Instalace stropů z plastových panelů

Tradiční bělené stropy jsou minulostí.Dnes se díky moderní technologii objevilo mnoho nových povrchových materiálů, které zdobí stropní plochu, díky tomu jsou při údržbě silné, trvanlivé a nenáročné.Jedním z takových povlaků je strop z plastových panelů.Konstrukce je rychlá a snadná instalace, umožňuje skrýt komunikaci, závady v základně a je vhodná pro instalaci vestavěného osvětlení.Z našeho článku se dozvíte, jak vyrobit strop z plastových panelů.

Obsah

Jsou panely z PVC škodlivé pro lidské tělo?

Má se za to, že plastové obložení na stropě je škodlivé, protože emituje toxické sloučeniny.

Následující skutečnosti pomohou vyvrátit tento mýtus:

 1. Plastové stropy jsou vyrobeny ze stejného PVC jako lékařské stříkačky.Tento materiál se také používá pro balení potravin.
 2. Patogeny, zejména houby, které poškozují zdraví dětí a lidí s oslabeným imunitním systémem, se usazují v některých druzích dekorace.To se však nevztahuje na plasty, protože plísně a bakterie se neusazují v husté neporézní struktuře PVC.
 3. Instalace povrchových úprav z PVC je povolena v nemocnicích.Je to kvůli schopnosti prát materiál pomocí různých detergentů, včetně obsahuchlor.

Názor, že instalace plastového stropu je nezdravá, se objevil v důsledku hořlavosti povrchové úpravy a nízké propustnosti par.Pokud však porovnáme hořlavost plastu se dřevem, pak se poslední materiál vznítí při teplotě 250 ° C, zatímco PVC se zapálí pouze při 360 ° C.Kouř z plastu je dvakrát méně než ze dřeva.

Důležité!Jediným poškozením, které může PVC způsobit pro člověka, jsou toxické látky, které se uvolňují při spalování materiálu.

Pokud jde o nízkou propustnost povrchů parou, problém vyřeší instalace větracích mřížek.Zvláště důležité je montáž difuzorů v domech s dřevěnými podlahami a v místnostech s vysokou vlhkostí.

Rozsah použití plastových stropů

Instalace panelů z PVC na strop se provádí v těchto místnostech:

 • koupelny, koupelny, bazény, umývárny vany a sauny;
 • kryté verandy, zasklené balkony a lodžie (plast lze instalovat i na místech bez vytápění);
 • jídelny a běžné kuchyně;
 • chodby;
 • chodby;
 • skladovací prostory.
 • ​​

Plastová úprava se prakticky nepoužívá v ložnicích, obývacích pokojích a dětských pokojích, protože tato možnost obložení není vhodná pro místnosti s tímto účelem, protože zde není důležitá odolnost materiálu vůči vlhkosti.a možnost mytí.

Takový rozsáhlý rozsah použití PVC povlaků je spojen s přijatelnou cenou dekorace.Nejlevnější jsou bílé plastové panely.Jejich cena je přibližně 0,2 $ za prvek.Cena stropních panelů z PVC s barevnou povrchovou úpravou, reliéfním povrchem nebo vzorem je přibližně 2-3 dolary za kus.

Výhody a nevýhody

Mezi výhody tohoto dokončovacího materiálu patří:

 1. Díky absolutní odolnosti panelu proti vlhkosti,umýt a vyčistit.Nezhoršují se přímým kontaktem s vodou a vystavením vysoké vlhkosti.
 2. Plasty neovlivňují plísně a jiné mikroorganismy.
 3. Materiál neabsorbuje pachy a znečištění.
 4. Instalace stropu z PVC může být provedena samostatně za jeden den.
 5. Povlak má všechny výhody zavěšených stropů.Skrývá nepravidelnosti a defekty základny, rychle vyrovnává povrch.Za cílem můžete položit inženýrskou komunikaci.Před instalací nemusí být základní strop vyrovnán a připraven.
 6. Po zaplavení shora nebude cíl vůbec trpět.Stačí ji vysušit a otřít a lze s ní pracovat.
 7. Za zavěšenou konstrukci jsou umístěny tepelně izolační materiály, které zvyšují zvukovou izolaci místnosti a chrání před tepelnými ztrátami.
 8. Plasty nevyžadují zvláštní péči a vydrží při zachování všech vlastností déle než 10 let.
 9. Jednou z hlavních výhod je nízká cena výrobků.
 10. PVCpanely lze použít k vytvoření víceúrovňových stropů.

