Dekorativní cihla pro interiérové ​​dekorace

V interiérové ​​výzdobě domů, kanceláří a bytů se v posledním desetiletí stále více uchýlily k používání praktických, spolehlivých a navenek originálních moderních dokončovacích stavebních materiálů.V prezentované kategorii zboží nabízí trh širokou škálu produktů, nejoblíbenější je však dekorativní cihla pro interiérové ​​dekorace - ekologický přírodní materiál.

Podle návrhářů je tato rozmanitost výrobků pro povrchové úpravy vnitřních povrchů schopna oživit ty sofistikovanější, mimořádné a odvážné nápady.Tato charakteristika dekorativní cihly dělá její popularitu, nicméně informace o tom, jaký materiál to je a jaké jsou jeho vlastnosti, jak používat dekorativní cihlu v interiéru a zvolit je také relevantní.

Obsah

Vlastnosti dekorativních cihel pro vnitřní výzdobu

Tento obkladový produktve tvaru připomíná dlaždice a fyzikální vlastnosti se blíží vlastnostem přírodního kamene.Cihla je vyrobena z vysoce kvalitních přírodních materiálů a poté podrobena fakturační proceduře, která umožňuje kameni dát originální vzhled, stín, vzor.

Vzhledem k technologiím používaným ve výrobě, dekorativní cihly, jejichž cena závisí na výrobci a zlepšená data, vykazují řadu důležitých fyzikálních vlastností:

 1. Trvanlivost.Životnost dekorativního kamene se odhaduje na desítky let, zatímco vnější vzhled zůstane z roku na rok nezměněn.
 2. Vysoká pevnost.
 3. Vypnuto.K dekoraci krbů a kamen se používají různé druhy dekorativních cihel v interiéru.
 4. Odolnost proti agresivnímu prostředí a nepříznivým podmínkám.Cihlové dlaždice nezmizí, nepropůjčují se extrémním teplotám a chemickým látkám.
 5. Mají vysoké tepelné izolační vlastnosti.Stěny lemované takovým stavebním materiálem budou vždy teplé, což vám umožní udržovat vytvořenou mikroklima v místnosti.
 6. Nízké rychlosti absorpce vlhkosti.
 7. Odolnost proti oděru.
 8. Má vysoké estetické údaje.Důležitým rozlišovacím znakem je, že dekorativní cihla je obkladový materiál, který má různé geometrie, vzory, odstíny atd.
 9. Univerzální pro obklad.Faktem je, že různé nestandardní geometrie cihel (zkosené a zaoblené rohy, kudrnaté hrany) umožňují zdobit dveře a okna a vytvářet interiérové ​​architektonické objekty bez zvláštního úsilí a akce (řezání).
 10. Vysoká míra zvukové izolace.
 11. Odpuzuje vodu.Jedná se o zvláštní kategorii stavebních materiálů, která zahrnuje výrobky potažené hydrofobním roztokem.Chrání cihlu před vlhkostí, což umožňuje, aby produkt vydržel déle a dovnitřobtížnější podmínky.

Rozsah dekorativních cihel v interiéru

Pokud vycházíme z technických a fyzických vlastností obkladového výrobku, můžeme s jistotou říci, že rozsah jeho použitínejrozsáhlejší ze všech dokončovacích materiálů na trhu.Jsou obloženy povrchy v ložnici, obývacím pokoji, kuchyni, chodbě, koupelně, jídelně.Bílá dekorativní cihla s matnou povrchovou texturou se široce používá pro zdobení chodeb ve veřejných organizacích.Šíří a zdobí kamna, krby, fontány, skluzavky atd.

Estetické a dekorativní možnosti zděných tašek se považují také za nejvyšší, každý odstín a textura povrchu výrobků zdůrazní a doplní nejodvážnější a nestandardní myšlenky na interiér.Například věková dekorativní cihla se dnes stala populární volbou - obkladový produkt, který se často používá ke zdobení a zdobení stěn obývacího pokoje, chodby, kuchyně nebo předsíně.Použití staré cihly eliminuje potřebu následné povrchové úpravy.

Lesklé a matné povrchy výrobků nejsou o nic méně atraktivní, umožňují vám vytvořit náladu a doplnit designové řešení zvláštním zvýrazněním.Existuje mnoho návrhů, ale je třeba si uvědomit, že ve většině své podoby, barevné schéma a struktura povrchu, různé dekorativní cihly pro vnitřní dekorace napodobují přírodní kámen.

Vlastnosti dekorativního pokládky cihel

Prezentovaný dokončovací stavební materiál je považován za univerzální, lze jej použít k pokládce na sádrokartony, cihly a dokonce i pěnový beton, ale od provedení nestandardního a kreativního designuřešení ve skutečnosti nevyžadují následné dokončení, proces dekorativní zednické práce vyžaduje zkušenosti, přesnost a dodržování technologie.

Správná instalace dokončovacího materiálu prodlouží životnost opravy a zachová dokonalou kvalitu samotného výrobku.Koneckonců, nejmenší trhliny, pokud mluvíme o čelních otvorech, ozdobných prvcích, mohou vést k rychlému poškození ozdobných cihel.Kromě toho při nesprávném pokládce jistě zanechají mezery mezi prvky, kterými bude do dekoračních prvků pronikat vlhkost (kondenzát), prach, nečistoty, což způsobí vyblednutí, destrukci.

Vzhledem k tomu, že procesy ničení mohou nastat docela rychle a u dekorativních cihel je cena o něco vyšší než náklady na běžné dokončovací materiály, je lepší uchýlit se k pomoci odborníků.Ano, a vyměnit jednu vadnou jednotku nefunguje.

Kritéria pro výběr dekorativních cihel pro vnitřní výzdobu

Nejdůležitějšími kritérii budou estetická data produktu (vzor, ​​textura, barva), protože pro vytvoření originální atmosféry naplňte dům útulností a teplem.jen on můžecihla, která je nejroztomilejší a dokonale odpovídá celkovému designu.Pak byste se měli zeptat na fyzikální a technické vlastnosti produktu, který se vám líbí.Současně nezapomeňte, že deklarované vlastnosti musí splňovat provozní podmínky.

Volba tvaru a velikosti závisí zcela na nápadu interiéru, i když je nutné vzít v úvahu možnosti zděných tašek.Tváří v tvář složitým prvkům bude snazší a atraktivnější, pokud si vyberete mozaiku nebo figurované výrobky.Kromě toho můžete pomocí takových geometricky přizpůsobených tvarů vytvářet ozdoby.Po odsouhlasení všech uvedených nuancí a výběru materiálu je možné provést zednictví podle plánovaného projektu.