Druhy a celkové rozměry kovu

Kovová taška je velmi žádaná, protože je nízká hmotnost, snadná instalace, vypadá velmi atraktivní, poměrně trvanlivá a levná.Kromě toho pro tento střešní materiál existuje celá řada barev, tvarů profilů a povlaků.V našem článku popíšeme všechny typy kovových střešních krytin, jejich vlastnosti a vlastnosti použití, takže pro vás bude jednodušší zvolit vhodný povlak.

Obsah
(25 Vlastnosti materiálu

Kovová taška je střešní krytina, která se skládá z kovové základny mající určitý profil a ochranné vrstvy z polymerního materiálu.Vzhled kovové dlaždice je velmi podobný přírodním keramickým obkladům.Díky tomu vypadá budova s ​​takovou střechou reprezentativně a stylově.

Vzhledem ke konstrukčním prvkům může střecha z kovových tašek trvat až půl století.Druh polymerní ochranné vrstvy a agresivita počasí však ovlivňují trvanlivost povlaku.

Důležité!Střechy vyrobené z kovu mohou být vyrobeny s úhlem sklonu nejméně 14 stupňů.

Jako základ pro pokládku tohoto materiálu na střechu se používá řídká přepravka se stupněm desky nebo dřeva 0,3-0,5 m. Pokud jako povlak na takové bedně položte plechovou dlaždici o tloušťce 0,045-0, 05 cm,pak střecha vydrží zatížení 250 kg sněhu na metr čtvereční a hmotnost osoby.

Stojí za to vědět: hlavní výhodou kovové dlaždice oproti keramickému protějšku je její lehkost.Keramické výrobky mají hmotnost přibližně 40 kg /m² a kovový materiál - přibližně 5 kg /m².

Složení a rozměry

Následující typy kovových střešních tašek se rozlišují podle základního materiálu:

 1. Jako základ pro výrobu tohoto materiálu se nejčastěji používá plech z galvanizované oceli.Tloušťka takového povlaku může dosáhnout až 0,055 až 0,06 cm. Díky zinkovému povlaku je základní kov spolehlivě chráněn před korozí.Kromě toho má produkt několik dalších vrstev, které mu dodávají zvýšenou tuhost.Jako ochranná vrstva se používá také polymerní materiál.Pro výrobu oceli lze použít s ochranou před aluzinem nebo zinkem.První typ ochranného povlaku je trvanlivější, ale náklady na takový list jsou vyšší.
 2. Jako základ kovové střešní tašky lze použít hliníkový plech.Jeho výhodou je vysoká odolnost proti korozi, takže není třeba používat další ochranu.Pro zvýšení trvanlivosti produktu a jeho pevnosti se však stále používá další vrstva.Hlavní výhodou hliníkových dlaždic je její lehkost.Mezi nedostatky lze nazvat malý výběr odstínů a značné náklady ve srovnání s protějšky z jiných materiálů.
 3. Vícejeden typ kovové dlaždice je vyroben na bázi měděného plechu.Časem to vypadá obzvlášť elegantně a vznešeně, když se na povrchu vytvoří nazelenalá patina.Takový povlak se obvykle používá pro architektonické památky a další vynikající objekty.Protože patina spolehlivě chrání produkt před jakýmkoli povětrnostním vlivem, nepoužívají se žádné ochranné povlaky.Cena takové kovové dlaždice je velmi vysoká, proto se používá jen zřídka.

Pokud uvedeme druhy kovů, stojí za zmínku, že se mohou lišit ve velikosti.Proto různí výrobci vyrábějí výrobky různých šířek od 110 cm do 120 cm. Délka plechu se může také lišit, která se může pohybovat od 80 cm do 8 metrů.Obvykle se vyrábějí listy standardních velikostí, ale na žádost zákazníka mohou existovat výjimky z pravidel.

Doporučujeme přečíst:

Pozor!Při zakrytí střechy kovovými dlaždicemi je třeba vzít v úvahu hmotnost materiálu.Hmotnost listu závisí na typu použitého povlaku a na základním materiálu a může být v rozmezí 4 až 7 kg na metr čtvereční.

Odrůdy podle typu profilu

Pro kovové dlaždice existují různé typy profilů.Také produkty se mohou lišit v hloubce balíčku.Mnoho z nás má představu o tom, jak vypadají dlaždice Monterrey nebo Cascade, ale v poslední době mnoho nových kvalitních produktů se zajímavýmidesign.Podívejme se podrobněji na nejoblíbenější z nich.

Monterrey

Profily kovových obkladů Monterrey jsou nám známé od konce 90. let minulého století.Tento materiál se začal vyrábět v Rusku z pozinkované oceli a reliéfu jako keramické dlaždice.Ale předci tohoto materiálu byli Finové.Vzhled Monterrey je docela rozeznatelný zaoblenými profily a designem ve formě asymetrických a symetrických kroků.Pokud si přečtete popis této odrůdy, můžete pochopit, že při nákupu získáte vysoce kvalitní a levný materiál.Mezi jeho výhody patří následující:

 • Střecha v Monterrey je schopna odolat jakýmkoli povětrnostním katastrofám.Déšť, krupobití, sníh, teplo nebo extrémní chlad nemohou ovlivnit kvalitu a trvanlivost povlaku tohoto materiálu.
 • Proces instalace je obvykle poměrně rychlý.
 • Materiál může vydržet déle než půl století bez náhrady.
 • Jelikož se při výrobě nepoužívají toxické a škodlivé materiály, považuje se tento produkt za šetrný k životnímu prostředí.
 • Přiměřená cena je další plus v jeho prospěch.
 • Velký výběr barev vám umožňuje zvolit povlak pro jakýkoli styl konstrukce.

