Instalace a náklady na zavěšený hliníkový stojan

Zavěšené stropní nátěry jsou velmi oblíbené, protože mají mnoho výhod.Skrývají vady základny a technické komunikace, nevyžadují přípravu základny, jsou rychle namontovány a umožňují získat hladký a rovný povrch.Existuje několik druhů takových povlaků.Každý zavěšený strop má své vlastní vlastnosti, výhody a nevýhody a je také namontován podle určité technologie.Budeme hovořit o regálových a stropních stropech.

Obsah
Klady a zápory roštových stropů

]

Hliníkový podhled stropu lamel má následující výhody:

 1. Kovová kolejnice se vyznačuje mechanickou pevností, trvanlivostí, odolností vůči korozi a extrémními teplotami, takže takové konstrukce mohouNainstalujte vnitřní i mokré procesy.
 2. Strop regálu má všechny výhody zavěšovacích systémů, o kterých jsme hovořili na začátku článku.
 3. Sestavení celé struktury je snadné, pokud budete dodržovat instalační technologii.Totéž platí pro demontáž.Regálový systém lze opakovaně namontovat a demontovat, přepravit na jiné místo.
 4. Povlak může být provozován s jakýmkoli osvětlovacím zařízením.
 5. Díky široké škále možnostídesign, barvu a strukturu lamel, si každý spotřebitel vybere produkt podle své chuti s ohledem na styl interiéru.
 6. Vzhledem ke zvláštním vlastnostem hliníku lze strop umýt čisticími prostředky.
 7. Životnost stropu stojanu je 20 a více let.
 8. Strop zavěšeného stojanu může být jednoduchý nebo víceúrovňový s hladkým přechodem mezi úrovněmi a zakřivenými povrchy.
 9. Je možné navrhnout otevřené a uzavřené systémy.V prvním případě jsou mezi panely mezery, které zajišťují větrání stropního prostoru.
 10. Instalace stropu stojanu umožňuje úsporu osvětlení díky dobrému odrazu povrchu.V tomto ohledu můžete použít nízkoenergetická zařízení.

Pokud se instalace systému kolejnic provádí v nízké místnosti, je třeba si uvědomit, že nový stropní povrch se zmenší minimálně o 50 mm.Aby však byl strop vizuálně vyšší, stačí použít zrcadlové lesklé povlaky.

Hlavní nevýhodou těchto stropních systémů je nemožnost místní opravy a výměny jednoho prvku, jakož i obtížný přístup do prostoru za stropem, ve kterém jsou uloženy komunikace.Chcete-li se dostat do stropního prostoru nebo vyměnit jeden panel, musíte demontovat část povrchové úpravy na toto místo.

​​

Cena instalace povrstvení stojanu

Přesná cena stropu stojanu závisí na rozměrech panelů, jejich barvách, možnostech dekorace a struktuře povrchu.Metr čtverečnínejlevnější stojany budou stát 6,7 $.Nejdražší výrobky se zlatým, chromovým, zrcadlovým nebo stříbrným povrchem.Stojí 16,7 USD za čtverec.

Ceny platí pouze pro stojany.Chcete-li zakoupit potřebné komponenty, musíte k ceně pokrytí přidat 20 procent.Pokud bude instalace povrchu stojanu prováděna profesionály, pak za práci budete muset zaplatit asi 8 $ za čtverec.

Technické vlastnosti závěsných systémů z regálů

Stropní kolejnice jsou vyrobeny z hliníkového plechu.Tloušťka materiálu je 0,4 mm.Lamely mají zaoblené podélné hrany, takže mohou zapadnout do zámků držáku.Délka jednoho popruhu je 300-400 cm, ale na objednávku lze vyrobit 6 metrové prvky.Šířka jedné části je 250-300 mm.

Důležité!V místnosti, kde je důležité stropní větrání, se používají perforované lamely.

Všechny regálové systémy jsou rozděleny do dvou typů:

 1. Otevřené jsou vyrobeny pouze z latí, které jsou namontovány v určité stejné vzdálenosti od sebe.
 2. Uzavřené systémy jsou k dispozici s vložkami a bez mezikusů.Ve druhém případě jsou panely umístěny blízko sebe, takže povrch stropu je pevný a hladký.Povlaky s vložkami jsou také pevné, ale dekorativní prvky výrazně zdobí a diverzifikujípovrch.Obvykle používejte vložky kontrastní barvy nebo textury odlišné od kolejnic.

Struktura stojanové konstrukce s lampami

Celá konstrukce stropu stojanu se skládá ze samotného hliníkového povlaku a nosných prvků.Kromě toho se před upevněním rámových prvků na základní stropní povrch fixuje tepelně izolační materiál (pokud se plánuje izolace nebo zvukotěsnost místnosti), položí se inženýrské sítě.

Dále na závěsech k hlavnímu povrchu jsou namontovány stropní pneumatiky nebo výztuhy.Hliníkové tyče jsou zavěšeny na speciálních zámcích pneumatik.Kromě toho jsou otvory pro svítidla během řezání kolejnic vyříznuty a k montáži a spojování svítidel dochází po montáži celého povlaku.

Instalační technika

Nejčastěji se používají stropní stojany s vložkami mezi drážkami.Vypadají originální a dávají velký prostor pro provedení různých konstrukčních možností stropní plochy.Proto budeme uvažovat o montážní posloupnosti na příkladu sestavy rámové konstrukce uzavřeného typu s vložkami.

