Dřevěná podšívka, klasika žánru

Při zdobení místnosti musíte přemýšlet o materiálu.Dnes je dřevěná podšívka velmi populární.Je vhodný pro vnitřní i vnější výzdobu fasády.Používá se pro dekoraci bytových i nebytových prostor.Například koupele, sauny, altány, lodžie, balkony a další budovy.Důvodem je skutečnost, že tento materiál je přirozený, ekonomický a velmi snadno se instaluje.

Podšívka ze dřeva dokonale snáší prudké změny teploty a má dobrou hygroskopičnost.Zahříváním a ochlazováním vůbec nezmění svou strukturu a barvu.Je odolný.Jehličnatá podšívka, která se po několik stovek let nezměnila, je nejlépe časem překonána.

Známou skutečností je, že strom může mít příznivý vliv na pohodu a zdraví lidí.Je schopen vzít negativní energii a dát pozitivní, klidnou a mírumilovnou.Je dobré a snadné dýchat vzduch bohatou dřevitou vůní.

Pod dřevěnou šindelem můžete snadno skrýt nerovný povrch nebo chyby před předchozími opravami, stejně jako kabeláží a dalšími.Má několik výhod, například dobrou tepelnou izolaci a zvukovou izolaci.Obkladové kolejnice lze namontovat v libovolné kombinaci: svisle, vodorovně, rybí kost.

Dřevěná podšívka může být klasifikována podle materiálu, ze kterého je vyrobena, podle typu dřeva a typu profilu.Dělí se na typ - tvrdé a jehličnaté.

Obsah
  1. )

Podšívka z modřínu

Modřín je kvalitní surovina.Dnes nejoblíbenější druh dřeva.Tato popularita je způsobena vysokou hustotou, která ve své hustotě může konkurovat i dubu.Všechny prvky vyrobené z této suroviny mají nejvyšší pevnost a trvanlivost.Obložení modřínu proto zůstává odolné vůči mechanickému namáhání.

Jednou z hlavních výhod tohoto dřeva je to, že není ovlivněno plísní a plísněmi, vzhledem k vysokému obsahu gumy v jeho složení.Tento prvek navíc chrání před škodlivými vlivy vlhkosti, takže tato surovina může být použita při stavbě místností s vysokou vlhkostí.

Dalším plusem je, že podšívka modřínu má velmi atraktivní vzhled, což je pro dekoraci velmi důležité.Suroviny jsou velmi ohnivzdorné a žáruvzdorné.To znamená, že v chladu v domě bude teplo a v chladu.

Povrchová úprava šindelem

Je prokázáno, že dřevo obsahuje fytoncidy, které mají příznivý účinek na lidské tělo.Dokončením výstelky modřínem lze zabránit různým virovým onemocněním díky těkavým látkám, které vstupem do dýchacího systému blokují běžné viry nachlazení a chřipky.Vnitřek modřínuje pozorována pozitivní dynamika arteriálního tlaku, metabolismus je normalizován, zvyšuje se vidění.Obložení takového materiálu je tedy nejen krásné, ale také šetrné k životnímu prostředí a užitečné.

Kromě skutečnosti, že toto dřevo je považováno za univerzální dokončovací materiál, je vybaveno bohatým barevným schématem.A také díky své vynikající kvalitě umožňuje výběr materiálu s minimálním počtem uzlů a defektů, nebo dokonce v perfektním stavu.

Podšívka: lípa

Který dům v naší době udělá bez vany nebo sauny.To je skutečná spíž zdraví a potěšení.A právě podšívka lípy je bez ohledu na to nejvhodnější pro dokončení takové místnosti.

K tomu existuje mnoho důvodů:

  • Vzhledem k tomu, že v lipové pryskyřici není žádná pryskyřice, jsou popáleniny zcela vyloučeny, když se lidské tělo dotkne výstelky.A kromě toho pryskyřice nebude odtékat a kapat ze stropu.
  • Lindenova podšívka je velmi elegantní, má ušlechtilou bílou barvu
  • Při nízké hustotě a nízké tepelné kapacitě se linden příliš nezohřívá, proto nehoří
  • Při vystavení vysoké teplotě neztrácí svůj vzhledvzhled a nevyžaduje zvláštní zpracování
  • Díky medové vůni vytváří v parní lázni úžasnou atmosféru a má relaxační účinek.Je to jedinečná vůně lípy, která mu dává výhodu oproti jiným plemenům

Postupy napařování v parní lázni, které čelí líhnutí líh:

Doporučujeme přečíst:
  • pomůže při léčbě onemocnění jater
  • pomůže zbavit se obezity a celulitida
  • má omlazující vlastnost
  • ]

Ruští spotřebitelé dávají přednost lípě, protože cena líhového obložení je docela rozumná.A lípa také neemituje látky škodlivé pro organismus.

