Druhy lopatek a špachtle pro instalaci podhledů

Stretch stropy s ohledem na jejich krásu, jednoduchost a rychlost instalace, nenáročnost v péči jsou velmi populární.Mnoho majitelů bytů a soukromých domů si při provádění oprav vybírá jako povrchovou úpravu natahování.Tkanina nebo filmová tkanina je namontována po instalaci nosných baget po obvodu místnosti.K vyplnění povlaku v zámku nosného profilu použijte špachtle pro zavěšené stropy.Existuje několik druhů takových produktů, z nichž každá se používá v konkrétní situaci.Kromě špachtle budou k instalaci stretch stropu zapotřebí další nástroje a zařízení.

Obsah
Odrůdy špachtlí pro zavěšené stropy

Vzhledem je špachtle pro strop velmi podobná protipólům budovy.Skládá se z kovové špachtle a držadla ze dřeva nebo PVC.Rozdíl mezi těmito výrobky spočívá v materiálu, ze kterého je vyroben, a ve formě pracovní plochy.

Špachtle je obvykle vyrobena z vysoce kvalitní nerezové oceli, která má tloušťku 1,5 mm.Tím je zajištěna nezbytná tuhost a pevnost produktu.

Sada lopatek pro instalaci zavěšených stropů zahrnuje tyto odrůdy špachtlí:

 1. Pro doplňování plátna ve středučásti, jakož i na nepřístupných místech se používá nástroj s obdélníkovou čepelí a rukojetí o délce 50 cm.
 2. Také v arzenálu instalátora je zařízení s délkou rukojeti 40 cm a čepel se dvěma povrchovými ohyby.V důsledku ohybu je pracovní rovina v úhlu 90 ° C k rukojeti.S pomocí takové špachtle je vhodné doplnit plátno za okenní římsu.Tento produkt je také nezbytný pro instalaci podhledů se skrytým osvětlením a víceúrovňovými strukturami.
 3. Pro vyplnění pásu mezi přepážkami a mezi dříve instalovanými stropními prvky se používá produkt s jedním ohybem pracovní čepele pod úhlem 90 stupňů a rukojetí o délce 0,24 m.Používá se také na těžko přístupných místech.
 4. Čepel pro lichoběžníkové strečové stropy s jedním ohybem roviny v pravém úhlu a úchytkou 40 cm se vztahuje na výrobky pro instalaci okapů.Používá se při instalaci osvětlených struktur a víceúrovňových stropů.
 5. Arzenál instalačního technika má špachtli s tenkou podlouhlou čepelí a zaoblenými rohy.Obvykle jsou potřebné při instalaci obrazů značky Deckor a Clipco.
 6. Pro instalaci fólie nebo textilie v rozích místnosti se používají výrobky s dlouhou péřovou čepelí, která se vyznačuje dobrou pružností.Tato špachtle se zkrácenou rukojetí je také užitečná pro montáž PVC fólie nebo tkaniny za topné nebo vodovodní potrubí.
 7. Součástí sestavy je také špachtle s trojúhelníkovou pracovní plochou a ohybem při 45 ° C.Produkt na dlouhorukojeť je nezbytná pro instalaci nátěrů zakřivené konfigurace i na těžko přístupných místech.
 8. Rohová špachtle je opatřena zkosením se zkosením na jedné straně.Používá se k instalaci PVC panelů do nosných profilů s otevřeným upevňovacím systémem.
 9. Místo hlavní špachtle se často používá produkt s pracovní plochou ve tvaru písmene „Z“.Jeho hlavním rysem je, že veškerá práce může být prováděna pečlivě, aniž by se dotkla plátna.To je zvláště důležité při montáži lesklých filmových povlaků, na kterých rychle zůstávají výtisky.

Také v prodeji je elektrická špachtle pro instalaci zavěšených stropů.S jeho pomocí je práce prováděna rychleji, což zvyšuje produktivitu práce.Kromě toho sami instalátoři tvrdí, že produkt výrazně usnadňuje proces instalace panelu.Elektrické zařízení má úzkou čepel.Po zapnutí vytváří pracovní plocha translační a vratné pohyby.V tomto ohledu nemusí instalační technik vyvinout úsilí k doplnění paliva do panelu a veškerá práce je rychlejší.

Pravidla pro výběr špachtle

Pro výběr vhodné špachtle pro instalaci napínací vrstvy je třeba vzít v úvahu typ látky (textilie nebo fólie), blokovací mechanismus pro upevnění v bagetě, délka rukojeti, složitostdesign a dostupnost nepřístupných míst.

