Druhy a náklady na komponenty pro zavěšené stropy

K provádění prací na napínání pásu na strop je zapotřebí velké množství spotřebních dílů a prvků.Odborníci dávají přednost nákupu vysoce kvalitních komponentů pro zavěšené stropy, aby nakonec získali strukturu, která vydrží dlouho bez nutnosti obnovy.Zvažte, co je pro práci užitečné, určete pravidla pro výběr dílů a náklady na spotřební materiál.

Obsah

Materiály a nástroje pro montáž napínačůstropy

Materiály, na které nelze upustit:

 • Vinylová tkanina(tkaná textilie).Výrobci nabízejí mnoho různých materiálů, různé barvy, textury.Nejčastěji se používá PVC fólie, o tloušťce 0,3-0,6 mm, cena je od 3 $ za m2.
 • Bageta. Jedná se o montážní profil, kterým je stěna nebo stěnový prvek používaný k protažení pásu.Díly mohou být kovové, plastové.Hliník se používá k vytváření struktur v místnostech o rozloze 20 m2 nebo více.Rozlišují se viditelné a neviditelné bagety, stejně jako profily, které jsou upevněny po obvodu areálu a mezi nimi, nutné na spojení dvou obrazů.
 • Harpoon. Plastový uzávěr umístěný po obvodu vinylové fólie.Harpuna je potřebná k napnutí látky, je viditelná a neviditelná.Během instalace je roh harpuny upevněn v bagetě, díky čemuž jenastává napětí.Typy harpun: K1 pro profil Saros Design, L pro čínskou látku, LZ pro plastové bagety z výšky 8 mm, LZX - analog LZ, ale s tvrzeným designem, XL je doplněna zvětšenou velikostí nohou pro přivaření k látce.
 • Stapik. Toto je výhonek, který sleduje tvar harpuny, ale s odlišnou konfigurací průřezu.Systém patek se používá v hliníkových profilech, což jej odlišuje od systému harpuny.Před naplněním zasklívací perličky do bagety by mělo být plátno narovnáno tak, aby neexistovaly žádné vrásky.
 • Maskovací páska. Vložka je namontována na spoji stojiny a stěnového panelu.Je vybrán v závislosti na velikosti mezery a může mít velikost 1,5 až 3 cm. Pokud jsou bagety upevněny po obvodu stropu, nelze si pásku koupit.

 • Dekorativní lemování. Provádí stejné funkce jako maskovací páska, která vypadá jako kroucená šňůra, upevněná po obvodu na lepidle.Doporučuje se použít hranu, pokud se stěny neliší rovinností nebo pokud mají být dokončeny křivočaré struktury.
 • Termokruh, termočtverec. Při uspořádání podsvícení je nutný plastový prvek.Díl je nalepen na plátno pomocí kyanoakrylátového lepidla, poté je fólie z vnitřní strany odříznuta, dráty pro připojení osvětlení jsou vyvedeny do díry.Prvky zabraňují šíření PVC fólie, která se při zahřátí z žárovky roztaví.Velikost prstenců je 50 - 120 mm, čtverce jsou vybrány podle základny lampy.
 • Lepidlokyanoakrylát. Rychle působící sloučenina, která pevně spojuje polymerní povrchy.Typ kyanoakrylátových směsí zahrnuje všechny verze „superglue“.
 • Obrysy potrubí. Podrobnosti jsou potřebné při vytváření plátna v bytě, kde procházejí svislé stoupačky.Obrysy představují plastové kroužky, do kterých je trubka zasunuta, a plní stejné funkce jako termohroužky (termo čtverce), to znamená, že chrání plátno před plížením a přilepují se k vinylovému panelu.
 • Platformy pro montáž příslušenství. Spotřební materiál je namontován na zavěšení ke stropu a svítidlo je připojeno k samotné platformě.Existují dva typy plošin z plastu: s průměrem pevného typu, který je vybrán podle velikosti skleněných přípravků a univerzální.Posledně jmenované jsou považovány za praktičtější kvůli zvláštnosti přizpůsobení průměru vnitřní části velikosti skleněné výbojky.Kromě platforem pro bodové osvětlovací zařízení jsou v prodeji i náhradní díly pro lustry.
 • Perforované přívěsky. Kovové prvky potřebné pro montáž plastových plošin na strop.Upevnění závěsů pro překrytí pomocí expanzních šroubů se šrouby.Odpružení se prodává v jedné délce, během instalace je přebytek oříznut.


