Do koupelny a toalety z plastových panelů

Vysoká vlhkost, změny teplotních indikátorů, jsou faktory, které vytvářejí speciální mikroklima v koupelně.Z tohoto důvodu byste měli vybírat dokončovací materiály pro výzdobu se zvláštní péčí.Jednou z nejlepších možností je strop v koupelně z plastových panelů.Jedná se o praktický materiál, který splňuje požadavky uživatelů, a lamely se prodávají v široké škále barev.Ale jak rozvrhnout povrch, co si za to koupit a jaké vlastnosti technologie je třeba dodržovat, řekneme podrobně.

Obsah

Které panely se nejlépe používají v koupelně ]

Několik pravidel pomůže určit výběr materiálu:

 1. Je lepší pokrýt malé prostory malými výrobky..Formátové lamely budou muset být oříznuty, ukládání nebude fungovat.Po výběru schématu rozvržení je však třeba vyzvednout matrice - je snazší vypočítat správné množství materiálu.
 2. Plastový strop v koupelně by měl udržovat stabilitu formy, barvy, textury.Při výběru materiálů dávejte pozor na barviva, musí být odolná.Je dobré objasnit přítomnost odolnosti vůči korozi, hnilobě, plísním.Za tímto účelem musí být panely ošetřeny antiseptiky během výrobního procesu, pravidelné samoléčení antiseptickými sloučeninami nebude bolet.

Barva, tvar,kresba je podle chuti zákazníků.

V prodeji jsou tyto typy obkladového materiálu:

 • stojan a pastorek - dlouhé jednobarevné úzké pásy do šířky 100 mm;
 • standardní - dlaždice s šířkou vlysu nebo bez šíře do 370 mm;
 • list (hladký) - vzorované lamely velkého formátu, vhodné v rozvržení, ale někdy vyžadující oříznutí.

Strop plechu se nazývá plynulý kvůli těsnému spojení čel dlaždic.Po rozložení se získá rovnoměrné jednodílné plátno, na kterém nejsou vidět švy.Ale lišty na stropě v koupelně jsou považovány za nejpohodlnější, a to i přes délku instalace.Takové formy jsou namontovány téměř bez podříznutí, které pomáhají vizuálně upravit velikost místnosti.Bez ohledu na výběr lze všechny materiály kombinovat navzájem a vytvářet tak individuální dekorativní řešení.

Technologie pro instalaci PVC stropů v koupelně a na toaletě

Strop v toaletě se instaluje z plastových panelů do přepravky a lepidla.Druhá možnost se používá pouze s dokonalou rovnoměrností základny, fungujícího ventilačního systému.Konstrukce laťování je vhodná ve všech případech a je zvláště dobrá pro velké rozdíly ve výšce, potřebu dodatečné izolace, zvukovou izolaci místnosti.

Kovový, plastový profil nebo dřevěný nosník je vhodný pro výrobu rámu přepravky.Existují však nuance:

 • kovový profil musí být podroben protikorozní úpravě;
 • dřevěný trámsušené a nasycené antiseptiky, antipreny.

Ale plast se nejlépe hodí - je to odolný materiál, který vydrží vlhkost, kolísání teploty a není živnou půdou pro biologické formy života.

​​

Dělení a výpočet materiálů

Přípravné práce začínají hledáním nejnižšího úhlu v místnosti.Výška bedny se v tomto rohu uvolní od stropu, plus tloušťka panelu a vzdálenost od základní lampy - udělejte značku.Stejný postup se provádí ve všech úhlech.Poté jsou značky spojeny plnou čarou, bude to hranice instalačního profilu.

Doporučení!Pokud jsou stěny místnosti obkládány, není nutné značení.Hranice instalace profilu latě bude sloužit jako horní okraj dlaždic.Pokud vytvoříte další referenční bod, může dojít ke zkreslení a mezi stropem a obkladem stěny se vytvoří další mezery.

