Druhy hliníkových stropních stojanů a náklady na opravu

Mezi širokou paletou zavěšených stropních konstrukcí zaujímají regálové systémy zvláštní místo.Skládají se z ocelových nosných prvků a hliníkových lišt.Hliníkový strop je oceňován zejména svou pevností, trvanlivostí a krásou.V závislosti na montážních vlastnostech pásů se rozlišuje několik druhů stropních konstrukcí.Rozsah použití stojanových povlaků je poměrně rozsáhlý a není omezen na veřejné prostory.Chcete-li rozhodnout o proveditelnosti instalace takových stropů v bytě nebo domě, musíte si prostudovat jejich vlastnosti, vlastnosti, výhody a nevýhody.

Obsah

Vlastnosti a vlastnosti stropních systémů stojanů

Souprava stropu z hliníkového stojanu zahrnuje následující produkty:

 • Pevné nebo děrované kolejnice.
 • Štěrbinový profil namontovaný mezi kolejnicemi.Uzavírá mezery mezi prvky a umožňuje získat hladký povlak.
 • Stringery jsou speciální stropní pneumatiky nebo traverzy, na nichž je upevněna obložení.Jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu, mají průřez ve tvaru písmene U a délku 4 m. V traverzách je speciální perforace pro rychlé upevnění regálových prvků.
 • Úhlový profil, který je upevněn po obvodu místnosti na spoji nátěru se stěnami.
 • Struny jsou upevněny k stropu základny pomocí nastavitelných zavěšení.

Hlavním prvkem, který je součástí stropu stojanu, je stropní kolejnice.

Tento produkt má následující vlastnosti:

 1. Při výrobě všech součástí se používají vysoce kvalitní, neškodné materiály, které splňují mezinárodní normy.
 2. Povlak je odolný vůči extrémním teplotám a vysoké vlhkosti.Může být instalován venku a na místě, kde není vyloučen přímý kontakt s vodou.
 3. Hliník se vyznačuje absolutní požární odolností, a proto může být povlak použit na místech s vysokými požadavky na požární bezpečnost materiálů.
 4. Pokud zvolíte lesklé panely, z důvodu dobrého odrazu světla se zlepší osvětlení místnosti, což ušetří elektřinu.
 5. Povrch hliníkových výrobků lze umýt a vyčistit.Není náchylný k poškození plísní a jiných mikroorganismů.
 6. Vzhledem k vysoké mechanické pevnosti a odolnosti vůči poškození může být povlak provozován venku.
 7. Standardní délka kolejnic je 4 m, ale lze objednat i 6metrové panely.
 8. Tloušťka kolejnic je pouze 0,4 mm, což nejlépe ovlivňuje jejich hmotnost.
 9. Hrany stojanových prvků jsou ohnuty, takže je lze snadno a rychle připevnit na výztuhy.

Cena sady stropních stojanů závisí na velikosti, barvě a struktuře povrchu výrobku.Nejlevnější kolejnice stojí 6,7 $ /m² a nejdražší panely stojí 16,6 $ /m².Kromě pokrytí budete potřebovatkomponenty, takže když si koupíte celou sadu na hliníkovém stropu, cena se zvýší o 20 procent.

Odrůdy roštových stropů

Reiki lze vyrobit z různých materiálů.Jsou to:

 • plast;
 • ocel;
 • hliník.

Hliníkové výrobky jsou velmi oblíbené díky nízké hmotnosti, pevnosti a odolnosti proti korozi.Takové stropy se nebojí přímého kontaktu s vodou a vysokou vlhkostí, nespálí, obtížně se poškodí.

Ocelové panely se obvykle používají ve skladech, domácnostech a průmyslových prostorech.Takové povlaky rezaví s vysokou vlhkostí a vodou, ale dobře tlumí hluk v místnosti a nevyvolávají jej.

Reiki z plastu je nejlevnější.Mohou se používat na místech s vysokou vlhkostí.Hlavní nevýhodou plastových povlaků je jejich nízká odolnost vůči vysokým teplotám a hoření při uvolňování toxických látek.

V závislosti na konfiguraci se rozlišují tyto typy povlaků:

 • Italské hliníkové stropy pro regály jsou uzavřené a otevřené, protože panely se zaoblenými hranami lze namontovat obousměrně.
 • Německé výrobky se vyznačují jasnou geometrií úhlů.V kombinaci s vložkami mezi lamelami dávají téměř hladký povrchbezešvé povrch.
 • K dispozici jsou také kolejnice o poloměru italské výroby.Používají se k vytváření zakřivených vrstev a hladkých obrysů vrstev ve víceúrovňových systémech.
 • Také všechny povlaky jsou rozděleny na perforované a pevné.Děrované prvky jsou instalovány v místnostech, kde je důležité zajistit dobré větrání stropního prostoru.Nedoporučuje se používat perforované panely pro instalaci v kuchyni, kde se na povrchu hromadí mastnota a saze, které rychle ucpávají malé otvory.

  Výrobky se rovněž liší konstrukcí, strukturou a barvou povrchu.Zrcadlové a lesklé povlaky zlepšují osvětlení místnosti a vizuálně zvyšují výšku místnosti.

