Hogweed na webu?Buďte připraveni zaplatit pokutu až 1 milionu rublů!

Ministerstvo zemědělství moskevského regionu ukládá pokutu ve formě pokuty za pozemky zarostlé pastinkovou krávou.Majitelům půdy se ukládají pokuty.Výše pokuty právnickým osobám může činit 1 milion rublů.

Obsah

Řízení plevelů - jak to bude

Program kontroly plevelů je první v Rusku.Začátek byl učiněn letos, podnik je drahý, z rozpočtu je přiděleno 300 milionů rublů.Cílem je zbavit oblasti nebezpečné rostliny, která způsobuje vážné poškození zdraví občanů.

Podle ministra A. Razina se pokuty pro právnické osoby liší do 150 tr.- 1 milion rublů., Pro úředníky - 20–50 tun. Rubly, pro fyzické - 3-5 tun.

Zákon stanoví opatření k boji proti hogweedu, pravomocím orgánů státní správy a samosprávy moskevského regionu.Tyto orgány jsou odpovědné za sledování provádění příkazů a právo určit výši a uložení pokuty.

Minulý podzim již pan Razin poskytl přepis a náklady na metody kontroly plevelů.Existují tři z nich:

Doporučujeme přečíst:
  • mechanické - sečení, plevelení, odhadované na 18 trna 1 ha;
  • chemikálie - ošetření pozemků chemikáliemi proti plevelům,odhadováno na 23 trna 1 ha;
  • agrotechnický je úvodem k využívání pozemků, které dříve byly bez obdělávání.

Co je to hogweed?

Sosnovský borščik je trvalka rostoucí až do 3 m. Oficiálně byla zařazena do seznamů rostlin ve 40. letech minulého století při studiu flóry Kavkazu.Objevil se na evropském území Ruska ve 20. století a rychle se rozšířil po celé zemi.

Nebezpečí plevelů při rychlé reprodukci a jedovaté éterické oleje.Pokud dojde ke kontaktu s pokožkou, oleje přicházejí do styku se sluncem a způsobují těžké popáleniny.Sosnovského hogweed je považován za zvláště nebezpečný v žáru, během období odpařování éterických olejů z povrchu listů.

Dnes je rostlina uvedena v katalogu biologických nepůvodních druhů nebezpečných pro zemi.