Instalace a fotografie kombinovaného stropu v kuchyni

Kombinace textur a materiálů při výzdobě stropního prostoru je spousta možností a příležitostí pro překládání návrhových návrhů.Přestože je instalace kombinovaného stropu poměrně komplikovaným procesem, má dekorace mnoho výhod, proto se používá poměrně často.Zvažte vlastnosti, výhody obložení, rozsah a technologii instalace.

Obsah
Klady kombinovaných stropů ze sádrokartonových desek a strečových maleb

Výhody návrhu zahrnují:

 1. Vytvoření individuálního stylu v místnosti.Díky kombinaci GCR a PVC filmu, tkaniny můžete vytvořit jakýkoli styl interiéru, zdůraznit výhody a skrýt nedokonalosti ve tvaru místnosti.
 2. Územní členění.Stropy ze dvou typů materiálů vizuálně rozdělují místnost na zóny, což je důležité zejména pro ateliéry, lofty, kanceláře.
 3. Jednoduchost přípravných a dokončovacích prací.Vzhledem k tomu, že základna základny je přišita zavěšenými tahovými strukturami, není nutné tuto rovinu pečlivě vyrovnávat.Dostatek hrubého broušení, odstranění vadných kousků omítky.

Stejně jako všechny struktury tohoto typu, systémy zavěšení skryjí kabeláž, komunikace, římsy, potrubí a další podrobnosti, které je třeba skrýt.Kombinované strečové stropy však mají významné mínus - snížení výšky.Podle typuV případě systémů s nízkými stropy by měla být myšlenka opuštěna.Měli byste také vzít v úvahu hmotnost celé konstrukce - pokud jsou podlahy v domě zchátralé, podpěry budou muset být posíleny.

Druhy a formy kombinovaných stropů

Pokud jde o odrůdy, řemeslníci kombinují desky GKL s PVC fólií nebo látkou.Možnosti jsou vybírány v závislosti na oblasti použití designu: pokud se jedná o kombinovaný strop v kuchyni se sádrokartonem a strečem, pak je lepší PVC fólie.Tkanina dokonale odolává vlhkosti, neabsorbuje pachy a snadno se čistí před znečištěním.Ale v obývacím pokoji, ložnici, můžete natáhnout textilie panely, které „dýchají“ a poskytují příjemnou mikroklima.

Rozlišují se následující formy konstrukce:

 • Úrovně s rovnoměrnými geometrickými tvary.Mohou to být obdélníky, čtverce.Jakékoli uspořádání: uprostřed místnosti, po obvodu.Kombinovaný strop se 2 nebo více postavami v různých zónách také vypadá dobře.

Poznámka!Rozdělení stropní roviny na několik figur by mělo být provedeno v prostorných místnostech.Další osvětlení zajistí vizuální vnímání vybraných zón.

 • Oválné kulaté vzory se používají v obývacích pokojích a ložnicích.Obrázek se zpravidla nachází v rekreační oblasti, v jídelně.
 • Zakřivené vlnovité konstrukce.Používají se ve formě rámování místnosti po obvodu nebo rozdělení velkéhoprostory na funkčních zónách.
 • Vzorované povrchy.Takové kombinované strečové stropy opakují tvar květiny, motýla nebo jiných ozdobných figurek.Povrch konstrukce lze použít pro montáž světelných zdrojů.
 • Výklenky nebo „pilulky“ ve středu místnosti.Figurky jsou vyrobeny ze sádrokartonových desek a hlavní povrch je tažen plátnem.

Důležité!Designový prvek ve velkých rozdílech výšky.Hranice mezi úrovněmi „trvat“ více než 25 cm, takže instalace je zobrazena v místnostech s výškou stropu nejméně 2,8 m.

Aplikace

) Je přípustné používat kombinované struktury v jakékoli místnosti:

 1. V hale se tvoří objemné, víceúrovňové kompozice.Účinnou možností je rozdělení na zóny: volný čas, práce, kino.Barevná řešení jsou vybírána v barvě interiéru.Pokud neexistují žádné myšlenky, je spektrum odstínů přizpůsobeno tónu největšího objektu.Béžové, teplé odstíny, čokoláda, barvy vína jsou dobře kombinovány.Je důležité pozorovat „tok“ květů bez rozdílů v rozporu.Tenké profily se používají k oddělení zón.
 2. Ložnice, ve které je strečový strop kombinován s formami GKL, bude vypadat ještě krásněji, pokud bude výzdoba doplněna fotografickým tiskem.Hlavním požadavkem je vyhnout se nasyceným odstínům, které mohou narušit atmosféru klidu a relaxace.VV ložnici je dobré ztělesnit účinek degradace - kombinace odstínů jednoho tónu - přechody z nebesky modré na akvamarín, ze žlutého na krémově stylový, dodávají osobnosti.

Poznámka!V ložnici, školce, se doporučuje používat látkové plachty.Dobře se mísí s textilem převládajícím v odpočívárnách.Varianty povlečení navíc neshromažďují statickou elektřinu, poskytují vysoce kvalitní větrání.

 1. Stojí za to udělat ze stropu dvouúrovňovou sádrokartonovou podlahu a natáhnout kuchyň do chodby?Ano, ale pouze s přijatelnou výškou stěny.Vypadat dobře design s výklenky, rámování po obvodu.Důležitým nuancí není přetížení povrchu základny, aby nedošlo k chmurnosti místnosti.Rám nebo oválná (kulatá) vložka kolem hlavní lampy bude vypadat diskrétně a dobře zapadne do jakéhokoli stylu.

Doporučení!V těchto místnostech se nedoporučuje napínat látku, aby materiál během používání neabsorboval zápach.

