Instalace zavěšených stropů bez vlastního vytápění

Existují dvě varianty zavěšených stropů - film a textilie.První odrůda je namontována po předehřátí panelu pomocí tepelné pistole.Druhý typ je instalován bez předehřevu.Pokud se PVC panely obtížně instalují samy, protože pro zahřívání materiálu potřebujete pistoli na plyn nebo elektřinu, pak jsou textilní povlaky namontovány mnohem snadněji a nevyžadují použití speciálního vybavení.Podrobně vám řekneme, jak instalovat zavěšené stropy vlastními rukama bez vytápění.

Obsah

Charakteristické znaky stropu s instalací bez topení

Instalace za studena se provádí pouze při instalaci textilních panelů.Nepotřebují zahřívání, aby dosáhli potřebné elasticity, jako jsou fóliové pásy.Textilní materiál se řeže podle rozměrů místnosti s okrajem 200 mm po obvodu.Naproti tomu PVC povlaky jsou vyříznuty na menší velikost, než je plocha stropu, který má být zakryt.Důvodem je skutečnost, že ohřev napínaného stropu vyrobeného z PVC zvyšuje pružnost materiálu, což umožňuje jeho napínání na celou plochu místnosti.

Důležité!Je třeba si uvědomit, že strečové stropy bez instalace budou stát dražší než nákup filmového povlaku.

Napínací strop bez předehřevu je namontován po všech drsných a dokončovacích úpraváchvnitřní práce.Tkaniny se na rozdíl od filmu neliší v široké škále barev a textur.Jde v podstatě o pastelové barevné matné plátna.Polyesterová tkanina je ale silnější než fólie.

Celá instalace bude trvat až 3 hodiny.Profesionální instalace poskytuje 10letou záruku.Minimální výška pro snížení stropní plochy je 3–4 cm, spára mezi stropem a povrchem stěny je uzavřena speciální páskou nebo základní deskou.Pro instalaci v kombinaci s tímto stropem jsou vhodné energeticky úsporné žárovky o výkonu 35 wattů.

Výhody a nevýhody

Stretch stropy bez topení mají následující výhody:

 1. Protože šířka plátna dosahuje 5,1 metr, instalace v místnostech do šířky 5 m probíhá bez problémů.Proto se tyto stropy nazývají také bezproblémové.
 2. Povlak nenarušuje přirozenou cirkulaci vzduchu.
 3. Jedná se o materiál šetrný k životnímu prostředí.Po instalaci není v místnosti nepříjemný zápach.
 4. Povrch může být natřen a natřen až 5krát.
 5. Výrobek je odolný vůči extrémním teplotám a jejich nízkým hodnotám, proto jej lze použít v chladné místnosti bez vytápění.
 6. Povrch je odolný vůči plísním a plísním, nezmizí na slunci a nezmizí časem.
 7. Dalším plusem je instalace bez vytápění, protože zahřátí místnosti na 70 ° C neovlivňuje povrchové materiály a nábytek tím nejlepším způsobem.
 8. V důsledku nižší pružnosti a většího napětí se povlak neprohýbá přes velkéoblast.
 9. Vzhledem k tomu, že v procesu instalace není používáno žádné speciální zařízení využívající elektřinu nebo plyn, lze stropní textilie instalovat samostatně.

Nevýhody textilních výrobků zahrnují následující:

 • povrch nezachovává vodu, proto ji nebude chránit před záplavami sousedů shora (navíc je plátno pokryto skvrnami a skvrnami před přímým kontaktem s vodou);
 • Za nevýhodu malířských textilií se považuje i nevýraznější paleta barev a absence jasných nasycených barev;
 • zvláštnosti upevnění v bagetě neumožňují opětovné sestavení textilie ve stejné místnosti, kde byla dříve instalována;
 • cena textilních panelů je vyšší než cena filmu.

Technologie krok za krokem pro instalaci na strop

Instalace zavěšených stropů bez vytápění lze snadno provést ručně, pokud budete pečlivě dodržovat níže uvedené pokyny.Vlastní montáž se doporučuje pouze tehdy, jsou-li stěny dostatečně pevné a můžete na ně bezpečně upevnit bagetu, která vydrží zatížení způsobené tahem látky.

Přípravná fáze

Instalace zavěšených stropů bez ohřevu se provádí po předběžné přípravě povrchu stropu.Chcete-li začít, přesuňte veškerý nábytek do středu místnosti, abyste měli přístup ke stěnám.Po tomto základnímstrop je očištěn od starých povrchových úprav.V zásadě to nelze provést a základnu nelze připravit žádným způsobem, ale pokud části starého povrchu padnou na nový strop, mohou jej poškodit.

