Dekorativní omítka v koupelně

Koupelna je místnost s vysokou vlhkostí.Na výzdobu se nejčastěji používají dlaždice, protože tento materiál přiměřeně odolává teplotním extrémům, vysoké vlhkosti a nepropouští páru.Nezapomeňte však, že omítka do koupelny má také své výhody.

Obsah

Stucco pro mokré místnosti

Předpokládalo se, že směs pro dokončovací práce v koupelnách a dalších mokrých místnostech by měla být pouze na cementovém základě.A cementová omítka byla vyrobena z vlastních rukou.Ale ve srovnání s hotovými suchými směsmi má tento typ omítky mnoho nevýhod.Faktem je, že taková cementová omítka je skutečně trvanlivá až po 28 dnech, takže další práce lze provést až po měsíci.Ze všech typů povrchových úprav lze na takový povrch umístit pouze keramické dlaždice (dlaždice), protože pokud si pro malování uděláte dekorativní omítku nebo tmel, mohou se v průběhu času tvořit trhliny.Proto se v posledních letech takové cementové malty používají v praxi stále méně.

V současné době nám stavební trh nabízí dostatek suchých štukových směsí, které zahrnují různé přísady a změkčovadla.Tyto omítkové směsi mají oproti konvenční cementové omítce významné výhody:

  • se snáze nanášejí;
  • nespadají;
  • rychleji schne;
  • odolnější;
  • na povrchu se neobjeví žádné trhliny.

Speciální omítka odolná proti vlhkosti je ideálním řešením, pokud chcete opravit koupelnu, která se dlouhodobě neprotáhne a že omítky jsou hladké a odolné.

Použití sádrové omítky

Dokončení koupelny vyžaduje značné znalosti o vlastnostech štukových směsí a určitou profesionalitu.Nyní se spolu s tradičním cementem v koupelně používá také sádra.Například omítku Rotbant lze použít v jakékoli místnosti, a to i při vysoké vlhkosti.Hotová omítka Rotband se dokonale mísí na stěnách a na rozdíl od cementové malty neklesá během provozu na podlahu.Rychle vaří - jen trochu porazil mixérem a směs je připravena.Nezapomeňte však, že aby nedošlo ke ztuhnutí, připravte směs v malých porcích, protože její základem je sádra.

Cementová omítka pro malování vyžaduje dlouhé ošetření, musí být tmel a vyrovnána tak, aby byla natolik hladká, že může být natřena.Sádrová omítka se ihned po aplikaci vyrovná hladinou a dokonale vyhladí.Po vyrovnání stěna zaschne nejdéle 5 dní, nevyžaduje další zpracování a je okamžitě připravena k malování.

Ve srovnání s tradičními cementovými omítkami má použití dekorace na sádrovou stěnu významnévýhody:

  • zkracuje dobu omítání bez přerušení technologie;
  • vytváří dokonale rovnoměrné úhly a hladký povrch stěny;
  • povrch je téměř okamžitě připraven na obklady nebo malování;
  • vysoká odolnost proti mechanickému namáhání;
  • ekologický materiál.

Technologie nanášení omítky

Omítání v koupelně se provádí v několika fázích.Nejprve musíte připravit podklad, očistit povrch nečistot a skvrn.Zvláštní pozornost by měla být věnována zbytkům barvy a starých materiálů, jakož i mastnotě.Pokud stará omítka nebo barva zůstane na stěnách, musí být odstraněny.Pro lepší přilnavost malty k betonu na zdi se provádějí mělké „řezy“.Také pro tyto účely můžete použít pískovací jednotku.

Nanesení první vrstvy omítky se provádí „stříkáním“.První vrstva malty, která se nanáší na povrch stěn, musí být velmi tekutá.Tloušťka jeho aplikace není větší než 5 mm.Vyrovnání první vrstvy není provedeno, mělo by mít nerovný povrch.

Po zaschnutí stěn je nutné je opatřit základním nátěrem a rozprostřít po celé ploše.Po zaschnutí první vrstvy půdy můžete použít druhou.Pokud je však celý povrch rovnoměrně potažen, stačí jedna vrstva.

Po aktivacije čas aplikovat omítku.Při výběru omítky pro koupelnu věnujte pozornost jejím vlastnostem.Měla by to být speciální směs pro mokré místnosti.Zvládnutí techniky aplikace řešení není tak obtížné, jak se zdá na první pohled.Nejprve musíte navlhčit základní nátěr a poté širokou špachtlí, aby se roztok zachytil a rozprostřel na zeď.V tomto případě musí být špachtle pevně přitlačena k povrchu pod úhlem 20 °.Poté se mokrou omítkou pomocí speciálního struhadla důkladně otře.

Pokud plánujete v koupelně nepoužívat dlaždice, ale texturovanou omítku, pak použitá vrstva bude sloužit jako základ pro dekorativní povrchové úpravy, které se používají k vytvoření užší špachtle.Kreslení ozdobné vrstvy je kreativní kresba, která vám umožní vytvářet nástěnné malby a vzory, pomáhá ztělesňovat jakoukoli fantazii a ukazovat vynikající chuť.

Dekorativní omítka

Téměř 90% všech koupelen má klasickou kachlovou povrchovou úpravu.Ale v poslední době mnoho z nich změnilo svůj názor na tradiční design.Koneckonců, pomocí dekorativní omítky můžete vytvořit skvělý a originální interiér vaší koupelny.Taková omítka poskytuje více příležitostí k realizaci kreativních nápadů než dlaždice nebo pravidelné malování.Taková dekorace vydrží dlouho, potěší vás a překvapivé hosty.

Za posledních deset let se na trhu objevilo mnoho směsí pro ozdobné dekorace na zeď.Mezi jejich rozmanitost, nejvícezvláštní pozornost by měla být věnována takovým omítkám, které tvoří barevný povrch s reliéfní strukturou.V obytných prostorech se zpravidla používají hladké a jemnozrnné omítky.Vytvářejí nejen originální vzhled místnosti, ale také dovedně skrývají malé vady zdi.

Dekorativní omítka a její dekorativní vlastnosti

Dekorativní omítka v koupelně je optimálním řešením spojujícím originalitu designu a praktičnosti.Směsi texturované omítky se skládají z pojiv a plniv.Jako plniva lze použít jakýkoli materiál: dřevo, bavlněná vlákna, malé oblázky, minerální štěpky a mnoho dalších materiálů.Právě oni vytvářejí efekt reliéfního papíru, hedvábí, kovu nebo kamene na hotový povrch.

Při vytváření omítnuté omítky nebudou drobné vady na stěnách vidět, takže stěny nemusí být pečlivě zarovnány.Taková omítka snadno leží na jakémkoli povrchu, je pevná a odolná.Pokud chcete za několik let provádět kosmetické opravy, pak na tyto povlaky nebudete potřebovat spoustu peněz a úsilí.Jeho vzhled lze vylepšit barvením.

]

Dekorativní omítka se prodává hotová v plechovkách nebo kbelících po 15-20 kg.

V současné době je k dispozici ve dvou typech - pod struhadlo a pod reliéfní válec.Texturované omítky mají vysokou tažnost a snadno se používajírůzné nástroje.Vzorek na stěně se objeví díky výplni, která se během aplikace otírá o zeď.Pokud jsou částice plniva kulaté, bude mít vzor podobu drážek a drážek.A pokud jsou částice ostré, bude mít vzorec skvrny a škrábance.

Benátský štuk

Benátský štuk je typ štukaturované štukatury, který má odpuzující vodu.Taková omítka se používá pro mokré místnosti, nejčastěji pro koupelnu, i když při správném použití může být použita i v bazénech.Zvláštností této omítky je to, že má speciální ochranu, která ji chrání před vlhkostí.Přestože místo u sprchové hlavice, na které je neustále voda, je lepší ji dokončit skleněným panelem nebo keramickou dlaždicí.Bude v dokonalé harmonii s benátskou omítkou.

S použitím tohoto dekoračního materiálu mohou stěny koupelny mít podobu přírodního kamene, mramoru nebo žuly.Tuto omítku lze použít nejen na stěny, ale i na strop.To dá místnosti určitý styl a sofistikovanost.

Benátská omítka v koupelně se nanáší ve vrstvách.Aplikační technologie se liší od konvenční omítky v tenkosti a průsvitnosti vrstev.Díky tomu stěny koupelny získávají účinek hloubky a objemu.Specialisté, kteří dokonale ovládají aplikační techniku, dosahují na stěnách téměř zrcadlového lesku.Je známo, že zrcadlový efekt je schopenvizuálně rozšířit prostor.

Místa, kde je benátská omítka ve styku s jinými materiály (keramickými dlaždicemi nebo sklem), musí být pokryta tmelem odolným vůči vlhkosti, aby vlhkost nepronikla do míst kontaktu.Pokud se na hotovém povrchu náhle vytvoří hrboly, je třeba je před sušením odstranit.

Nyní se může kdokoli naučit dokončit používání benátské omítky.Nakonec se ukázalo, že jejím nejdůležitějším tajemstvím je touha vytvořit.Praktické zkušenosti a talent umělce - to je klíč k dokonalému a originálnímu obložení stěn.

Existuje několik technik omítání.Vše záleží na tom, co chcete získat v důsledku provedené práce.Ale bez ohledu na to, zda chcete originální mistrovské dílo ve formě texturované dekorace nebo plánovat položení dlaždic, je pro dokončení práce potřeba speciální vodotěsná omítka.Díky svým vodoodpudivým vlastnostem a vysoké kvalitě bude vaše koupelna po mnoho let atraktivní a útulná.