Druhy a náklady na zavěšené celulární stropy

Mřížkové konstrukce vyrobené z kovu se používají nejen při konstrukci konstrukcí, ale také jako dokončovací materiál.Jedná se o mřížkový strop.Kovová konstrukce je zavěšena na základním stropu pomocí zavěšení a poskytuje objemnou mřížovou plochu, za níž jsou často položeny a namontovány skryté osvětlení inženýrských komunikací.Technické vlastnosti těchto povlaků se liší v každé odrůdě.Při výčtu vlastností příhradových stropů nelze říci jen o nejoblíbenější rozmanitosti takových struktur - Grilyato stropy.

Obsah

Co jsou to celulární stropy

Pro výrobu stropního povlaku se používá hliníkový profil, který má průřez ve tvaru písmene „U“.Při montáži konstrukce se získá lehký „gril“ strop, protože tloušťka profilové stěny je pouze 0,5 mm.

Pro připevnění celé konstrukce k povrchu stropního podhledu se používá profil T.Stropní gril má jiný stupeň průhlednosti.Vše záleží na velikosti buněk.Nejmenší mřížky mají velikost ok 15x15 mm a největší dosah 200 mm.

Důležité!Mřížka s minimální velikostí ok je nejdražší a méně průhledná.Doporučuje se používat v obytných prostorech a kombinovat s kachlovými stropy, aby se získal krásný a útulný interiér.

V krytu, buněčné strukturypoužívá se výhradně jako dekorativní dekorace.Tam jsou obvykle namontovány bez zavěšení, jen se lepí ke stropu.Výsledkem je krásný reliéfní nátěr s originálním designem.

K pozitivním vlastnostem systémů příhradových stropů patří:

 1. Za zavěšenou konstrukci lze pokládat pomůcky jakékoli velikosti.Pro jejich údržbu a opravy stačí demontovat jednu mřížku.
 2. Zavěšený příhradový strop nenarušuje přirozenou cirkulaci vzduchu ve stropním prostoru.Díky tomu jsou základní strop a další stavební konstrukce spolehlivě chráněny před kondenzací a plísní.
 3. Povlak ze sítě zakrývá hasicí a poplachové systémy.Kouř prochází neomezeně skrz roštovou plochu k senzorům.Po aktivaci hasicího systému voda volně protéká buňkami v kamen.
 4. K dispozici jsou mříže různých velikostí, barev a textur.Mezi matnými a chromovanými panely se zlatým nebo stříbrným povrchem si můžete snadno vybrat nátěry pro styl a celkovou barevnost interiéru.
 5. Pokud jsou tepelně izolační materiály umístěny za zavěšenou konstrukcí, bude místnost lépe chráněna před vnějším hlukem a tepelnými ztrátami.

Druhy celulárních stropů

K prodeji jsou běžnější standardní stropní mříže s otvory stejné velikosti.Pro získání účinku objemového potahupoužije se profil o šířce 10 mm a výšce 3 až 5 cm, v tomto případě jsou rozměry buněk od 30x30 mm do 200x200 mm.Pro výrobu standardních povlaků se používají hliníkové profily sekce ve tvaru U.

Stropní mřížka o rozměrech 600 x 600 mm je vyrobena z profilu ve tvaru profilu ve tvaru písmene „Y“.Taková kolejnice má šířku 1 cm a tloušťku 3 až 4 cm. Jeho délka je 0,6 m. Tím se získá zavěšený strop, jehož "mříž" má pyramidální uspořádání buněk.

Doporučení!Při výběru velikosti buněk zvažte vzdálenost stropu od podlahy.Čím je větší, tím větší mohou být použity rozměry buněk.Jinak bude skrz kryt s velkými otvory instalovanými v nízké výšce viditelný stropní prostor a nástroje.

​​

Konstrukce se žaluziemi jsou vhodné pro zakrytí, za kterým jsou položeny komunikace.Se zavřenými žaluziemi jsou vzduchové kanály, kabely a další sítě téměř neviditelné.V případě potřeby se žaluzie opraví nebo kontrolují.

Účinek žaluzií je dosahován použitím profilů různých výšek.Panely s integrovanými žaluziemi se doporučují pro použití v úzkých místnostech pro úpravu jejich tvaru.Při použití se prostor vizuálně rozšiřuje.

Pro výrobu mřížek se žaluziemi se používají následující typy profilů v profilu U:

 • jako nosná kolejnicepoužije se prvek o rozměrech 1 x 5 cm a délce 2,4 m;
 • podélné profily jsou vyrobeny z lamel stejného průřezu, avšak o délce 1,2 m;
 • Příčné kolejnice jsou vyrobeny z prvků o průřezu 1 x 3 cm a délce 60 cm.

