Dekorativní omítka v kuchyni - nejlepší volba

A co kuchyně?Někdo tam tráví spoustu času, někdo ne tolik, ale každý, kdo žije v bytě, je tam.Kuchyně má své vlastní charakteristické rysy spojené se stavem této místnosti a musí být zohledněna při navrhování.A jednou z možností designu může být dekorativní omítka v kuchyni.

Obsah

Obecný popis požadavků na kuchyň

Rozumí se, že podmínky v ložnici se liší od podmínek v kuchyni.Nezbytnou vlastností je vysoká vlhkost a teplota.Přes odsávací digestoře se na stěnách usazují saze a saze, kapky tuku a odpařující vlhkost přispívají k obecným podmínkám v místnosti.Na základě toho můžeme formulovat první požadavky na materiály používané v kuchyni:

  • odolnost vůči zvýšené teplotě a vlhkosti;
  • odolnost proti významným změnám teploty;
  • odolnost vůči organickým látkám;
  • odolnost vůči slabým agresivním médiím vyplývající z použití detergentů v procesu čištění;
  • vysoká mechanická pevnost, která umožňuje mytí stěn houby a hadry.

Po zvážení čistě praktických otázek se lze dotknout estetických otázek.Zůstat doma by mělo být zábavné a nemělo by vyvolávat negativní emoce.A tohlebylo dosaženo použitím teplých barev ve výzdobě místnosti a krásnou výzdobou interiéru.

Pravděpodobně lze formulovat mnohem více dalších požadavků, ale již bylo uvedeno dost na to, aby bylo možné vyvodit závěr - jako dekorační materiál je nejlepší volbou dekorativní omítka v kuchyni.A k potvrzení tohoto závěru zvažujeme vlastnosti různých materiálů, které se nejčastěji používají k dekoraci kuchyně.

Materiály používané k dekoraci kuchyně

K dekoraci kuchyně se nejčastěji používají barvy, keramické dlaždice a tapety.Takže můžete vidět, jaké výhody a nevýhody má každý materiál.

Barvy v kuchyni

Dnes je výběr barvy mimořádně velký a můžete si vybrat tu, která vyhovuje různým potřebným požadavkům - pro jakékoli vnější podmínky a jakoukoli barvu.Mezi výhody patří přijatelná cena a schopnost umýt malované povrchy.

Nevýhodou je nízká mechanická odolnost, škrábance a hrboly zanechávají stopy na barvě, což vyžaduje, aby se po chvíli znovu maloval.

Keramická dlaždice

Odolný, mechanicky silný materiál, který vydrží silné kolísání teploty a vystavení slabým agresivním médiím.Má velkou škálu barev a různé povrchové možnosti.

JistěNevýhody lze považovat za mozaikový povrch, který způsobuje kontaminaci a ničení spárování švů v průběhu času, jakož i chlad materiálu samotného.

Nebo možná tapeta?

Široce rozšířený a snadno proveditelný druh povrchové úpravy, velký výběr materiálů, barev a vzorů.Snadné použití, dostupnost a nízká cena (pro papírové tapety).

Nevýhodami jsou nízká mechanická pevnost, citlivost na slabá agresivní prostředí a citlivost na znečištění.

O dekorativním štuku

Nyní se pokusíme zhodnotit, jaké dekorativní štuky v kuchyni jsou ve srovnání s uvažovanými alternativními úpravami.Tento dokončovací materiál, který je dnes nazýván dekorativní omítkou, je podle svých vlastností a schopností omítky relevantní pouze díky jménu.

Abychom zajistili důslednost při posuzování vlastností dekorativní omítky, je třeba poznamenat, že existují dva typy syntetické a minerální látky . Rozdíl je způsoben použitým typem pojiva.V minerálech se používá cement, vápno a sádra, v syntetických polymerních materiálech (akrylové, styrenové atd.).

Další součástí dekorativní omítky je plnivo, kterým jedrcený křemen, mramor nebo žula. Kombinace pojiva a plniva dává hotové směsi jedinečné vlastnosti, které umožňujídokončete ji pomocí dekorativní omítky v kuchyni.

