Druhy, výběr a cena parotěsné zábrany pro strop

Izolační materiály vytvářejí nezbytnou vrstvu pro izolaci a zabraňují poškození stropních konstrukcí vlhkostí.Parotěsná zábrana stropu se liší typem materiálů a typem substrátů.Výrobci nabízejí válcované, membránové výrobky i kapalné směsi s různými vlastnostmi.Budeme rozumět tomu, proč jsou potřebné materiály, jaké jsou, a uvážíme, kteří výrobci nabízejí kvalitní zboží za dostupnou cenu.

Obsah

Proč je uspořádána parotěsná zábrana stropu

Stropní podstavec na jedné straněčelí teplé místnosti a druhý venku.Rozdíl ve vzduchu způsobuje kondenzaci na teplé straně.Absence izolátoru umožňuje pronikání vlhkosti do izolačních vrstev, podlahových desek.Tím se vytvoří hniloba, kovové a betonové drobivé předměty, rez a dřevěné podlahy se uvolní.Výsledkem je, že struktura slouží mnohem méně.

Zvažte, jak funguje parotěsná zábrana.Materiál zabraňuje hromadění vlhkosti a v závislosti na typu produktu buď neproniká vlhký vzduch do izolace vůbec, nebo zajišťuje větrání, díky čemuž se vlhkost rychle vypařuje.Kromě ochrany proti vlhkosti má mnoho výrobků další vlastnost snižování úniku tepla.

Někdy se majitelé ptají, zda je při izolaci stropu z minerální vlny nutná parotěsná zábrana?AnoPři použití izolace z minerální vlny izolační vrstva chrání izolaci předzvlhčení a zabránění vylučování ostrých vláken.

Doporučujeme přečíst:

Druhy materiálů pro parotěsnou zábranu stropu

Různé typy parotěsné zábrany pro strop podle principu činnosti:

 1. Instalace zevnitřprostory.Mohou to být výrobky z filmové role, tekuté izolátory.
 2. Listy s reflexní vrstvou z fólie.Další vlastnost pro vrácení tepla do místnosti je plus.Fólie také ochrání základní povrch, ohřívače před pronikáním kondenzátu.
 3. Válcované výrobky s kontrolovaným účinkem.Používají se pro sezónní budovy a mají vlastnost částečného pronikání páry.Membrány jsou umístěny nad izolační vrstvou, zajišťují vysoce kvalitní větrání, díky kterému se kondenzát rychle vypařuje.
 4. Výrobky s proměnnou propustností pro páry jsou rovněž namontovány nad izolací.Membrány umožňují průchod vlhkosti a páry, ale zabraňují pronikání studeného vzduchu do teplých místností, aniž by narušovaly větrání vrstev.

Chcete-li určit, kterou parotěsnou zábranu zvolit pro strop, měli byste znát všechny druhy materiálů:

 • Pergamin. Je to hustá lepenka pokrytá bitumenem.Používá se v budovách vyrobených ze dřeva.Výhodou je nízká cena, nevýhodou je krátkodobý provoz.Výrobek dobře chrání proti vodní páře, může být připevněn k povrchu na obou stranách.
 • Filmypolyethylen. Levný a praktický materiál, 100% vlhkostní, pára.Nevýhodou je nízká mechanická pevnost.Fólie se během instalace snadno poškodí, kazí se ostrými předměty.Nejlepší je vzít zesílený dvouvrstvý materiál, který je odolnější vůči roztržení a řezům.
 • Polypropylenové filmy. Toto je praktičtější a odolnější vůči mechanickému namáhání parou.Polypropylen je užitečný v případě, že je nutné zakrytí základu nebo předmětu z důvodu přerušení konstrukce - produkt toleruje dlouhodobé vystavení slunečnímu záření, nedeformuje se a nedeformuje se.

Poznámka!Fóliové izolátory se pokládají tak, že se proužky na sebe umístí nejméně 15 až 20 cm, spáry se lepí páskou.

 • Materiály z bariérové ​​fólie proti parám. Toto je stejný film, ale s přidáním vrstvy fólie, která může být jednostranná, oboustranná.Fóliový materiál chrání nejen před vlhkostí a parou, ale slouží také jako dodatečná izolace.Pokládky pouze na tupo, lepené švy pomocí lepicí pásky.
 • Membrány. Jsou prodyšné, standardní.Rozdíl mezi nimi v instalační technologii: dýchání by mělo být rozloženo bez větrací mezery, standardně je mezera mezi základním stropem a izolací.První možnost je výhodnější, nesnižuje výšku stěnových panelů.Zvláštnost membránových materiálů v jednostranné propustnosti par, to znamená, vlhkost vychází, ale nespadá do tloušťky izolačních vrstev.Díky speciální struktuře pórů poskytují membrány vysoce kvalitní větrání izolačních a nosných konstrukcí.

