Druhy, náklady na panely a velikosti stropních tašek Armstrong

Falešný strop - rychlá možnost uklidit letadlo.Jednoduchá konstrukce, nemusíte vyrovnávat základnu, přijatelnou cenu - toto není úplný seznam výhod stropních desek Armstrong.Dekorace vypadá elegantně, dokonce i čtverce jsou opravitelné.Jaké další rysy obložení, typy a formy uvolnění - budeme o tom mluvit podrobněji.

Obsah

Výhody a nevýhody

Hlavním rozlišovacím faktorem je rychlost vytváření struktury.Armstrong stropní desky nevyžadují předběžnou dekoraci stropu a za systémem můžete skrýt všechny dráty, potrubí a další komunikační prvky.

Mezi výhody dlaždice patří:

 • rychlost instalace: dlaždice se jednoduše pokládá na kolejnicev případě potřeby je také okamžitě nahrazen novým;
 • nízká hmotnost: 1 m2 váží 2,7–8 kg, vše záleží na druhu opláštění;
 • přijatelné náklady ve srovnání s jinými dokončovacími materiály;
 • nízké požadavky na údržbu: je možné potahovat vodou ředitelným nátěrem nebo vyměnit prvky obecně;
 • dobrá zvuková izolace;
 • širokou škálu textur a barev;
 • dostupnost instalace jakéhokoli osvětlovacího systému;
 • požární bezpečnost.

Pokud jde o miny, stropní desky Armstrong mají jen několik z nich:

 • snížení výšky stropu o 8-10 cm;
 • špatná odolnost proti vlhkosti, nikoli však při výběru zvláštních druhů zboží;
 • Křehkost, křehkost způsobená fyzickým dopadem.

Existuje několik nevýhod, všechny jsou blokovány dostupností výzdoby.

Hlavní vlastnosti

Oblíbený typ stropních tašek se vyrábí na bázi minerálních vláken.Suroviny jsou vyráběny z kamenné vlny, která prošla zvláštním zpracováním.Doplňky ve formě polymerních aditiv a dalších plniv obohacují konečný materiál různými fyzikálními, mechanickými a provozními vlastnostmi.

​​

Rozlišují se tři typy hran hotového výrobku:

 1. Deska.Jedná se o čtverce se zarovnanými okraji, vhodné pro jakékoli zavěšené stropní konstrukce.
 2. Tegular.Okraj s odstupňovaným výstupkem.Používá se v systémech se šířkou police 24 mm.
 3. Mikrolook.Okraj se stupňovou lištou pro stropní zavěšovací systémy s šířkou police 15 mm.

Velikosti talířů

Standardní rozměry stropních tašek Armstrong mohou mít 600x600 mm, 600x1200 mm.Stropní deska 600x600 Armstrong 8-25 mm, hmotnost 2,7-8 kg na 1 m2.Parametry tloušťky a hmotnosti závisí na druhu materiálu prvků, funkčních účelech.Jsou povoleny odchylky velikostí: 610x610 mm, 610x1219 mm.Čtvercové desky jsou považovány za populárnější, obdélníky jsou křehké.

UrčitMnožství materiálu potřebného pro obložení stropem, plocha místnosti (stropní rovina) je dělena plochou jedné dlaždice.Při nákupu byste měli zvážit marži pro oříznutí, poškození prvků (+ 5–10%).Balení obsahuje 20-24 kusů dlaždic, množství závisí na typu produktu.

Odrůdy materiálů

Minerální vlákno je levné, ale nikoli jediné suroviny, ze které se vyrábějí stropy Armstrong, typy desek se liší:

