Instalace a fotografie perforovaných podhledů s podsvícením

Mnoho spotřebitelů je obeznámeno pouze s kontinuálními napínacími tkaninami a neví, že existují stejné perforované povlaky.Děrované stropní podhledy mají specifický účel a liší se od pevných panelů svými dekorativními vlastnostmi a technickými vlastnostmi.Kromě toho existuje několik variant takových povlaků.Každá z nich má své vlastní výhody, které ovlivňují oblast jejího použití.Děrované plechy se montují na vlhké zvukové vlny v místnostech a vytvářejí stropy s původním osvětlením.

Obsah

Děrované stropy a co to je

Na rozdíl od tradičních napínacích stropů mají perforované povlaky na povrchu otvory o různých průměrech.Akustická plátna mají perforaci o velikosti 1,5 - 2 mm, která se provádí v krocích po 1,5 - 2 cm. Pokud se pro zdobení plátna provádí perforace, je to ve formě specifického vzoru.

Otvory se proříznou tkaninou nebo fólií.V tomto případě je konfigurace otvorů odlišná a závisí na preferencích zákazníka.Podle účelu se perforace provádí v přísném geometrickém pořadí, náhodně nebo podle obrysu obrázku.

Důležité!Hlavním rysem děrovaných pásů je zlepšené větrání prostoru za napínáním.

Díky dobré ventilaciVe stropě nedochází ke kondenzaci kondenzátu, takže plísně a hniloba neovlivňují povrch.Perforované látky mohou být namontovány v místnosti za jakýmkoli účelem.

Když se podíváte na fotografie perforovaných strečových stropů, můžete vidět plátno s fotografickým tiskem.Kombinace dvou způsobů zdobení povrchu umožňuje získat stropy s vysokou dekorativní charakteristikou.

Děrované stropy se obvykle skládají ze dvou strukturálních vrstev:

 • nejvyšší vrstva je souvislá struktura (je připevněna co nejblíže základnímu povrchu);
 • je pod ní namontován perforovaný panel;
 • Mezi nimi je nainstalované skryté podsvícení.

Rozptýlené světlo z podsvícení, které prochází otvory, vytváří zajímavou hru světla v místnosti a zdůrazňuje vzorec tvořený otvory.Masivní plátno slouží jako pozadí a skrývá neatraktivní základní strop.

Výhody a nevýhody perforace

Děrovaný strop z děrované tkaniny nebo filmu má následující výhody:

 1. Dvavrstva napínacího prádla výrazně zvyšuje tepelnou izolaci místnosti a chrání ji před vnějším hlukem.
 2. Krása perforovaného strečového stropu s osvětlením nelze srovnávat s žádným jiným povlakem.
 3. Kondenzace se ve perforovaném prostoru nehromadí.Navíc perforace nenarušuje přirozenou cirkulaci vzduchu, což je zvláště důležité při instalaci skrytého zdrojepodsvícení.
 4. V důsledku perforace má povlak menší váhu.
 5. Materiál je vhodný pro instalaci v místnostech pro různé účely a dokonce i v místech s vysokou vlhkostí.
 6. V důsledku perforace je povlak prostý takových nevýhod, jako je vysunutí nebo zatažení do stropního prostoru s tlakovými poklesy v místnosti.
 7. Použitím těchto pláten lze realizovat nejneobvyklejší návrhy designéra.

Doporučujeme přečíst:

Nevýhody děrovaných panelů jsou následující:

 • kvůli otvorům není materiálochraňte svůj majetek před povodněmi shora;
 • výrobky vyrobené z polyvinylchloridové fólie lze použít pouze v místnostech s vytápěním, protože při minusových teplotách je PVC film křehký;
 • z důvodu potřeby instalace dvouvrstvé struktury se výška místnosti výrazně snižuje (asi o 100–150 mm), proto jsou tyto stropy vhodné pouze pro místnosti s výškou nejméně tří metrů.

Odrůdy perforovaných napínacích pásů

Děrování se provádí jak na fólii, tak na tkanině.Otvory zdobí matné, lesklé a saténové stropy.

Posledně jmenované jsou nejoblíbenější, protože mají mnoho výhod:

 1. Vypadají krásně se skrytým podsvícením.
 2. Bude trvat déle než 15 let.
 3. Lze je namontovat i na vysokých výškáchvlhkost.
 4. Nevzmizí s časem a nezmizí na přímém slunečním světle.
 5. Povlak nehromažďuje statickou elektřinu, znečištění a prach.
 6. Na saténovém povrchu nejsou vidět stopy kondenzátu.
 7. Nedávají tolik oslnění jako lesklé povrchy.
 8. Vhodné pro tisk fotografií.

K dispozici jsou bezešvé a švy děrované povlaky.Pro výrobu první formy se obvykle používají plátna na textil kvůli větší šířce role, ale čínské PVC fólie o šířce 5 m také dobře vykonávají bezešvými povlaky.Fóliový materiál evropských výrobců je užší, proto je bez problémů namontován pouze v místnosti do šířky 2,5 m.

