Dekorativní omítnutá omítka, zapomeňte na tapetu!

Dekorativní omítnutá omítkaje dokončovací materiál, který je široce používán v mnoha projekčních projektech.Díky speciálnímu složení, které obsahuje pojivo a speciální přísady, může povlak nabýt různých konfigurací, včetně napodobování přírodního kamene, dřeva, korku, písku, pomerančové kůry.Kromě toho vám aplikace texturované omítky pomocí vlastních rukou umožní ukázat svou kreativitu, vytvářet řadu vzorů, reliéfních tvarů a barevných odstínů.

Obsah

Texturovaná omítka pro stěny a její výhody

Dekorativní omítky nejsou jen hospodárným způsobem dekorace, ale umožňují vám také improvizovat s designem.Výrobci nabízejí široký výběr textur a barevných odstínů, což vám umožní vybrat jakékoli možnosti pro nástěnnou výzdobu, a to bez ohledu na účel místnosti.Nepochybnými výhodami jsou:

 • Pevnost a trvanlivost. Materiál je odolný vůči mechanickému namáhání a neztrácí svou kvalitu při změnách teploty nebo vysoké vlhkosti;
 • Snadné použití. Osoba s minimálními stavebními zkušenostmi je schopna samostatně položit maltu;
 • Estetika. Texturovaná omítka původně obsahuje speciální přísady,které tvoří poměrně atraktivní a neobvyklý povrch.Může to být inkluze malých frakcí kamene nebo jiných částic napodobujících mramor nebo písek.Štuk se složkami, které vytvářejí efekt pomerančové kůry nebo povrchu snědeného hmyzem, získává na popularitě.Existuje mnoho variací a v této rozmanitosti je někdy obtížné určit, proto všichni výrobci, stejně jako společnosti podílející se na prodeji povrchových materiálů, nabízejí katalogy možností fakturace k posouzení.Pokud jde o barevné schéma, nemá hranice.Jedná se o hotové směsi s určitými odstíny, jakož i roztoky, které jsou zabarveny v průběhu míchání;
 • Plasticity. Tato vlastnost přispívá k nanášení jednotných vrstev sádry a, pokud je to nutné, k vytváření původních reliéfů a vzorů;
 • Snadná údržba. Nástěnná dekorace s texturovanou omítkou umožňuje dlouhou dobu zapomenout na opravu, protože povrch se snadno čistí od různých nečistot a jeho vzhled a praktičnost se nezhoršují.

Pokud vezmeme v úvahu průměrné náklady na texturovanou omítku, je to docela atraktivní, zejména ve srovnání s jinými dokončovacími materiály a jejich instalací.

Pokyny pro aplikaci texturovaného sádrového videa:

Typy sádrové omítky

Dekorativní omítka se může lišit strukturou frakcí, získaným reliéfem, kvalitou pomocných aditiv, jakož i jinými parametry, ale hlavní klasifikace se považuje za separaci pojivy nebo bázemi.Tento parametr je prioritou, protože typ dokončovací směsi je vybrán relativně.

Dekorativní omítka, fotografie možností reliéfu a designová řešení:

Doporučená četba:

Pro podrobné studium fází dokončovacích prací na konci článku je zveřejněna hlavní třída o nanášení texturované omítky, ale je pravděpodobné, že všechna doporučení jsou jasně dodržena, ale současně je vysoce pravděpodobné použití řešení, které neodpovídá strukturálním vlastnostem zdi.co znovuultat neuspokojivá.
Možné vady porušení technologie aplikace:

 • trhliny;
 • otok;
 • loupání a jiné zhoršení materiálových vlastností.

Například, je-li stěna vyrobena z pórobetonu, který se vyznačuje vysokou pórovitostí, je povinnou podmínkou pro nanesenou texturovanou omítku vysoká propustnost pro páry.Jinak se bude hromadit a postupně ničit nejen povlak, ale také strukturu samotné stěny.V tomto ohledu je velmi důležité správně vybrat řešení pro omítání, a co je nejdůležitější, jeho základ.

Klasifikace sádrové omítky na stěny

 • Minerály. Zdrojový materiál je suchá směs cementu, který je hlavním pojivem, jakož i dalších pomocných složek, které poskytují lepší elasticitu a ražení.Tato omítnutá omítka se doporučuje pro použití na podobných minerálních površích;
 • Silikát. Lepicí základnou je speciální tekuté sklo.Vyznačuje se vysokou propustností par a považuje se za univerzální, protože se používá téměř na jakémkoli povrchu a má odolnost vůči různým typům vlivů, což se odráží v ceně.Prodává se ve formě připravené k aplikaci na povrch;
 • Silikon. Přilnavost je zajištěna syntetickými pryskyřicemi.Práce s texturovanou omítkou tohoto typu je poměrně jednoduchá, protože materiál je velmi plastický.Kromě toho je silikonová směs vhodná pro minerální i jiné typy stavebních konstrukcí.Sádra se používá nejen pro místnosti, ale také pro fasády;
 • Akryl. Materiál měl původně konzistenci připravenou pro dokončovací práce.Povlak je ideálně kombinován s minerálními substráty, jako je beton, stejně jako s jinými typickými substráty.Pojivovou složkou je akrylová pryskyřice.

Složení dekorativních omítek s texturovanými vlastnostmi, jakož i doporučení pro jejich použití, se nejčastěji odrážejí na samotném obalu.Kromě toho dalšíInformace lze získat od konzultanta prodejny nebo internetového obchodu.

Jak vyrobit texturovanou sádru

Při vytváření texturované sádry neexistují žádné zvláštní obtíže, hlavní věcí je sledovat určitou posloupnost, která vypadá takto:

 1. Příprava povrchu. Stěna je očištěna od předchozích povrchových úprav a souvisejících nečistot;
 2. Základní nátěr. Činidlo se nanáší v jednotné vrstvě pro lepší přilnavost;
 3. Nanesení vrstvy sádry,a případně vytvoření reliéfu nebo vzoru.Jaká bude konfigurace závisí výhradně na představivosti a použitých zařízeních, hlavní věcí je provedení všech těchto manipulací do 30-40 minut, jinak se řešení začne ztvrdnout.V některých případech bude nutné použít několik vrstev, například pokud má zeď velký počet defektů nebo je nutné vytvořit hlubší strukturu s kombinací několika odstínů najednou;
 4. Barvení. Pokud byl původně použit roztok požadované barvy nebo dodatečně zbarven, je tento krok vynechán.

V konečné fázi, kdy je povlak zcela suchý, můžete reliéf opravit pomocí speciálního tvrdého struhadla.Je také možné přidat na povrch matný nebo specifický lesk pomocí vhodných zpracovatelských činidel.

Pokud není jistota, že veškerá práce může být vykonávána samostatně nebo není čas na dokončení činností, je lepšíkontaktujte profesionální stavební a opravárenskou společnost.Musíte také věnovat pozornost kvalitě omítnuté omítky, kterou je třeba zakoupit pouze ve specializovaných prodejnách, nikoli od jednotlivců.K produktu musí být přiloženy pokyny, které uvádějí poměr přípravku, průtok a průměrnou dobu sušení roztoku.