Kromě materiálů je nutné zakoupit nástroje a vybavení:

 • K předehřátí místnosti a plátna je nutná tepelná pistolevzorku plynu.V důsledku zahřívání je PVC fólie nataženáháček na bagetu.Požadovaný výkon zbraně není menší než 30 kW, další vybavení s držadlem usnadní proces přepravy vybavení.Také byste neměli zapomenout na ochranné vybavení a plynovou láhev.
 • Vrták s kladivemje užitečný pro vrtání otvorů ve stěnách.Budete také potřebovat 6 mm vrták, odolný prodlužovací kabel.
 • Pro práci ve výškách je vyžadován schůdek .
 • Při měření stropu je třeba hledat laserový dálkoměrs přihlédnutím k nerovným úhlům.Pokud chyba zařízení není větší než 0,5 mm, jsou měření značně zjednodušena.

Poznámka!Tkanina z PVC je materiál, na kterém zůstávají otisky prstů, proto by se práce měla provádět pouze pomocí niťových rukavic.

Pravidla pro výběr soklové lišty pro napínací strop

Majitel rozhodne, kterou soklovou lištu použít pro napínací strop.Tato část je nezbytná pro zdobení technické mezery mezi plátnem a stěnou.Pružné i tuhé prvky se s tímto úkolem vyrovnají stejně dobře, ale pokud musíte navrhnout křivočarý design, je lepší zvolit měkkou podlahovou desku, protože tuhé prvky vyžadují dokonalou rovinnost stropu.

Z čeho může být vyroben stropní podstavec pro strečové stropy, typy, vlastnosti detailů:

 1. Polyfoam.Levný, lehký, snadno se instaluje, ale křehký povrch.
 2. Polyurethan.Je flexibilníbageta pro strečový strop, který má indikátor vysoké pevnosti a používá se pro čelní zakřivené struktury.
 3. PVC je rozpočtová varianta, ale filé nejsou pružné, proto se doporučuje použít je pro dokončování rovných tvarů.
 4. Guma je trvanlivá guma, která se ohýbá v jakémkoli směru a nebojí se změny vody nebo teploty.Instalace je zobrazena na všech rovinách, strukturách.
 5. Polystyren.Prvky se ohýbají dobře, snadno se integrují do mezer různých tvarů.
 6. Strom.Tvrdé díly, které vyžadují údržbu.Kromě toho mají výlisky hmotnost, což znamená, že je nutné zesílit základní povrch.
 7. Sádra.Můžete si koupit hotové lamely, ale je možné díly kompletovat sami.Materiál je křehký, ale nezpůsobuje alergie, slouží po dlouhou dobu a během provozu shromažďuje přebytečnou vlhkost z místnosti, čímž udržuje příjemnou mikroklima.

Kromě materiálu na výrobu se stropní podstavec pro zavěšené stropy liší také v závislosti na druhu překrytí:

 • Filé se skrytým osvětlením je typická lamela doplněná vnitřním pruhem,kde je vložen pásek LED.Část je přilepena fólií, což je nutné ke zvýšení odrazových vlastností bagety.
 • Zakřivená část se používá k návrhu vlastních vzorů.Jedná se například o výklenek v zavěšeném stropu, kde je vyžadován silný stupeň ohybu.Zakřivené bagety mají potřebnou flexibilitu a nepřerušují se.
 • Vzorované bagetyprovedeno se vzorem na přední straně, může se lišit v ceně a instalačních nuancích.
 • Mikroplatnička.Jedná se o bagety s minimální šířkou, které se používají pouze s dokonalou vyrovnaností tahu plátna.

Vlastnosti technologie pro montáž stropního soklu

Koupili jsme zaoblení - prozkoumejte jej: existují speciální upevňovací prvky pro profil, pak zbývá pouze vložit součást do drážky a je to.Tyto modely však nejsou běžné a cena je vysoká, proto se nejčastěji používají lamely s lepicí instalací.

S ohledem na možnosti lepení soklových desek k zavěšenému stropu opustit způsob montáže na panel. Existuje několik důvodů:

 • prověšování panelu pod hmotností bagety;
 • rozpuštění PVC fólie adhezivní směsí;
 • nedostatečná hustota součásti k základně.