Nevýhody plastového stropu:

 • snižují výšku místnosti nejméně o 50mm;
 • nepříznivý vzhled panelů s rozpočtem (nevztahuje se na dražší desky s dekorativním povlakem, reliéfem a vzory);
 • nekvalitní panely jsou špatně spojeny a vytvářejí viditelné švy a štěrbiny;
 • v průběhu času se může plast změnit na žlutou a změnit jeho barvu;
 • povrch vyhoří na slunci.

Technologie pro instalaci plastových panelů

Dekorace stropů z PVC z PVC s dřevěnými nebo kovovými rámy.

K práci budete potřebovat tyto materiály:

 • kovové profily nebo dřevěné tyče pro výrobu nosného rámu (potřebujete profily PN a PP nebo tyč s průřezem 40x20 mm);
 • plastové panely;
 • PVC lišty s drážkami pro dokončování nebo spouštění vedení;
 • svorky nebo samořezné šrouby na kov (svorky jsou potřebné pro upevnění desek k dřevěné bedně a samořezné šrouby budou zapotřebí k upevnění povrchové úpravy na kovovém rámu);
 • hmoždinky a šrouby;
 • děrovaná zavěšení (bez nich se můžete obejít, pokud je základna ve vodorovné poloze a technická komunikace nepřechází přes strop).

Z těchto nástrojů budete potřebovat:

 • vrták a kladivo;
 • psací nůž na řezání talířů;
 • šroubovák;
 • konstrukce nebo hladina laseru;
 • maskovací šňůra;
 • Svinovací metr, tužka a pravítko;
 • kladivo;
 • stavební sešívačka;
 • Pokosová skříň pro řezání lišt pod úhlem.

Příprava základny

Ačkoli povrch základny nevyžaduje zvláštní přípravu při instalaci zavěšených systémů, je třeba provést určité přípravné práce.Pokud starý nátěr k podkladu dobře nepřilne, je vhodné jej odstranit.Stopa plísní je očištěna a ošetřena antiseptickými sloučeninami.

Důležité!V přípravné fázi jsou položeny technické komunikace.

Stěny a stropy jsou označeny v tomto pořadí:

 1. Určete výšku spouštění nové stropní plochy.Pokud je instalace přepravky provedena přímo na základnu bez použití zavěšení, strop se sníží na výšku rámu plus tloušťku dokončovací vrstvy.Obvykle je tato hodnota 5 cm, v opačném případě se berou v úvahu rozměry položených komunikací, drsnost povrchu základny a rozměry zapuštěných přípravků.
 2. Z nejnižšího úhlu stanovte získanou vzdálenost.
 3. Pomocí laserového nástroje přesuňte značku na zbývající úhly.
 4. Poté označíme všechny značky podélnými čarami na stěnách.Je vhodné provádět práci pomocí maskovací šňůry.

Instalace rámu

Potépřípravné práce začnou sestavovat rám.Je zcela jednoduché sestavit bednu z dřevěných lamel.Hlavní nosník je nutné upevnit podle označení na stěnu a podélnými tyčemi k nim připojit konce.Ve střední části jsou upevněny k zavěšení na strop stropu.

