Co poroste v roce 2019?Pospěšte si k nákupu tohoto zboží před novým rokem!

Zvýšení několika velkých daňových položek najednou nebude pro Rusy zbytečné.Spotřební daně rostou, zvyšuje se sazba DPH a ekologická daň.Proto výrobci dnes varují před rostoucími cenami zboží.Doporučujeme proto, abyste přemýšleli o koupi některých věcí nebo produktů nyní, abyste za ně nemuseli po novém roce přeplatit.

Co nejvíce zvýší cenu?Úředníci předpovídají skok v inflaci jen 5-5,5%, a nezávislí odborníci se domnívají, že procento je jasně podceňováno a dokonce ani nebere rizika k posouzení, je situace v zemi příliš nejednoznačná a nepředvídatelná.Zde se bere v úvahu všechno: americké sankce, daně, ceny ropy - ukazatele se mohou otáčet jakýmkoli směrem.Společnosti a průmyslová sdružení stále zveřejňují své prognózy a předpovídají růst cen výrazně nad oficiálních 5%.

Cena stoupá: výrobky, domácí chemikálie, spotřebiče, bytové a komunální služby, oblečení, dovážené zboží, protože dovozní DPH se platí v ceně zaplacené dovozcem.Zvýšení spotřebních daní z benzínu zvýší náklady na dopravu a oslabení národní měny - rubl.Společnosti „získají zpět“ všechny procesy po novoročních svátcích.Zde je seznam produktů, u kterých cena nutně vzroste.

Obsah

Chléb bude dražší o 8-12%


Podniky začínají dneszvýšit cenu.Důvodem zatím nejsou daně, ale náklady na obilí - na zahraničním trhu vzrostly ceny, takže export obilí do zahraničí je ziskovou operací.Například největší výrobci v Krasnojarsku již varovali maloobchodní řetězce, že zvyšují ceny produktů nejméně o 8–12%.Výrobce Volgodonsk Vanta LLC zvýšil prodejní cenu o 10% a Rostov LLC Shakhtinsky Chladírna zvýšila od října cenu o 5%.

Předpokládejme, že zvláštní marže po novoročních svátcích, kdy se zvýší DPH, ukáže se, že chléb bude stát dalších 5-7% více.Samozřejmě, že nákup chleba nebude fungovat, jedná se o trvanlivý skladovací produkt, ale těstoviny a cereálie také vyskočí v ceně a lze je zakoupit dnes.

Oděvy a obuv se o 20% dražší

Předpovědi pro prémiový segment zboží plus 10–20%, pro rozpočet plus 5-10% k dnešní hodnotě.

Skutečnost je taková, že náklady na zboží do značné míry závisí na dovozu a směnném kurzu vůči rublům a letní oslabení rublů se projeví v zimě.K tomuto zvýšení daně z přidané hodnoty a spotřební daně, které zvýší náklady na dopravu, získáme zvýšení hodnoty jen o uvedené procenta.

Pokud je tedy možné šatní skříň aktualizovat, měli byste tak učinit tak, aby se po novém roce nevyměnily veškeré zboží za dobré zboží.kvalita.

Automobily budou před novým rokem dražší o 10% a další 2% po

S. Tselikova, nová auta již stoupla v ceně do září.Zatímco nárůst činil 6–7%, očekává se, že do konce roku se k nákladům na auto přidá další 2-3%.Po novoročních svátcích bude cena nadále růst a stoupat přibližně o 2%.Navíc zákazníci čekají na sezónní skok v cenách nových vozidel.A mělo by být zřejmé, že tyto údaje ve vztahu k automobilovému průmyslu se mohou změnit.Důvodem je to, že při výrobě automobilů v Rusku se DPH platí několikrát, což jistě bude hrát roli při zvyšování cen.

Po novém roce budou spotřebiče a přístroje dražší o 5% nebo více

Názory odborníků jsou v této záležitosti smíšené.Některé agentury, které provádějí vlastní výzkum, vykazují nárůst cen nejméně o 5%.Například model iPhone X v Ruské federaci se dnes (oficiálně) prodává za 71 000 rublů, po novoročních svátcích bude muset být za stejný model zaplaceno 74500 rublů.

