Italská keramická dlaždice

Itálie.Krásná země se svými staletými tradicemi a vynikající kulturou představila světu mnoho různých užitečných věcí.Jedním z těchto dárků je italská keramická dlaždice, která je velmi důležitým a nepostradatelným dokončovacím materiálem.

Obsah
Jak to všechno začalo

V Itálii se po více než 10 století vyráběla keramická dlažba.Když v polovině X století to začalo být vyráběno asi.Mallorca, to bylo používáno jen pro výzdobu místních kostelů a chrámů.

Po nějaké době mnoho italských šlechticů široce používalo keramické dlaždice z červeného jílu k dekoraci svých prostor.

Získala obrovskou popularitu a přítomnost drahých keramických obkladů v domě jasně hovořila o postavení jejího majitele.

Další fází vývoje keramických dlaždic bylo uvolnění majoliky, nového typu dlaždice, která byla potažena speciální barevnou glazurou.Bylo to v Itálii v XIV, že taková dlaždice potažená barevnou glazurou byla vyvinuta a uvedena do sériové výroby.

Historie rodiny

Jednou z vlastností italské keramické dlaždice je, že se vyrábí v malých rodinných závodech, jejichž počet je více než 350. Tyto závody se nacházejí hlavně v Modeně aRegio Emillia, v místech, kde se vyskytují velká ložiska červené hlíny- Hlavní součást italských keramických obkladů.

Tajemství výroby dlaždic byla předávána z generace na generaci italských rodin.Je třeba poznamenat, že mnoho továren stále vyrábí ručně vyráběné keramické dlaždice.Návrhář přichází s individuálním a jedinečným vzorem pro každého klienta, na základě přání klienta.Vyrábí se speciální forma, ve které se pečou keramické dlaždice.Musíte připustit, že je velmi originální a solidní, když se u vás na zdi nebo na podlaze položí dlaždice s vaším rodinným monogramem.

Nyní se malé závody rozrostly v obrovské továrny na keramické dlaždice.Vyrábějí miliony metrů čtverečních keramických obkladů, hranic, dekorů a panelů, které se pak úspěšně prodávají v mnoha zemích světa.

Módní dlaždice

Nespornou skutečností je, že Itálie je právem považována za světové centrum nejen módy pro oblečení, ale také proto, že právě zde se ve světě objevují nové myšlenky.keramické dlaždice, které se pak stávají globálními trendy.

Nejznámějšími keramickými umělci jsou Italové.Od dětství, které pohlcuje lásku krásy s mateřským mlékem, dostává inspiraci od místní přírody, architektury a lidí, vytváří opravdová mistrovská díla.

Existuje celá řada uměleckých škol, které vychovaly mnohoskvělí návrháři.

​​

Kromě toho lze mezi tvůrci velkolepých a exkluzivních sbírek keramických obkladů uvést i světově proslulé italské designéry jako Versace, Petracers, Сottoveneto, Baradelli a několik dalších.Poté, co se podařilo vytvořit módní kolekce oblečení, také talentovaně a nadšeně vytvořili sbírky keramických obkladů a dekorů.

Mnoho italských umělců keramiky neustále pracuje s velkými výrobci keramických dlaždic po celém světě.Domácí výrobci keramických dlaždic také opakovaně apelovali na italské designéry, aby vytvořili nové kolekce, které byly poté uvedeny do výroby a měly se zákazníky úspěšný.

Návrh italských dlaždic

Stoleté tradice, krásná příroda, skvělá chuť a vrozený smysl pro krásu - to vše dává italským návrhářům příležitost vytvářet nádherné sbírky keramických dlaždic.

Návrh italských keramických obkladů se vyvíjí tak, aby vytvořil holistický obraz místnosti nebo dokonce celého domu.

V kuchyni převládají živé scény, v koupelně převládají klidné motivy na mořské téma a na výzdobu haly a obývacího pokoje se používají keramické dlaždice vyrobené z přírodního kamene, díky čemuž je místnost okamžitě úctyhodná a aristokratická.

Kromě klasických předmětů jsou sbírky italských keramických dlaždic také impulzivní a extravagantní.Originální dekory, spomocí povrchových úprav z drahých kovů a kamenů, krásné panely doplňují obrázek a umožňují, abyste každé místnosti udělali jedinečný a krásný vzhled.