Vzorec pro výpočet množství materiálu je jednoduchý: vydělte plochu stropu (délka krát šířka) plochou jednoho panelu - výsledkem je požadované číslo.Přidání 5% na oříznutí, závady během provozu, výměnu opotřebovaných dlaždic, stanoví se výše nákupu.Rezerva je nutná, i když master pracuje.V průběhu operace se dlaždice mohou stát nepoužitelné, a pak bude obtížné najít stín a pokud budou k dispozici náhradní formy, bude obnova rychlá a snadná.

Příprava rámu a jeho ochrana proti vlhkosti v koupelně

Nyní musíte vybratmateriál, ze kterého bude rám přepravky vytvořen.Pokud se jedná o kovový profil, musí být opatřen antikorozní ochranou továrny a dřevěné tyče musí být ošetřeny antiseptickým přípravkem (také se nazývá „antiseptický“), poté základním nátěrem hlubokou impregnační směsí, například Neomid, dobře vysušený a teprve poté použit k vybavení rámu.Sušení dřeva trvá minimálně 3–4 dny, během kterých se podaří připravit materiály a stropy.

Několik tipů od profesionálů:

 • musí být bedna, na které jsou panely namontovány,být kolmá k umístění jejich výpočtů;
 • pokud mají být zabudována osvětlovací zařízení, vzdálenost od stropu k přepravce by měla být nejméně 100–120 mm;
 • hranice nakreslená na stěnách je úrovní instalace panelů, takže rám je uspořádán s ohledem na výšku lamel;
 • pro zvýšení odolnosti latexu ze dřeva proti vlhkosti je lepší zaplnit mezeru mezi kousky dřeva tmelem (na silikonovém podkladu), nahoře hodit membránu proti parám.

Dřevěná bedna se montuje ze dřeva do velikosti 200 mm s instalačním krokem 300–400 mm.Připevněte se k betonu - hmoždinky, zkontrolujte vodorovnou instalaci pomocí hladiny laseru.Šňůra natažená po obvodu místnosti usnadní úkol - je snazší ověřit rovnoměrnost vodorovného umístění na níbary.

Kovový profil je upevněn takto:

 1. Podle označení je namontován profil typu L, UD.Pro příčnou montáž si zakupte profil CD.
 2. Prkna jsou namontována na samořezných šroubech pro betonové hmoždinky.Nejprve je děrovačem proražen otvor v betonu, poté je profil upevněn.
 3. Instalace profilu UD po celém obvodu vyžaduje přesnost, je nutné rozvinout tak, aby neexistovaly žádné mezery.Poté se položí profily CD a teprve poté se na montážní prvky položí plastový profil L.

V průběhu práce je nutné neustále kontrolovat rovnoměrnost vodorovné roviny.Laserová hladina se hodí přesněji.

Důležité!Kovová přepravka není instalována v místnostech bez větrání.To povede ke zrychlené korozi kovu, ke zhroucení stropu.

Při uspořádání falešného stropu v koupelně vlastníma rukama byste neměli zapomenout na napájecí kabely pro svítidla.Veškerá komunikace je skrytá v vlnitých trubkách, kabeláž by měla být provedena před instalací plastového opláštění.

Způsoby upevnění panelů z PVC ke stropu

Nyní je nejdůležitější: zvolit rozvržení panelů a způsob připevnění.Můžete jej namontovat jak na samořezné šrouby, tak na lepidlo.Samořezné šrouby drží silnější, verze lepidla nezkazí dlaždici.Při výběru složení lepidla věnujte pozornost odolnosti vůči změnám vlhkosti a teploty.Když se ukazatele změní, může se lepidlo namočit, což povede ke zhroucení struktury.

Další možností je lemování stropu na konzolu.Upevňovací prvky vstupují do drážkykostky, pak se překrývají s dalším prvkem.Hardware tak zůstává neviditelný, ale pevnost spojovacích prvků se zvyšuje.

Rozložení se děje podél místnosti, napříč nebo diagonálně.Podélná metoda je nejjednodušší: položit matrice podél stěn, postupně se překrývat po obvodu a končit uprostřed nebo blízko krátké zdi.Ale je tu malá nuance: pokud si vezmete lamely dlouhé 3 ma šířku místnosti až 1,5 m, můžete rozdělit každou matrici na polovinu a dělat téměř bez odpadu - ořezávání bude minimální.Rozložte prvky tak, aby všechny řezané hrany zapadly do oblasti spoje se stěnovým panelem - pak je na tomto místě namontována stropní bageta nebo profil, budou zakryty nerovné okraje.

Při výběru možnosti diagonálního rozvržení budete muset být trpěliví a mít další materiál pro ořezávání.Potom se z PVC panelů v koupelně získá estetický strop a vizuálně se upraví tvar a velikost místnosti.

Pokládání kabelů

Práce se provádí před šitím stropu.Postup:

 • pro přípravu kusů vlnitých trubek a krabic podle velikosti drátů;
 • připraví dráty požadované délky plus 15 cm v rezervě;
 • vložte dráty do vlnitých trubek a poté je vložte do krabic;
 • upevní krabici na svorky zavěšením na stropní základně;
 • spusťte systém ve zkušebním režimu, zkontrolujte funkci.

Je-li prostor mezi zavěšeným stropem a základnou malý, mohou být bedny opuštěny zavěšením vodičů v vlnitých trubkách.

Požadavky na svítidla v koupelně

Nařízení TU vizuálně rozděluje celou místnost na zóny, které se nacházejí od podlahy do výšky stěny 2,25 m:

 1. Zóna IJe mokrá oblast, ve které vlhkost dosáhne 100%.To zahrnuje samotnou koupel, sprchovou kabinu uvnitř i vně.Zobrazeny jsou zařízení s nízkonapěťovými parametry (12 V), značením IP 67 a povinným ukazatelem možnosti stálé přítomnosti ve vodě.
 2. Zóna IIse nachází nad vaničkou ve výšce 2,25 m od okraje.Tato oblast je kromě vody vystavena horké páře.Doporučená charakteristika svítidel: od 45IP, napětí 12-24 V.
 3. Zóna IIIse nachází 0,6 m vpravo a vlevo od hranic zóny II.Zde vzácnost proudu vody, ale často je horká pára, stříkance dostat.Proto jsou potřebná osvětlovací zařízení s indexem ochrany 24IP.
 4. Zóna IV - suchá. Zabírá zbytek místnosti.Neexistují žádná omezení pro osvětlovací zařízení, takže index ochrany první číslice nezáleží, pro druhou číslici je lepší vybrat z 1. Pokud je koupelna velká, pak suchá zóna začíná od hranice III plus 3 m.

Hlavní požadavek na svítilny: síla, praktičnost, životnost.Je mnohem výhodnější koupit energeticky úsporné (halogenové nebo LED) žárovky, které se dodávají v různých barevných a ochranných variantách.Zařízení navíc poskytují poměrně měkké světlo, které nedráždí oči a dobře osvětluje místnost bez oken.

Důležité!Pokud je v koupelněmístnost má sprchovou kabinu, hranice zón začínají od místa instalace sprchové hadice do směšovače.

Instalace panelů

Postupně si ukážeme, jak pokládat lamely na rám ze dřeva, kovu.Nejprve dřevěná bedna.

Doporučujeme přečíst:
​​

Zde je operační algoritmus následující:

 1. Připojte počáteční profil.Jedná se o desku připomínající lištu s vybráním na jedné straně (po celé délce), kde je namontován první PVC panel.Strana s drážkou je připevněna k přepravce pro vybrané upevňovací prvky.
 2. Poté druhý panel.Měla by také vstoupit do drážky a zakrýt místo spojovacích prostředků.

Pokračujte tedy až do konce instalace, ale koncová deska je položena bez upevňovacích prvků v místě drážky.Po opláštění stropu musíte nainstalovat stropní bagetu, která uzavírá mezeru mezi profilem a stěnou.

Algoritmus pro práci na kovové bedně:

 • ořízne panel podle naměřené hodnoty;
 • vložte matrici do profilu L;
 • připevněte k samořezným šroubům;
 • rozloží zbývající prvky se zaměřením na způsob upevnění: zámek s trnovou drážkou nebo sedící na samořezných šroubech.

Poslední dlaždice se ořízne a položí tak, aby oříznutá strana směřovala ke zdi.Mezera je uzavřena dokončovacím rohem a kolem obvodu je také instalována stropní lišta.

Větrání prostoru za stropem

Vícepodlažní budovyvybavené společnou ventilační šachtou.To sousedí s kuchyní, koupelnou a toaletami.Pokud hřídel není ucpaná, funguje to dobře, stačí dostatečné zařízení pro nucené větrání instalované přímo ve výstupní zásuvce z hřídele (otvor pod stropem utažený roštem).

Při výběru ventilátorů je třeba věnovat pozornost pevnosti materiálu, přesnosti průměru a velikosti (změřit otvor hřídele hřídele), odolnosti vůči vodní páře a změnám teploty.Kromě toho musí zařízení odolat agresivním účinkům vnějšího prostředí, protože přes ventilační šachtu jsou čerpána různá vzduchová zavěšení, včetně těch, která mají škodlivé výpary.

V odděleních obchodů najdete plně vybavená zařízení, do kterých jste již investovali:

 • 100 mm potrubní ventilátor;
 • 2 mříže;
 • 1 m ohebné potrubí;
 • a časovač připojení po dobu 5-30 minut.

Instalace nebude obtížná: jeden rošt vložte do zavěšené stropní konstrukce a druhý do šachtové šachty.Potrubí se spojí s mřížkou a potom s ventilátorem.Pak musí být všechna zařízení upevněna, připojena k napájení, můžete ji použít.Cena této sady je od 15 $.

Existuje další možnost, kdy se potrubí dostane na úroveň instalace panelů z PVC.V tomto případě musíte změřit úhlopříčku na strop a nainstalovat 2 větrací mřížky.Ukazuje se přirozený proces větrání stropního prostoru.

Třetí metodou je umístit potrubí na úroveň překrytí.Zde je důležité namontovat větrací mřížku na opačnou stranu výfukového potrubí.Průřez mřížky se rovná průřezu potrubí.Poté je nainstalován odsávací ventilátor, ke kterému je připojen celý systém.Funkčnost je zajištěna vypouštěním, které je kompenzováno tokem výfukových plynů z místnosti.Takové větrání je výhodné i v případě, že spotřebič nefunguje - proudění vzduchu se bude stále pohybovat, protože je zajištěn konstantní průvan v celkové větrací šachtě.

Jak správně demontovat PVC panely bez poškození

Po vyřešení instalace zvažte rozebrání zavěšeného stropu.Při opravě nebo výměně poškozených panelů je nutná práce.Je třeba poznamenat, že při renovaci panelů není nutné demontovat celý povlak.

Obecná pravidla provozu jsou následující:

 • vypínají napájení elektrických vodičů;
 • opatrně vyjměte osvětlovací tělesa, izolujte dráty;
 • sejměte stropní podstavec zakrývající mezeru zvednutím ozdobné desky nožem;
 • zahájit demontáž stropu z poslední lamely;
 • vložte dláto mezi pár kolejnic ve středu, vyjměte panel ze západky, uvolněte celý panel;
 • posuňte matrici mírně tak, aby se rozprostírala až na konec profilu a vytáhněte prvek ven ze zad.

Můžete tedy rozebrat celý povrch, dostat se k poškozenému prvku od okraje nebo úplně demontovat strop.Práce se provádějí pečlivě, odšroubováním upevňovacích prvků a poté panelůvytáhl z koncových baget.Montážní pneumatiky se demontují následovně: povolte pružinu, prvek sám vyskočí z držáku, aniž by se kazil nebo poškrábal.Rám lze bez problémů vyjmout: odšroubujte upevňovací prvky, sestavte všechny prvky.

Pokud se ukáže, že se deska ve středu stropu zhoršila, musíte najít roh nejblíže k náhradní zóně.Poté, v souladu se specifikovanou technologií, povlak rozložte, poté sestavte ve stejném pořadí a vyměňte vadný panel.Pro řemeslníky existuje možnost: vyříznout novou zápustku na zadní straně a provést dva řezy o šířce 1 cm, trochu se ohnout a vložit na místo poškozeného prvku.Instalace vyžaduje zkušenosti, používá se pro ohebný plast, jinak se lamela jednoduše zlomí.