Co ohrožuje zvýšení DPH pro běžné občany a ekonomiku jako celek

Od 1. ledna 2019 vstoupil v platnost zákon o zvýšení daně z přidané hodnoty (DPH) na 20%.Dříve byla sazba daně 18%, ale nyní platíme 20% DPH.Mírné zvýšení na první pohled zvýší cenu veškerého zboží a sníží kupní sílu většiny Rusů.Podívejme se, jak zvýšení DPH ovlivní obyvatele a ekonomickou situaci v zemi.

Obsah

Růst DPH v Rusku

Do rozpočtu země existuje několik hlavních zdrojů příjmů: prodej ropy, plynu a jiných pozemních zdrojů a platba DPH.Všechny společnosti vyrábějící zboží a služby platí daň a spotřebitelé kompenzují výrobcům náklady.Proto i malé číslo 2% povede k vyšším cenám produktů.

DPH byla v Ruské federaci zavedena v roce 1992.Výše daně byla 28%.Poté došlo ke snížení sazby - v roce 1993 zaplatili 20% DPH, v roce 2004 - 18%.A v loňském létě 2018 se vláda rozhodla zvýšit sazbu DPH na 20%, přičemž sazba DPH zůstala na 10% u řady preferenčního zboží.

Seznam preferenčních přípravků zahrnuje:

 • Některé léky a léčivé přípravky uvedené ve Státním registru léčivých přípravků.
 • dětské zboží, včetně oděvů, školní potřeby.
 • Některé potraviny.
 • Učebnice a jiná vzdělávací literatura o papíru a elektronických médiích.

Proč zvýšit DPH

Daň se zvyšuje proprovádění květnových vyhlášek současného šéfa Ruské federace.V rozpočtu nejsou žádné finanční prostředky na financování programů a nedostatek je významný, protože provádění pokynů vyžaduje 1,33 bilionů rublů ročně, což za 6 let činí celkem 8 bilionů rublů.

Podle úředníků zvýšení daně z přidané hodnoty pomůže získat finanční prostředky.Analytici vypočítali, že zvýšená sazba dá do rozpočtu 620 miliard rublů ročně.Tyto dodatečné peníze se plánují vynaložit pouze na provádění květnových dekretů prezidenta.

Proč byla tato daň zvýšena?

Úřady zvážily mnoho možností, jak získat další finanční prostředky, a poté se rozhodly, že zvýšení sazby DPH bude nejnebezpečnější.Důvody jsou tyto:

 • Méně ovlivňuje podnikatelské prostředí;
 • Při zachování preferenčních sazeb na zboží sociální skupiny nebude nárůst Rusům tvrdě zasažen;
 • Výběr příspěvků na DPH je nejsnadněji kontrolovatelný.

Jak uvedl D. Medveděv, bylo to nejoptimálnější a nejvyváženější řešení, které je pro hospodářství, podniky a občany nejméně obtížné.

Aby společnosti neutrpěly nárůstem DPH, byl pro ně sestaven seznam výhod.Organizacím bude umožněno:

 • Snížit minimální prahovou hodnotu pro daně zaplacené ze 7 na 2 miliardy rublů za účelem získání náhrady za zaplacenou DPH.
 • Daň zmovitý majetek.
 • Snížení kontrol přiznání k DPH.

Díky těmto výhodám se zkracuje doba potřebná k vrácení zaplacené DPH.

Co se stane s cenami po zvýšení DPH

Ve skutečnosti je vše již jasné - ceny rostou a to není limit.Obyvatelé Ruska brzy přijdou do obchodů, jako jsou muzea - ​​můžete se dívat, ale nemůžete si koupit.Podnikatelům jsou poskytována privilegia, což je dobré, ale je špatné, že vláda nebere v úvahu problémy běžných občanů.A říci, že zvýšení DPH je „nejméně obtížnou volbou pro občany“, není úplně pravda.

Ale proč být překvapen, když věta „Neexistují žádné peníze, ale vydržte“, je již dlouho odpovědí na všechny otázky obyvatelstva země a není zatížena obsluhou lidí.Existuje více vynikajících perel od úředníků, které jsou také dobře známé všem.Nikdo nebral v úvahu, že zvýšení daní podnítí inflaci, která podle oficiálních prognóz bude 6%.Víme však, že skutečná inflace je mnohonásobně vyšší než oficiální statistiky.

Centrální banka Ruské federace se snaží snížit růst inflace zvýšením klíčové sazby, avšak výsledky jsou patrné v roce 2018, kdy klíčová sazba dvakrát ročně vzrostla.V roce 2019 bude toto maximum pravděpodobně překročeno.

A nyní, co se týče cen, které stoupají, nás čeká v roce 2019:

 • Výrazné zvýšení cen zboží s komplexemvýrobní řetězec.To se týká technologie, nemovitostí a dalších.Sociální zboží preferenční skupiny bude také účtovat, ale ne tolik.
 • V roce 2019 se sazby za bydlení a komunální služby zdvojnásobily.Poprvé od 1. ledna o 1,7% a podruhé v červenci o 2,7%.
 • Cena benzínu již vzrostla, ale to není limit, čekáme na další zvýšení hodnoty.
 • Ceny automobilů, zahraničních i domácích, budou růst.

A co by měl dělat Rus, kterýmzdu nezměnil ?Utáhněte pás a začněte hledat recepty na „ovesné vločky“ - výživné, ale ne tak chutné jako maso na kotlety.Musíte si zvyknout „držet se“, vláda nemá peníze pro lidi.

Souhlasíte se zvýšením DPH?
Výsledky
Načítám ...

Co se stane s ekonomikou země?

Odborníci nepředpokládají nic dobrého na rok 2019 a upřímně říkají, že rok bude jedním z nejtěžších.Rozpočet se doplní, ale zároveň se růst HDP sníží na 1,3%.Důvodem poklesu je pokles kupní síly Rusů.

Analytici opatrně vyjadřují naději na změny do roku 2020, kdy se v rozpočtu objeví další prostředky.Stále však musíme přežít do roku 2020 a při takovém zvýšení cen může ruská populacesklouzněte do hluboké díry, z níž se pak musíte dostat po celá desetiletí.