsou jednou z hlavních součástí výstavby a opravy soukromého domu.A dekorace stropu je důležitý proces, který vyžaduje promyšlený a rozvážný přístup.Zvažte, jak dokončit strop v soukromém domě, jaké materiály budou užitečné pro majitele.Diskutujeme také o vlastnostech směřujících k rovině v závislosti na typech podlah.

Obsah
Možné povrchové úpravy

Výrobci nabízejí značný sortiment pro zdobení povrchu 1

Způsoby dokončování:

 • vápno;
 • malba;
 • dekorace sádrokartonovými deskami se štukaturou;
 • dekorativní omítka;
 • závěsné systémy;
 • napínací tkanina;
 • obložení stěn;
 • opláštění GCR;
 • Tapetování.

Možnosti se volí v závislosti na rovnoměrnosti povrchu stropu.Pokud jsou v letadle závažné závady, výrazné rozdíly ve výšce, je mnohem jednodušší vybavit zavěšenou, tahovou strukturu, ale zde je důležitá výška stěn - všechny falešné stropy „odvádějí“ prostor.Při nepřítomnosti vážných vad stačí vyhladit povrch a můžete malovat, vybělit, tapety.

Podívejme se podrobně na výhody a nevýhody každé varianty dokončovací dekorace.

Malování

Klasická verze - malování letadlav bílém.V obývacím pokoji nebo ložnici jsou vhodné teplejší odstíny, ale pokud jsou stěny nízké, tmavá barva vizuálně zvětší místnost.V tomto případě se doporučuje zesvětlit nástěnné panely nebo použít pastelové barvy, barvy s dekorativními efekty.

Sádra, sádra, polystyrenová pěna

Desky vyrobené z lehké polystyrénové pěny, soklu se štukaturou, sádrokartonové výlisky nevyžadují zvláštní instalační zkušenosti.Upevněte prvky k přilepení, samořeznými šrouby a pro změnu jsou bílé části natřeny barvou.Texturou omítky je další možnost pro opláštění.V prodeji jsou kompozice s hladkou a texturou texturou, imitace mramoru, kamene, vzorované panely.Technika aplikace vyžaduje zkušenosti a trpělivost.

Falešné, zavěšené stropy

Toto jsou konstrukce, které dobře zakrývají všechny vady povrchu, komunikace, dráty.Systémy lze doplnit podsvícením ve formě LED pásů, bodových světel, vybavit víceúrovňovými stropy, výklenky tvarů a dalšími křivočarými strukturami.

Vysoce kvalitní osvětlení vizuálně rozšíří prostor a styl řešení se úspěšně doplní řadou návrhových řešení.Je povolena kombinace struktur zavěšení a tahu.

Důležité!Při rozhodování o zavěšení nebo zavěšení stropů vyhodnoťte vytrvalost základny.Pokud se překrývání již dobře posloužiloje netěsný, nemůže vydržet vodítka, závěsné profily - v tomto případě se doporučuje upevnění upevňovacích prvků na zdi.

Tapeta

Jednoduché řešení pro opláštění, ale vyžaduje vyrovnání roviny jakýmikoli dostupnými prostředky.Existuje spousta dekorativních možností: kombinace různých barev a odstínů, použití těžkých, strukturálních, bambusových tapet, dekor s tiskem fotografií, samolepky.

Vlastnosti konstrukce stropů soukromého domu

Před výběrem toho, co dokončit strop v dřevěném domě, je třeba zvážit hrubý povrch a provést následující práce:

 1. Zkontrolujte tepelně izolační materiál.Pokud je to nutné, vyměňte listy, pokud byl použit hromadný izolační produkt, obnovte jej.
 2. Namontujte vodní, parotěsnou zábranu.Ve starém domě musíte vzít v úvahu sílu podlah, stěn.Pokud je struktura již opotřebená, je lepší nahradit těžké materiály moderními materiály s malou hmotností.

Jako izolace jsou vhodné různé plachty, svitky, sypké materiály, typ místnosti nad stropem tahu ovlivňuje výběr: vyhřívaný podkroví nebo podkroví bez topení.Po výměně, obnově hrubovacích materiálů můžete začít dokončovat práce a dokončit konečný strop v soukromém domě.

Které stropy jsou lepší

Povrchová úprava závisí na účelu a typu místnosti.Pokud například není prostor vyhříván, je opláštění sádrovou deskou nebo dřevem iracionální.Materiál se rychle stane nepoužitelným abude vyžadovat výměnu.V tomto případě jsou vhodné zavěšené konstrukce s plastovými panely.