Stylistické rysy použití kombinovaných stropů jsou neomezené - návrhy nezkazí klasický interiér a dobře zapadnou do secesního stylu, osvětlený design zdůrazní minimalistický styl a možnost se zakřivenými tvary a vlnitým rámováním po obvodu je v baroku vhodná.

Vlastnosti kombinace

Aby kombinace materiálů poskytla očekávaný výsledek, měla by být zohledněna.některá pravidla:

 • Nejprve je skříň GKL smontována, kompletně dokončena a teprve poté fáze napnutí pásu.
 • Předběžně vypočítat umístění úrovně stropu.Závěsné konstrukce jsou namontovány níže než napínáky.Například, pokud plánujete bodové osvětlení, krabice by měla být pod úrovní stropu ložiska o 80-100 mm, profily pro napínací pás jsou namontovány ve výšce 30 mm od základny základny, takže box, propojený se sádrovou deskou, by měl být nainstalován ve výšce 110-130 mm od podlahových desek.
 • Bageta pro napínací strop se nejlépe upevní na samořezných šroubech ve svislé stěně krabice.Pro další kalení doporučujeme vložit do rámu vestavěné stojany.Proces pokládání kolejnic se stává povinným, pokud jde o tažení plátna přes velkou plochu.

Vzhledem k tomu, že PVC fólie není tahová, je třeba zajistit, aby krabice neměla ostré rohy, takže všechny vyčnívající části budou muset být broušeny a vyhlazeny tak, aby nedošlootřepy.

Instalační technika

Instalace kombinovaného strečového stropu začíná vytvořením kanálu z listů GKL.Poté krabici dokončete a teprve poté pracujte na napětí panelu.

Konstrukce skříně

Potřebné materiály a nářadí jsou stejné jako při práci se zavěšenými stropy.Rám je smontován na profilech vodítka, stojanového typu (UD, CD), a pokud se předpokládá zakřivený tvar, vodítka se vyříznou a ohnou nasprávným směrem.

Upevňovací prostředky pro hřebíky pro přímé zavěšení, samořezné šrouby do sádrokartonu, štěnice pro spojování částí kovového rámu k sobě.

Algoritmus prací:

 1. Označte podél obvodu stěn, abyste určili úroveň instalace vodicích profilů pod vedením.Značení se také provádí na stropě v souladu s vybranou konfigurací budoucího stropu.
 2. UD profil je namontován na úrovni stěny na stropě a v případě potřeby jsou namontovány ohnuté části.
 3. K dosažení pevnosti podélných vzpěr se doporučuje upevnit přímé zavěšení ke stropu.Takový systém zvýší odolnost konstrukce, která bude mít značnou váhu.
 4. Nyní vložte základní kolejnice do kolejnic (připojení k plošticím štěnicím) a upevněte je k zavěšení pomocí malých kovových šroubů.
 5. Pro připevnění částí profilu stojanu k kolejnicím na stropě se na ně namontuje bageta pro napínací desku, takže krok umístění stojanů není větší než 150 mm.Je přípustné fixovat hypotéky ze dřeva, ale pouze dobře vysušené a ošetřené antiseptickým antiprenem.
 6. Spojte Reiki v rohu další kolejnice, která se v případě potřeby ohne do tvaru konečné struktury.
 7. Jakmile je rám připraven, je třeba věnovat pozornost zapojení kabelů osvětlovacích těles.

Zbývá pouze opravit sádrokarton, tmelpovrch, zesílit rohy perforovanými rohy, zesílit švy mezi sádrokartonovou deskou srpem a můžete přistoupit k základnímu lakování, malování krabičky.

Doporučení!Při uspořádání krabičky s podsvícením z diod je nutné v rámu vytvořit výklenek.Pro instalaci bodových světel jsou připevněny základny pro příslušenství, v plechech jsou vyříznuty otvory (skryté osvětlení).

Odborníci doporučují zvolit sádrokartonovou izolaci, pokud jsou vyzdobeny kuchyně, koupelna nebo chodba.Materiál je odolný vůči vodě, ale váží více než standardní GCR, takže rám by měl být odolnější.

Instalace zavěšeného stropu

Pokud může domácí mistr namontovat zavěšenou strukturu GKL, může napětí v plátně zvládnout pouze odborník.Práce vyžaduje použití speciálního vybavení, zkušenosti.PVC fólie pod napětím vyžaduje zahřívání plátna a místnosti, textilie se snadněji montuje.Způsoby upevnění: vačka, harpuna, klín.

Jak nainstalovat:

 • kolem sádrokartonu je instalována bageta;
 • upevňovací prvky baget pro samořezné šrouby, upevněné na kovových stojanech rámu;
 • je-li fixační prostředek vyroben na listech sádrokartonu, použijí se speciální hmoždinky;
 • plátno je nejprve upevněno v rozích, poté je materiál vtlačen do bagety špachtlí po celém obvodu, pracovní konce jsou uprostřed místnosti;
 • pokud se tvoří vrásky, je třeba je narovnat zahřátím pomocí tepelné pistole.

Po napínací sítipevná, můžete oříznout další hrany, uzavřít bagetu ozdobnou lištou.Dokončovací práce zůstávají: připojení a kontrola síly osvětlení, zdobení vad a další.

Doporučení!Pokud je plánován dvouúrovňový strop s instalací napínací tkaniny na sádrokartonovou desku instalovanou bezrámovým způsobem, pak se desky dodatečně připevní hmoždinkami k nosným konstrukcím.

Argumentovat, zda stojí za to kombinovat materiály, vytvářet jednotlivé formy, uspořádat stropní prostor, věnovat pozornost dodatečnému plusu designu - nízkou údržbu.Postačí pravidelně čistit povrch od prachu, aby stropy zůstaly v původním stavu.