Co sazenice rajčat nemají rádi: pravidla péče a blízkosti rostlin

Na světě není mnoho lidí, kteří nemají rádi šťavnatá a zralá rajčata.Ale ne všichni zahradníci jsou spojeni s kultivací.Problém nastává v nejjednodušších situacích - ne v tom zalévání, špatné půdě a v důsledku toho semenáčky umírají, neexistuje žádná plodina.Aby práce nebyla zbytečná, vezměte na vědomí radu zkušených zahradníků.

Obsah

Přistání na správném místě

Rajčata milují světlo a nemohou tolerovat stmívání.Kopat postel, s ohledem na hloubku kořene, není větší než 20 cm. Rostlina by měla být otevřená světlu ze všech stran, pouze tak získají bohatou sklizeň.Bude vhodnější, pokud jsou postele mírně vyvýšené nad úrovní terénu.Dostatek 20 cm k zajištění kořenů s dobrou výměnou vzduchu.

Pokud jsou sazenice podsadité, rostlina svisle.Zasadit těžce dlouhé a tenké sazenice položením stonku na zem a na prášek.Koruna zůstává viditelná.Otočte ji na jih a zakryjte stonek před popáleninami.

Správné zalévání

Rajčata nelze po výsadbě po dobu 14 dnů zalévat.K tomu, aby se kořeny dostaly do hlubin, je třeba přestávku, při zavlažování porostou pod povrchem půdy.Na vrcholu rostliny si můžete všimnout roubování rajčat - ztmavne.Můžete zalévat a uvolnit půdu, nyní jsou kořeny již vtaženy.

Zalévání ve skleníku ne více než jednou za 5 dní, na otevřeném prostranství - jednou za 8 dní.Chcete-li vzít vodu teplý déšť nebo usadil.

Pěstujete sazenice sami nebo kupujete?
Výsledky
Stáhnout...

Potřebujeme světlo

Požadavek na osvětlení je kombinován s rajčaty v strachu z přímých paprsků.Mladé výhonky jsou zvýrazněny fyto lampou.Po přesazení do země musí být rostliny za teplých dnů zatemněny po dobu prvních 2 týdnů.Může být použita větru tkaná membrána.Nemůžete vzít film, rajčata budou spálena.

Aby se však nepřemýšlelo o přežití rostlin, musí být zmírněny.

Vytvrzování rostlin

Ve dne je optimální teplota až +25 ° C. V noci je teplota až +18 С.zejména při zakořenění rostlin.Pokud se počasí zhoršilo a v noci na zemi na +13 ° C, zakryjte membránou horní část postele.Bude se udržovat v teple celou noc.

Vytvrzovací rostliny by měly být od začátku tvorby 6-7 listů.7 dní po vyskladnění, kdy kořeny zakořenily, umístěte sazenice na chladné místo.Nejprve po dobu 15 minut, pak po dobu 30 a tak dále.

Krmte a nepřekrývejte

Rajčata jsou překvapivě nenáročné rostliny a vzhledem k minimální úrodné půdě poskytují stabilní plodinu.Mají rádi rajčata, dusíkatá hnojiva, ale přebytekpovede ke ztrátě tuku.Ovoce, které přijalo nadměrnou část dusíku, se získává s trhlinami a vůbec ne stejné chuti, jakou bychom chtěli.

Pravidla hnojení jsou jednoduchá:

  • dusíkatá hnojiva pouze na začátku vegetačního období nebo se špatným růstem sazenic;
  • přidat organickou hmotu (mullein) 2-3krát za sezónu;
  • Horní obvaz močoviny by měl být aplikován pouze listovou cestou - na 1 kbelík vody 1 lžíce.la stříkejte na listy do 15. června.

Aplikace prvního vrchního obvazu během období prvosenky, poslední po 15. červenci.Po tomto hnojivu by mělo být aplikováno pouze v případě, že vaječník je špatný nebo je zjevný nedostatek minerálních složek.

Odstraňte přebytečné listy

Je odkryta třetina délky stonku.Výpočet z kořene.Odstraňte staré, uschlé a sušené listy.Je třeba dbát na to, aby se zabránilo vyhladovění rostlin.K napájení sazenic jsou zapotřebí listy.Zatímco existuje aktivní fáze růstu, eliminujte nemocné listy, poté, co se na prvním kartáčku objeví plody, začněte fázovat prořezávání.

Odstranění se provádí každé 3 dny.Pokud má rostlina zvláště velké listy, které zatínají plody, lze je okamžitě odstranit jako celek nebo mírně zkrátit.

Co milují květiny a plody rajčat

Rajčata jsou klasifikována jako samoopylené rostliny, ale stále potřebují pomoc.Po opylení květů zubním kartáčkem obdrží majitel velmi bohatou úrodu.

Pokud ve skleníku není návrh, musí být uspořádán.Otevřete dveře, větrací otvory nebo dejte ventilátor.Odrůda je tedy přirozeně opylovaná, plus zubní kartáček majitele - bude zde mnoho ovoce.

Pokud jsou bazalka a kopřiva vedle rajčete, krmí ji popelem a jodovými hnojivy, roste s radostí a hojně nese ovoce.