Každá místnost má vlastní dlaždici

Keramické dlaždice, které se vyrábějí v Itálii, mohou nejen vytvořit originální a luxusní interiér.Jeho důležitou vlastností je, že keramické obklady jsou rozděleny do kolekcí pro koupelnu, chodbu, chodbu, kuchyň, stěny a podlahy.Existuje také mnoho různých sbírek pro veřejné prostory.

Kromě toho je třeba při výrobě keramických obkladů brát v úvahu podmínky, za kterých bude použita.Například pro veřejné prostory a garáže jsou dlaždice velké tloušťky vyráběny se zvýšenou tuhostí, protože budou vystaveny velkému a stálému zatížení.

V koupelně jsou dlaždice zdrsněné, aby na ně nebylo možné sklouznout.

Keramické dlaždice, které se používají k dekoraci stěn a podlah kuchyní, mají zvýšenou odolnost vůči různým chemikáliím, které se nacházejí v pracích prostředcích.

Doporučená četba:

Zajímavá fakta o italských keramických obkladech

Důležitou pobídkou ke koupi italských keramických obkladaček budou zajímavá fakta a čísla o tom:

  1. V Itálii je více než 350továrny, které vyrábějí keramické dlaždice.Žádná další země vsvět se nemůže pochlubit tolika výrobci keramických dlaždic.
  2. Nyní v Itálii se každoročně vyprodukuje 700 milionů metrů čtverečních.m dlaždice, kde více než 100 milionů metrů čtverečníchVyrábělo se v jiných zemích, včetně Ruska.
  3. Italové nakupují pouze 30% keramických dlaždic, které se vyrábějí v jejich domovině.Zbývajících 70% je exportováno do všech zemí světa.
  4. 90% výrobců keramických dlaždic používá italské vybavení, které je právem považováno za nejlepší na světě.

Charakteristika keramických obkladaček z Itálie

Pokud pečlivě analyzujete vlastnosti keramických obkladaček z Itálie, pak podle mnoha ukazatelů to bude nejlepší materiál pro výzdobu stěn a podlah vv jakékoli místnosti.

Velmi důležitou vlastností keramických dlaždic je její odolnost vůči velkému zatížení.Při správné a profesionální instalaci, při dodržení všech technologií, budou italské keramické dlaždice mnohem pevnější než železobeton.

Další důležitou výhodou je relativně vysoká tuhost italských dlaždic.To jí dává příležitost nedeformovat se ani při velkém zatížení.Vysoká tuhost je zvláště užitečná, když se keramické dlaždice používají k dekoraci veřejných prostor - nákupních center, kin, stadionů, protože jsou vystaveny vysokému provoznímu zatížení.

Je třeba také poznamenat vynikající tepelnou vodivost italských keramických dlaždic.Je to skvělé pro vytvářenípodlahové krytiny zateplené podlahy, přenášející maximální tepelnou energii z topných těles do místnosti.

Velmi užitečnou vlastností je vynikající požární odolnost.Keramické obklady z Itálie lze díky svým žáruvzdorným vlastnostem bez problémů použít k dekoraci krbů a kamen.Používá se také k vytváření zástěr poblíž kamen v kuchyni.

Důležitým faktorem je odolnost keramické dlaždice vůči vlhkosti a slunečnímu záření.

S využitím pokročilých technologií spolu se staletými tradicemi a tajemstvím byli italští výrobci schopni vyrábět dlaždice, které neztrácejí svůj jas díky dlouhodobému vystavení vodě a ultrafialovému záření.

Světoznámá značka „keramická deska Itálie“ potěšila lidi po mnoho staletí.Italští výrobci keramických obkladů vyrábějí na základě stoletých tradic a moderních technologií vysoce kvalitní výrobky, které budou sloužit po mnoho let a během této doby neztratí své technické vlastnosti a atraktivní vzhled.

Italští návrháři vytvářejí skutečně mistrovská díla keramických obkladů.Vývoj nových barevných schémat a originálních spiknutí, míchání klasiky a modernismu, umožňuje pokaždé přijít s něčím novým a originálním.Neustále se vyvíjejí nové nápady v designu, které každý rok najdou své zákazníky.