Efektivní a pracovní metody úspory elektřiny až 50%

Snížení spotřeby energie není tak obtížné, jak se zdá.Vše, co je potřeba, je trochu disciplína.Je nutné, aby bylo líné zhasínat světlo v místnosti včas, zkrátit dobu používání domácích spotřebičů spotřebovávajících energii.

I tato jednoduchá opatření budou stačit ke snížení spotřeby energie o čtvrtinu nebo více.Existují však i jiné způsoby, jak zachránit.Pojďme je podrobně prohlédnout.

Obsah

Úspora světla ve vašem bytě

Způsoby, jak ušetřit elektřinu pro vlastníky:

Jste disciplinovaný z hlediska úspory elektrické energie?
Výsledky
Načítání ...
 1. Při přechodu z jedné místnosti do druhé nezapomeňte zhasnout světla.Pokud to vůbec není zvyk, můžete do místnosti nainstalovat pohybové senzory, které automaticky zhasnou světlo.

Na čistotu bychom neměli zapomenout.Znečištěná okna a špinavé podlahové lampy mohou snížit osvětlení místnosti o 30%.

 1. Lokální světelné zdroje by se měly používat častěji: nástěnné svítilny a jiné podsvícené systémy a hlavní světelné zdroje by se měly používat méně často.
 2. Při opravě bytu je třeba mít na paměti, že světlé stěny odrážejí asi 80% světla a stěny s tmavou tapetouodrážejí pouze 12%.
 3. Domácí spotřebiče by měly být vypnuty a neměly by být přepnuty do pohotovostního režimu.Toto pravidlo platí pro počítače, mikrovlny, klimatizaci, modemy a další zařízení.
 4. Při nákupu domácích spotřebičů v obchodě byste měli vždy věnovat pozornost třídě energetické účinnosti zařízení.Nejlepší, pokud se jedná o třídu A nebo A ++.Nákup zařízení třídy F nebo G je však lepší odmítnout.

Pokud má byt staré žárovky, musí být zlikvidovány, nahrazeny LED nebo energeticky úspornými.Výměnou pouze jedné žárovky můžete ušetřit asi 1000 rublů ročně.

 1. Pokud vaše lednička není vybavena protimrazovým systémem, musí být systematicky rozmrazována.Chcete-li led zmrazit pomaleji, do chladničky byste měli vložit pouze úplně vychlazené jídlo.Samotná jednotka by měla být umístěna co nejdále od baterií a jiných topných zařízení, zatímco její zadní stěna by měla být dobře větraná.
 2. Nádobí instalované na elektrickém sporáku musí být vhodné velikosti a musí být spodní.Provoz hořáků musí být kontrolován a nezapomeňte je včas vypnout.

Jak snížit náklady na elektřinu?

Upraveno .Každý dům má zařízení, která jsou neustále připojena k síti, což vede ke spotřebě elektřiny.Zdá se, že spotřeba v režimu „spánku“ je zanedbatelná, avšak v souhrnu všech zařízení běží slušné množství za rok.A ona jde zaplatit účet, ale můžete ušetřit -stačí vytáhnout zástrčku ze zásuvky.

Existuje mnoho účinných způsobů, jak ušetřit elektřinu:

 • Při vaření zakryjte pánve a hrnce víčky.To snižuje tepelné ztráty třikrát, což znamená, že na vytápění bude spotřebováno méně energie.
 • Pokud máte věci, které byste měli žehlit pouze v režimu nízké teploty, žehlte je lépe po vypnutí žehličky.
 • Pokud je místnost vybavena klimatizací, pravidelně čistěte její filtry a ventilátory.
 • Pro ohřev malého množství vody je lepší použít rychlovarnou konvici než elektrický sporák.A v budoucnu musíte vyvinout zvyk vařit pouze množství vody, které je v tuto chvíli potřeba.

Pračka by neměla být přetížena, protože přetížení zvyšuje spotřebu energie o 10%.

 • Ohřívač vody v bytě musí být odvápňován nejméně jednou za tři měsíce.Tím se sníží spotřeba energie o 20%.

Je třeba zvážit instalaci zvláštního dvou tarifního měřiče, který může v noci šetřit energii.Instalace takového měřiče se vyplatí do jednoho roku.

Instalace přepínačů a spínačů

Toto je další skvělý způsob, jak šetřit energii.Přechodové spínače a spínače jsou dobrou alternativou k pohybovým senzorům.

Spínač přechodu funguje takto: pokud bylo světlo zapnuto na začátku chodby (nebo v horním patře domu), můžete jej vypnout odkudkoli.A z druhého konce chodby az druhého patra.

Instalace takového spínače vyžaduje dodatečné zapojení, takže průchozí spínače jsou instalovány buď během generální opravy skříně, nebo během fáze výstavby.

Přechodové spínače mohou dosáhnout významných úspor energie a navíc ušetřit nájemcům zbytečnému běhání.

Jak ušetřit na elektrickém sporáku?

Možnosti úspory na elektrických kamenech:

 1. Je lepší odmítnout koupit hrnce a pánve s masivním, silným dnem.Na elektrickém sporáku se taková jídla vaří velmi dlouhou dobu.
 2. Pokud má kamna jeden nebo více hořáků s nerovným povrchem, měly by být vyměněny.

Takové hořáky nepřiléhají dobře na dno pánve a způsobují tepelné ztráty, což zdvojnásobuje množství energie vynaložené na ohřev nádobí.

 1. Varné plotýnky se pomalu ochlazují.Pokud je vypnete o něco dříve, než je jídlo připraveno, dosáhne připravenosti díky zbytkovému teplu hořáků a ušetří se energie.
 2. Pro vytápění prostoru není nutné používat elektrický sporák.
 3. Pokud používáte k vaření troubu, zkuste vařit co nejvíce.Můžebýt mísa určená pro několik porcí najednou nebo pro několik různých možností.

Třídy energetické účinnosti domácích spotřebičů

Energetická účinnost domácích spotřebičů je rozdělena do 7 tříd a je označena písmeny anglické abecedy od A do G. Spotřebiči je přiřazena zvláštní třída v závislosti nakolik spotřebuje kilowatthodinu za hodinu.

Kromě písmen jsou třídy energetické účinnosti označeny také určitými barvami.Například písmeno A odpovídá tmavě zelené barvě a označuje dobrou energetickou účinnost.Písmeno G odpovídá červené a energetická účinnost spotřebičů s touto barvou je nejnižší.

Zaměřujete se při nákupu domácích spotřebičů na třídu energetické účinnosti?
Výsledky
Načítání ..

Kromě třídy A existují ještě dvě další podtřídy: A + a A ++, které odpovídají vysoké a nejvyšší energetické účinnosti.

Při bližší prohlídce se tedy ukazuje, že v zájmu dosažení významných úspor energie je třeba vzít v úvahu spoustu nuancí, pokud jde o domácí spotřebiče a různé měřiče a spínače.

Nic z toho však není příliš složité a kdokoli může výrazně snížit své náklady vynaložením minimálního úsilí.