Dlaždice v kuchyni, fotografie moderních interiérů

Kuchyně moderního bytu lze porovnat s výrobním místem v továrně.Jsou zde přítomny všechny charakteristické škodlivé účinky - zvýšená teplota a vlhkost, změny teploty, přítomnost slabých agresivních látek.Proto je pro kuchyni velmi důležitá volba stěn a podlahy dokončovacího materiálu.Jako takové se obvykle používají dlaždice.Dlaždice v kuchyni, jejichž fotografie je zobrazena níže, budou demonstrovat různé přístupy k designu místnosti.

Obsah

Obecné požadavky nadekorace

Kuchyň je z větší části nejnavštěvovanější v bytě, takže dekorace podlahy musí odolávat značnému oděru.Pokud přidáme již zmíněné efekty, můžeme formulovat požadavky, kterým musí dokončovací materiál vyhovovat.

Při vytváření designu dlaždic v kuchyni existuje velké množství různých možností pro její provedení, zejména můžete uspořádat různé povrchy.

Pouze dlaždice však musí zajistit splnění následujících požadavků:

  • odolávají účinkům zvýšené teploty a vlhkosti, slabých agresivních látek;
  • při použití jako podlaha odolává otěru;
  • nespadají při slabém mechanickém namáhání způsobeném nárazy na zeď nebo pádem nádobí a jinými věcmi;
  • poskytuje schopnost pohybu bez rizika uklouznutí a zranění;
  • vytvářejí příjemnou atmosféru a poskytují pohodlné podmínky pro vaření a stravování.

Tento seznam požadavků není úplný a konečný a může pokračovat.Není prostě třeba uvádět různé přístupy k dokončení kuchyně, ale můžete si představit, jak vypadá obklad dlaždic v kuchyni tak, že se podíváte na příklad fotografie níže.

Jaký by měl být design kuchyně?

Je velmi obtížné odpovědět na tuto otázku, každý člověk má své vlastní požadavky a přání do interiéru, své vlastní pochopení toho, co potřebuje.Nicméně již existují běžné převládající požadavky na interiér kuchyně, včetně jejích jednotlivých prvků.

Podmíněné rozdělení na zóny

Jedním z přání je rozdělit společenskou místnost kuchyně na samostatné zóny - pracovní a ostatní.Rozdělení se může lišit, ale pracovní prostor, který zahrnuje sporák, lednici, dřez, by měl být oddělen od zbytku místnosti.Není obtížné to udělat, je třeba vyvinout jiný design podlahových dlaždic v kuchyni v různých oblastech, například jako na fotografii

Dosáhne se stejného účinku,použití barvy, velikosti dlaždice a různých možností pokládky dlaždic v kuchyni, vhodné pro daný styl.Nejprve se to týká podlahy.

Jak položit podlahu

Keramické dlaždice poskytují bohaté příležitosti pro realizaci jejich nápadů.Platí to pro barvu, velikost a také způsob uspořádání dlaždic, a to i v kuchyni.Fotografie různých možností pokládky dlaždic na podlahu jsou uvedeny níže.

]

Z výše uvedených fotografií je patrné, že uspořádání podlahových dlaždic v kuchyni lze provést jakoukoli metodou používanou při zdobení ostatních místností.To vám umožní dokončit kuchyň podle individuálních požadavků a získat originální interiér.

Konstrukce dlaždice na kuchyňské podlaze však bude uspořádána nebo použita k dekoraci prostředí, musí odpovídat přijatému stylu a musí být nedílnou součástí celkového interiéru.Příklad tohoto přístupu je uveden na fotografii.K tomu je možné použít malé dlaždice, jak tomu bývalo dříve, a doplňky vhodné pro výzdobu.

Možnosti pokládky obkladů v kuchyni, na podlaze nebo na stěnách tedy budou sloužit jako nedílná součást celkového designu interiéru a zdůrazní vytvořený obraz svou barvou, velikostí a tvarem.

O zástěře

Toto je jméno volného prostoru, který se vytváří mezi sporákem a kuchyňskou linkou.Návrháři to rozlišují v samostatné zóně.I přes svou malou velikost by tato oblast měla zapadat do celkové dekorace kuchyně a měla by být kombinována s nábytkem.Chcete-li to provést, použijte následující techniky:

  • použijte několik barev a odstínů dlaždic;
  • provádí horizontální a vertikální vlysy;
  • používá se různorodé uspořádání dlaždic: v kuchyni lze zástěru vyrobit z dlaždic různých tvarů a velikostí;
  • používají hotové panely s vhodným spiknutím.

Na fotografiích je uvedeno několik příkladů konstrukce zástěry.

Všechny výše uvedené možnostipokládka dlaždic v kuchyni v žádném případě nepokrývá veškerou možnou rozmanitost její výzdoby.Zde bude rozhodující váš vkus a rozpočet.V každém případě se stávající sbírky keramických dlaždic mohou promítnout do reality téměř jakékoli představivosti autora.