Při výběru instalačního produktu zvažte následující parametry:

 1. Hmotnost pracovního nástroje je velmi důležitá.Příliš těžkýprodukt způsobí velmi únavu, protože veškerá práce se provádí se zvednutými a nataženými pažemi.Zařízení, která jsou příliš lehká, však nemají vysokou pevnost, takže se nemohou vyrovnat s napětím plátna.
 2. Vyberte si pádla s dřevěnými držadly, protože neklouzají tak tvrdě jako plastové držadla.I když jsou tyto levnější, jsou vhodné pouze pro jedno použití, ale ne pro profesionální použití.

Tip!Po zakoupení špachtle s dřevěnou rukojetí pečlivě obruste dřevěný povrch, aby na něm nezůstaly žádné otřepy, které by mohly poškodit filmový povlak.

 1. Věnujte pozornost tvaru držadla.Jsou kulaté, čtvercové, zploštělé, ve formě kapky.Abychom pochopili, která konfigurace rukojeti je pro vás výhodnější, držte ji v ruce, jako při práci, a zkuste provést několik pohybů, jako je vyplnění plátna do bagety.

Dodatečná sada nástrojů pro instalaci zavěšených stropů

Kromě špachtle různých tvarů budou pro instalaci napínací vrstvy zapotřebí další nástroje, spotřební materiál a příslušenství.Použití potřebného pomocného zařízení umožňuje rychlejší instalaci a instalaci napínacího pásu kvalitním způsobem.

Budete muset nainstalovatNásledující pomocné nástroje:

 • Pro práci ve výškách potřebujete stabilní schodiště nebo malé lešení;
 • pro řezání baget můžete použít pokosovou skříňku a obyčejnou pilu, ale mnohem přesnější řez získáte pomocí kyvné pily (tento produkt umožňuje řezat profil ve správném úhlu);
 • vzhledem k tomu, že vrtání děr se provádí v malé vzdálenosti od stropu, kde je kabeláž obvykle prováděna ve štukové vrstvě, je třeba se zásobit přenosným detektorem kovů (toto zařízení vám umožní identifikovat místa zapojení před instalací, aby se ochránili instalační pracovníci před úrazem elektrickým proudem);
 • během instalace není možné obejít se bez různých měřicích zařízení - rulety, čtverce a pravítka;

Doporučení!Aby se nemusíte často pohybovat po místnosti s schůdkem, zvolte měřítko a úroveň laserové pásky.Umožní vám provést všechny zarovnávací práce z jednoho bodu v místnosti.

 • před instalací je napínací deska zavěšena v rozích místnosti na zvláštních držácích zavěšení;
 • 76) pro vrtání otvorů pro šrouby s hmoždinkami, na kterých bude připevněna nosná bageta, je třeba vyvrtat a razit;
 • šroubovák urychlí proces šroubování samořezných šroubů;
 • K vyříznutí otvorů pro příslušenství a k oříznutí textilních povolenek během instalace pomocí vysoce kvalitní technologie bude zapotřebí administrativní nůž;
 • tepelná pistole pro ohřátí pásu na požadovanou teplotu (plynová nebo elektrická jednotka je potřebná pouze nainstalace fóliového panelu, instalace výrobků z polyesterové tkaniny se provádí bez předchozího zahřívání);
 • pro uvolnění fólie z bagety jsou zapotřebí kleště, štípací kleště nebo kleště s úzkým nosem za účelem jejich demontáže nebo lepšího napnutí;
 • kladivo pro řízení hmoždinek;
 • maskovací nit pro značení stěn pro instalaci baget.

Některé z uvedených nástrojů a zařízení nelze použít bez těchto spotřebních materiálů:

 • Pro vrtání a vrtání s kladivem jsou zapotřebí vrtáky;
 • při pokládání elektrických sítí pod zdroje světla bude nutná elektrická páska;
 • různé korunky na šroubováku;
 • další čepele, které se používají v úředním noži;
 • vrtáky do děrovače (nejčastěji se používá produkt o průměru 0,6 m);
 • 91) pokud se mají instalovat svítilny, pak jsou pro výrobu podstavců pod nimi zapotřebí kousky sádrokartonu nebo překližky;
 • v některých případech může být vyžadován silikonový tmel;
 • ozdobná vložka na mezeru mezi napínací tkaninou a stěnou (někdy přichází s bagetou);
 • hmoždinky, samořezné šrouby pro montáž nosného profilu;
 • Pokud bude k ohřevu sítě použita tepelná pistole, budete pro toto zařízení potřebovat náhradní plynový válec (postačí kapacita 28 litrů).

Hlavní sada nástrojů je uvedena výše.Pokud však budou do napínací vrstvy zabudovány osvětlovací zařízení, budou pro ně zapotřebí termo kroužky a speciální lepidlolepení.Kromě samotných žárovek jsou zapotřebí elektrické kabely.Pokud instalujete víceúrovňový strop nebo design se skrytým osvětlením, možná budete potřebovat další nástroje a příslušenství.