Důležité!Membrána je vždy uspořádána v úzkých pórech ve směru izolace.Široká strana pórů směřuje k základnímu povrchu (stropu).V opačném případě dojde ke kondenzaci uvnitř majitele.Výrobci nabízejí 1-, 2-stranné membrány, materiál má stejné vlastnosti, ale bilaterální jsou považovány za ekonomičtější.

 • Bariéra proti kapalným parám pro strop se liší podle typu: pronikání - směs se nanáší na povrch základny, když ztuhlý vytvoří pružnou ochrannou vrstvu, která neinterferuje s větráním, nátěrem - je jednosložková, dvousložková kompozice,Používá se v místnostech s vysokou vlhkostí a lakováním - laky, speciální malířské směsi.

Rada!Při výběru kapalného izolátoru byste měli věnovat pozornost doporučením výrobce, která uvádějí účel, rozsah, materiál podkladového povrchu kompozice.Nejkratší možností jsou směsi barev, ale zároveň jsou levné a snadno se používají.

Kterou parotěsnou zábranu si vybrat

Jak vybrat materiály pro dřevěné a betonové stropy:

 1. Podlahové desky ze dřeva by měly být pokryty roletovými materiály, které nenarušují větrání, chráníkonstrukce proti vlhkosti.Vhodný film, fólie, membránové produkty a sklovina.U fólií a izolátorů s fólií bude zapotřebí přepravka, která vytvoří ventilační mezeru.Správná parotěsná zábrana dřevěného stropu pomůže prodloužit životnost budovy a zachovat pohodlnou mikroklima v místnostech i při vysoké vlhkosti.
 2. Při rozhodování o tom, která parotěsná zábrana je nejlepší pro betonový strop, upřednostňujte tekuté přípravky nebo fóliový materiál.Impregnační, potahovací a barvicí směsi se nanášejí na základní povrch v několika vrstvách a fóliový izolátor lze namontovat na bednu nebo přilepit ke stropu.

Doporučení!Pokud používáte bednu, je výhodnější vytvořit falešný strop.Design bude sloužit jako základ pro instalaci překližky, sádrokartonu.Odborníci doporučují vytvořit 2 bedny, mezi nimiž položit fólii izolace fólie - vytvoří se tím ventilační mezera nezbytná k odstranění vlhkosti.

Výrobci materiálů pro parotěsné zábrany

Při výběru výrobků není cena parotěsné zábrany pro strop poslední otázkou.Kvalitní materiály jsou ceněny od 12 do 15 USD za role, vše záleží na vlastnostech produktů.Nejoblíbenější možností jsou materiály a fólie na fólie.

Zvažte některé výrobce s dobrými doporučeními:

 • Isospan. Izolační filmy s dlouhou životností, zdraví neškodné a odolné vůči mikroorganismům.Nevýhody: hořlavost, mechanickákřehkost.Na okrajích materiálu není žádná lepicí páska, proto se vyplatí zásobit páskou.
 • TechnoNIKOL. Tato řada zahrnuje vysoce kvalitní difúzní membrány, děrovaný film a zesílené izolátory.Šetrnost k životnímu prostředí, snadná instalace, spolehlivost a trvanlivost jsou výhody produktu, ale takový produkt není levný.
 • Ondutis. Výrobce membránových izolačních materiálů pro všechny povrchy.Možná je to správná volba pro majitele, kteří začínají pracovat poprvé.Univerzální nátěry odolávají teplotám od -40 ° C do + 80 ° C, udržují si svůj výkon po dlouhou dobu, snášejí agresivní podmínky a nejsou živnou půdou pro hlodavce, mikroorganismy.Lepicí páska usnadňuje instalaci a odolnost proti nárazům, mechanické namáhání zjednodušuje proces izolace.

Dalším výrobcem je společnost Utafol, společnost nabízející třívrstvé membrány s vyztužením a dvouvrstvé membrány s netkanou textilií.Vysoké výrobní náklady jsou vysvětleny velmi dlouhou životností, materiály jsou nehořlavé, jsou jednoduše uspořádány a vyznačují se zvýšenou pevností.Žádný typ produktu Yutafol však nereaguje dobře na přímé sluneční světlo, protože je pokryt mikrokrakami.