Jaké další typy stropů jsou v soukromém domě:

 • PVC stretch fabricsnadno odolává změnám vlhkosti a látkovým stropům - změnám klimatu;
 • Listy GKL, překližka vyrovná stropní rovinu pro tapetování, malování, vybílení;
 • strom je vhodný pro budovy trvalého bydliště, s včasným zpracováním, impregnací, nátěr bude trvat mnoho let;
 • texturovaná, dekorativní omítka - materiál je krásný, ale těžký, ale ne horší než zavěšené struktury skrývají vady na povrchu stropu.

Při výběru možností dokončování stropu v soukromém domě je třeba zohlednit výšku stěnových panelů.

Dokončování malých stropů

Staré domy se neliší výškou stěn, takže si musíte zvolit varianty obkladů tak, aby povrchová úprava stropu vizuálně nesnižovala již tak malé rozměry objektu..

Doporučení od profesionálů vám pomohou vybrat dekor:

 1. Upřednostňují světlé barvy.Nemusí to být bílé, je vhodná celá řada pastelových odstínů.
 2. Lesklý strečový PVC film výrazně rozšiřuje prostor.Vhodné jsou také saténové tkaniny, které jemně lámou a rozptylují světelný paprsek.
 3. Při výběru svítidel je lepší opustit masivní lustry, upřednostňovat svítidla a LED pásek.
 4. Bzrcadlo, kovové panely mohou být namontovány v ložnici, takové prvky na strop vizuálně zvětšit prostor, zejména pokud není celá rovina je stanovena, ale pouze oblast nad postelí.

Velký význam má design interiéru, nábytek.V místnostech malého formátu by měl být zachován minimalismus: pouze potřebný nábytek je lehký.Prostorné pokoje s nízkými stropy vypadají dobře na nízkých nohách „rozložených“ na podlaze.

Možnosti dokončení dřevěného stropu v soukromém domě

Při výběru, které stropy se nejlépe provedou v soukromém domě, je třeba se podívat, jaké jsou stropy.Zpravidla se jedná o lehké nosníkové struktury doplněné izolačním materiálem a šité lemováním.Dřevěný dům se vždy zmenší, a to ovlivní krytiny.

Zejména pokud je struktura vystavena sezónním pohybům, pak je omítnutí stropu tlustou vrstvou, například za použití strukturované kompozice, zbytečné - nejmenší trhlina povede k následnému zhroucení povrchové úpravy.V tomto případě je snazší vytvořit zavěšené, zavěšené struktury (s nástěnnými držáky), natřít nebo vybělit povrch.

Dřevo bude dobrým materiálem, kombinuje se s jakýmkoli stylem, interiérem a toleruje změny teploty a vlhkosti.Nepoužívejte dřevo (kroměmodřín) v místnostech s konstantní vysokou vlhkostí jsou zde vhodné stretch fólie z PVC nebo saténové tkaniny, ale s jedním nuancí - maximální teplota je +60 ° C

Poznámka!Dřevěné nátěry jsou pravidelně ošetřovány pěnou, impregnací bugem, houbou, plísní.Antiseptika, antipreny se prodávají podle druhu dřeva ve zvláštních odděleních stavby, železářství.

Zvažte možnosti dokončování stropu v dřevěném domě, výhody a nevýhody nejpopulárnějších dokončovacích materiálů.

Podšívka

Jedná se o lamely nebo lamely vyrobené ze dřeva, které po správné instalaci vypadají originální, svěží.

Výhody:

 • vysoká míra hlukové a tepelné izolace;
 • dobře zakrývají defekty roviny;
 • není vyžadováno předchozí vyrovnání stropů;
 • dlouhá životnost;
 • rychlá instalace.

Existují také nevýhody: je to hořlavý materiál, který může při prudkých změnách teploty ztratit tvar.Pro obložení stropu je vhodný materiál z modřínu, dubu nebo borovice.Podšívka z borovice je považována za nejdražší materiál a vykazuje dobrý poměr cena /kvalita.

Povrchová úprava GKL

Mezi výhody opláštění patří: schopnost propouštět vzduch bez kondenzace na povrchu, rychlá instalace a absence práce pro vyrovnávání stropu.Listy GKL skrývají všechny vady, vodiče, komunikaci.Ale hygroskopičnost, hořlavost a nutnostrámová uspořádání lze považovat za významné nedostatky.Povrch plátů po tmelení se ale dokonale vyrovná a lze jej malovat, tapetovat, zdobit i jinými způsoby.

Při výběru materiálů pro dokončení povrchu stropu je třeba vzít v úvahu výšku zdí v soukromém domě, účel místnosti a také zvážit osvětlení.