Dosková instalace izolace skla na střechu a pokyny k instalaci videa

K uspořádání střechy se používají izolační materiály, pára a hydroizolační materiály.Výrobky mohou mít různé formáty, včetně archů, svitků.Mezi ně patří stekloizol - střešní krytina připravená kontinuálním oboustranným nanášením speciální kompozice.Rozlišuje mezi běžným sklem a hydrosklářským sklem - na jehož základě se používá skelné vlákno, které nepodléhá hnilobě.

Obsah

Co je to izolace skla?

Vzhledem k tomu, že je spolehlivým hydroizolačním materiálem, povlak trvá nejméně 20–25 let.Výroba zahrnuje použití podkladu ve formě skleněných vláken nebo skleněných vláken s bitumenovou impregnací a horní ochranné vrstvy.Není těžké ani pro začínajícího mistra zakrýt střechu glassizolem, protože materiál je vyráběn v rolích, je vhodný pro zpracování a nevyžaduje velké dovednosti při vlastnictví nástroje.

Důležité!Materiál lze použít jak jako vrchní vrstvu střechy, tak i jako hydroizolační podložku.Vrchní nátěr vyžaduje práškovou ochranu střešních produktů před UV paprsky.Pokud se stekloizol používá jako hydroizolace, měl by být na vnější a vnitřní stranu potažen celofánovým filmem

Ve skutečnosti je stekloizol modifikací oblíbeného střešního materiálu.Moderní materiál má upravený základ: místo lepenky se používá laminát.Poté se aplikuje bitumen s vysokým obsahem oxidu apolymerní ochranný film.Vzhledem ke svým vysokým praktickým a kvalitativním vlastnostem je rozsah materiálu velmi široký - je ideální pro budovy, jejichž sklon střechy není větší než 8 °.

Označování a vlastnosti

Při výběru válcované střechy byste měli věnovat pozornost pokynům pro označování, pokud existují informace o použitém podkladu, hmotnosti produktů:

 1. T- sklolaminát,X- základna ze skleněných vláken;
 2. K- střešní krytina s přítomností zrnitých minerálních postřikovačů na horní vrstvě, což znamená, že výrobky mohou být použity jako vrchní vrstva;
 3. P- výrobky bez přítomnosti horní volné vrstvy, doplněné polymerním oboustranným filmem, vhodné pouze jako hydroizolační materiál;
 4. Pje polymerový film;
 5. Číselné označeníje údajem o hmotnosti válce.

K pozitivním vlastnostem produktů patří následující charakteristické znaky:

 • Neschopnost hniloby, šíření hub z důvodu nedostatku organické báze;
 • Úplná hydroizolace díky strukturálním prvkům;
 • Pružnost pro pokrytí střech různých konfigurací;
 • Dobrá absorpce zvuku;
 • Nízká hmotnost;
 • Zvýšená pevnost v tahu, která umožňuje použití stekloizolu pro střechy s vysokým zatížením.
​​

Standardní rozměry:

 1. tloušťka bitumenové vrstvy ovlivňující celkovou hmotnost role: 2 mm - 25 kg, 4 mm - 40 kg;
 2. šířka - 1 m;
 3. délka - 10-15 m.

Jedna z hran je vyrobena bez vnějšího povlaku a je určena k překrývání.Levná podstata materiálu snižuje celkovou cenu produktu, aniž by to ovlivnilo vysoké technické a praktické ukazatele.

Přípravné práce

Zastřešení je k dispozici začínajícímu mistrovi, dostatek minimálních dovedností a dostupnost potřebných nástrojů, materiálů:

 1. bitumen /polymerní půdní směs;
 2. směs cementu a písku pro vyrovnání podkladu;
 3. hořák /plynový hořák;
 4. stavební nůž;
 5. lžíce;
 6. střešní mop nebo obyčejná trubka o průměru 20 cm;
 7. váleček.

Příprava podkladu pro pokládku začíná nivelací.Podívejme se podrobně na pokrytí střechy garáže:

 1. odstraní starý povlak;
 2. trhliny, výmoly základny jsou pokryty směsí písku a cementu;
 3. pro povlakování povrchu živičným tmelem nebo primerem na bázi polymeru - postup je nutný pro zvýšení přilnavosti střešní krytiny k podkladu, nejsnadněji se nanáší válečkem na dlouhou rukojeť;
 4. Tmel potřebuje, než se tmel zcela vyschne, a poté se sklo položí.

