Dlaždice - z čeho vybírat!

Obsah

Přírodní dlaždice

Přírodní dlaždice jsou nejoblíbenější ze všech zastřešení malých kusů.materiály.Má nízký koeficient lineární tepelné roztažnosti.Dlaždice z cementového písku se vyznačují dvěma svislými hrady a hliněné dlaždice mají dvě svislé a dvě vodorovné, což zcela eliminuje výskyt trhlin.

Jednotlivé části střechy lze pohybovat, protože taška je k přepravce připevněna pouze jednou hranou.Tato vlastnost umožňuje střeše dlaždic odolat různým deformacím, které mohou být vyvolány tlakem větru, rozrušení budovy atd.faktory.

Tašková střecha má tři hlavní výhody:

  • dlouhá životnost;
  • požární odolnost;
  • krásný vzhled.

Kromě toho, ve srovnání s jinými materiály pro zastřešení, dlaždice nejsou vybíravé, pokud jde o údržbu nebo instalaci.Je-li to nutné, snadno se opravuje, není třeba odstínovat, což může ušetřit spoustu peněz.

Dlaždice z cementového písku

Tato dlaždice se vyrábí lisováním předem natřené malty pod vysokým tlakem.Směs se připravuje z křemičitého písku, portlandského cementu, alkalického pigmentu a vody.Dlaždice nemění svoji barvu po mnoho let, ale to vše díky objemovému zbarvení směsi.

Dlaždice z cementového písku, která se také nazývá „beton“, má velmi přesné rozměry.Portlandský cement, který je součástí dlaždic, má takové vlastnosti, jako je vytvrzování ve vlhkých podmínkách.Proto se po desítkách let stávají dlaždice z cementového písku spolehlivější a odolnější.Taková výhoda jej příznivě odlišuje od pozadí jiných střešních materiálů.

Doporučená četba:

Keramická deska

Je vyrobena z hmoty hlíny, která prochází třemi stupni: formování, sušení a vypalování.K výrobě obkladů se používá sekundární páska, která obsahuje značné množství oxidů železa.Keramické dlaždice se vyznačují červenohnědou barvou.Tato barva je získávána během vypalování, zatímco teplota dosáhne 1000 ° C.Aby keramická dlaždice získala lesklou ochrannou fólii, nanese se na její přední povrch vrstva glazury.

Existuje mnoho různých variací dlaždic vyrobených zahraničními a domácími rostlinami.Nejžádanější jsou drážkované a ploché páskové dlaždice, dvouvlnné, jednovlnné, lisované drážky, drážkované, ale existuje mnoho dalších typů keramických dlaždic.

Výhody tohoto střešního materiálu je obtížné přeceňovat.Životnost keramických obkladů je poměrně dlouhá, nebojí se ohně, spolehlivá, má zvukotěsné vlastnosti, odolná, nebojí se koroze a také šetrný k životnímu prostředí.Taková střecha nevyžaduje zvláštní péči, v důsledku toho budou náklady na její údržbu minimální.

Je-li tašková střecha kvalitně instalována, může trvat tak dlouho jako samotná budova.Dlaždice nikdy nezklame, protože v průběhu let bude stále silnější a barva je sytější, proto střecha po několika desetiletích neztratí svou přitažlivost.

Při pohledu z hlediska využití je nákup přírodních dlaždic tím správnějším rozhodnutím.Údržba střechy je minimální, dlouho po instalaci nevyžaduje opravu.Kachlová střecha navíc dokonale pohlcuje hluk: zvuk dopravy, vytí větru nebo zvuk deště a krupobití bude obecně neslyšitelný.

Doporučujeme přečíst:

V domě pokrytém kachlovou střechou je vždy čistý a zdravý vzduch, a to vše proto, že tento materiál je schopen „dýchat“.Hniloba nebo plísně se nikdy netvoří, protože nahromaděná vlhkost pod střechou se velmi rychle vypařuje.

Měkké nebo ohebné dlaždice

Měkké dlaždice mají mnoho jmen.Nejčastěji se nazývá asfaltová nebo ohebná dlaždice, šindel, střešní taška nebo šindel.Vzhled jsou to ploché desky měřící 1x0,33 m. Kudrnaté řezy jdou podél jedné hrany.

Základem měkkých dlaždic je laminát, který je předem impregnován bitumenem, neboorganická celulóza, která se také nazývá „plsť“.Tato báze hraje roli spojky dvou vrstev oxidovaného bitumenu.Různé polymerní přísady jsou smíchány s bitumenem, aby byla dlaždice spolehlivější, tažnější a odolnější vůči deformaci.

Pružné dlaždice mají různé barevné odstíny, které jsou jí dány minerální strouhankou a čedičovým granulátem.Chrání ho před ultrafialovým zářením a různými klimatickými vlivy.Flexibilní dlaždice se dělí na samolepicí a tradiční.Pokud je dlaždice samolepící, pak se na její zadní stranu nanese speciální lepicí vrstva bitumenu, která je chráněna před libovolným lepením plastovou fólií.Tradiční střešní tašky jsou pokryty křemíkovým pískem.

Pevná bedna se používá k založení pružných dlaždic.Může se jednat o desku s okrajem z piloty, OSB nebo překližku odolnou vůči vlhkosti.Určeno pro použití na střechách se sklonem nejméně 1: 3.Flexibilní dlaždice jsou poměrně lehké, ve srovnání s přírodními dlaždicemi, jejich hmotnost je čtyřikrát menší.