Instalace žlabů pro kutily

Střešní žlaby jsou namontovány tak, aby byl základ suchý, aby byla chráněna konstrukce před erozí ve švech, aby se zabránilo vlhkosti v domě.Díky prefabrikovaným strukturám z prefabrikovaných prvků bylo možné vyrobit okap vlastními rukama a provést instalaci ebb sami.Instalace přílivu a odlivu znamená v domácnosti pohodlný a účinný sběr vlhkosti zbývající na střeše před deštěm, sněhem a ledem a jeho vypuštění ze střechy na určené místo.Jak provést odtok a správně nainstalovat odlivy?Nejprve si musíte vybrat typ zařízení, které bude sloužit jako instalovaný výfukový systém na střeše budovy.

Obsah

Typy drenážních systémů

Urob si sám pro střechunainstalovat někoho.Stavební trh nabízí široký výběr zařízení vyrobených z různých materiálů.

Instalace odlivů se stala jednoduchou a dostupnou operací, která netrvá dlouho.Hlavní typy staveb ve stavebnictví jsou následující:

  1. Plast;
  2. Ocel pozinkovaná;
  3. Hliník.

Systémy z těžkých kovů vyžadují pečlivý výběr dílů a prvků, zvláštní přesnost a montážní dovednosti.Před instalací odlitku z mědi nebo slitiny zinku a titanu je lepší konzultovat s hlavním stavitelem nebo pozvat odborníka.

Instalace zařízení pro nakládání s odpady

Doporučená četba:

Pojďme se blíže podívat, jak na toodlivy na střeše vlastními rukama.Než začnete s instalací, musíte mít na skladě všechny součásti, upevňovací prvky a součásti a také získat potřebné nástroje.Seznam pro nákup je:

  1. Žlaby.Jsou k dispozici ve standardních velikostech, spolu s trubkami vhodnými pro průměr sekce.Pro vaši střechu budete potřebovat žlaby, které jsou o něco kratší, než část střechy, na které budou instalovány.
  2. Dlouhá odtoková trubka odpovídající výšce budovy.
  3. Přijímací trychtýř nebo několik takových trychtýřů, kterými voda protéká z okapů do potrubí.
  4. Trubkové svorky a držáky.U cihel a dřeva se svorky kupují samostatně.Konzoly jsou potřebné v množství jednoho kusu na metr plánovaného designu.
  5. Koncové vložky, zátky a šrouby.
  6. Pro spojování v rozích - nejméně dvě rohové vložky.

Instalace odlivu se provádí pomocí následujících nástrojů: pila a pilník na práci s kovem, šroubovák, úroveň konstrukce a sledovací šňůra pro kontrolu rovnoměrnosti struktur a tužka pro označení.

U střech o celkové ploše 100 metrů čtverečních se průměr potrubí vybírá nejméně 10–15 cm. U budov se složitou konfigurací jsou ve všech čtyřech rozích umístěny svislé švestky.Optimálníinstalace přílivu a odlivu se provádí s okrajem nejméně 6–7 cm od střechy.

Zóna pro odtok vody by měla být umístěna na místě, kde nedochází k erozi základu a poškození asfaltu na chodníku.Abyste mohli instalovat efektivně fungující zařízení, musíte upevnit odliv s mírným sklonem - nejméně 3 mm na jeden metr struktury.Je-li střecha rovná, je odliv upevněn k římse nebo stěně.Mezi trubkami není mezera ponechána více než 5-6 metrů.

Postup instalace pro drenáž střechy pro vlastní potřebu

Instalace střešních kohoutů vyrobených zlehké materiály a PVC, nevyžaduje další dovednosti.Hlavní věcí v procesu je instalace a upevnění zařízení na střechu vašeho domu přesně podle pokynů.Jak vyrobit drenážní systém a jak správně upevnit systém na střeše, vám budou podrobně ukázáni mistři ve videu.

Prvním krokem je označení místa, kde budou prvky licího systému namontovány na střeše.Nejdříve vložte trychtýř, který slouží jako průvodce.Kolem ní prochází osová čára a držáky žlabů budou umístěny na dvou stranách nálevky ve vzdálenosti 15-20 cm.

Aby voda nepřetekla, měla by jít na okraj a ne do středu instalovaného trychtýře.

Poté označte místo pro okap, které musí být nastaveno s určitým předpětím.Za tohle vyBudete potřebovat dlouhou desku a úroveň.Po výpočtu sklonu pokračují v montáži okapů.Musíte je udělat tak dlouho, aby byl prostor pro připojení vložek - nejméně 10 cm. Okraje jsou oříznuty pilou na pily a poté očištěny pomocí souboru.Zkontrolujte přesnost montáže a instalace konektorů, pak úhel žlabů.Pokud voda nevyteče, nakloňte žlaby silněji.

Po instalaci přílivu a odlivu můžete pokračovat v instalaci sestupného potrubí.Jeho délka je obvykle asi dva metry.Pokud je k dispozici dostatečná délka, můžete potrubí připojit přímo k trychtýři nebo mezi ně vložit ohyb.V takovém případě nebude voda před vstupem do potrubí postřikována vodou.Lokty a konektory zvyšují tažnost a prodlužují životnost systému, v případě potřeby je lze snadno vyměnit.Počet prvků a materiálů můžete vypočítat předem.

Pokud se vám líbí možnost rozpočtu, můžete vždy najít potrubí nebo pás z pozinkované oceli pro vlastní instalaci odlivu na střeše letního domu nebo garáže.Za tímto účelem se dýmka rozřeže a získá domácí koryto.Pro efektivní odtok vody by měla být střecha blíže dovnitř nebo uprostřed okapu.

Přítomnost drenážního systému se stala prakticky nezbytnou pro všechny typy budov, venkovských domů a venkovských chalup.Drenážní zařízení obvykle slouží jako dekorace na střechu, což budově dává celkový vzhled.