V závislosti na dekorativním efektu vytvářeném povlakem se rozlišují následující typy děrovaných plechů:

 • složité zakřivené struktury se montují nejobtížněji;
 • kombinované povlaky jsou vyrobeny z panelů různých barev a textur;
 • průsvitné a průhledné;
 • stropy zdobené krystaly Swarovski;
 • baktericidní povlaky ošetřené zvláštním antiseptickým ošetřením;
 • Akustické stropy tlumí vnitřní hluk tím, že lámou zvukové vlny perforacemi.

Způsoby děrování

Látky s otvory jsou vyráběny pomocí moderního programovatelného zařízení.Stroj na plotru řezá otvory různých tvarů vysokoupřesnost.Zařízení provádí určité operace naprogramované osobou.

Obvykle má nástroj šablony pro řezání z továrny.V případě potřeby si můžete stáhnout nové šablony.Ne všechny firmy, které děrují stropy, však provádějí tento nákladný postup.Více běžně používané obrázky šablon.

Vlastnosti instalace děrovaných plechů

Pokud se rozhodnete instalovat děrované stropy, instalace se neliší od instalace nepřetržitých fólií.Jediným rozdílem je použitá taška na zeď.K tomu je vhodný profil ZD, který má drážky pro instalaci dvou panelů v různých úrovních.V drážce horního hradu je umístěn okraj souvislého panelu, který je nainstalován pod základní povrch, a ve spodním hradu je namontován děrovaný materiál.

Pokud je nainstalována perforovaná fólie, pak se místnost a samotný plech předehřívají pomocí plynové nebo elektrické tepelné pistole na 60 stupňů.Kromě pistole budete potřebovat speciální špachtle se zaoblenými rohy pro naplnění plátna do zámku bagety.

Instalace se provádí v tomto pořadí:

 1. Nejprve si na půdorysném plánu nakreslete měřítko rozložení elektrických kabelů a označte místa instalace osvětlovacích zařízení.
 2. Poté na stěnáchMístnosti označují místo instalace stretch stropu.Chcete-li to provést, z nejnižšího úhlu v místnosti stanovit částku, o kterou nový strop klesne.Značka je přenesena do zbývajících rohů a spojuje všechny body s linkami na stěnách.
 3. Kabely jsou položeny na základním stropu a jsou upevněny plošiny pro instalaci zapuštěných přípravků.
 4. Bagety fixujeme podél linií na povrchu stěny.K upevnění používáme samořezné šrouby a hmoždinky, které instalujeme v krocích po 30 cm.

Pozor!Pokud nemáte 3D profil, můžete nainstalovat pravidelnou bagetu ve dvou vrstvách, to znamená, že pod plátno každé úrovně je nainstalován samostatný uzávěr na zeď.

 1. Závěsné plátno zavěsíme na svorky v rozích místnosti.Zahříváme vzduch v místnosti pomocí tepelné pistole na požadovanou teplotu.
 2. Harpuna přivařená po obvodu filmu se špachtlí vtlačí do drážky horní bagety, až uslyší výrazné cvaknutí.Nejprve vložte harpunu do rohu plátna a poté se postupně přesuňte do středu.
 3. Když je nainstalován panel nejvyšší úrovně, přistoupíme k instalaci skrytého osvětlení.LED pásek je položen pod instalovaný povlak ve speciálním profilu.V případě potřeby nainstalujte vestavěná světla.
 4. Poté se na rohy v rozích zavěsí perforovaná fólie, místnost se zahřeje a provede se rovněž instalace.

Možnosti osvětlení pro perforace

Vytvoření zajímavého osvětlení místnosti a zvýšení přitažlivosti stropupoužijte různé možnosti podsvícení.Zařízení mohou používat různé zdroje světla.Při volbě jejich výkonu byste neměli zapomenout na bezpečnost filmu, takže halogenové žárovky a LED diody jsou vybírány s výkonem nejvýše 35 wattů a žárovky - ne více než 40 wattů.

Skryté osvětlení poskytuje následující výhody:

 • vám umožňuje uspořádat stropy s efektem „hvězdné oblohy“;
 • přidává prostor objemu a hloubce;
 • vytváří pocit záře slunce skrz mraky;
 • pomáhá provádět boční osvětlení místnosti;
 • pomocí dobře provedeného osvětlení provádějte funkční zónování místnosti;
 • schopnost instalovat pohyblivé osvětlení;
 • pomocí osvětlení je možné dosáhnout účinku východu nebo západu slunce, nalití vody.

Pohyblivé osvětlení se provádí pomocí nití z optických vláken různých délek.Jsou připevněny ke stropu základny.Přirozená cirkulace vzduchu způsobuje, že tato vlákna oscilují, což vytváří pohybový efekt.

Vlákna z optických vláken se také používají k vytvoření stropu hvězdné oblohy.Prochází malou perforací v tmavém plátně.Výsledkem je, že v noci se vytvoří dojem hvězdné oblohy nad vaší hlavou.

Pokud je pás karet LED nainstalován podél okraje obrázku, obraz získává objem a hloubku.Abyste získali efekt vycházejícího a zapadajícího slunce, musíte nainstalovat speciální světelně dynamický systém.