Do-it-yourself časté pokládky laminátové podlahy a doporučení od profesionálních stavitelů

Vysoce kvalitní podlaha dává místnosti estetiku a chrání před mnoha nepříjemnými faktory.Pokud je laminát položen správně, dům bude teplý, sousedé dole přestanou křičet.Zvuková izolace materiálu navíc nedovolí vašim sousedům protestovat, pokud je setkání s přáteli trochu zpožděno.

Praktický laminát v provozu nevyžaduje zvláštní péči, ale při pokládání je lepší mít alespoň minimální znalosti a schopnost pracovat s nástroji.Před dokončením byste si měli koupit všechny potřebné materiály a provést řadu výpočtů.Zbytek závisí na dovednostech a zkušenostech.

Obsah

Časté chyby při pokládce laminátu a jejich důsledky

Popularita povlaku nabývá na síle, protože domácí řemeslníci již dlouho ovládají techniku ​​pokládky vlastními rukama.Bez zkušeností s dokončením je však riskantní, můžete získat zcela jiný výsledek.Seznam běžných dohledů pomůže vyhnout se chybám a položit laminát ne horší než specialista.

Položení krytu pod masivní kusy nábytku

Pokud instalujete lamely pod těžké skříně, upevní matrice v jedné poloze.V tomto případě materiál nemá mezery, které by kompenzovaly expanzi, povlak povede.

Cesta ven je vytvořit švy po obvodu místnosti a poté je skrýt ozdobnou mřížkou.

Použití kladiva s kovovou hlavou

Nástroj poškodí ochrannou fólii tak rychle, že si čaroděj nemá čas na upozornění.Následně se cíp zaskřípá nebo kostky „povstanou“.

Exit - používejte pouze gumovou nebo dřevěnou paličku.

Upevnění základní desky k podlaze

Pokud připevníte základní desku ke zdi a podlaze, bude fungovat jako přidržovač laminátu.Důsledky se mohou lišit - od zkreslení povlaku po rozbití lamel.

Líbí se vám laminátová podlaha jako nátěr?
Výsledky
Načítání ..

Proto je při montáži laminátu na zeď tak důležité upevnit podlahovou desku, aniž by se připevňovaly k podlaze.

Přibíjení laminátu k podlaze

Lamely nejsou nikdy pevně připevněny, řemeslníci šíří povlak plovoucím způsobem.Pokud přilepíte nebo přibijete matrice k základně, nebude zde žádná kompenzační mezera.Důsledky jsou stejné jako výše - deformace povrchu.

Cesta ven je zabránit připevnění opláštění k základové podlaze.

Přilnavost ke stěnám

I dobře sušené formy mají tendenci se rozšiřovat a stahovat.Pokud pevně připevníte ozdobný povlak ke zdi, lamely napučí například ve středu haly.

Konec - ponechte kompenzační mezeru nejméně 10 mm od stěny.

Nedostatek substrátu

Speciální měkký substrát splňuje několik cílů najednou - snižuje zatížení povlaku a zajišťuje tepelnou a zvukovou izolaci.Pokud neexistuje žádný substrát, sousedé dokonce uslyší váš šepot, kočku chůzi a vaše kroky v měkkých pantoflích.

Z redakční kanceláře - to je zajímavé! Předkem laminátu je švédská společnost Pergo, která povlak poprvé uvolnila v roce 1977.Konstrukce prvního laminátu byla výrazně odlišná od moderní odrůdy - dekorativní část vrstvy byla impregnována melaminovou pryskyřicí a výrobní technologie spodní části zahrnovala použití fenolové pryskyřice.Pod vlivem vysoké teploty a tlaku byly obě části spojeny speciálním lepidlem.

Cesta ven je vybrat vysoce kvalitní substrát s vlastnostmi odolnými vůči vlhkosti a větráním.

Špatně připravený povrch podlahy

Podklad by měl být vyčištěn, vyrovnán, vysušen a teprve poté by měl být dekorační povlak položen.Při zakřivení podlahy se matrice v kloubech nekonvergují a potom dutiny povedou k vrzání a deformaci.

Cesta ven je zkontrolovat vyrovnanost základového základu s úrovní, důkladně očistit a vysušit základ před prací.

Práce se studeným laminátem

Specifika materiálutak, že komprese /expanze laminátu je detekována při nejmenším kolísání teploty.Pracujete-li se studenými lamelami, pak se po rozvržení pravděpodobně objeví nepříjemná překvapení v podobě rozevření švů, pravděpodobně dojde k deformaci formy.

Znalecký posudek
Vladislav Ponomarev
konstruktér, vynálezce
Nejprve je třeba ponechat v místnosti, kde budou prováděny práce, balení materiálu.Doba nárůstu tepla závisí na ročním období - delší v zimě, méně v létě, ale ne méně než 12 hodin.

Jak odstranit chyby stohování

Materiál se může „hrát“ a nabobtnat i při všech pravidlech.Důvody této hmoty jsou nadměrná vlhkost, nekvalitní povrch, porušení technologie výpočtu.

Nejlepší podlahová krytina podle vašeho názoru?
Výsledky
Načítání ...

Pojďme zjistit, jak se vypořádat s problémy:
  1. Co dělat, když je laminát nafouknutý, ale lamely jsou slepeny k sobě .Opatrně uvolněte základní desku.Vizuálně posoudit spojení lisovnic na zdi.Některé položky budou stisknuty velmi pevně.Dílu je třeba oříznout po celé délce skládačkou a ponechat mezeru ke stěně až 20 mm - tato vzdálenost se soklová lišta bez problémů uzavře.
  2. pokuta nebosilná podložkamůže rušit sílu zámku zámku.Pokud je zadní strana silná, zámky se zlomí a tenké se uvolní.Povlak musí být zvýšen, starý substrát nahradit materiálem požadované tloušťky.Poškozené spoje zámku nelze opravit, budou vyžadovány nové díly.
  3. Nadměrná vlhkostzpůsobuje bobtnání povlaku.Podlahy by měly být rozebrány, dávejte pozor, abyste nepoškodili zámky.Vizuálně posoudit vadnou oblast, odstranit příčinu vlhkosti.Během práce matrice vyschnou, ale substrát může být poškozen, musí být vyměněn.Poté se lamely očistí od tmelu, pokládají nový substrát a sbírají dekorativní povlak.

Někdy se materiál rozšiřuje natolik, že kompenzační mezera je malá a lamely jsou oteklé a jdou „ve vlnách“.V tomto případě byste měli odstranit podlahovou desku po obvodu místnosti, zkontrolovat oblasti těsného kontaktu lamel se stěnou, odříznout přebytečné kousky částí, s ohledem na kompenzační mezeru ke stěně do 20 mm.

Nyní stiskněte vadné zóny těžkými předměty, aby byly matrice vyrovnány.Jakmile se povlak vrátí do normálu, můžete soklovou lištu přibít.

Znalecký posudek
Vladislav Ponomarev
Konstruktér, vynálezce
Za předpokladu, že je možné znovu namontovat podrobnosti těsnicí desky se zámkem klasického typu (3G), musí být dekor se zámkem 5G vyměněn.