Výpočet požadovaných materiálů

Počet požadovaných materiálů a součástí se vypočítá takto:

 • zjistíme celkovou délku profilů stěn podleobvod místnosti (hodnota je zaokrouhlena nahoru na celý prvek);
 • pro výpočet počtu strun, nakreslete schéma stropu v měřítku a nakreslete čáry podél šířky místnosti s krokem 1200 mm, potévypočítat celkovou délku těchto čar a vydělit délkou jednoho prvku;

Pozor!Nezapomeňte, že výztuhy jsou namontovány kolmo na stropní lišty.

 • nastavitelné odpružení je instalováno podél linie montáže stropních pneumatik (protože krok instalace odpružení je 1,2 m, vydělte celkovou délku výztuh tímto číslem a vyhledejte počet odpružení);
 • je vhodné vypočítat počet stropních lamel a vložek mezi lamely jejich rozložením na půdorysu místnosti (s přihlédnutím k šířce každého prvku).

Nástroje potřebné k práci

Hliníkový stojan zavěšený na stropza použití následujících nástrojů:

 • šroubovák;
 • pravítko;
 • razník;
 • tužka;
 • hmoždinky a šrouby;
 • vrták;
 • úroveň laseru a konstrukce;
 • maskovací šňůra;
 • štafle;
 • ruleta;
 • nůžky na stříhání kovů;
 • tryska pro vrtání velkých otvorů pro svítidla;
 • dráty;
 • zdroje světla;
 • kleště.

Označování prostor

Při provádění značení zjistíme výšku spouštění stropní plochy s ohledem na rovnoměrnost základny, vestavěné spotřebiče, pomůcky.Tuto hodnotu odložíme z nejnižšího úhlu v místnosti.

Pomocí laserového měřícího zařízení přeneseme značku do zbývajících rohů.Poté spojíme všechny body v rozích s podélnoučáry na stěnách.Pro práci používáme malovací kabel.Strop pod výplněmi označíme krokem 1,2 m. Na těchto liniích označujeme body připevnění závěsů.

Příslušenství pro povrchovou úpravu stojanu

Hliníkový strop stojanu nelze namontovat bez použití potřebného příslušenství:

 1. Stropní pneumatiky se zajišťovacími drážkami pro upevnění kolejnic se také nazývají struny, držáky nebo hřebeny.
 2. Pozinkované odpružení s výškově nastavitelnými traverzy.Jsou připevněny k povrchu základny.K závěsům jsou zespodu připevněny struny.Díky výškovému nastavení příčníků mohou být držáky instalovány v jedné rovině.
 3. Hliníkové lišty jsou hlavním obkladovým materiálem.Přicházejí v různých povlacích nebo perforacích.
 4. Vložky mezi stojany uzavírají mezery mezi kolejnicemi instalovanými v určité vzdálenosti od sebe.Ve skutečnosti se jedná o dekorativní prvek, bez kterého se můžete obejít.
 5. Obvodový roh je připevněn ke stěnám místnosti a uzavírá spoj konce prken se stěnami.

Montáž rámu

Montáž nosného rámu se provádí v tomto pořadí:

 • Na použité stěnyoznačení připojte obvodový roh.Upevňovací prvky se instalují v krocích po 0,5 m. Extrémní upevňovací prvky se však montují od stěn ve vzdálenosti nejvýše 50 mm.Prok upevnění profilu používáme hmoždinky a šrouby.
 • Upevňujeme nastavitelné zavěšení na povrch stropu.Upevníme tyto prvky na pár hmoždinek.Mimoto jsou extrémní zavěšení umístěna ne dále než 30 cm od stěn a krok mezilehlých prvků je 1,2 m.
 • Výztuhy jsou zkráceny nebo prodlouženy podél šířky místnosti a upevněny na háku zavěšení.Konce stropních pneumatik by neměly dosáhnout ke stěnám.Jsou zkráceny o 0,5-1 cm, aby kompenzovaly expanzi materiálu.
 • Nastavujeme výšku traverzu tak, aby byly výplně umístěny v jedné vodorovné rovině.

Instalace hliníkových kolejnic

Kolejnice zkracujeme po celé délce místnosti.Délka jednoho panelu by měla být o 0,5 cm menší než vzdálenost mezi protilehlými stěnami.Odstraňte ochranný film z produktu.Konce začneme v drážce stěnového profilu.Abychom to usnadnili bez ohnutí produktu, rozložíme jej šikmo.Zaskakujeme podélné strany kolejnice do zámků držáku stropu.

Poslední panel je oříznut na délku a šířku.Chcete-li odříznout dlouhý kovový pás, nakreslete čáru a proveďte příčné řezy od okraje, který bude řezán.Následně jsme díl označili nůžkami podle označení.Hotový produkt se zasekne stranou do rohu stěny a celou hranu zasuneme do zámku držáku.

Důležité!Instalace vložek mezi stojany se provádí po instalaci všech stropních lišt.Ozdobné vložky končí v rozích stěny, pevně lisované azaklapněte mezi kolejnice.

Výběr výšky stropu z kovových latí

Minimální vzdálenost, kterou latě padají, je součet výšky držáku stropu a tloušťky povrchové úpravy.Při rovnoměrném podkladu klesne povrch nejméně o 50 mm.V tomto případě je montáž na strop připevněna přímo k stropu základny bez výztuh.

Pokud se však plánuje pokládat inženýrskou komunikaci, základna není ve vodorovné poloze nebo je-li nutné instalovat vestavěné osvětlení, jsou výplně namontovány na zavěšení.V tomto případě bude pokles stropní plochy významný.Přesná hodnota závisí na rozměrech osvětlovacích a komunikačních zařízení.

Aby byla instalace stropu stojanu vlastními rukama rychlá, video instrukce na konci článku pomůže vizuálně porozumět procesu práce: