Druhy a velikosti stropních tašek z polystyrénové pěny

Mnoho majitelů dává přednost levnému opláštění obkladů volbou možnosti opravy.Snadná instalace, přijatelná cena, velký sortiment - daleko od všech pozitivních vlastností, které mají dlaždice na stropě.Hlavní věc je vybrat ten správný produkt.A proto nebolí seznámit se s vlastnostmi stropních tašek, zhodnotit možnosti aplikace a oblast instalace.

Obsah

Technologie výroby pěnových dlaždic

Stropní deska vyrobená z polystyrénové pěny se vyrábí podle různých technologií.Nuance určují jakost, provozní a pevnostní vlastnosti produktu.Navíc přidání složek ovlivňuje cenu produktu.

V současné době výrobci nabízejí následující výrobní možnosti:

 1. Lisování. Hmota surovin se nalije do určitých forem, kde materiál zraje.Při slinování získává expandovaný polystyren další pevnost, dlaždice se vyznačují stabilním tvarem.
 2. Vytlačování. Pro výrobu se používá pěnový polystyren a jako další složku se přidává nukleat: mastek, oxid křemičitý, hořčík, písek.Díky složení získává hotový produkt vysoké pevnostní vlastnosti, minimalizuje pravděpodobnost smrštění desek.Neexistuje jediný standard pro nukleaty, výrobci volí složení složeknezávisle na tom, na čem závisí řada indikátorů hotového prvku.Hmota je předem roztavena, poté prochází speciální štěrbinovou matricí a poté ochlazena.Extrudované výrobky jsou hodnoceny vyšší než vyražené, odolné vůči agresivním vnějším vlivům.
 3. Vstřikování. Výrobní proces zahrnuje plnění forem kapalnou bází.Poté jsou suroviny zhutněny, lisovány a ochlazovány pod vysokým tlakem.Postupy vylučují ztrátu stability tvaru hotového výrobku, a proto jsou injekční dlaždice považovány za nejméně náchylné k deformaci během provozu.

Odrůdy stropních tašek

S ohledem na druhy stropních tašek je třeba uvést širokou škálu: dřevo, korek, zrcadlo, hliník, papír, překližka, polystyren - existuje mnoho materiálů, všichni mají rozdíly v kvalitě a ceně.Lamely z pěnového polystyrenu jsou považovány za nejúspornější.Jedná se o výrobky s vysokou mírou flexibility, odolnosti vůči vlhkosti a rozpočtová cena je dalším plusem ve prospěch výběru produktů.

Kromě toho výrobci nabízejí rozšířené polystyrenové stropní obklady v různých barevných a texturních variantách.Takže každý kupující najde produkt pro realizaci svých vlastních nápadů na design, když čelí stropnímu povrchu.

Razítkodlaždice

Hlavní výhodou je rozmanitost vzorů při zachování stability formy po celou dobu používání.Výrobky jsou vyráběny technologií lisování, tloušťka lamel je 6-8 mm, cena je od 0,8 $.Mezi nevýhody patří mírná flexibilita, hygroskopičnost.Lisované PVC dlaždice však lze libovolně mnohokrát natřít, v případě potřeby rychle změnit a vytvořit jakékoli vzory - prvky lze snadno řezat, zpracovávat.

Vytlačený

Hlavním rozdílem mezi lamelami je hladkost přední strany.Taková stropní deska z PVC je vybavena ochrannou fólií, která chrání prvky před poškozením při vystavení vodě, kolísání teploty.Dlaždice lze také řezat a kvalita řezání bude vysoká díky absenci drobků na okrajích.Sortiment je široký, má velké množství barev a možností textury.Cena od $ 2,5-3.Mistři berou na vědomí jedinečnou vlastnost lamely pro obnovení tvaru po náhodném mechanickém namáhání.

Vstřikování

Nejdražší produkt (od 3,5 do 4 $), který má řadu nesporných výhod.Sofistikovaný výrobní proces dává lamelám odolnost proti ohni, vodě, hlukové izolaci.Barevné schéma je bílé, ale lze ho malovat v jakémkoli odstínu.Tloušťka lamel je 9-14 mm.

Malý sortiment barevného spektra byl rozšířen o texturální a vzorované možnosti.Kromě toho tato technologie umožňuje získat dlaždice stropní bezešvý formát 3D.Výsledkem je, že uživatel obdržíPůvodně navržený strop za velmi příznivou cenu.Podle instalační technologie slouží lamely po dlouhou dobu, neztrácejí své praktické, estetické ukazatele a lze je doplnit osvětlovacími zařízeními.Tato vlastnost je zvláště důležitá při vytváření 3D formátů.

