Co si nyní mohou vybrat jediné bydlení od roku 2019

V roce 2017 byla populace Ruska velmi znepokojena jedním z projektů, které se týkaly dlužníků vůči bankám.Někteří úředníci tvrdí, že by bylo možné vybrat jediné bydlení, pokud existují dluhy.Je pravda, že pro takovou situaci je stanoveno několik podmínek.

Nyní je rok 2018, a samozřejmě bych chtěl vědět - provedli jste nějaké změny a co se od minulého roku změnilo?Praxe ukazuje, že pokud nechcete žít na ulici v roce 2019, pak je nejlepší splatit všechny stávající dluhy.

Obsah

Pilotní verze návrhu zákona

V současné době článek 446 občanského soudního řáduRusku je zakázáno brát z obyvatelstva pouze bydlení.Ale pouze v případě, že osoba nemá žádný jiný majetek, a to je jediný byt k bydlení.Proto předtím, než se občané příliš nebáli svých dluhů, byla „šance“ být na ulici poměrně malá.

Vyvstávají však stále důležitější otázky týkající se lidí žijících ve velkých venkovských domech.Koneckonců, stojí impozantní částku.Proč je nelze prodat a jaký je rozdíl mezi splacením stávajících dluhů?S tímto přístupem si člověk bude moci koupit jiné bydlení pro sebe, samozřejmě to nebude luxusní sídlo, ale bude to bydliště.Zároveň bude možné splatit všechny dluhy nebo většinu z nich.

Tyto okamžiky se staly podnětem pro vytvoření nového zákona.Vysvětluje všechny podmínky a pravidla, která vám umožní prodat jediné bydlení v souladu se specifickými parametry.

První podmínkou je, že celková plocha bytu je dvakrát větší než plocha stanovená pro všechny obyvatele (v tomto případě mluvíme o současných standardech na osobu).A druhý - náklady na bydlení, které je ve vlastnictví, jsou dvojnásobkem nákladů, které jsou mu způsobeny.

Kdo riskuje, že bude venku?

Pilot - původní legislativní návrh se týkal všech jednotlivců.Do rizikové zóny však spadají dlužníci, lidé, kteří neplatí za veřejné služby, a občané, kteří ignorují platby různých pokut.A ještě několik kategorií občanů.

Při projednávání projektu se ukázalo, že je stále třeba jej dokončit.Nejnovější verze obsahuje černou listinu těch, kteří nenahradili škody způsobené na zdraví, neplatí výživné na děti, nedopouštějí protiprávní jednání atd.

Bydlení může být přijato pouze tehdy, pokud pro každou živou osobu je 30 m2.Takže, majitel dvoupokojového bytu, ve kterém žije 5–6 osob, si nemůžete dělat starosti.Majitelé jednopokojových bytů nebo pokojů nemají důvod k obavám.

Postup pro zabavení bytu od vlastníka

Pokud budete postupovat podle pokynů nového zákona, bude prodej jediného bydlení proveden jasně.určité předpisy.Je tedy třeba vzít v úvahu mnoho podmínek, které se vztahují k životnímu prostoru a nákladům na objekt.Navrhovatel se dále obrátí na soud s prohlášením o nároku.

Když soud zkoumá všechny okolnosti případu, rozhodne.Teprve poté můžete byt prodat.Pokud soud vydá zákaz zabavení, je jeho prodej nezákonný.Je snadné zpochybnit.

Soud musí vyzvat:

  • věřitelé (žadatelé);
  • osoba, která dluží hotovost;
  • rodinní příslušníci dlužníka.

Částka nezbytná k nákupu nového bydlení je stanovena soudem.Peníze jsou převedeny na dlužníka ihned po prodeji jeho majetku.Zbytek peněz jde na splácení dluhu.

Byt nebo dům lze prodat až poté, co soudní rozhodnutí vstoupí v platnost.V případě, že se nemovitost neprodává na primární a sekundární aukci, je vrácena do majetku dlužníka.Po roce mohou věřitelé tento proces opakovat.

Pokud jsou nalezeni kupci nemovitostí, je na bankovní účet dlužníka připsána minimální částka určená na nákup nového bydlení stanovená soudem.Tyto fondy by měly jít na nákup nových nemovitostí.V případě, že dlužník chce byt dražší, než má částku, může si vzít hypotéku.

Koupit nový byt nebo důmpotřeba 90 dní.Pokud se tak nestane, peníze půjdou do státního rozpočtu.Dále je tento proces následující: místní samosprávy musí do 2 měsíců poskytnout osobě dluhové bydlení.V tomto případě je nutné zohlednit počet rodinných příslušníků, regulační dokumenty týkající se oblasti na osobu.

Návrh zákona dosud nebyl přijat, je v aktivním vývoji.Prozatímně může vstoupit v platnost v roce 2019.

Soukromé stanovisko