Montáž kovového rámu se provádí takto:

 • Nosný profil řezáme podél délky povrchu stěny a vyvrtáme do něj otvory v krocích po 50 cm.
 • ) Poté naneseme prvek na stěnu podél nakreslené čáry a přeneseme označení otvorů.Vrtáním do kladiva vyvrtáme otvory ve zdi.Upevňujeme profil na zeď pomocí samořezných šroubů a hmoždinek.
 • Řezáme profily PP po šířce místnosti.Zároveň si uvědomte, že povrchová úprava PVC desek bude připevněna kolmo k profilům.
 • Vložte kovové stropní prvky s konci do drážky profilu NP na zdi.Postavili jsme PP kolejnice v krocích po 400 mm.
 • V místnosti o šířce větší než 1 500 mm připevňujeme policové prvky ve střední části na závěsy k základovému stropu.Zavěšení zavěšené v krocích po 1,2 m jsou připevněny k základně pomocí hmoždinek a hřebíků.Upevňujeme PP profily k NP elementům a zavěšení kovovými šrouby.Děrované uši zavěšení, které vyčnívají za stojan, jsou ohnuty směrem nahoru, takže nezasahují do upevnění panelu.

Instalace soklových desek

Před připevněním plastových panelů ke stropu musíte nainstalovat lišty z PVC, které mají speciální povrchovou úpravu pro dokončovací materiál.Místo soklu můžete použítstartovací lišta.Tyto prvky z PVC připevňujeme pomocí konzol nebo samořezných šroubů k nosnému prvku rámu, který je instalován po obvodu místnosti na zdi.Natahujeme nebo připevňujeme uzávěr do horní police z PVC produktu.

Doporučení!V malé místnosti může být startovací pás nebo základní deska připevněna ke zdi a použita místo obvodových latí.V závislosti na materiálu a povrchové úpravě stěn jsou tyto prvky lepeny tekutými hřebíky nebo našroubovány na šrouby a hmoždinky.

Upevnění panelů

Upevnění plastových desek v následujícím pořadí:

 • Výrobky jsou nařezány na délkuprostory.Instalace se provádí pomocí hrotu na vlastní pěst.Koncová plocha panelu je vložena do drážky soklové lišty z PVC.Prvek je mírně ohnutý a druhý konec je zasunut do drážky základní desky na protilehlé stěně.Podélný boční hrot je zcela zasunut do plastové bagety na sousední stěně.
 • Samořezný šroub se zašroubuje do horní police panelu nebo se vystřelí držák.A musíte to udělat v místě, kde je police umístěna pod profilem rámu.Spojovací prvky by měly polici zapálit a vstoupit do bedny.
 • Další deska se v základových deskách přivede od konce ke konci a špičkou do mezery mezi policemi předchozího PVC produktu a připevní se k rámu.
 • Poslední deska je nařezána na šířku.Oříznutá strana se zasune do drážky soklové lišty nebo výchozího profilu.Potom se hrot zasune do drážky dříve instalované desky, přičemž panel mírně vytlačil ze základní desky.Konce jsou také vloženy do počátečních profilů nebo na opačných deskáchstěny.
 • Během instalace vyřezáváme otvory pro svítidla a instalujeme a připojujeme je po sestavení celého stropu.

Doporučení pro výběr nátěru z PVC

Specialisté a designéři doporučují zakoupit panely se zářivým lesklým povrchem pro stropy v malých malých místnostech.Místnost se tak stává prostornější a vyšší.Můžete použít dvě barvy panelů od stejného výrobce.Nedoporučuje se používat více barev, aby se strop nezdál být pestrý.Pomocí dvoutónového nátěru můžete místnost zónovat.
Strop pro kutily z PVC panelů, video instrukce:

Obvykle používají bezešvé panely, které se spojují, takže šev mezi prvky je prakticky neviditelný.V tomto případě je povlak hladký a rovnoměrný.Při výběru hladkých desek dávejte přednost produktům důvěryhodného výrobce, protože levné desky se nesedí přesně přesně a vytvářejí mezery.