Klasifikace dlaždic podle typu povrchu

Strukturální rozdíly materiálu jsou stanoveny těmito ukazateli:

 1. ) Laminování. Jedná se o dodatečnou vrstvu ochranného filmu, která pevně přilne k hlavnímu povrchu.Laminátové výrobky se vyznačují odolností proti vodě, nevystavením teplotním vlivům a nízkými požadavky na údržbu.Taková taška nezmizí za přímého slunečního světla a umělého osvětlení.A film vám umožní zpestřit vzhled výzdoby.Mínus - není možné malovat prvky.
 2. Bezproblémové výrobkyvytvářejí efekt kontinuálního lakování.Rovinnost pásu bez spojů, stabilita geometrického tvaru, různé barevné možnosti, možnost použití fotografického tisku jsou zřejmé výhody produktu.Výrobci nabízejí kolekce sad se vzory, výkresy.
 3. Zrcadlové panelyjsou prvky s horní vrstvou reflexního filmu.Výrobky by měly být pečlivě vybírány v závislosti na jejich účelu: v místnostech s normální a vysokou vlhkostí jsou v prodeji možnosti.Tenká vrstva reflexního filmu nezpůsobuje těžší lamely, proto není pro podšívku vyžadováno žádné soustružení - velké plus.Kromě tohodlaždice je v souladu s ostatními typy lamel, rozšiřuje dekorativní možnosti zdobení stropu.

Jak si vybrat správnou stropní desku

Jaké jsou důležité určující faktory při výběru obkladového materiálu?Specialisté vám doporučuje věnovat pozornost těmto ukazatelům:

 • Cena. Opravy rozpočtu vyžadují snížení nákladů, aniž by došlo ke snížení kvality, proto se nejprve zeptejte, kolik stojí stropní deska.Příliš levné lamely nejsou možnost, takové produkty nemohou splňovat deklarované parametry kvality.S největší pravděpodobností je narušena výrobní technologie, nukleační produkt neobsahuje složky, které zvyšují sílu, praktičnost.
 • Formát. Prvky musí být ve stabilní formě.To znamená: i rohy, hrany bez otřepů a křivek, stejný vzor, ​​textura, barva.Rozdíly jsou povoleny ve sbírkách od návrhářů.Při nákupu prvků s tištěným vzorem je důležité zkontrolovat integritu obrazu, aby nedošlo k ozdobě s vadami.
 • Grain. Pokud jsou na přední straně lamely pozorovány dutiny, je lepší odložit sbírku.Takový produkt je zjevně vadný.
 • Pružnost. Dobrá dlaždice se nerozbije, nepraská, pokud je zvednuta o jednu hranu.Lamela se ohne bez trhlin nebo jiných vad.

K určení kvality balení stačí kontrola 2-3 panelů.Hlídatnásleduje nejenom „tvář“, ale i vnitřek ven, řezy.Rovnoměrnost, nepřítomnost jeskyní, trhlin, odštěpených rohů znamená vysoce kvalitní produkt.Vzorek však nejlépe sleduje 4-5 lamel - nevýraznost, různá konvexita vzoru, příliš výrazné rozdíly v odstínech znamenají narušení procesu.

Doporučení!Nestojí za to kupovat dlaždice „stěží“, je lepší položit 5-15% na řezání, deformaci a poškození během oprav.Dlaždice nebudou zbytečné, budou se hodit při restaurování stropu.

Je stropní deska škodlivá pro zdraví

Kupující se bojí informací, že plast vydává škodlivé látky, což způsobuje, že je člověk velmi nemocný.V tom je určitá pravda, ale pouze pokud jde o porušení výrobní technologie nebo provozu.Flexibilní lamely mohou být škodlivé pouze při zahřátí na kritické teploty.V tomto případě negativní látky vstupují do ovzduší, což jsou patogeny.

Důležité!Nárůst teploty není vždy topnými články s otevřeným plamenem.Stejný efekt nastává při dlouhodobém vystavení světelným zařízením, přímému slunečnímu světlu.

Pokud je výrobní proces v souladu s normami, surovina prochází nezbytnými kroky zpracování, v důsledku čehož jsou minimalizovány všechny negativní dopadové faktory.Aby se předešlo otravě , je nutné zajistit normální provozní podmínky pro strop:

 • místnost pravidelně větrá;
 • nezapomenout na mokré čištění;
 • zajišťují větrání stropu, zejména v místnostech s kolísáním vlhkosti a teploty;
 • nakupovat produkty od důvěryhodných výrobců;
 • Nepoužívejte zařízení s ionizujícím zářením.

Důležité!Aby byl uživatel nemocný z nahromadění škodlivých sekretů z plastu, musí být po dobu nejméně 12 měsíců v neventilované teplé místnosti se stropem z PVC desek.

Takto tedy barevné obklady z PVC nejsou škodlivější než dřevěné formy ošetřené antiseptiky, papírové výrobky napuštěné parazity nebo hliníkové lamely s antikorozní úpravou.

Typické velikosti dlaždic

Standardní velikost pěnových stropních tašek je čtverec se stranou 25, 30, 50 cm. Tloušťka prvků je 8-14 mm, hmotnost 1 m2až 400 gr.V prodeji jsou obdélníkové panely o rozměrech 100x16,5 cm. Počet kusů v balení závisí na druhu produktu, může to být 4-8 jednotek.