  Doporučení!Pokud kombinujete prvky různých barev a textur na stropě, můžete diverzifikovat design stropu a zónovat místnost.

  Klady a zápory stojanových stropů

  Výhody stropních stojanů jsou následující:

  • Základní povrch nemusí být připraven a vyrovnán a samotné konstrukce jsou jednoduše a rychle namontovány.I bez zkušeností mohou být všechny práce dokončeny za jeden den.
  • Hliníkové regálové systémy se vyznačují odolností proti vlhkosti, požární bezpečností, mechanickou pevností, odolností proti hnilobě a poškozením plísní.Stropy se nebojí teplotních změna vystavení vnějším faktorům.
  • Rozsáhlý rozsah díky mnoha pozitivním kvalitám.
  • Za zavěšeným stropem lze pokládat veškeré inženýrské komunikace a skrývat konstrukční struktury a závady na povrchu základny.
  • Celý strop stojanu a příslušenství jsou poměrně lehké, takže jsou vhodné pro instalaci i na oslabené ošuntělé stropy.
  • Za otevřenými nosnými konstrukcemi lze instalovat skrytá světla.Povrch je také vhodný pro instalaci vestavěných osvětlovacích zařízení a doplňků.
  • Panely neabsorbují pachy a nečistoty a lze je snadno čistit pomocí čisticího prostředku.
  • Pomocí těchto systémů lze vytvořit víceúrovňové stropy a zakřivené plochy.
  • Vzhledem k rozmanitosti textur a barev povlaku, jakož i možnostem rozvržení, můžete strop výrazně výrazně diverzifikovat a vytvořit originální možnosti pro opláštění.

  Mezi minusy stropních konstrukcí stojanových stojanů je třeba zmínit následující:

  1. Cena povlaku z hliníkových stojanů je poměrně vysoká.Je to kvůli vysokým nákladům na materiál.S omezenými finančními prostředky však můžete použít rozpočtové úpravy, které nemají drahé dekorativní povrchové úpravy.
  2. Další nevýhodou těchto povlaků je snížení stropní plochy kvůli potřebě nainstalovat podpůrné pneumatiky.I když je neopravíte na zavěšení, ale přímo na strop stropu, bude pokles nevýznamný (3-5 cm), což je významnéneovlivní výšku místnosti.
  3. Pokud plánujete opravu stropu stojanu, pak lokálně vyměňte některé prvky a opravy jednotlivých sekcí nebudou fungovat.Funkce sestavy spočívá v tom, že všechny panely jsou instalovány v sérii, takže pro výměnu jednoho centrálního prvku budete muset před nátěrem rozebrat část nátěru.

  Důležité!Díky rychlosti a snadnosti montáže mohou být všechny opravy prováděny samostatně.A ani rozebrat část krytu není obtížné.

  Možnosti potahování z hliníkových lišt

  Stropní pneumatiky (traverzy) působí jako nosný rám, na kterém jsou zavěšeny kolejnice.Panely jsou k nim připevněny pomocí speciálních drážek.Drážky po obvodu mezi povlakem a stěnami jsou uzavřeny rohovými prvky.Stropní kolejnice a ozdobné meziplotové výrobky jsou zajištěny na traverzách.

  V závislosti na přítomnosti nebo nepřítomnosti vložek s mezerami se rozlišují tyto typy lamel:
  • Uzavřené hliníkové stropytypy mají souvislý hladký povrch bez mezer.Mohou být smontovány pouze ze stropních kolejnic instalovaných blízko sebe nebo z kolejnic a vložek, které jsou také upevněny bez mezer a mezer.Použití vložek a lamel různých barev a textur vám umožní získat krásné a rozmanité povrchy.
  • V otevřených systémech jsou stojanové prvky upevněny na výztuhách tak, aby mezi nimi byly mezeryNezakrývejte dekorativní vložky.Díky prasklinám v povlaku je zajištěno přirozené větrání stropního prostoru.Také za povrchem můžete nastavit skryté podsvícení.

  Při konstrukci struktur otevřeného typu jsou kladeny přísnější požadavky na přípravu povrchu základny, který je viditelný skrz štěrbiny.Měl by mít dekorativní povlak, například malbu.

  Rozsah

  Vzhledem k pevnosti a odolnosti krycích vrstev vůči negativním vnějším faktorům je jejich rozsah poměrně rozsáhlý.

  Jsou široce používány na veřejných místech:

  • průmyslové prostory, sklady a hospodářská místa;
  • kanceláře, laboratoře, počítačové místnosti, chodby veřejných institucí;
  • různé prostory podniků veřejného stravování;
  • ДДУ, školní, vzdělávací a sportovní zařízení;
  • místnosti s mokrými procesy (koupelny, sprchy, bazény, sauny);
  • zdravotnická zařízení;
  • nákupní a zábavní centra.

  Pokud jde o soukromé domy a byty, tyto stropy se montují do kuchyní, jídelen, chodeb, kanceláří, na balkon nebo lodžii, v koupelně nebo na toaletě.Rozsah použití stojanových nátěrů přesahuje prostory.Používají se k dekoraci stěn a stropů zastávek veřejné dopravy, nástupišť, otevřených pavilonů, čekáren a různých markýz.