Co si vyrobit balkonový strop a udělejte to sami

Pro rozšíření užitečného prostoru bytu není vždy nutné přeměňovat bydlení na velkou plochu, stačí si objednat balkon nebo lodžii.Zasklení a zahřátí prostoru, odhalení stěn a stropu na balkóně, může být útulné i ve 2 až 3 metrech čtverečních.Zvažte možnosti dokončení stropní roviny, vhodné materiály a technologie pro práci s rukama.

Obsah

Příprava stropu pro dokončovací práce

Proces je rozdělen do tří stupňů - ochrana proti vlhkosti (hydroizolace), izolace a obložení.Vždy je nutné oblast nepromokavě utěsnit, bez ohledu na to, zda je balkon zasklený nebo ne, ale oteplování je na volbě majitele.Ale pro zajištění pohodlí po celý rok je lepší vyzvednout dobré ohřívače a věnovat pozornost této fázi.Zvažte typy práce v pořádku.

Ochrana proti vlhkosti

Před zahájením postupu musíte věnovat pozornost řadě nuancí:

 • počet podlaží - v horních patrech jsou vyšší požadavky na hydroizolaci;
 • účel - prostor bude zasklen nebo zůstane otevřený;
 • Stav balkonu sousedů je shora.

V horních patrech budov se doporučuje izolovat vodu z vnějšku a zevnitř.Vrchní část je pokryta střešním materiálem a současně vybavena střechou nebohledí baldachýnu.Chránič s izolací a sklonem - jediná volba pro domy starého typu.Svah bude poskytovat odtok srážek, tok sněhu.Pokud se region neliší v drsných zimách a deštivém mimosezóně, stačí na střechu připevnit list střešního materiálu nebo ošetřit desky bitumenovým tmelem.

Doporučení!Odborníci by měli důvěřovat vnější ochraně.Bez zvláštního vybavení je práce ve výškách zakázána.

Vnitřní hydroizolace se provádí s těmito materiály:

 1. Barva.Jednoduchá a cenově dostupná možnost, která vyžaduje pravidelné aktualizace.Barva se vybírá podle typu podkladu a je vhodná pro izolované balkony.
 2. Impregnace.Používá se na betonové nebo dřevěné podklady, nebojí se námrazy a při správném výběru poskytuje ochranu proti vodě a plísním.

Algoritmus práce je následující:

 • pro vyhodnocení stavu povrchu;
 • vyčistit strop od starého dekoru;
 • identifikovat oblasti úniku, odstranit příčiny úniku vody;
 • k rozšíření a utěsnění trhlin nepromokavým tmelem nebo opravnou maltou na betonové stropy;
 • k utěsnění oblasti kloubu hledí ke zdi pomocí montážní pěny nebo elastického klíče;
 • používají hydroizolaci.

Doporučení!Hydroizolace se nanáší ve 2-3 vrstvách.Každá vrstva se před nanesením další suší.Doba schnutí je uvedena na obalu.

Izolační práce na stropě

Pokud sousedé zasklili shora a zateplili balkon, ale jejich vlastní nebudou použity proceloroční použití, izolace není nutná.Ve všech ostatních případech je nutné izolovat.

Co si vybrat:

 1. PPP s vrstvou fólie.Připevňuje se ke stropu fólií uvnitř.Upevnění pomocí dřevěných lamel.
 2. Desky z pěnového polystyrenu, polystyrenu nebo pěny.Lze skládat do beden nebo lepidla.
 3. Minvata.Lze položit na bednu nebo upevnit lany.Čedič a skleněná vlna se rozpadají, takže je třeba materiál chránit membránovou izolací, která také zabrání hromadění vlhkosti.V tomto případě je bariérová fólie uspořádána na straně vyražené z tepelné izolace.
 4. Kapalinové rozprašovače.Aplikováno pod tlakem stříkací technikou.Chcete-li to udělat sami, nejjednodušší způsob, jak vzít PPU ve válcích.

Pravidla pro výběr materiálu pro zdobení balkónových stropů

Při úvahách o tom, jak vytvořit strop na balkóně, je třeba vzít v úvahu, že tato oblast je nejčastěji vystavena agresivní vnějšíStředa.

