Druhy euroliningu a pořadí cen materiálu

Strom vstoupil do našeho života tak pevně, že je prostě nemožné si představit existenci člověka bez něj.A žádné plasty nemohou zaujmout své místo v našem životě.To může být toto, zakořeněné v těle a krvi, sousedství se stromem, které může vysvětlit touhu používat dřevo k dekoraci.Jednou z těchto variant výbavy bude obložení eura, jehož fotografii je vidět níže.

Obsah
]

Co je eurolining, rozměry, popis

Pod euroliningem je běžná deska, zpracovaná na čtyřech stranách a mající spojení drážka-jazyk.Standardní velikosti pro obložení eura jsou následující:

  • šířka (bez hrotu) - 8,8 cm;
  • šířka (s hrotem) - 9,6 cm;
  • tloušťka je 16 mm.

Profil a jeho rozměry jsou vidět na obrázku 2.

Je třeba poznamenat, že obrázek ukazuje jeden z typů profilu.Celkem existují tři typy profilů:

  • klidná podšívka;
  • měkká linie podšívky;
  • klasické obložení eura.

Liší se tím, že první dva z nich jsou zaoblené hrany.

Pro výrobu euroliningu se používají různé druhy jehličnatých a listnatých stromů.Vlastnosti obložení z různých dřev se liší, některé z nich jsou uvedeny v tabulce níže.

Tabulka 1. Vlastnosti podšívky v závislosti na druhu dřeva

]
Jehly(borovice, smrk) Linden Modřín Dub, jasan
Foto
Odolnost proti vysoké teplotě Nízká Vysoká Střední Střední
Odolnost proti vlhkosti Slabá Vysoká Vysoká Střední
Nutnost povrchové úpravy pro ochranu Ano Ne ) Vyžaduje Vyžaduje
Tepelná kapacita Střední Nízká Střední Střední
Případně Opláštění balkónů budov Parní lázně a sauny Opláštění šaten, místností Opláštění prostor
Hlavní výhody Nízká cena V parní lázni nehoří, léčivé aroma Nehnije Krása, trvanlivost

Požadavky na kvalitu

Existuje několik druhů desek, které se liší v kvalitě dřeva:

  • zvláštní podšívka, úplná absence vad;
  • třídy A, B - liší se počtem uzlů na povrchu;
  • Třída C - existují otvory z uzlů.

Tabulka 2. Třídy (platové třídy) obložení eura

Zde je třeba poznamenat, že desky všech jakostí jsou zpracovávány podle jediného technologického řetězce, jsou vyrobeny ze dřeva jedné šarže a zpracovány na stejném zařízení pomocí stejné technologie.Rozdělení podle jakostí se provádí ve fázi ověřování hotových výrobků a jakost závisí pouze na kvalitě výchozího dřeva.

V současné době neexistují žádné jednotné požadavky na kvalitu.Můžete být vedeni podle GOST 8241-88 nebo německé normy DIN, ale jsou zastaralí a nesplňují moderní požadavky.Podle DIN mohou mít desky třídy A uzly až do průměru 5 mm a na deskách třídy B jsou povoleny odstíny modré.Spotřebitel s takovými předpoklady pravděpodobně nebude souhlasit.

Proto při výrobě stanovují své přísnější požadavky.Když euro obložení od výrobce uspokojí zákazníka z hlediska kvality, jedná se o nejlepší standard kvality.

Jaké jsou rozdíly a výhody?

Hlavní rozdíly mezi obložením eurem a běžným obložením jsou kvalita výroby, dělení podle tříd hotových výrobků a složitější profil.Dřevo pro Euroboard je vybíráno podle evropských kritérií kvality.Hotové desky by měly mít obsah vlhkosti nejvýše 15%, přičemž všechny desky jsou nuceně vysušeny v komorách.

Existují omezení týkající se změny délky, obložení eura musí být dlouhé mezi 1,2 a 4 m.Hloubka hmoždinky je větší než u konvenčního ostění a všechny desky musí splňovat požadavky na velikost -šířka, tloušťka, drážka a rozměry čepu.Na zadní straně desky euro jsou vyříznuty speciální drážky pro odstranění kondenzátu.

Kromě toho je hotová euro-podšívka stohována v hromadách po 10 kusech.a zábaly se smršťovacím filmem.Film poskytuje ochranu před vnějšími vlivy a zachovává prezentaci na tabuli.

Tyto rozdíly vedou ke skutečnosti, že cena za obložení eura je vyšší než obvykle.

Co určuje cenu?