Po zaschnutí vytvoří lepicí směs dodatečné napětí, takže materiál stropu jednoduše povede.Pokud navíc na panel přilepíte zaoblené podhledy, dojde k selhání demontáže součástí bez rozdílu celé konstrukce.Výsledkem je, že instalace bagety se provádí pouze proti zdi, kde končí plátno.Je lepší koupit široké díly, které díky větší ploše dobře přilnou k základně.Délka zaoblení je 1,3 - 2,5 m.

Podrobné fáze práce jsou následující:

 1. Položte podlahové lišty na podlahu, abyste vyhodnotili velikost, tvar rohů.Po změření délky, oříznutí dílů, se rohy oříznou pomocí pokosové skříně, poté se zkontroluje rovnoměrnost všech spojů.
 2. Instalace začíná od rohu naproti vchodu do místnosti a poté se pohybuje po obvodu místnosti.
 3. Doporučuje se nanášet lepicí hmotu na širokou část soklu, poté část zatlačit na plochu instalace, trochu ji držet a můžete se pohybovat.Pokud směs vyčnívá za okraje bagety, lepidlo okamžitě odstraňte ubrouskem.
 4. Po výzdobě, prasklinách a prasklinách ve spárách utěsněte akrylový tmel - tato kompozice se postupem času nezmění na žlutou a nevyčnívá proti pozadí stěny nebo stropu.

Poznámka!Aby nedošlo k potřísnění plátna lepidlem, musíte upevnit konstrukční pásku v oblasti upevnění bagety.Ochranu lze odstranit až po úplném zaschnutí lepicí směsi.

Dřevěné filé nejsou namontovány na lepidlo, instalace se provádí na patách.Nejprve musíte označit strop, pak označit otvory upevňovacích prvků v krocích po 50 cm, upevnění na šrouby, tak silnější.Pak se vyvrtají díry do baget pro upevňovací prvky v květináči.Po namontování otvorů v bagetách tmel utěsněte, povrch vylešte.Je přípustné přibít lištu hřebíkem s dlouhou nohou a pak se kousnout z klobouku.

Doporučení!Dřevěná bageta je instalována na rovném povrchu.Pokud po dokončení existují praskliny, mohou být také napěněny akrylovým tmelem.Poté, co směs zaschne, přebytek odřízněte a obrustezónu, dokud nebude hladká, a poté lak vyleštěte.

Vlastnosti demontáže stropního soklu z napínaného stropu

Proces demontáže dílu závisí na technologii instalace a na materiálu, ze kterého je vyroben.výrobek:

 • Sádrová bagetaby se neměla dotýkat, odstranění vyžaduje kousky.Ale pokud se vám nedaří bez demontáže, odřízněte oblasti kloubů tenkým nožem a tlačte nůž co nejhlubší.Potom štukovou lištu opatrně oddělte od základny a odstraňte ji.
 • Pěny, polystyrenové pěnové částijsou připojeny k lepidlu.Chcete-li filé rozebrat, je třeba oblast lepení zahřát teplým vzduchem - roztaví se složení, poté sejmete filé a opatrně sebere část špachtlí, aniž by došlo ke snížení integrity.Hlavní věcí je nedotýkat se bagety rukama, horký polystyren se může zdeformovat.
 • Polyuretanové částilze připojit k lepidlu nebo tmelu.Odstraňte lamely ze zdi a propíchněte spár nožem, abyste vytvořili mezeru.Poté vložte špachtli do mezery, jemně klepejte rukojetí špachtle paličkou a sejměte základní desku.
 • Dřevěná bagetase vyjme až po uvolnění upevňovacích prvků.Bude užitečné sekáč, který musí být vložen do mezery proti zdi, sražen paličkou, aby se mezera rozšířila.Poté vložte do výsledné mezery dřevěný roh, znovu ho porazte paličkou, a tak přejděte na konec dílu, abyste odstranili základní desku bez poškození.

Za účelem opětovného použití filetů je nutné části pečlivě odstranit, a to bez trpělivosti při demontáži,vyjít.Kromě toho mohou nevhodné pohyby vést k poškození natahovací textilie, takže opatrnost také nebolí.

Cena soklových desek pro zavěšené stropy

Je třeba si uvědomit, že při nákupu bagety pro napínaný strop závisí cena části na materiálu výroby, dalších vlastnostech (vzor, ​​struktura).Například, plast bude stát od $ 1,5, barevné štukování od omítky od $ 15, dřevěná bageta od $ 22.Při výběru materiálů pro opravy rozpočtu dávejte pozor na zkroucené šňůry pro výzdobu, přicházejí v různých provedeních a ceny jsou od 1 $.