Dalším typem mřížových povlaků jsou víceúrovňové kovové panely.Trojrozměrné konstrukce se dosáhne použitím profilů ve tvaru písmene U a tří typů vodítek.Designéři často používají tyto panely ve svých projektech k dosažení originality a exkluzivity interiéru.

Stropy Grilyato Lattice

Kryty Grilyato Lattice mají speciální tvar a širokou škálu barev.S jejich pomocí můžete získat zajímavé a jedinečné stropní krytiny.Často se používají při navrhování interiérů hotelových pokojů, výstavních hal, nákupních center a kanceláří.Důležitou podmínkou pro jejich použití je dostatečná výška místnosti.

Důležité!Pro instalaci panelů se používá speciální přepravka, která se úspěšně kombinuje s jinými zavěšenými konstrukcemi.

Klady a zápory

Mezi výhody mřížových stropů Grillato patří následující vlastnosti:

 1. zavěšená konstrukce snižuje povrch stropu, což zlepšuje rozměry vysoké místnosti.
 2. Povlak má všechny výhody závěsných systémů - skrývá strojírenstvíkomunikace, zarovná základní povrch, za ním lze položit tepelně izolační materiály.Povlak navíc nenarušuje větrání stropního prostoru a umožňuje instalaci skrytých hasicích systémů a osvětlení.
 3. V případě potřeby se jeden nebo více panelů demontuje za účelem kontroly nebo opravy nainstalovaných inženýrských sítí.
 4. Mřížkový design s malými buňkami snižuje hluk v místnosti, protože zvukové vlny jsou utlumené a mnohokrát se lámají v otvorech povlaku.
 5. Na tyto stropy je možné namontovat zavěšené a vestavěné svítilny a instalovat skryté osvětlení.
 6. V široké škále velikostí, tvarů, barev a textur povlaku není obtížné vybrat panely pro styl a barvu interiéru.
 7. Lehkost povlaku je další výhodou, díky níž struktura nezatěžuje strop.
 8. Zdá se, že povrch s malými buňkami je monolitický.
 9. Stropy Grilyato se nazývají univerzální, protože jsou kombinovány s jinými zavěšenými systémy.
 10. Hliník je odolný vůči korozi, vysoké vlhkosti, teplotním rozdílům a jejich extrémním hodnotám, takže tyto panely mají téměř neomezený rozsah.
 11. Stropní mříž je nejodolnější.Bude to trvat mnoho desetiletí.

Nevýhodou stropů Grillaty jsou jejich vysoké náklady.Je to způsobeno spíše vysokými cenami hliníku a vyššími cenami díky nové technologii.InstalaceTrvá poměrně dlouho a vyžaduje pečlivou práci, takže se jedná o další nevýhodu mřížových struktur.Avšak značné náklady na nákup a instalaci se vyplatí za neomezenou dobu používání.

Specifikace

Hliníková páska se používá k výrobě panelů Grilyato, které mají tloušťku 0,5 mm.Pro výrobu desek se používá technologie sušení za tepla.Barva roštů může být různá: stříbro, zlato, béžová, černá a bílá.Panely jsou matné a chromované.Na objednávku se vyrobí gril požadované barvy.

Jeden metr čtvereční buněčné krytiny váží 2-6 kg.Hmotnost závisí na velikosti buněk.Čím menší jsou, tím větší váha.Celková hmotnost je také ovlivněna tloušťkou použitého profilu.

Designy Grilyato CL15

Nejoblíbenější mezi spotřebiteli je sada komponentů pro Grilyato CL15.Toto je celá sada nezbytných dílů pro montáž mřížového stropu.Zahrnuje profily T a profily z hliníku, které se skládají z rámů se sekcí ve tvaru písmene „L“.Uvnitř rámů je mřížová výplň lamel ve tvaru písmene U.

Jako nosný rám se používá profilový systém T-15.To umožňuje rychlou montáž.Kromě toho takový systém zajišťuje rychlost demontáže jednotlivých desek za účelem jejich výměny, kontroly, opravy komunikací nebo zlepšení designu.

Před instalací síťového povlaku se vytvoří schéma, ve kterémjsou uvedeny rozměry buněk, umístění inženýrských komunikací a krok instalace profilů.Dále je označen základní stropní povrch.Na stěnách nakreslete hranici, na které bude mřížkový povlak.

Důležité!Protože základní strop je trochu vidět skrz otvory v povlaku, je omítnutý a natřený, aby se zlepšil vzhled.

Poté se položí inženýrská komunikace na základní povrch - namontují se ventilační kanály, položí se elektrické kabely a další sítě.Poté se namontují vodítka a nosné profily rámu.Poté úpravou výšky zavěšení je celá struktura zarovnána v jedné vodorovné rovině.Probíhá instalace roštových panelů.Připevněný přívěsek a vestavěná světla.