Dávky a finanční pomoc poskytované samostatným důchodcům v roce 2018

Současná úroveň poskytování důchodců je pro normální život nedostatečná.Lidé, kteří pracovali mnoho let, zůstávají nad chudobou.Na léky není dostatek peněz, normální výživa.Pokud existují blízcí příbuzní - může to být podpora, ale co by měli osamělí lidé dělat?Stát poskytuje těmto důchodcům další výhody.

Obsah

Platby zákonem

Platné právní předpisy Ruské federace stanoví vyplácení plateb.na minimální životní minimum, pokud důchodce pobírá důchod ve výši pod stanovenou úrovní.Finanční prostředky jsou čerpány z místního nebo federálního rozpočtu - záleží na stanovené minimální hranici.V případě, že je minimální úroveň v regionu vyšší, přiděluje obec finanční prostředky.

Tento mechanismus již úspěšně funguje ve městech, kde orgány přidělují částky jednotlivým důchodcům.Například v Petrohradě jsou lidé, kteří nemají pravidelný příjem a pobírají malý důchod, uváděni s neustálým nárůstem.Částka se skládá z rozdílu mezi velikostí pobíraného důchodu (skutečný příjem) a 1,15 regionální úrovně životního minima.

Doporučená četba:
Platba inženýrských sítí

Legislativa stanovila pravidlo částečného vyplácení veřejných služeb odstátní rozpočet.Osamělý důchodce s příjmem pod určitou úrovní může tuto výhodu využít.Dotace se poskytují zejména, pokud je výše plateb za služby od 22% z částky důchodu.

Dávky poskytované jednotlivým důchodcům:

  • po dosažení věku 70 let se platby za velké opravy bydlení sníží o 50%;
  • po 80 letech se platby za generální opravy bydlení sníží o 100%.

Regionální úřady mají právo zavádět výhody pro samotné svobodné starší lidi.Například v moskevském regionu neplatí důchodci, kteří nemají příbuzné, za odstranění pevného odpadu, a v Petrohradě neplatí za připojení domu k dálnici s dodávkou plynu.

Dávky za lékařskou péči

Výši a počet dávek stanoví rovněž regionální orgány.Může to být výplata léků nezbytných pro starší osobu, nákup vstupenek do sanatorií, do letovisek.

Dodatečná pomoc státu

Důchodci, kteří zůstali bez přímých příbuzných, mají nárok na jídlo, léky, obuv a oblečení.Peníze jsou přidělovány ze státního rozpočtu.Pro získání pomoci v mimořádných situacích musí důchodce uzavřít sociální smlouvu s místními úřady.

Za účelem zjištění přesného seznamu dávek a dotací pro jednoho důchodce může osoba v úřadech sociální péčepopulace vašeho města, města.