Vlastnosti dekorační omítky

Jakmile jsme se této záležitosti dotkli, můžeme se jí podrobněji věnovat.Je nutné zdůraznit vlastnosti dekorativní omítky bez ohledu na její složení.

  1. Spolehlivost a trvanlivost. Tento materiál v průběhu času neztrácí své vlastní vlastnosti.Nehroutí se za obtížných podmínek, ve kterých se omítka do kuchyně používá, a mnoho let si zachovává všechny své výhody a výhody, včetně čistě dekorativních.
  2. Vysoká mechanická pevnost. Povlak, který tvoří dekorativní omítku, má zvýšenou pevnost, kámen je kámen a strouhanka je základem takové omítky.Je třeba poznamenat, že mechanická pevnost různých plniv se od sebe liší, ale povlak jakýmkoli plnivem je schopen odolávat mokrému čištění, které se pravidelně provádí v kuchyni.
  3. Vysoká odolnostvůči účinkům zvýšené vlhkosti, teploty, jejich ostré změně a vystavení slabému agresivnímu prostředí.
  4. Unikátní příležitostipro vytváření široké škály povlaků, které se liší barvou, strukturou a výkonem.

O výběru dekorativní omítky

Pravděpodobně nejobtížnější otázkou bude, na kterou dekorativní omítku se zaměřit.Ani to.Jaký design kuchyně zůstat, protože možnosti dekorativní omítkyvytvořit interiér vám umožní implementovat jakýkoli.Některé příklady znázorňující použití dekorativního štuku v kuchyni, fotografie jsou uvedeny níže:

Stávající možnosti, což umožňuje mnohem více realizovat dekorativní omítky a můžete zvážit některé konkrétní možnosti navrhování kuchyně pomocí různých typů a technik nanášení ozdobné omítky.

Reliéfní štuk

V procesu nanášení finální vrstvy, pro kterou se používá dekorativní štuk, se vytvoří povrch špachtlí, stěrkou, válečkem nebo konečně rukama.Existuje mnoho způsobů, jak takové vzory vytvořit, lze zvolit jakoukoli barvu povlaku a výsledek bude originální.Příklad takového povlaku je vidět níže:

Číst dále v článku: štukatura pro doutníky sami

omítka „kůrovec“

Pro ostatní, ne méněZajímavou variantou pro návrh interiéru kuchyně bude její úprava omítkou brouka.Jako plnivo se používá mramor nebo žula.Technologie pro vytvoření povlaku zajišťuje vyrovnávání povrchu po aplikaci, v důsledku čehož minerální strouhanka, valící se podél zdi, zanechává vzor připomínající pohyby kůrovce ve stromu.

Přijatopovrch má originální vzhled a může být dodatečně natřen v jakékoli barvě.Příklad zdobení zdi takovým štukem lze vidět na následující fotografii:

Benátská štuk

Jedním z nejčastějších je benátský štukový povlak.Používá se k vytvoření vysoce kvalitní, dalo by se říci, luxusní vrstvy v široké škále místností.

Tento povlak je směs mramorové mouky (prachu) s polymerní pryskyřicí (akrylová).V důsledku správné aplikace se získá povrch připomínající mramor, který se zdá být v paprscích světla průhledný a způsobuje jeho nepopsatelnou hru.A i když to není možné sdělit na fotografii, stále můžete vidět, jak benátská omítka vypadá v kuchyni níže.

Při výběru tohoto způsobu dokončení kuchyně je však třeba mít na paměti, že účinek omítky je způsoben zvláštní technikou nanášení dekorativního povlaku, a to z důvodu její přitažlivosti a jedinečného vzhledu.Je nemožné koupit benátskou omítku, lze ji vytvořit pouze při aplikaci.Chcete-li to provést, musíte uložit alespoň tři vrstvy omítky, a každá z nich musí být zpracována po dlouhou dobu a pečlivě.

pracnost při nanášení takového povlaku je vysoká, a proto jsou náklady na provedení této práce poměrně značné.Pokud jste však ochotni věnovat čas a sami provádět benátské štuky, je to po vhodné přípravě zcela proveditelný úkol.