Dlaždice do kuchyně: fotografie a recenze řešení interiéru

Moderní kuchyně je multifunkční místnost, zejména pro Rusy.Zde nejen vaří jídlo, ale také často komunikují s přáteli a rodinou, sledují televizi a dokonce dělají domácí úkoly se svými dětmi.Proto by design kuchyně neměl být jen praktický, ale také příjemný pro duši.A vhodnější materiál než dlaždice do kuchyně, níže uvedená fotografie pravděpodobně ještě nebyla vynalezena.Provádí nejen „zástěru“ pracovního prostoru poblíž sporáku a dřezu, ale také stříhá podlahy a zdůrazňuje jednotlivé architektonické detaily interiéru.

Obsah

Rozměry a tvar

Standardní čtverec už dávno zapomněl na zapomnění.formát dlaždic 150x150 mm.V poslední době mají keramické obklady do kuchyně, jejichž fotografie jsou zveřejňovány na svých stránkách předními výrobci, tendenci se zvětšovat, včetně formátů jako 257x400, 300x600 mm a až 1000x3000 mm.

Je to taková gigantická velikost, která umožňuje zcela odhalit dekorativní potenciál tohoto dokončovacího materiálu díky minimálnímu počtu švů, které vzor rozdrtí.

Nejoblíbenější v současné době je odmítnutí čtvercového tvaru.

Návrháři mohou navíc upřednostňovat nejen graficky předvídatelný obdélník, ale také složitější polyhedrální a křivočaré tvary.Odborníci předpovídají, že taková obkladová deska do kuchyně, jejíž fotografie vypadá docela mimořádně,může být hit příští sezóny.

Dalším trendem ve světě dlaždic je použití při pokládání dlaždic různých velikostí.V takových sbírkách jsou jednotlivé prvky navzájem násobky, což vám umožňuje vytvořit velké množství prvků rozvržení pokaždé, když obdržíte jiný obrázek.Tato dlaždice se nazývá modulární.

Tento pojem musí být uveden na obalu.Taková modifikace kachlové nomenklatury je důležitá při vyplňování poměrně velkých prostorů, protože umožňuje vyhnout se monochromatickému vnímání.

Při výběru takového vzoru je třeba poznamenat, že pokládka modulárních sbírek znamená určitou, přísně kořenitou tloušťku švů, kterou nelze porušit, takže se vzor nezmění.

Proto s ní mohou na rameni pracovat pouze zkušení řemeslníci.Rozsah možných rozvržení uvádí výrobce v katalozích s úplným výpočtem požadovaného počtu prvků různých konfigurací.

Velký napodobovač

Moderní keramické obklady opravdu rádi vizuálně podvádějí spotřebitele a odborně napodobují jiné materiály.

Tím, že se dlaždice maskuje jako přirozený strom, tak spolehlivě zprostředkuje vzor a drsnost dřevěných vláken, takže faleš je odhalen pouze dotykovým kontaktem se vzorkem.

Kachlová kuchyně, fotokteré můžete vidět níže, vypadá velmi útulně a účinek stárnutí dřevěného povrchu dává interiéru zvláštní sofistikovanost při zachování funkčnosti a praktičnosti.

Obzvláště často se k pokládce do systému teplých podlah používají dlaždice se vzorem dřevěných podlahových desek nebo módní sazbou cenných druhů dřeva.Takové keramické parkety jsou dokonale kombinovány s nábytkem z přírodního dřeva a různými dřevěnými doplňky kuchyňského náčiní.

Kovové dlaždice jsou jedním z módních trendů v dekoraci místnosti.

Kromě vzorků s lesklým železným, měděným nebo stříbrným povrchem lze v prodeji nalézt i kolekce s nestandardním vzorem ve formě patin nebo rezů.Zlaté a stříbrné dlaždice do kuchyně, jejichž katalog fotografie si můžete prohlédnout zde, jsou často zdobeny sypkými krystaly nebo dokonce krystaly Swarovski, což působí dojmem skutečně královského luxusu a kouzla.

Díky keramickým obkladům bylo možné aplikovat měkkost a plasticitu na nepraktické materiály, jako jsou textilie, tapiserie a koberce v kuchyni.

Džíny nebo povlečení, hedvábí, plátno a dokonce ušlechtilé přetékání sametové plyšové plochy - pro dlaždice není nic nemožného při zprostředkování iluzí.

​​

Keramika, která opakuje vzor sofistikovaných starých výšivek na plátně, je ideální pro milovníky provensálského nebo barokního stylu a v takové bonboniérové ​​kuchyni se budete cítit velmi pohodlně.

Design kuchyně vypadá velmi elegantně a neobvykle s dlaždicemi, které vizuálně zprostředkovávají vzor plazů- krokodýli, hadi, ještěři.Takové exotické detaily interiéru na místě budou při zdobení jídelny v africkém nebo etnickém stylu.Bude také vyhovovat milovníkům art deco, známých pro svůj život.Podobný vzor je také žádán při zdobení stylových veřejných budov - módní kluby, restaurace, dokonale kombinující s koženým nábytkem.

Dekorace stěn s dlaždicemi

Barevné nástěnné dlaždice opět zažívají vrchol popularity.Moderní panely však často používají ručně malované dlaždice nebo fotografické dlaždice.Moderní technologie vám umožňují aplikovat kresbu jakékoli složitosti, ať už se jedná o obrázek slavného malíře, plakát, který se vám líbí, nebo fotografii milovaného.

Podobné snímky jsou aplikovány se speciálními inkoustem pronikajícími hlubokými vrstvami keramiky.Takový způsob aplikace nemá vliv na funkční vlastnosti konečného produktu.

Kuchyně, obložená fotografií v podobě jasného pole kvetoucích mák nebo fotografie města v noci, vypadá moderně a neobvykle.

Dlaždice na kuchyňskou fotografii, jejíž cena je rozumně dostupná, nejčastěji zdobí zástěru pracovní plochy nebo slouží jako jasný, poutavý přízvuk umístěný naklid, diskrétní hlavní pozadí.

Floristické kresby ve formě rámečků, panelů nebo příloh však nejsou novým nápadem.Dlaždice do kuchyně obrázku, který sama příroda vytváří, je však neobvyklá věc.Pod průhledným skleněným povrchem, jako by v akváriu, jsou větve, okvětní lístky, mušle a oblázky, zrnka kávy a obilovin.Navzdory vnější křehkosti má tento materiál klasickou pevnost dlaždic.

]

Ale zdobení zdí s nimi, vytvoření neobyčejného interiéru, nápadného svou originalitou, je snadné a jednoduché.Podobná taška se nachází ve sbírce italského výrobce Archeo Ceramica.Je zajímavé, že podobný nápad byl použit k vytvoření kuchyňských pracovních desek, které rezonují s obklady v běžném stylu.Jo, taková kuchyně není obyčejná.

Pojďme si hrát s texturou

Jednou z metod zdobení povrchu stěn je použití různých textur povrchových materiálů.Při výběru keramických obkladů do kuchyně s nerovným reliéfem a drsným povrchem pro dekoraci mějte na paměti, že umístění takových vzorků v pracovním prostoru není tou nejlepší volbou.Jak zajímavá je však hra světla na povrchu, která kombinuje lesklé zrcadlové pozadí a matný vzor.Tato dlaždice se nazývá lapovaná, umožňuje vám přidat objem do rovného prostoru.

Tady je, keramická dlažba do kuchyně, fotografii, kterou jsme vám rádi představili.Světlé a hladké, hladké a hladkébrilantní, známý a originální, tak odlišný, ale vždy požadovaný u našich domovů.