Povrchová úprava by proto měla být vybrána podle technických charakteristik:

 • Nízká hmotnost.Vážení konstrukce není dovoleno, aby nedošlo k překročení zatížení na podlaze.
 • Zabezpečení.Konečná úprava by neměla emitovat škodlivé látky pod vlivem tepla, vlhkosti.
 • Odolnost vůči vysoké vlhkosti.Pokud materiál nezachová tvarovou stabilitu, nasákne nebo se kondenzuje, rychle se stane bezcenným.
 • Biologická odolnost.To znamená, že produkty by na ně neměly být citlivéplísně.

Doporučení!Pokud není balkon zasklený, je lepší odmítnout MDF, dřevotřísku, dřevotřísku a sádrokarton.

Při rozhodování o tom, co vyrobit strop na balkóně, je třeba vzít v úvahu, že lodžie umožňuje použít mohutnější materiály - základna tohoto prostoru je mnohem silnější, ale je lepší experimentovat a nejlehčí dokončovací materiály na balkon starého domumateriály.Zvažte všechny možné typy opláštění

Barvení a omítání

Platí pro otevřené prostory, které budou vystaveny slunci avlhkost.Vhodné jsou lakové, vodou nebo PVA barvy.Můžete jej aplikovat na jakýkoli povrch, přidat tónované pigmenty nebo ošetřit čerstvou vrstvu barvy žínkou, štětcem - po zaschnutí se na povrchu vytvoří zajímavý vzor.

Pokud jde o omítání, je lepší dokončit strop balkonu směsí sádry a cementu ve formě pasty, prášku nebo malty.Před započetím práce je nutné základnu očistit, obnovit celistvost stropu a omítat počáteční a konečnou kompozici.Poté je povrch broušen, otřen a zakončen barvou, čímž je dokončena texturovaná omítka.

Dřevěná podšívka

Přírodní materiál vhodný k pokládání na rám.Podšívka bude muset být pravidelně ošetřena nepromokavou a antiseptickouimpregnace, ale materiál je esteticky příjemný, odolný a se správnou péčí vydrží až 30 let.

Panely z PVC

Pokud je otázkou, jak vytvořit strop na balkon bez vlastních nákladů, plastové panely se dokonale hodí.

Mezi výhody materiálu patří:

 1. Nízké náklady.Cena lamely začíná na 10 $ (700 rublů) za 1 m2.
 2. Velký sortiment.Materiál se prodává v různých odstínech, tvarech, texturách.
 3. Dobré tepelné a zvukové izolační vlastnosti.
 4. Odolnost proti vlhkosti a snadná instalace.

Lehké panely nezpevňují podlahové desky těžší, ale po delším vystavení slunci mohou vyhořet.S technologií montáže rámu však není obtížné vyměnit vadnou lamelu.

Poznámka!Pod vlivem teplot pod nulou se plast stává křehkým, takže balkon musí být zasklen.

Expandované polystyrenové desky

PPP je dobrý tepelně izolační materiál, který je připevněn k lepidlu s dodatečným upevněním hmoždinkami.Externě ošklivé desky mohou být zdobeny barvou nebo sádrou.

Sádrokartonové desky

Při výběru materiálů je třeba upřednostňovat listy s vlastnostmi odolnými vůči vlhkosti (VGKL).A pro větší ochranu je povrch zdoben barvou odolnou proti vlhkosti v několika vrstvách.

Roštové konstrukce

Při uvažování o tom, jak vyrobit strop na lodžii z lamel, zvažují majitelé pouze dřevěné laty, nicméněHliníkové konstrukce nejsou o nic horší a pro odolnost proti mrazu a vodě jsou dokonce lepší než běžné dřevo.Široká škála vám umožní vybrat povrch pro jakýkoli dekor, styl.Montáž na speciální traverzu, upevnění nýty.V prostoru mezi kolejnicemi a základnou základny můžete skrýt zapojení, izolaci.

K provedení práce je nutný počáteční profil, lamely, stropní závěsy, nůžky, skládačka, hladina a děrovač.

