Do-it-yourself instalace rámu přístřešek střechy na stodole

Pokud váš web nemá dostatek hospodářských budov pro ukládání různých nástrojů a potřebných nástrojů, můžete si snadno postavit přístřešek s přístřeškem vlastními rukama.Pokud mnoho řemeslníků nemá problémy s konstrukcí stěn a uspořádáním lehké základny, pak je situace se střechou o něco složitější.Proto vám podrobně řekneme, jak vyrobit jednoduchou šikmou střechu nad malou přístavbou.

Obsah
Výhodou systémů s jedním sklonem

Šikmá střecha do stodoly je nejen dobráskutečnost, že to lze provést samostatně, ale také s jinými pozitivními aspekty:

 1. Minimální spotřeba řeziva a jeho dostupnost je jednou z hlavních výhod designu.
 2. Rychlost a jednoduchost erekce jsou zvláště důležité při stavbě stodoly vlastníma rukama.
 3. Šikmá střecha hosblocku dokonale odolává zatížení větrem.Je to docela trvanlivé a spolehlivé.
 4. Nízká hmotnost celé konstrukce, takže můžete postavit stodolu z bloků, cihel, dřeva a jiných vhodných materiálů.Nejčastěji vyrábějí přístřešek, protože je rychle namontován.
 5. Jako krytina pro mírně skloněnou střechu přístřešku lze použít jakýkoli vhodný střešní materiál, včetně těch nejdražších (střešní materiál, pozinkovaná ocelová krytina, profilovaný plech).

Samozřejmě, jeden chodník má své vlastnínevýhody, ale jsou důležitější pro soukromý dům než pro přístavby.Takže mezi mínusy můžete pojmenovat skutečnost, že v takové stodole nemůžete vybavit podkroví, ani nízké estetické ukazatele kůlny.Lze však s jistotou říci, že pro všechny tyto nevýhody nezáleží na stodole, a proto je mnoho projektů dočasných a zemědělských budov prováděno přesně s jednostranným střešním systémem.

Vzhledem k tomu, že výstavba kůlny se obvykle neuskutečňuje z těžkých a masivních materiálů, je nepraktické a dokonce nebezpečné stavět složenou střešní konstrukci s vysokou hmotností.Pokud se podíváte na některé výkresy, pak jsou tyto budovy často vytvořeny jako rám.Rám kůlny je navíc vyroben z obyčejného dřeva.Z tohoto důvodu je nejvhodnější volbou lehká šikmá střecha ve stodole vlastními rukama.

Požadované materiály

Uvažujeme, jak vyrobit šikmou střechu pomocí příkladu kůlny 3x6 m. Vhodný výkres kůlny lze snadno najít na síti neboudělej si sám.Nebudeme popisovat postup montáže stěn a založení stavby, ale podrobně se zamyslíme pouze nad tím, jak postavit přístřešek pro tento nátrubek.

Při výběru stavebního materiálu je třeba vzít v úvahu strukturální vlastnosti budovy.Následuje seznam materiálů, které budete potřebovat:

 • pro výrobu krokvísystémy a Mauerlat musíte připravit jehličnatou dřevěnou tyč, jejíž vlhkost není vyšší než 15% (optimální průřez krokví je 0,05x0,15 m, instalační krok je 90 cm, průřez baru Mauerlat by měl být 0,1x0,1 m);

Upozornění: Všechny dřevěné prvky střešního rámu musí být chráněny před spálením a rozpadem ošetřením antiseptickými impregnacemi a retardéry hoření.

 • upevňovací prostředky (hřebíky a šrouby);
 • Pokud délka nohou krokví nestačí k převisu střechy, budete potřebovat klisny (jedná se o tyč s průřezem 0,05 x 0,12 m, která je připevněna k krokvím a tvoří přesah střechy);
 • hydroizolační materiál (střešní materiál nebo plastová fólie);
 • desky pro soustružení (lepší je nebroušené desky s překližkou o tloušťce 0,25 cm odolné proti vlhkosti, nebo OSB jsou vhodné pro kontinuální soustružení);
 • zastřešení.

Pokud plánujete izolovat stodolu, budete potřebovat izolační materiál pro střechu.Jako izolaci střechy je lepší zvolit minerální vlnu.V tomto případě budete také muset zakoupit parotěsnou membránu, která chrání izolaci před kondenzací a vlhkostí.

Tip: namísto oken ve stodole můžete vytvořit průsvitné struktury, například polykarbonát.Čela se nazývají trojúhelníkové průřezy stěn pod rampami.

Postup instalace

Nebudeme podrobně popisovat, jak správně vyrobit stěny přístřešku 3x6 se šikmou střechou.Stojí za povšimnutí pouze to, že dvě protilehlé podélné stěny musí mít různé výšky, což zajistí požadovaný sklon střechy.

Postup montáže kůlny se šikmou střechou je následující:

 1. Nejprve je třeba nainstalovat Mauerlat.Tento paprsek vám umožní rovnoměrně distribuovat a přenášet zatížení na stěny struktury.Mauerlat, umístěný na vyšší zdi, je volán vyvýšenina.Před položením Mauerlatu na betonové nebo cihlové zdi budovy je nutné je izolovat od dřeva pomocí dvou vrstev střešního materiálu.Dále je položen horizontální paprsek.Pomocí dlouhého vrtáku do dřeva a stěn vyvrtejte otvory.Poté se do otvorů ve stěnách, na kterých je dřevo upevněno, vloží kotvy.
 2. Instalace krokví se provádí v tomto pořadí:
  1. první, která připevňuje zadní nebo krokové krokve;
  2. , po kterém je mezi nimi napínáno lano, podél kterého jsou vyrovnaná a ustavená meziobratlová ramena;
  3. pro pokládání krokví v mauerlatském paprsku, umyté (pro jeho výrobu musíte provést šablonu, která usnadní a urychlí další proces);
  4. krokve jsou připevněny k Mauerlatu samořeznými šrouby nebo hřebíky zatloukanými v příčném směru;
  5. Nyní se můžete ke krokvím připojit, pokud jste je plánovali nainstalovat.
 1. Pokračujeme v instalaci hydroizolace.Role materiálupřevalte se podél krokví podél spodního převisu střechy a pomocí sešívačky se připevněte k nohám.Další pás převalíme nad první, abychom získali překrytí 150 mm.Spoje dvou pásů jsou navíc lepeny páskou.
 2. K provedení větrací mezery, která je nezbytná pro větrání prostoru pod střechou a pro ochranu střešní krytiny před vlhkostí, se na krokve aplikují protikráže přímo na vrcholek vodotěsného koberce.Za tímto účelem můžete vzít paprsek s výškou 4 cm.
 3. Poté provedeme bednu.Chcete-li vytvořit řídkou přepravku pro profilovaný plech, ondulin, břidlici nebo kovovou dlaždici, je nutné přibíjet prkna napříč krokvemi v krocích po 30-40 cm. Je lepší vytvořit souvislou přepravku z překližky odolné vůči vlhkosti nebo OSB pod měkkou střechou, stěnovým profilovaným plechem nebo galvanizovanou ocelí.V takovém případě nezapomeňte vytvořit mezeru mezi vrstvami materiálu 2-3 mm, aby se kompenzovala tepelná roztažnost.
 4. Nyní můžete položit vybraný střešní materiál.
 5. Pokud zateplíte střechu, položí se izolační produkt mezi krokve na vnitřní straně konstrukce.Je žádoucí, aby šířka izolace byla o něco větší než rozteč krokvového systému.To vám umožní položit izolaci pevně, bez mezer a ochabnutí.
 6. Při izolaci střechy používejte parozábranu.Chrání izolaci před vlhkostí, prachem a vlhkostí stoupající z místnosti.Parotěsná zábrana je připevněna sešívačkou k krokvím, čímž se uzavírá izolace.Současněje nutné překrýt proužky a dodatečně přilepit spoj těsnicí páskou.

Posledním krokem může být instalace odtoku, pokud ho chcete uspořádat.Mimochodem, pro stodolu to není nutné.Taková budova může mít neorganizovaný odtok.Pokud však voda ze střechy stéká dolů na kolej nebo do země a v oblasti je hodně deště, bude organizovaný systém odvodnění střechy chránit místnost před vlhkostí.V případě neorganizovaného odtoku musí být odbočka střechy nejméně 550 mm.