Je třeba vědět, že rozměry profilu tohoto typu dlaždic s šířkou archu 118 cm jsou následující: výška vlny je 39 mm a rozteč 35 mm.

Kaskáda

Díky speciálnímu tvaru obdélníkové vlny je kaskádová dlaždice velmi rozeznatelná.Připomíná to čokoládu.Rozhodněte se pro totorůzné druhy povlaků vyrábějí ti, kteří dávají přednost úsporám, protože šířka jednoho archu je významná.Kaskáda je kovová taška, jejíž vlastnosti umožňují pokrýt střechy složité konfigurace.

Díky tomu získáte elegantní, přísnou a přiměřenou střechu v klasickém stylu.Parametry produktu jsou následující: s šířkou plechu 100 - 150 cm, výška vlny je 2,5 cm a tloušťka oceli je 1 mm.Mezi výhody stojí za zmínku:

 • vysoká ochrana proti vlhkosti díky zdvojené kapilární drážce;
 • velký výběr barev;
 • vysoce přesné spojování plechů.

Andalusie

Charakteristiky kovové dlaždice Andalusie jsou poměrně vysoké, protože se vyrábí pomocí moderního evropského vybavení.Výrobky s tímto názvem mohou být skryty, což výrazně zvyšuje estetiku povlaku.Kromě toho jsou díky speciálnímu zámku plechy zakotveny co nejtěsněji, což poskytuje spolehlivou ochranu střechy před prosakováním.Výhody:

Doporučená četba:
[Návrh 90]
 • Hlavní výhodou této kovové dlaždice je instalační charakteristika.Pohodlí a svoboda působení pokrývačů je zajištěna horizontální instalací.
 • Povlak přesně napodobuje románské střechy.
 • Hmotnost produktu je 5,15 kg na metr čtvereční.
 • Figurované okapové převisy u dvoukrokových modelů.
 • Neviditelný dok.
 • Sealedfit.

The Joker

Klasické tvary kovu, zaoblená podrážka a hřeben - to jsou hlavní rysy výrobků se jménem Joker.Ti, kteří ocení klasické typy dlaždic, budou tento produkt určitě mít rádi se správnou vlnou a klasickou geometrií.

Banga

Máte-li zájem o původní kovovou dlaždici, pohledy, které se objevily ještě nedávno, ohromí bizarní geometrií profilu, neobvyklým designem a zvětšením.výška vlny.Speciální konfigurace profilu a významná výška vlny poskytují trojrozměrný účinek povlakového vzoru.

Výrobky této značky se vyznačují sníženou šířkou plechu, která žádným způsobem neovlivňuje její estetické vlastnosti.Díky vylepšeným technickým vlastnostem a vzhledovým vlastnostem se tyto listy nejlépe používají pro čelní střechy velkých domů.

Shinhai

Tato odrůda se vyrábí v Číně a má vysoký, komplexní symetrický profil.Jedná se o poměrně originální a svěží řešení v oblasti kovových profilů.Je lepší pokrýt tyto typy dlaždic doma v moderním stylu.

Odrůdy podle typu povrchové úpravy

Kovové obklady jsou potřebné nejen k tomu, aby materiálu získaly specifickou barvu, ale také k jeho ochraně před vlhkostí a jinými povětrnostními vlivy.Ochranný polymerový film na povrchu výrobku výrazně prodlužuje jeho životnost.K tomu se používají různé polymery,Ochrana před změnami teploty, vyhoření, vlhkostí a zvýšením pevnosti materiálu.

V současnosti se tedy používají tyto typy povlaků na kovové dlaždice:

 1. Lesklý polyester má vysokou pružnost a odolnost proti mrazu, proto je vhodný pro použití v jakékoli klimatické zóně.Kromě toho se nebojí organických rozpouštědel a plísní.Polyesterový povlak poskytuje široký výběr barev.Mezi nevýhody patří jeho nízká pevnost.
 2. Matný polyester poskytuje povrch bez třpytů.Díky teflonu ve svém složení zvyšuje pevnost a odolnost nátěru.
 3. Pural je povlak na bázi polyuretanu s drsnou texturou.Chrání produkt před slunečním zářením, extrémními teplotami, prodlužuje životnost střechy a zajišťuje odolnost proti poškození.Cena produktů s tímto povlakem je o něco vyšší.
 4. Za nejsilnější povlak se považuje plastisol mající reliéfní povrch.Kovová základna desky je spolehlivě chráněna před jakýmkoli poškozením a nepříznivými vlivy počasí.Plastisol je silný, odolný, samoléčivý povlak.Při spáleném slunci však může vyhořet a porézní povrch rychle absorbuje prach a nečistoty, a proto potřebuje pravidelné čištění.

Jak vidíte, z široké škály kovových obkladů si může každý vývojář vybrat produkt, který odpovídá jeho technickým a estetickým vlastnostem.Stejně důležité je široké cenové rozpětí.rozsah.