Podšívka: osika

Tento typ podšívky se používá pro dokončovací koupele a sauny.Na rozdíl od lípy, při styku s vlhkostí osika ztmavne a nakonec ztratí svůj vzhled, proto je nutné nanést ochranný povlak.Podšívka osika - bílá, na povrchu světle hnědé skvrny.Struktura je téměř nerozeznatelná.Neobsahuje pryskyřici.Nízká tepelná vodivost činí saunu bezpečnou, protože nespaluje kůži osoby v sauně, a to ani ve velmi vyhřívané místnosti.Aspen patří k měkkému dřevu, přesto je to jeden z mála, který odolává náporu parazitů a rozkladu.

Osvědčená podšívka, která má vynikající vlastnosti, není docela drahá.Velmi snadné zpracování.Taková podšívka bude sloužit s ohledem na stálé používání parní komory v průměru 3–4 roky, pak by měla být aktualizována - obroušena a znovu nanesena ochranná vrstva.Pokud navštívíte parní lázeň pouze v letní sezóně, pak vám to samozřejmě poslouží mnohem déle.Osika čalounění v parní lázni má léčivý účinek, zmírňuje bolesti hlavy, křeče a různé bolesti kloubů.Aspen také vzlétnenapětí a osvobození od nashromážděné negativní energie, obnovuje sílu a objasňuje myšlenky.

Aspenová podšívka si dokonale zachovává své vlastnosti ve vodě a po vysušení se neukřiví ani nepraská.Aspenový lázeňský dům udržuje teplo po dlouhou dobu.

Podšívka z cedru

Pokud potřebujete povrchovou úpravu extra třídy, jedná se samozřejmě o podšívku „kanadský cedr“.Jedná se o univerzální materiál používaný k dokončení venkovského domu, lázní a saun.Taková podšívka je vyrobena v souladu s přísnými evropskými normami, což zaručuje nejvyšší kvalitu.Je vyrobeno z masivního dřeva a je ekologickou surovinou.

Praktičnost cedrového ostění

Z důvodu drsných podmínek, v nichž roste kanadský cedr, se získává vysoce kvalitní dřevo, které dokonale vydrží vnější vlivy prostředí.Když je dům obložen takovou podšívkou, nemůžete si dělat starosti, dokonale odolá silným mrazům, teplu, dešti a sněhu.

Paraziti, škodlivý hmyz v něm nezačnou, houba a plísně se nevytvoří.Místnost obložená podšívkou nemusí být ošetřena antiseptickými léky, protože je odolná vůči hnilobě.

Velmi často sauny a koupele, jakož i venkovní altánky a balkóny, tyto materiály chrání kvůli své odolnosti vůči vlhkosti a vysokým teplotám.Céder má však vysoký obsah pryskyřice a obložením koupelí budou stěny a strop „plakat“, to znamená pod vlivemteplota vydává pryskyřici.Z tohoto důvodu je pro parní místnost lepší zvolit odrůdy severních hornin, které „pláčou“ méně.

Cedrová podšívka samozřejmě stojí o něco více než jiné podobné suroviny, ale tato nevýhoda je více než zaplacena kvůli nejvyšší kvalitě a trvanlivosti.Koneckonců, dům pokrytý takovou šindelem bude trvat déle než jedno desetiletí.

Podšívka z cedru je zdraví

Cedar má příznivý účinek na celkové zdraví těla.Pomáhá obnovit klid a rovnováhu.Bylo zjištěno, že cedr má pozitivní energii.V místnosti čalouněné tímto materiálem je vždy útulné.Jeho krásná textura s béžovými skvrnami potěší oko.Nádherná vůně pryskyřice kanadského cedru uvolňuje stres, únavu a pozitivně ovlivňuje náladu.Při nespavosti je užitečné spát v místnosti lemované cedrem.

Podšívka: borovice

Podšívka z těchto dřevin se spolu s jinými druhy používá k ozdobení vnitřku i vnějšku různých místností.

Borovicové dřevo, které má antibakteriální vlastnosti, je naprosto ekologickým stavebním materiálem.Každý ví, že vzduch jehličnatých lesů je neobvykle čistý, svěží a léčivý.Jde o to, že jehličnany mají dezinfekční vlastnost a uvolňují antimikrobiální látky nazývané těkavé.Ničí mikroorganismy a patogenní bakterie.

I po dlouhé době se pokácený strom dál šířítěkavá produkce.Proto při zdobení vašeho domova pomocí borovicové podšívky vytvoříte příjemnou atmosféru a budete si udržovat své zdraví.Koneckonců, klíčem ke zdraví je čistý vzduch.Pro obložení jakékoli místnosti je borovicová podšívka perfektní, jejíž cena je docela přijatelná.

Kromě toho je borovice bohatá na éterické oleje, které vyzařují neobvyklou vůni, z níž je výrazný zedrin.Dokončením vrstvy domu borovicovou podšívkou se ocitnete, jako by v čerstvém jehličnatém lese, díky pryskyřici, která vyzařuje lehkou vůni jehel.Společně to má aromaterapeutický účinek na lidské tělo, což má příznivý účinek na dýchací systém.Borovice má antivirový a silný baktericidní účinek, zvyšuje imunitu a přispívá k snadnému zotavení z nemoci.

)

V průběhu času se podšívka borovice ztmavne a získá ještě příjemnější stín.Vypadá velmi esteticky a vytváří příjemnou atmosféru.Díky ušlechtilému stínu ozdobí každý pokoj v domě.

Podšívka: olše

Jsou to vynikající suroviny pro výzdobu obytných prostor.Deska je vyrobena v souladu se všemi evropskými standardy kvality.Snadná výroba a snadná instalace.Podšívka z olše neobsahuje pryskyřičné sloučeniny, které jsou pro lidské tělo velmi škodlivé.To potvrzuje použití olše pro kouřenípotravinářské výrobky.

Dřevo je díky své nízké hygroskopičnosti schopné absorbovat kapaliny.Olše se také používá pro stavbu hydraulických konstrukcí.To je málo ovlivněno vnější atmosférickou expozicí.

Podšívka z olše, vybavená vzduchovými kanály pro cirkulaci kyslíku, aby se zabránilo kondenzaci na surovině.

Alder má nízkou tepelnou vodivost, což znamená, že se nepřehřívá, což chrání před tepelnými popáleninami.

Podšívka - olše má vysokou zvukovou izolaci a tepelnou izolaci.

Při malém množství sušení není výstelka deformována kolísáním teploty.Při hoblování se používá vysoce kvalitní zpracování, které dosahuje ideální plochy desky.

Podšívka vyrobená podle jedinečného designu a profilu vypadá velmi esteticky.

Podšívka z léčivé síly olše

Alder je znám pro své léčivé vlastnosti již od starověku.To je široce používáno v konstrukci parních místností, infračervených kabin a pro vnitřní obložení.

Jeho léčivé vlastnosti jsou vysvětleny skutečností, že taniny jsou obsaženy ve stromu.Proto je toto plemeno známé svou léčivou silou.

Látky uvolňované olšovým dřevem po zahřátí mají hemostatický a protizánětlivý účinek, protože mají dezinfekční a svíravé vlastnosti.U kloubního revmatismu, s různými nachlazeními, u dny se doporučují lázeňské procedury s použitím olše.

Podleskuteční znalci parní místnosti, je třeba koupelnu oříznout z olše.

Pokud jste pro vnitřní výzdobu vybrali podšívku, nejlepším řešením by byla dřevěná podšívka.Je šetrný k životnímu prostředí a také přinese spoustu pozitivních emocí.Pomůže to překonat onemocnění, povzbudit vás a nabít vás životně důležitou energií.Péče o vaše zdraví a zdraví vašich blízkých je nezbytné pouze k výrobě přírodních materiálů pro dokončení obytných a rekreačních oblastí.A zkušení specialisté vám pomohou vybrat přesně třídu a druh surovin, které potřebujete.