Bude třeba přeplatit za všechno: tablety, notebooky, fotoaparáty, fotoaparáty a mnohem více.Velcí maloobchodníci již informace potvrdili a o zvýšení ceny informovali 1-2 měsíce po zavedení 20% sazby DPH.Některé prodejny se rozhodly nečekat na ostrý skok a zvýšit náklady na výrobky dnes.Například prefix PS4 Pro již stojí 2000 rublů.více a v obchodě GameKazan vykázali nárůst cen her Sony o nejméně 12–15%, a to vše kvůli zvýšení sazby DPH.

Dovážené drogy budou dražší10-15%


Podle URA.RU se cena mnoha zahraničních drog může zvýšit o 10-15%.Léky z Ruska také nechtějí připustit, zejména pokud jsou vyrobeny z dovážených surovin.A faktory letního oslabení rublů, zvýšení DPH zde nejsou jediné - od března 2019 se má zavést povinné označování léčiv, za které budou výrobci nuceni platit značné částky.Náklady je třeba „znovu zachytit“ a tato odpovědnost bude jako vždy uložena na peněžence spotřebitelů.

Cigarety budou o 20% dražší

Tento zvyk bude nyní škodlivý pro zdraví a rozpočet.Od 1. července 2018 již spotřební daně z tabákových výrobků vzrostly o 10%, to však není limit.Spotřební daň z 1 000 cigaret dnes stojí 1718 rublů.(oproti bývalým 1 562 rublům), plus dalších 14,5% odhadovaných nákladů.Odborníci předpovídají zvýšení cen do konce prosince 2018 nejméně o 10–12% a od 1. ledna 2016 se sazba zvýší o dalších 10%.A nyní 1 000 ks.cigarety budou stát 1890 rublů, to znamená, že cena balení se v průměru zvýší na 110 rublů.a bude se dále zvyšovat.

Doporučujeme si přečíst:

Kromě toho se od března 2019 zavádí povinné označování tabákových výrobků, což bude vyžadovat rovněž náklady od výrobců, což znamená, že náklady na balení se opět zvýší.Špetka čeká na vodní dýmku.Od roku 2019 jim bude účtována spotřební daň ve výši 457 rublů.na 1 kg se v roce 2020 zvýší sazba spotřební daně na 476 rublů, v roce 2021 - na 495 rublů.

Ceny alkoholuse zvýší

Není pochyb o tom, že cena poroste, ale zatím neexistují přesné odhady a předpovědi.Pokud se podíváte na údaje za rok 2018, pak v Rusku vzrostly silné značky alkoholických nápojů: gin, absint, vodka se od začátku roku dražší o 6-8% a nezamýšlejí přestat.Důvodem je pád rublů, cena dovážených surovin.Po novém roce se DPH zvýší a od 1. července 2019 domácí vína ztratí preferenční spotřební sazbu a výrobci budou muset zaplatit přesně stejnou částku jako dovážené producenty alkoholu.

Vinné nápoje se budou rovnat vínu, pokud neobsahují ethylalkohol, což také povede k vyšším cenám.Nová sazba bude dvakrát vyšší než ta současná - to znamená, že namísto současných 18 rublů.na 1 litr vydají výrobci v roce 2019 36 rublů.na 1 litr.

Cena benzínu vzroste na 50 rublů.a více

Cena pohonných hmot v zemi se v průměru zvýší o 4–5 rublů a překročí hranici 50 rublů.za 1 litr AI-95 již před novoročními svátky a po prázdninách bude i nadále růst.Regionální hodnoty budou ještě vyšší.Zde je klíčovým faktorem daňový manévr, při kterém se snižují cla na vyváženou ropu, ale zvyšuje se tržní zacházení.

Oslabení rublů vedlo ke skutečnosti, že je výhodné obchodovat s ropou v zahraničí, takže ceny na domácím trhu prudce stoupají do nebývalých výšek.Přidejte nové sazby spotřební daně, které se plánují zvýšit z 8 000 rublů.až 12 000 rub.na 1 tunu benzínu a z 5600 rublů.až 8500 rub.na 1 tunu nafty.Celkempouze u spotřebních daní se cena zvyšuje o 3 rubly plus 2 rubly sazba DPH (z 18% na 20%).Ale zásobování benzínu pro budoucnost nebude fungovat, takže musíte platit.

Je podle vašeho názoru zdražování chleba v Rusku odůvodněné?
Výsledky
Načítání ...