Pracovní algoritmus:

 • po obvodu, všimněte si úrovně upevnění nosné konstrukce;
 • upevnit počáteční profil na hmoždinky na třech stranách balkonu;
 • upevněte pružinové závěsy k podlahové desce a na ně namontujte hřebeny, přičemž se zohlední vzdálenost až 120 cm mezi traverzy a 60 cm mezi závěsy;
 • Opatrně zasuňte lamely do drážky profilu a zaklapněte je na místo na hřebenech.

Poslední dokončovací deska je oříznuta na šířku a je nastavena jako všechny lamely.Pokud plánujete instalaci osvětlení, musí být před položením obložení provedeny otvory pro zařízení a kabeláž.

Napínací stropy

Toto je možnost, jak zateplit strop na balkoně s minimálními náklady a maximálním účinkem.Vzhledem k malému rozsahu práce budou levné, ale majitel získá estetický vzhled a dlouhou životnost materiálů.

Rada!Pokudbalkon není izolován, vybírá se tkaná látka, protože PVC fólie je pod vlivem nízkých teplot deformována.

Roztažný strop vám umožňuje vybavit vysoce kvalitní tepelnou izolaci, přinést osvětlení, vytvořit víceúrovňový design.Instalace se provádí pomocí technologie harpuny, zasklívací perličky nebo sponky - to vše závisí na výběru plátna.Technika harpuny se nejlépe používá, ale je vhodná pro PVC fólie, což znamená, že balkon bude muset být izolován a zasklen.Ale pouze možnost upevnění harpuny zajistí pevnost pásu a stabilitu kloubů s lineární změnou velikosti pásu.

Poznámka!Většinou specialisté pracují s strečovými stropy.Fólie se protahuje zahříváním materiálu, takže práce se nejlépe provádí v teplé sezóně.

Kazetové stropy

Jedná se o známé systémy zavěšení Armstrong, které lze často vidět v kancelářích a veřejných prostorách.Výhody návrhu v celé řadě možností, snadná instalace a údržba.Je lepší používat kazetové systémy na balkonech a lodžiích na velké ploše a je třeba zvolit desky Mylar odolné vůči vlhkosti.

Celý systém je soubor prvků z hliníkového profilu, desek, zavěšení, příslušenství a větracích mříží.

Technika instalace není obtížná:

 • označit hranici dokončovacího stropu;
 • upevnění profilu stěny podél linie se upevňovacím krokem 0,5 m;
 • montážní vodicí profil;
 • instalovat odpružení podél těchto čar v krocích po 0,5 m;
 • k umístění nosných profilů na zavěšení;
 • Namontujte příčné kolejnice, které jsou namontovány ve výřezech na nosném profilu.

Výsledkem je rámový systém s buňkami o rozměrech 120x60 cm. Nyní musíte vložit krátké příčné profily o délce 60 cm, poté vložte do buněk desky, jejichž strana je přesně 60 cm.

) Tip!Před položením opláštění se ujistěte, zda je vodorovná rovnoměrnost, a linii upravte zavěšením.

Laminát

Masivní lamely nejsou odolné vůči vlhkosti, takže to není nejlepší volba pro balkon.Je-li však prostor dobře izolován a laminát je ošetřen hnilobou, vodou, můžete strop obložit - to je relativně levné a poměrně rychlé.Instalace se provádí na přepravku, v jejímž rámci je položen ohřívač a kabel pro osvětlovací zařízení.

Pro dokončení je třeba vzít v úvahu rady odborníků:

 1. Krok soustruhu není větší než 50 cm. Po obvodu displeje je upevněna nosná kolejnice o šířce až 5 cm.
 2. Schéma rozvržení je libovolné, ale s rozvržením kolmým na okno je spotřeba materiálu nižší.Zkrácené matrice se snadněji montují a montují na rohové prvky.
 3. Musíte začít pracovat s laminátem od krajního levého okraje a poté se pohybovat ve směru hodinových ručiček.

Mezi zápustkami musí být mezera 1 cm, kteránechte materiál pohybovat se přirozenou expanzí.Upevnění laminátu na lepidlo může být volitelně připevněno ke svorkám nebo hřebíkům.Při připevnění ke kleimers je zachována celistvost materiálu a možnost rychlého rozebrání s opakovaným použitím pro dekoraci.