Do-it-sami opláštění balkonu s podšívkou a krok za krokem pokyny

Dokončení otevřených prostor je pro majitele bytů velké potíže.Je důležité zvolit kvalitní materiál, provést přípravné práce, rozvrhnout izolaci a obkladový materiál.Majitelé nejčastěji upřednostňují podšívku - materiál z přírodního dřeva se širokou nabídkou výhod.Pochopíme, co je obložení balkonu šindelem, a také budeme postupně zvažovat technologii práce.

Obsah

Který obklad je lepší zvolit pro dokončení balkonu?

Dlouhé lamely mohou být dřevěné, plastové nebo hliníkové.Matrice jsou vybaveny zámkem na pero a drážku, takže upevnění nezpůsobuje problémy - dokonce i nováček zvládne techniku.Při výběru materiálů je třeba vzít v úvahu typ produktu, tloušťku a vzhled.Vezměme si výrobky ze dřeva - relativně levný a oblíbený materiál.

Při rozhodování, která podšívka je pro balkon nejlepší, byste měli rozhodnout o nuancích:

 1. prostory.Pokud lodžie nebo balkon nebudou použity k trvalému pobytu, postačí tenký profil bez dodatečné tepelné izolace.Pro uspořádání pokojů, rekreačních oblastí, balkon musí být izolován, zasklen, vyberte masivnější desku pro obklad.
 2. Optimálním typem podšívky pro pokládku pro kutily jsou lamely se zámkovým spojem nebo dokovací pero a drážka.Mohlo by to být domeček,Eurolining, soft-line.
 3. Pokládání velkých forem je snazší a rychlejší, ale instalace tenkých proužků je výhodnější, zejména pokud je místnost malá.
 4. Pokud se region vyznačuje velkým počtem slunečných dnů, je vybrána povrchová úprava odolná proti UV záření a pro mokré oblasti by měly být vybrány materiály s vodotěsnými vlastnostmi.
 5. Levný materiál nesplňuje požadované parametry a zbytečně drahé druhy dřeva, které se mají používat na balkoně, jsou nepraktické.

Poznámka!Vysoká vlhkost je dobře tolerována modřínem a lipou.Odolné jsou dub, jasan.O borovici lze uvažovat pouze následným vysoce kvalitním zpracováním z vlhkosti, plísní a slunečního záření.

Dřevěná podšívka se rozlišuje podle jakostí:

 • Mimořádně kvalitní.Žádné uzly, praskliny, červí díry, matrice nejsou rovnoměrné, bez geometrických vad.
 • A - třída neumožňuje více než 1 uzel nebo trhliny (mělké a neprůchozí) na 1,5 m2.
 • B - třída nepovoluje více než 4 uzly, 2 průchozí trhliny nebo dehtové kapsy o velikosti 1,5 m2.
 • C - třída je považována za materiál nízké kvality a lamely mohou mít odchylky v geometrii zápustek, padlých uzlů, červí díry, trhlinami a jinými vadami.

Doporučení!Mistři někdy berou na opláštění neporažené desky nebo obložení nejnižší třídy.Pokud máte brusku, tmel a dobrý lak, můžete dát kostkám krásný vzhled a přírodní vady zdůrazňují přirozenost povrchu.

Zvažovánídřevěné obložení, nesmíme zapomenout na plastový a hliníkový materiál.Obě povrchové úpravy jsou trvanlivé a praktické.Měli byste vědět, že při výběru hliníku musíte koupit pouze lamely s antikorozní impregnací a plast je vybrán ve vysoké kvalitě s vysokým indikátorem odolnosti vůči extrémním teplotám.

​​

Jak zacházet s podšívkou na balkóně?

Dřevo je materiál citlivý na změny teploty a vlhkosti, a proto musí být chráněno impregnací a lakováním.

Výrobci vyrábějí širokou škálu ochranných směsí:

 1. Rychleschnoucí ochranný lak na obložení na balkóněvoda, akrylové, na bázi alkydů.Jedná se o směsi, které nezakrývají texturu výrobků, jsou nanášeny v tenké vrstvě.Lak musí být čas od času aktualizován.
 2. Dusty vodné barvy jsou skvrny.Základem kompozic je alkyd, který se používá k ochraně a změně tónu povrchové úpravy.
 3. Vosk.Je lepší voskovat podšívku vyrobenou z drahých dřevin - buk, dub.Zemřít borovice musí být malována nebo lakována.
 4. Antiseptika.Vhodný pro všechny druhy dřeva, chrání před plísní, plísní.Z hotových skladeb se Senezh, Belinka a Pinotex osvědčily.

Po zvolení způsobu zpracování vyzdívky na balkóně je třeba znát technologii používání sloučenin.

Algoritmus práce je následující:

 • broušenýlamely s brusným papírem do rovnoměrnosti;
 • nasycený primerem, nechat uschnout;
 • naneste první ochrannou vrstvu, vysušte matrice;
 • naneste druhou vrchní vrstvu, suchou.

Doporučení!Výběr složení závisí na vlastnostech regionu.Pro vlhké podnebí je nutné použít antiseptikum, skvrnu, vosk nebo lak, pro slunné oblasti - antiseptikum a lak.Do voskových směsí, skvrn, alkydových barev se přidávají komponenty odolné proti mrazu.

Výhody a nevýhody vyzdívky balkonu

Výhody:

 1. Přirozenost materiálu.Na rozdíl od plastů dřevo nevyzařuje škodlivé látky.
 2. Tepelná a zvuková izolace.
 3. Estetika, snadná instalace.Položení správného obložení není obtížné.
 4. Zachování rovnováhy vlhkosti.Díky vysoce kvalitní izolaci a větrání místnosti se kondenzát na balkoně neshromažďuje, strom je schopen absorbovat přebytečnou vlhkost a poté ji podle potřeby rozdávat.

Neexistují žádné nevýhody materiálu, pokud je obložení zvoleno správně, jsou pozorovány nuance instalace a zpracování antiseptik, retardérů hoření.Samozřejmě se budete muset starat o přírodní materiál, obnovit impregnaci a ochranný nátěr, ale náklady se vyplatí s dlouhou životností, aniž by došlo ke ztrátě kvalitativních a estetických ukazatelů obložení.

Jak vypočítat množství materiálu pro opláštění?

Pro stanovení objemu nakoupeného zboží je nutné vypočítat plochu pouzdra a vydělit ji plochou jedné lamely.Vezměte si všeplocha balkonu je nemožná - je třeba odečíst otvory oken a dveří.

Doporučení!Při výběru délky zápustek byste měli věnovat pozornost délce nebo šířce místnosti.Například při šířce stropu 1,5 m je lepší vzít lamely dlouhé 3 m - rozřezané na polovinu a rozprostřené, takže bude méně odpadu.

Je rovněž nutné vypočítat množství dřeva v přepravce.Paprsek se vezme s průřezem 60x40 mm, vezme se takto - pro každou dokončovací rovinu vydělte výšku 0,6 m (krok položení bedny) a vynásobte délkou roviny.Přidejte hodnoty, získáte požadovaný objem pro nákup materiálu.

Množství izolačního a izolačního materiálu se vypočítá stejným způsobem - vydělte oblast opláštění oblastí jednoho prvku (role, plechu) a vyhledejte požadovanou hodnotu.

Doporučení!Všechny materiály by měly být odebírány s malým rozpětím 5-10%.

Technologie opláštění balkonem s podšívkou

S ohledem na to, jak obložit balkon s podšívkou, je třeba vzít v úvahu několik nuancí:

 • přípravná fáze je zarovnání letadel;
 • pokládka přepravky a izolace;
 • podšívka;
 • Dokončování.

Doporučení!Před pokládkou je nutné dřevěné materiály impregnovat retardérem hoření, základním nátěrem a nechat uschnout.

Začátečníci by si měli zvolit techniku ​​vertikálního nebo horizontálního uspořádání.Diagonální nebo smíšené možnosti stylingu vyžadují zkušenosti.Diagonální uspořádání zvyšuje spotřebu materiálu a smíšená média to vyžadují zvláštěpečlivé výpočty.

Doporučujeme si přečíst:

Nástroje a materiály pro podšívku

Začněme s materiály.Kromě hlavních - obložení, dřevo, bude velitel potřebovat:

 • izolace - může to být minerální vlna, polystyren;
 • izolační membrána nebo silná polyethylenová fólie;
 • montážní pěna, tmel;
 • tekuté nehty;
 • hmoždinky 6x60 nebo 6x100 mm;
 • Kleimery pro pokládku podšívky;
 • samořezné šrouby 50 - 90 mm;
 • hřebíky s velkým víčkem do 30 mm;
 • stropní a podlahové lišty;
 • Primer, antiseptikum, retardér hoření, lak nebo skvrna.

Je rovněž zapotřebí mnoho nástrojů:

 • Nárazová vrtačka se sadou vrtáků nebo kladivová vrtačka;
 • šroubovák;
 • pila;
 • maskovací nebo nylonová šňůra, vodováha, olovnice;
 • měřicí pásky a tužka;
 • sekera, kladivo, palička;
 • váleček, kartáč, nádoba na skvrny, lak.

Osobní ochranné prostředky - maska, rukavice a župan - nebudou zasahovat.Pro práci na stropu byste si měli zvolit pevný podklad se schopností rozložit všechny nástroje a potřebné materiály na pracovní desku.

Příprava balkonu a instalace ukotvení

Zvažte, jak dokončit balkon šindelem vlastními rukama, postupné pokyny pro přípravu místnosti a pokládku poklopu jsou následující:

 1. Odstraňte podlahy ze starého povrchu.Odebratpadající kousky omítky, barvy, dlaždice.Posoudit stav stěn a uzavřít trhliny, štěpky s montážní pěnou, cementové složení.
 2. Úroveň pro stanovení nerovností podlah.Pokud existují významné rozdíly ve výšce, důlky utěsněte tmelem a vyčistěte a vyčnívejte výčnělky co nejvíce.Někdy se sekera používá ke srážení výstupků.
 3. Ošetřte povrch rovin antiseptickým, suchým.Poté naneste první vrstvu hlubokého impregnačního základního nátěru a nechte zaschnout.Po úplném vysušení se nanese druhá vrstva zeminy a povrch se opět vysuší.Doba schnutí kompozic je uvedena na obalu.

Doporučení!Zatímco balkon vysychá, je možné zpracovat dřevěnou tyčinku se zpomalovačem hoření a antiseptikem.Podšívka dobré kvality nemusí být impregnována, je již zpracována v továrně.

 1. Kotvení je uspořádáno vodorovně nebo svisle.Pro vertikální nebo diagonální montáž obložení je nutná vodorovná dispozice, pro vodorovnou montáž kolejnice je uspořádána svislá přepravka.

Důležité!První nosník přepravky je namontován ve vzdálenosti 10 mm od spodního patra a boční stěny.

 1. Na stěny, strop připevněte hydroizolační materiál.Upevnění na tekuté nehty nebo montážní lepidlo.
 2. Rám je namontován v krocích po 0,6 m. Nejprve musíte rozřezat paprsek na fragmenty požadované délky a poté určit úroveň instalace rámu.Je snazší to provést určením nejnižšího úhlu, položením označení na stěnu, přechodem do jiných úhlůa pak porazil body šňůrou - horizontální určí hranici vodicí kolejnice.Již na něj položte bednu s krokem 0,6 m. Upevnění vodícího paprsku na hmoždinky, samořezné šrouby.
 3. Instalujte do článků bedny tepelně izolační materiál.

Důležité!Je nutné neustále sledovat instalatérství letadla.Je-li izolační materiál vybrán s fóliovým povlakem, musí být fólie položeny před montáží rámu.

Položení obložení

Lamely jsou rozloženy na rámu, začátek práce od dveří nebo poblíž levého rohu.Kostky jsou spojeny zámkem s trnovou drážkou.

Ořízneme balkon vlastním šindelem, jako je tento:

 • se pohybují ve směru hodinových ručiček - zleva doprava;
 • vložte první plán hrotem do rohu, zatlačte hřebíky do tohoto rohu nebo zašroubujte šrouby;
 • na zadní straně, připevněte kleimer přes okraj drážky a přibijte desku k přepravnímu nosníku na hřebíky 20 mm;
 • vložte hrot další formy do drážky předchozího nástroje a upevněte jej na zadní stranu kleimerem;
 • tak překrývají celé náměstí.

Pokud je výpočet materiálu správný, lamely nemusí být řezány.V případě potřeby však můžete matrici oříznout podél strany drážky a umístit ji oříznutou stranou ke zdi - oříznutá hrana bude pokryta základní deskou.Pro posílení fixace jsou šrouby zašroubovány do krajní latě v těle lamely a latě.Zbývá pouze utěsnit technické mezery s lištami a zpracovat lamely lakem nebo impregnací.

Varianta upevnění obložení k přepravce

Dokončení lodžie pomocí obložení lze provést pomocí kleimerů, hřebíků nebo sešívačky.Jakákoli výhodná varianta je vhodná, avšak upevnění ke svorkám nepoškodí matrice, a proto je-li to nutné, může být povlak rychle rozebrán a znovu použit.Důležitým nuancí je, že je nemožné upevnit obložení na lepidlo, i když se jedná o lehké plastové prvky.Díky klimatickým vlastnostem lepidlo vyschne a povrch se zhroutí.

​​

Doporučení!Pokud je podšívka připevněna k hřebíkům, musíte je projít jedním, druhý se vloží do drážky prvního, a proto bude sedět pevně.Panely vyrobené z plastu, MDF se nejsnadněji připevňují na svorky nebo samořezné šrouby, které je zašroubují skrz drážku formy do nosníku přepravky.