Dobře zapomenutý, ale účinný nástroj ke zvýšení výnosu okurek několikrát

Mnoho letních obyvatel vysadilo okurky ve druhém kole, takže v září si užijí spoustu čerstvého a šťavnatého ovoce a připraví se na zimu.V tuto chvíli však byla nutná zvláštní péče o zeleninu.Proč anoBohužel není možné se pojistit proti plísni, padlí a jiným chorobám okurek.Však jim lze zabránit, pokud víte, jak krmit okurky na zahradě.

Obsah

Co nelíbí okurky?

Je důležité nejen krmit zeleninu, ale také zabránit situaci, kdy se okurky na otevřeném prostranství nebo ve skleníku cítí špatně.

Okurky se nelíbí:

 • průvan;
 • nadměrné uvolnění půdy;
 • teplotní režim je nižší než +16 a vyšší než +32;
 • přesun na jiné místo;
 • náhlé změny teploty;
 • zavlažování kapalinou nižší než 20 stupňů;
 • hustá, kyselá půda.

Stejně jako všechny dýňové plodiny, okurky nemají rádi časté a intenzivní pěstování úrodné půdy.Při uvolnění nebo přesazení se vlasy kořenového systému odlomí a pomalu se zotavují.

Tekuté kořenové dresinky

Dva týdny po výsadbě je nutné provést výživné zavlažování.Poté, co je vyroben každé 1-2 týdny.Četnost je dána stavem půdy a rostlin.Pokud je například půda úrodná, stačí 2-3 ošetření.

Krmení okurek na otevřeném terénu se provádí pouze za oblačných dnů, nejlépe po západu slunce.Živí se po zalévání země nebo dešti.

Výživné organické recepty pro okurky:

 1. Když se objevily květiny, do hnoje byla přidána jedna tableta minerálních prvků (prodávaná ve zvláštním obchodě) a sklenice popela - 10 litrů.kapaliny.
 2. Popel se také používá během plodení ke zvýšení produktivity.Je nutné přidat sklenici popela v pěti litrech teplé vody.Zamíchat.K vodě.Slabý roztok manganistanu draselného není o nic méně účinný.

Během období růstu okurek roste jejich potřeba dusíkatých složek.Proto se používá dusičnan amonný - gramy na litr kapaliny.Pokud se objevily první známky plísní, pak je lepší tento recept nepoužívat, protože pravděpodobnost šíření choroby je vysoká.

​​

Chléb na zeleninu

Malé plátky chleba vždy zůstávají v jakékoli rodině.Nemusí být vyhazovány, protože mohou být použity pro krmení okurek.Po oblékání chleba rostou okurky rychleji, produktivita se několikrát zvyšuje.Tento účinek je způsoben přítomností kvasinek v chlebu, který je bohatý na vitamíny a minerály, aktivuje rozvoj kultury.

Zalévání zálivkou se provádí každých 1,5 týdnů.Celá sezóna pokračuje - od okamžiku transplantace do posledníokurka.Keři můžete zavlažovat jak na otevřeném terénu, tak ve skleníku, ve skleníku.

Recept na oblékání:

 • do 10 litrové nádoby, čerstvý chléb nebo sušenky vložte do 2/3 objemu;
 • nalijte teplou vodu, nádobu uzavřete víkem;
 • položil na vrchol něco těžkého, jako je cihla;
 • odejděte na teplé a tmavé místo po dobu jednoho týdne;
 • Po uplynutí této doby se odfiltruje.

Pro postřik nebo zavlažování okurek se roztok třikrát zředí.

Vrchní oblékání s lidovými prostředky

Letní obyvatelé mají mnoho tajemství, která poskytují chutnou a hojnou úrodu.Nevyžadují finanční náklady, protože se skládají z levných komponent.Milovníci banánů mohou krustovat na dobré věci - top dressing.Musí být sušeny, mleté.Při výsadbě okurek práškem zašpiní půdu.

Zelený hnoj je u zahradníků oblíbený.K jeho přípravě potřebujete:

 1. Nalijte posekanou trávu čistou vodou (plevele jsou umístěny ve velké nádobě).
 2. Odejděte na deset dní.
 3. K zavlažování se používá litr zeleného roztoku na deset litrů vody.

Tráva je v minerálech hojná, obsahuje hodně mědi.Je to nezbytné pro normální růst a vývoj, produktivitu.

Cibule a slupka s peroxidem

Pokud listy najednou zžloutnou, pak cibule slupka pomůže.Odstraňuje nejen choroby rostlin, ale také aktivuje růst.Do velké pánve je třeba přidat sklenici cibulových slupek, zalijeme 8 litry vody.Přiveďte k varu přes nízké teplo.Nechte vychladnout, použijte pro postřik.

3% peroxid vodíku se používá k prevenci nemocí okurek.Je nutné přidat 40 ml antiseptika ve dvou litrech vody o 20 stupních.Protřepejte tekutinu.Rostliny postřikujte hojně.Takové řešení podporuje tok kyslíku do kořenů, dezinfikuje půdu, což zvyšuje odolnost vůči nemocem.

Díky lidovým léčivům je možné nejen zvýšit výnos okurek, ale také pěstovat produkty šetrné k životnímu prostředí.

Ochrana okurek před chorobami