Doporučení!Pokudstřecha je dřevěná, musíte nejprve namontovat nepřetržitou bednu s hranovými deskami nebo nepromokavou překližku.Rovněž se sleduje bitumenová směs a nechá se zcela uschnout.Pokud nepoužíváte polymer, ale vodní primer, rychlost se zvyšuje.Není nutné začít pokrývat střechu garáže bez předběžné hydroizolace, aby nedošlo k úniku střech

Pokládání materiálu

Pokládání sklaprováděny v suchém teplém počasí, všechny řezací a montážní postupy lze provádět na staveništi.Jak položit skleněnou izolaci:

 1. Řezejte pruh požadované délky s tolerancí nejméně 20 cm (kolo).
 2. Nejprve musíte položit materiál označením HPP nebo CCI - jedná se o podšívkové výrobky určené k posílení hydroizolace.

Doporučení!Počet podšívkových vrstev je určován sklonem střechy, pokud je střecha plochá, postačují 2-3 vrstvy rozložené s přesazenými spáry

 1. Dále se pokládá finální vrstva se začátkem na okraji: role se válí v malých částech, zahřeje selampa a drží se na základně.

Důležité!Nejen samotný materiál, ale také substrát musí být zahříván, stupeň dostatečnosti zahřívání je zobrazen indikátorovým filmem

 1. Po slepení je celá oblast zakrytého segmentu válcována válečkem (trubkou), aby se odstranily vzduchové bubliny.První řádek je tedy slepen.
 2. Následující řádky by měly být provedeny s přesahem, s přesahem 10 cm položeným na pás, kdežádné minerální postřikování - proces lepení se opakuje.

Důležité!V místech opření jakýchkoli konstrukcí, jako jsou trubky nebo jiné konstrukce, je nutné pokládat skloisol s přesahem na oba povrchy!

Po převrácení plochy je střecha zcela připravená.Střecha garáže je rychle pokryta skleněnou izolací, můžete to udělat i bez vnější pomoci, která spolu s dostupnou cenou a vysokou spolehlivostí tento materiál učinila populárním.Spotřeba přídavného materiálu je malá: pro pokrytí střechy garáže skleněnou izolací o ploše 50 m2 potřebujete: 12,5 kg živice (45/180 BNK) smíchané s 29 až 30 kg petroleje.

Důležité!Pokud potřebujete dokončit veškerou práci v chladném období, musí být role uchovávány 24 hodin předem v teplé místnosti, aby se během válcování nepraskaly a co nejrychleji ležel na připraveném povrchu

Tipy od profesionálů

Díky tomu, že vlastními silami zakryjete střechu skleněnou izolací, získáte vysoce kvalitní povlak s vysokou ochranou proti vlhkosti.

 1. Cívky by se neměly přehřívat, aby se poleva netavila do bitumenu.V tomto případě zůstane nechráněná oblast, která se pod vlivem slunečního záření rychle stane bezcennou.
 2. Po položení skleněného izolu by na něj neměl chodit - materiál by měl po dobu 24 hodin získávat pevnost.
 3. Chcete-li obnovit místo, můžete položit samostatný kus role bez výměny celé střechy.
 4. Po pokrytí střechy skleněnou izolací se kontroluje těsnost spojů a spojů.
 5. Místa v blízkosti trychtýřů a odtoků jsou pokryta párem vrstev materiálu - kus materiálu je odebrán 70x70 cm, šířka povlaku u okapu je přibližně 4 mm - to pomůže posílit spáry svislými povrchy.

Prostřednictvím materiálu je snadné posílit slabá místa střechy.Vědět, jak správně nainstalovat, může uživatel snadno zvládnout střechy jakéhokoli designu.A tak, aby se okraje materiálu nezvedaly a neodlupovaly, můžete je oříznout zástěru z plechu z pozinkované oceli - připevněné pomocí hmoždinek 6 mm, válcované pásy 4 * 40 mm jsou namontovány v krocích po 0,5-0,6 m. Na závěr sledujte video ukazujícívšechny fáze pokládky skla.