Do-it-sami instalace plastových dveří, panty a zavírače

Plastová okna a dveře již dlouho dobyly spotřebitelský trh.Důvodem je vysoká kvalita a dobré praktické a provozní vlastnosti produktů.Dveřní letáky našly uplatnění v obytných i nebytových prostorech, zejména jde o balkonové dveře.Konstrukce zajišťuje těsnost a zvukovou izolaci, což je důležité pro obyvatele měst.Zvažte, jaké jsou závěsy pro plastové dveře a jaké jsou nuance instalace.

Obsah

Výhody a nevýhody kovově-plastových dveří

Specialisté zvýrazněníširoký seznam výhod:

 1. Při dodržení montážní techniky je zajištěna těsnost.Konstrukce neumožňuje hluk, prach, mráz a srážky.
 2. Nízké náklady ve srovnání s dřevěnými výrobky.
 3. Snadné použití.Hadřík lze otevřít v režimu větrání.
 4. Dlouhá životnost.Dveře z plastu nehnijí, z vody bobtnají.
 5. Různé vzory, barevná schémata.Můžete si vybrat posuvné nebo klenuté systémy, dvoupodlažní, shtulpova.

Existují také nevýhody:

 • pravidelné mazání mechanismů k zabránění poruch;
 • Při zahřívání může PVC uvolňovat škodlivé látky.

Pravidla pro výběr produktů jsou jednoduchá - nejvhodnější možností pro neizolované balkony jevícekomorový profil se stejným dvojsklem, pro izolované balkony je výhodnější jednodušší konstrukce.

Montáž dveří

Montáž konstrukce provádí řemeslníci.Pokud jsou dveře objednány podle jednotlivých velikostí, provede Master měření a určí dobu instalace.Instalace plastových dveří se zpravidla provádí společně s instalací okna, takže je to možnost, která bude zvažována postupně.

​​

Demontáž starých konstrukcí

Pro dokončení práce bude řemeslník potřebovat páčidlo, kladivo, brusku s dřevěným kotoučem.A pro instalaci nového designu se hodí punč, měřící hladina, montážní pěna a hardware.Spojovací materiál se dodává s výrobkem - jedná se o samořezné šrouby a kotevní desky.

Algoritmus pro odstranění starých dveří:

 • pro odstranění plátna a okna ze závěsu;
 • proříznuté rámy;
 • odstranit rámy páčidlem;
 • odstraňte zbytky a důkladně vyčistěte stopu.

Instalace nového designu

Před zahájením instalačních prací je zpravidla nutné spojit okenní a dveřní rámy.Zvažte instalaci dveří sami.

Postup je následující:

 1. Pokud produkt dorazil smontovaný s dvojskly,potřeba vzlétnout.Za tímto účelem se skleněné zasklívací korálky rozebírají nožem.Opatrně vložte nůž do mezery mezi sklem a zasklívací lištou, nejprve odstraňte dlouhé a poté krátké prvky.Odstraňte a položte okno s dvojitým sklem.
 2. Pokud odeberete vysokou prahovou hodnotu na balkon, musíte odstranit instalaciprofil umístěný pod rámem dveřního rámu.
 3. Zakotvte rám okna a dveře spojovacím profilem.Chcete-li provést tepelnou izolaci pomocí montážní pěny, aplikujte ji podél výšky okna na rám dveří.Upevněte montážní desku shora, upevňovací prvky pro samořezné šrouby.Poté při připojování k oknu znovu použijte pěnu.
 4. K upevnění rámu jsou zapotřebí kotevní desky vyrobené pod profilem.Upevňovací prvky první desky se zahloubením 150 mm od okraje krabice umístěte v krocích po 500 mm.

Jak upevnit kotevní desky:

 • Sestavte okenní jednotku a vložte ji na připravené místo.Zarovnání se provádí pomocí laserové vodováhy, upevnění na dřevěné kostky.
 • Volnou část kotevní desky ohněte na stranu svahu, zajistěte hmoždinkou.

Nyní zbývá pěnit dutiny pěnou.Pěna se nanáší v několika průchodech, je lepší začít od středu a foukat malé části tak, aby hloubka dutiny byla napěněna jako první.Po vysušení můžete nanést následující vrstvy a odstranit pěnový materiál na úroveň rámu.Po sušení odstraňte přebytek.Je-li to nutné, nastaví se práh, sklon dveří - pak by měly být omítnuty nebo potaženy sendvičovými panely.

Doporučujeme přečíst:

Instalace balkonových dveří s koncem okna se stupněm přizpůsobení konstrukcí, po kterém je možné umístit okna s dvojitým zasklením a upevnit je zasklením.