Náklady na materiál, jako je podšívka, závisí na mnoha faktorech.To zahrnuje rozměry desky a typ dřeva, ze kterého je vyrobeno (borovice, lípa atd.), A kvalita výroby samotné desky.Proto, pokud potřebujete obložení eurem, jeho nákup nebude problém, pouze cena se může lišit.

Eurolining - lípa se používá zejména při zdobení parních lázní, lázní, saun.Zde lípa nemá konkurenty, pokud se někdy nepoužívá osika.Za cenu obkladů z vápenných zdí a je nejdražší.Levnější možností by bylo použití desek z měkkého dřeva.

Samozřejmě si můžete koupit nestandardní podšívku, například délku nebo šířku odlišnou od zavedené, její cena bude nižší nebo deska třídy C s otvory z uzlů.V tomto případě bude cena také nižší.Otvory z uzlů jsou utěsněny dřevěnými zátkami nebo pěnou.

] ​​)
Tloušťka x Šířka x Délka Stupeň Cena za m2, rublů
12,5 x 96 x 2000 - 4 000 mm A 250
12,5 x 96 x 6000 mm A 230
12,5 x96 x 2000 - 6000 mm B 220
12,5 x 96 x 2000 - 6000 mm C 160
12,5 x 96 x 2000 - 6000 mm Extra (lepeno)455
12,5 x 96 x 2000 - 6000 mm Extra (celá) 660
12,5 x 96 x 2000 - 6 000 mm Klid 240
12,5 x 120 x 2000 - 6000 mm Calm 260
12,5 x 140 x 2000 - 6000 mm Calm 250

Jak správně nainstalovat?

Je to správně provedená instalace, která je základem dlouhé služby dokončovací práce s podšívkou.Nejprve by měla být věnována zvláštní pozornost způsobu a kvalitě upevnění desky.Přímo eurolining na zeď lze upevnit, pokud je dřevěná a rovná.Ve všech ostatních případech je nutné bednu tyčí vyrobit a vyrovnat jejich povrch.

Existuje mnoho způsobů, jak položit podšívku, volba volby je určena osobním vkusem a rozhodnutím o designu.Horizontální pokládka vizuálně zvětšuje prostor, vertikální - zvyšuje výšku místnosti.Diagonální nebo rybí styl vytváří zvláštní, nestandardní design.U všech těchto instalačních metod je nutné udržovat mezeru mezi deskami 1-3 mm, aby se zabránilo deformaci povrchů při změně teploty.Příklady použití obložení pro dekoraci jsou uvedeny na obrázcích níže.

Instalační práce by měly být provedenypři relativní vlhkosti ne více než 60% a teplotě vyšší než 5 stupňů.Tabule musí být umístěny předem v místnosti, kde budou práce prováděny, aby procházely „aklimatizací“.Upevnění euroliningu se provádí několika způsoby.

Upevnění samořeznými šrouby

Takové připevnění se provádí jak ze stropu, tak z podlahy.Ze strany hrotu jsou vyvrtány otvory s hloubkou 10 mm, do které jsou potom zašroubovány šrouby.

Upevnění pomocí konzol

Takové upevnění začíná instalací desek od stropu po podlahu.Při použití sešívačky se svorky umístí na hrot pod úhlem 45 °.V tomto případě následná deska volně vstupuje do drážky.

Upevnění hřebíky (tajné)

Upevnění je podobné předchozímu, místo sponek se používají pouze hřebíky.Je nutné, aby klobouky byly úplně zapuštěné, takže nebude problém s instalací následné desky.K tomu použijte dobnik.Hřebíky musí být použity tenké a pozinkované.

Upevnění hmoždinkami

Upevnění se provádí během instalace zdola nahoru.Spodní deska je upevněna šrouby, které jsou maskovány hmoždinkami.Šroub je zašroubován do hrotu desky tak, aby nevyčníval.Další deska skryje upevnění pomocí šroubů.Upevnění horní desky je stejné jako u první.Po dokončení instalace desek je nutné brousit hmoždinky, aby se získal ideální povrch.

Montáž pomocí kleimerů

Kleimery se nazývajísvorky vyrobené z tenké pozinkované oceli.Používají se pro dokončování tenkých obkladů vnitřních místností.Kleimery jsou připevněny ke hrotu zevnitř.První a poslední desky jsou upevněny samořeznými šrouby.Pracovní postup - Kleimer je připevněn k desce, deska se připojí k již pevnému obložení, Kleimer je připevněn ke zdi.

Ve videu si můžete prohlédnout instalaci euro-obložení: