Druhy plastových drenážních systémů a jejich výhody

Plastové žlaby jsou určeny k vnějšímu organizovanému odtoku vody ze střechy.Plastové okapové systémy se široce používají při stavbě soukromých domů a chat, veřejných a komerčních budov.Při výrobě většiny plastových systémů se jako základ používá polyvinylchlorid a podobné syntetické materiály.Díky stabilizátorům a přísadám získávají produkty z umělé hmoty další provozní vlastnosti.Vyznačuje se trvanlivostí a odolností vůči ultrafialovým paprskům, snadnou instalací a tažností.Spolehlivost zařízení je zaručena výrobcem po dobu až 10 let.Životnost je zpravidla nejméně 15-20 let.

Obsah
Použití plastových odtoků ve stavebnictví

Odtok z polymerních materiálů sestává ze součástízajištění nepřetržitého odstraňování roztaveného sněhu a proudů deště ze střechy budovy.Standardní systém se skládá z:

 1. Plastové žlaby.Při těchto depresích se voda hromadí podél okrajů střechy a poté je vypouštěna ze střechy dolů na zem.
 2. Přijímací trychtýř, kterým voda z okapů vstupuje do potrubí.
 3. Kotevní úchyty s háčky.
 4. Spádová potrubí s konektory.

Zařízení se nejčastěji montuje spojením pomocí speciálních zámků, uvnitř nichž je uloženo těsnění.Pro připojení potrubívelké průměry mohou vyžadovat proces svařování za studena.

Druhy plastových odtoků

Plastové odtoky se liší tvarem a průměrem trubek a okapů.Jsou k dispozici kulaté a oválné, obdélníkové a čtvercové.Potrubí je vybaveno dalšími podélnými vodítky, které zrychlují odtok vodních toků.Zesilovače s příčným zesílením na odtokech zvyšují pevnost systému.

Průchod okapů je určen hlavními parametry, které znamenají maximální průměry okapů a trubek.Pro moderní budovy se vyrábějí plastové žlaby a trubky ve velikostech od 50 do 200 mm.

Volba rozměrových charakteristik zařízení závisí na konstrukčním typu konstrukce, umístění a počtu odtoků a sklonu střechy.

Výhody a nevýhody

Stavební odborníci, kteří porovnávají plastové systémy s analogy z jiných materiálů, zaznamenávají velkou poptávku poplastové výrobky pro drenážní systémy.To je způsobeno řadou výhod takových zařízení oproti odlitkům z kovů a galvanizované oceli.Uvádíme výhody plastových systémů.

​​
 1. Nízká hmotnost celého zařízení , snadnost jednotlivcekomponenty.
 2. Relativně nízké nákladyve srovnání se systémy vyrobenými z kovu, oxidované mědi nebo galvanizované oceli.Cena plastu je asi třikrát nižší, což do značné míry vysvětluje vysokou poptávku po zboží na trhu, protože se jedná o vysoce kvalitní výrobky.
 3. Pohodlí během instalace .Umístění systému na střechu domu je jednoduché a rychlé, dodání nezabere příliš času a úsilí.Instalaci můžete provést sami pomocí hotového instalačního schématu jednotlivých komponent.
 4. Plasticita a zaměnitelnost všech prvků .Montáž je usnadněna a urychlena použitím gumových těsnění a těsnění.V malém množství se používají speciální tmely a adhezivní komponenty, takže zařízení získává zvýšenou elasticitu.
 5. Tichý .Voda prochází plastovými okapy a trubkami téměř bez zvuku, nedochází k šumu z padajících kapek, což nelze říci o odtokech z kovů, zejména z galvanizované oceli.
 6. Trubky nelepí na leda neliší.Na porcích z PVC nevznikají velké výrůstky ve formě rampouchů.Úspěšně odolávejte tlaku ledu a nepraskejte.
 7. Při použití prvků při spojování není vyžadována zvláštní pozornost , protože části tohoto materiálu nejsou na rozdíl od kovových částí poškrábány.
 8. Termoplasty neobsahují škodlivé sloučeninyolovo a kadmium.Životní prostředí a lidské zdraví nejsou ohroženy.Vztah kvýrobky šetrné k životnímu prostředí.
 9. Široká tónová linie- až deset barev, které spotřebitelům poskytují slušný výběr.

Pokud jde především o nedostatky, je třeba poznamenat, že nízká odolnost vůči mrazu je pod -30 stupňů Celsia.Nedoporučuje se používat plastové systémy ani při extrémně vysokých teplotách - nad + 50 stupňů.Systém by měl být namontován při teplotě +5 ° C a vyšší, neskladujte potrubí na slunci po dlouhou dobu v nebaleném stavu.

Plastové okapy jsou optimálním řešením pro stavbu v soukromém sektoru, odtok vody ze střech a garážových budov.Je kombinován se všemi typy nátěrů, s výjimkou kovových obkladů.

Vysoce kvalitní plastové výrobky nabízené v sortimentu umožňují účinně organizovat vnější drenáž, vyhýbat se erozi základů a tlumení stěn v budově.Můžete nejen vyzvednout prvky pro plánovaný design, ale také vytvořit krásný designový soubor.