Pokud jde o konstrukciposuvné, pak je nejprve určen typ systému:

 1. Bezrámové.Dveře nemají rám, jsou vyrobeny z tvrzeného skla.Vhodné pro izolované balkony.
 2. Paralelní posuv.Klapky otevírají téměř celou šířku otvoru.
 3. Akordeon.Skládací systém vhodný pro větší otvory.
 4. Zvedání a klouzání.Když se rukojeť otáčí, křídlo se zvedne a pohybuje se na stranu podél kolejnice.
 5. Šikmá a pohyblivá.Masivní dveře se pohybují po naskládaných kolejnicích, lze je v režimu „větrání“ sklopit zpět.

Důležité!Pokud je návrh klouzavý, pak by měl být případ svěřen pouze veliteli.Instalace PVC dveří s posuvným mechanismem má mnoho nuancí a bez zkušeností je snadné narušit design.Velitel společnosti dokončí postup rychle a poskytne záruku na všechny typy prací.

Tipy k instalaci

Několik doporučení od profesionálů vám pomůže dokončit prácivíce úspěšně:

 • před prací vyčistěte otvor - vyčistěte a odstraňte odpadky;
 • není nutné zarovnat každou stranu, hlavní věcí je ponechat vzdálenost mezi stěnou a rámem dveří asi 150 mm;
 • krabička je nejprve umístěna v otvoru, upevněná klíny na všech 4 stranách;
 • vyvrtat otvory ve zdi skrz plátno krabice;
 • odchylky od úhlů 150 mm, stoupání vrtání od 300 mm;
 • vyjměte krabici, vyvrtejte otvory pro hmoždinky do zdi, vraťte krabici do otvoru a upevněte ji ke zdi pomocí šroubů.

Jak instalovat dveře blíže?

Nejprve se na plátně vytvoří označení, poté se vyvrtají díry.Je lepší vzít vrták na tloušťku produktu.Do otvorů vložte hmoždinku (kuklu), která zvýší pevnost upevňovacích prvků.

Nyní je třeba oddělit pohyblivou část blíž a připevnit ji „nohou“ šrouby na plátně, přičemž je třeba brát v úvahu stranu otvoru dveří.Po namontování prvku je nutné nastavit páku tak, aby stála kolmo na křídlo dveří.Poté se smontují zavírače dveří na plastových dveřích a pak by se měla nastavit uzavírací síla.

Jak nainstalovat zámek?

Nejprve je třeba zvolit zámek na plastových balkonových dveřích, které mohou být:

 • s odsáváním;
 • malta;
 • válcovitý;
 • elektrické atd.

Technologie instalace není obtížná, operace jsou stejné jako při instalaci zámku do dřevěných dveří.Práce se provádí následujícím způsobem - odšroubujte všechny šrouby, které drží mechanismus, vytáhněte starý zámek, vložte nový produkt na toto místo a upevněte jej šrouby.

Důležité!Pokud dveře nejsou opatřeny zámkem, musí zařízení nainstalovat Master.Zvláště pokud jde o zadlabávací systém - v tomto případě budete muset narušit integritu dveří, což může ohrozit poškození konstrukce.

Typy a instalace balkónových západek

Aby nedošlo k tomu, že by se narazilo na skutečnost, že balkonové dveře jsou zavřeny a osoba je uvnitř.balkon, a teď nemá schopnost otevřít plátno, potřebujete západku.Do křídla křídla je nainstalován pomocný prvek příslušenství a při vstupu na balkon upevňuje dveře v uzavřené poloze.

Rozlišuje se několik typů západek:

 1. Mechanické.Dodává se s dveřmi, je mechanický zámek na plátně, jednoduchý a účinný.Funguje to otočením falešné rukojeti.Západka se rychle opotřebuje a když je ztracen držadlo rukojeti, je zařízení nevhodné pro použití.
 2. Magnetické.Moderní uzamykací kus, který může být váleček, pilník nebo magnet.Stojí za zvážení tohoto zařízení podrobněji.

Magnetické západky jsou namontovány na čelní straně textilie z PVC namísto obvyklého kolíku a do rámu je vloženo pouzdro s magnetickým jazykem.Při zavírání je křídlo přitahováno, spolehlivě drženo v zavřené poloze.

Výrobky válečků jsou instalovány uvnitř pouzdra a jsou podporovány pružinovým mechanismem, zpravidla se dodávají okamžitě v sadě.Při zavírání křídla se válec přitlačí a skryje v otvoru v rámu dveří, přičemž spolehlivě drží plátno v zavřené poloze.Pro instalaci stačí šroubovák, šrouby a deska s válečkem (vše je součástí dodávky).

Zajišťovací západky jsou typem válečkového systému - kovová trojúhelníková pružina vstupuje do drážky a držíkřídlo v uzavřené poloze.K otevření však budete potřebovat rukojeť s rotačním mechanismem, takže západka zámku se používá zřídka.Není-li takový design pro křídlo dveří poskytnut, je lepší použít magnetickou variantu.

Možné problémy s instalací:

 • zkosení nebo vytažení struktury - budete muset odstranit a znovu provést západku;
 • Nesprávný výpočet instalace - prvky vložené do sebe jednoduše nebudou kombinovány, budou muset být přepracovány;
 • nesprávný výběr výrobků, design neodpovídá profilu.

Aby se předešlo problémům, je nejlepší koupit západku ve společnosti, která instalovala nebo prodala balkonové dveře.

Izolace plastových dveří na balkon

Nelze izolovat dveře z PVC na plátně, a proto je třeba vybavit teplý balkon, měli byste si koupit výrobek s proskleným oknem.A teď, po instalaci vysoce kvalitních dveří, musíte zvážit, jak izolovat plastové balkonové dveře a co je nejdůležitější, kde přesně to udělat.

Studený vzduch vstupuje do místnosti z několika důvodů:

 • špatné utěsnění spár mezi otvorema box;
 • v prahu, svazích není žádná tepelně izolační vrstva;
 • Dveře jsou špatně seřízené.

Jak určit izolační zóny?

K identifikaci nedostatků je třeba provést následující práci:

 1. Prohlédněte si svahy.Pokud je během instalace narušena integrita, obnovte jikonstrukce.Utěsněte nepěnové oblasti.Chcete-li zjistit, kde přesně to fouká, je lepší přivést plamen svíčky na obvod plátna - ohyb plamene ukáže, odkud studený vzduch pochází.
 2. Zkontrolujte práh na balkonových dveřích.I když mistři vytvořili dobrou pěnu z prostoru, ale zároveň trochu ušetřili na tmelu, pěna propustí chlad.
 3. Zkontrolujte a upravte křídlo podle rámu.Dokonce i malá mezera stačí na to, aby se v domě ponořila, takže je třeba věnovat pozornost hustotě sousedství.

Izolace svahů a prahu spolu s nastavením dveří

Zvažte, jak izolovat balkonové dveře, aby se zabránilo chladu.Začínáme nejlépe s obnovou svahu.

Nejjednodušší možností je vyrobit plastové svahy, algoritmus je následující:

 • vybavit bednu kovovým profilem;
 • šít počáteční pás PVC podél okraje profilu;
 • izolace z minerální vlny uvnitř přepravky;
 • vložit pás plastu pokrývající celý prostor bedny;
 • , aby se skryla mezera mezi PVC pásem a otvorem, může být nainstalován pás F.
 • ​​

Rada!Aby se odstranil průvan ze strany stěny, měly by být spáry znovu napěněny.

Pokud se velitel rozhodne provést svahy nikoli z PVC, ale z GCR, měla by se vzít v úvahu hygroskopičnost materiálu, jakož i potřeba tmelení.Kromě toho mohou GKL listy v oblasti kontaktu s kovovým profilem bobtnat a praskat, takže plastový povrchv tomto případě spolehlivější.

Balkonová prahová hodnota je izolována polystyrénovou pěnou s kachlovou povrchovou úpravou.Izolace je rozložena koncovkami, upevňovacími prvky na hmoždinky.Mezera mezi izolací a prahem k pěnění, a pak můžete ozdobit dlaždicemi.Společnosti vyrábějící PVC dveře vyrábějí speciální dveře již doplněné spojovacími prvky a veškerým spotřebním materiálem - praktická a praktická varianta.

Sousednost se nastavuje pomocí koncových seřizovačů umístěných na dveřním profilu.Dotažením kolíků (knoflíků) můžete uvolnit nebo utáhnout spojení dveří s krabicí.Pokud však těsnící páska poklesla, pak nedojde k dobré podepření, takže nejprve musíte zkontrolovat těsnění a v případě potřeby vyměnit gumu za novou.

Rada!Pokud se křídlo dveří propadlo nebo zkosilo, můžete nastavit polohu pomocí pantů na boku.Pokyny výrobce podrobně popisují procesní technologii, takže s obnovou polohy křídla dveří nebudou žádné problémy.