Je žádoucí utěsnit všechny praskliny a třísky na povrchu základny opravnou směsí tak, aby povrch nevyčníval kvůli přílivu vzduchu skrz ně.Pokud dříve byla na stropě plíseň, měla by být tato místa pečlivě vyčištěna a ošetřena antiseptickým primerem, aby se houba v budoucnu neobjevila znovu.

Doporučení!Je žádoucí napouštět uvolněné prachové základy hluboko pronikající kompozicí, aby se zesílilo.V tomto případě po malém zaplavení částice materiálu neklesnou z výšky nad strop.

V přípravné fázi je nutné místnost změřit.Při řezání plátna přidáme 150-200 mm k rozměrům místnosti podél obvodu.Tyto povolenky jsou potřebné k napnutí plátna v bagetě.Po instalaci jsou odříznuty.Kvůli nedostatku těchto povolenek není možné po demontáži textilního povlaku znovu nainstalovat.

Vytvoříme uspořádání místnosti:

 1. Změříme výšku všech rohů.Z nejnižšího úhlu měříme dolů 4-5 cm (výška spouštění stropu).
 2. Pomocí laserové úrovně přeneseme dříve získanou značku do zbývajících rohů místnosti.
 3. Získané značky jsou spojeny čarami na zdi.Obvykle se provádí pomocí maskovací nitě.

Důležité!V této fázi jsou položeny inženýrské sítě a instalovány základy pro osvětlovací zařízení.

Materiály a nástroje

Pro práci připravte následující nástroje a materiály:

 • hladina laseru;
 • maskovací šňůra;
 • měřicí pásky a tužky;
 • vrták a kladivový vrták;
 • šroubovák;
 • samořezné šrouby a hmoždinky;
 • kladivo;
 • špachtle se zaoblenými konci;
 • bageta s upevňovacím mechanismem zasklívacích perlí;
 • textilní pás;
 • nůžky nebo administrativní nůž;
 • závěsné svorky;
 • stropní sokly;
 • svítidla.

Upevnění bagety

Spolehlivost celé struktury závisí na síle a rovnoměrnosti fixace bagety.K jeho upevnění používáme rozpínací šroub a samořezné šrouby.Montážní krok upevňovacích prvků závisí na materiálu stěn a je 15-30 cm. U cihel nebo betonových stěn postačuje krok 30 cm, při instalaci baget na dřevěný povrch nebo do zdí provzdušněných betonových tvárnic je tento krok 150-200 mm.Extrémní upevňovací prvky by měly být umístěny ve vzdálenosti maximálně 5 cm od okraje profilu.

Nejprve vyvrtáme otvory do hliníkového profilu.Poté ji aplikujeme na stěnu a přeneseme označení upevňovacích bodů.Vyvrtejte do zdi otvory děrovačem.Jezdíme do hmoždinek, aplikujeme bagetu a připevňujeme ji šrouby.

Instalace plátna

Před zahájením instalace je plátno rozmístěno a položeno na podlahu místnosti.

Poté se instalace provede v následujícím pořadí:

 1. Nejprve zavěsíme panel na speciální svorky v rohu místnosti.
 2. Pomocí špachtle, která má zaoblené hrany, naplnímeme bagetu zásobami na zásoby.Kromě toho pracujeme na vyplňování plátna ze střední části zdi a postupně se pohybujeme do rohů.Tkanina je zasunuta do profilu tak, aby měl volný okraj asi 15 cm dlouhý. Plátno fixujeme v bagetě pomocí klínu.
 3. Po doplnění paliva na jedné straně přejděte k opačnému okraji.Při vyplňování panelu do upevňovacího profilu tkaninu trochu táhneme tak, aby se neklesla ve středu místnosti.Dbáme na to, aby byl povrch rovný a hladký, bez záhybů a záhybů.V případě potřeby natáhneme klín a upravíme napětí tkaniny díky volné části.
 4. Poté naplníme do bagety dvě zbývající protilehlé strany plátna.Pro rovnoměrné napnutí panelu je lepší pracovat současně s asistentem.
 5. Vyčnívající okraj látky pevně natlačíme na bagetu a na štěrbinu instalujeme ozdobnou vložku, která obvykle přichází s upevňovacím přípravkem.
 6. Instalace světel a podlahových lišt.

Jak vidíte, vlastní montáž látky je docela jednoduchá.Instalace s narušením technologie však může vést ke skutečnosti, že výsledek vás nebude potěšit a pokrytí nebude trvat dlouho.Z tohoto důvodu se doporučuje svěřit instalaci napínaného stropu odborníkům.