 1. Sádrokarton. Materiál je vhodný pro obkladové místnosti s normální nebo nízkou vlhkostí.Materiál není odolný proti vlhkosti, proto se nedoporučuje používat v koupelnách nebo kuchyních.
 2. Minerální bavlna. Výhody produktu v jeho tepelně a zvukově izolačních vlastnostech.Armstrong montuje takové stropní panely do koncertních sálů, divadel a dalších místností, kde je zapotřebí akustický efekt.
 3. Hliník. Silné a praktické desky, odolné proti vodě, ohni.Může být namontován v místnostech s jakoukoli vlhkostí.Vysoká cena se vyplatí s dlouhou životností, nepřítomností koroze a zachováním estetické přitažlivosti.
 4. Sklo. Originální verze pro dekorace.Sklo lze díky své pevnosti, odolnosti vůči chemikáliím, teplotě, vlhkosti, použít kdekoli.Křehkost materiálu však určuje jeho rozsah.Skleněný strop typu Armstrong se vyznačuje matným, lesklým, pevným, fragmentárním,mozaika a další.
 5. PVC desky. Levný, praktický materiál, vhodný k dekoraci v jakémkoli místě, včetně průmyslových účelů.Plast je vodotěsný, nehořlavý produkt, který toleruje kolísání teploty a není náchylný k rozkladu a korozi.Ale je zde mínus: při silném zahřívání se desky mohou roztavit a uvolňovat škodlivé sloučeniny do vzduchu.
 6. Z laminované překližky. Velmi dobrá volba pro místnosti s vysokou vlhkostí.Ekologická čistota produktů je doplněna nízkou hmotností panelů, praktičností a středně dlouhou životností.Laminovaný ochranný film chrání fragmenty před prachem, kazí se, zatímco zůstávají lehké a snadno se připevňují /rozebírají.
 7. Papír. Jeden z nejvyhledávanějších materiálů pro suché místnosti, kde je vyžadována vysoká zvuková izolace.Lisovaný papír dobře pohlcuje hluk, nevydává a nepřenáší teplo, absorbuje přebytečnou vlhkost a vydává vodní páru, pokud je vzduch v místnosti příliš suchý.Cenová značka rozpočtu je další plus.
 8. Dřevěné. Poměrně drahý materiál s vysokou praktickou charakteristikou: tepelná izolace, zvuková izolace.Estetická přitažlivost lamel je také ctností.Během výrobního procesu jsou desky ošetřeny antiseptickými a protiplísňovými sloučeninami, které zvyšují odolnost proti vlhkosti, horkému vzduchu a páře, takže dřevěné čtverečky lze namontovat do vany, sauny a dalších místností skolísání teploty, vlhkosti.

Populární stropní desky Armstrong

Lamely se kromě materiálu liší také barvou a strukturou.Za nejoblíbenější se považují tyto modely:

 1. Baikal. Můžete to zjistit z charakteristického vzoru: černé tečky jsou rozptýleny kolem bílého pole v chaotickém pořadí.Nejčastěji používané v kancelářích.
 2. Anáza. Bílá deska s drsným povrchem.Vypadá krásně, ale není vhodný do prašných místností.
 3. Tatra. Vzorek je podobný deskám Bajkal, ale s vysokou izolací hluku.K dispozici s deskou, Tegular hrany.
 4. Prim. Cena dlaždic od 0,2 do 0,5 $.Náklady jsou vysvětleny zlepšenými charakteristikami:
 • univerzálnost - v kombinaci se všemi druhy hran;
 • odolnost proti mechanickému poškození;
 • dlouhá životnost;
 • vysoký akustický výkon;
 • odolnost proti vlhkosti;
 • 6 možností obličeje.

Rozsah pokračuje speciálními řadami desek Armstrong:

 • akustický (Ultima, Optima) - ke snížení šumových efektů;
 • hygienický (Biogard) s hladkým povrchem a antibakteriální vrstvou, určený pro zdravotnická zařízení, potravinářská zařízení;
 • odolný proti vlhkosti (Newton);
 • Design (Grafis) - vytvoření původních falešných stropů.

Barvy

Mnoho kupujících je překvapeno, když zjistí, že stropní desky Armstrong jsou k dispozici nejen v bílé, ale také v jiné barvě.Bílá je oblíbená kancelář, kde je nutné vytvořit prostor, vizuálně zvýšit stropy a naplnit místnosti světlem.Společnost však nabízí širokou škálu tónovacích řešení: od krémové a zlaté až po tmavě hnědou.

PVC dlaždice jsou vyráběny v pastelových barvách, hliníkové lamely jsou chromovány, leštěny do zrcadlového lesku.Zřejmé plus detailů v možnosti kombinace různých prvků: PVC a dřevo, hliník a sklo.Také stropní panely umožňují tisk fotografií, mozaikové uspořádání.Barevné roztoky jsou v tomto případě vybrány podle chuti kupujícího.

Interiéry dlaždic v koupelně

Při zvažování možností rozvržení lamel je důležité poznamenat: Armstrong podhledy jsou kombinovány s jakýmkoli osvětlovacím zařízením.Výrobce se postaral o vytvoření a výrobu speciálních mřížových konstrukcí pro vestavěné žárovky.

S ohledem na stropy v koupelně byste měli zvolit výrobky s vysokou odolností proti vlhkosti, v takovém případě bude dlaždice trvat dlouho.Závěsné systémy se skleněnými panely, fotografický tisk, designové výpočty vypadají originální.Zrcadlové hliníkové dlaždice vizuálně zvětší prostor a vestavěné lampy vytvoří dobrý světelný efekt.