Co je vůle a jak ji nainstalovat?

Správně dokončená instalace střechy vám umožní vytvořit spolehlivou bariéru, která může chránit budovu před různými přírodními jevy.Aby mohla střecha dlouhodobě účinně plnit své funkce, musí být přísně dodržována všechna pravidla instalační technologie.Soustružení a protikružení jsou důležitými prvky střešního dortu.Funkce, které vykonávají, se navíc zásadně liší.Proto tyto prvky nejsou zaměnitelné.Co je tedy, protikříže a proč je to nutné, bude to diskutováno v článku.

Obsah

Rozdíly mezi přepravkou a protipřepravkou

Jaký je rozdíl mezi přepravkou a protipřepravkou střechy?Ne všichni stavitelé, nemluvě o obyčejných majitelích domů, znají účel pultových regálů a způsob jejich instalace.Nezkušení pokrývači často zaměňují tyto dva prvky střešního dortu, což je vážným porušením technologie instalace střechy.Aby nedošlo k záměně při provádění pokrývačských prací, musíte zjistit, k čemu jsou lišty a lišty.

Desky přibité v řadě k krokvovému systému a používané k upevnění střešní krytiny se nazývají laťování.

Soustruh může být spojitý nebo vybitý.V prvním případě jsou desky uspořádány těsně vedle sebe.Maximální mezera mezi nimi může být 10 milimetrů.V druhém případěpřepravka je namontována s určitým krokem, jehož velikost je vhodná pro upevnění vybraného střešního materiálu.

Plynulé upevnění je vhodné pro střechy s mírným sklonem, pro které se používá střešní materiál, pro který se používají měkké dlaždice, břidlice a vlnité desky.Vypouštěná přepravka je opatřena tyčemi o rozměrech 50 × 50 a 60 × 60 mm.Je vhodný pro břidlicové a taškové střechy.Vyprázdněná přepravka je mnohem levnější, protože pro její instalaci je zapotřebí méně materiálu.

Současně je protikusová mříž, jinak nazývaná protizávaží, vyrobena z dřevěných bloků malé tloušťky.Plní se na krokve na hydroizolační membráně.Protikusová mřížka vám umožní vytvořit ventilační mezeru mezi střešním materiálem a hydroizolací.

Proč potřebujeme pultové lišty pro kovové střešní krytiny a jiné střešní materiály?Během provozu se může na vnitřní straně střechy vytvořit kondenzace.Jeho nadměrné množství způsobuje řadu procesů, například hnilobou dřevěných komponentů střechy nebo kovovou korozi.

Instalace protikusové mřížky při úpravě střešního dortu vám umožňuje vytvořit mezeru, kterou se odstraní vlhkost prouděním vzduchu.

Protipříhradová konstrukce pro kovové střešní krytiny a jiné střešní materiály, nejčastěji vyrobené z nosníků, o průřezu 30 × 50 mm.Pokud je zastřešení prováděno na střechách složitého tvaru nebo velké velikosti, pak protikusová mřížprovedeno za použití silnějších tyčí, 50 × 50 mm.

Při instalaci nepřetržité podlahy je nutná instalace protikříže, protože kromě toho není nic, co by zajistilo normální větrání střešních materiálů.Když jsme pochopili, proč je potřebná protikřížová mříž, měli bychom pochopit její umístění ve střešní koláči, která obvykle vypadá takto:

  • spodní vrstva je bedna;
  • druhá vrstva jsou vodotěsné materiály;
  • třetí vrstva je stupňová přepravka;
  • vrchní vrstva je střešní krytina.

V závislosti na vybraném materiálu střešní krytiny a na dalších faktorech může střešní koláč zahrnovat i další prvky.

Které dřevo je nejvhodnější pro instalaci?

Jak je zřejmé z výše uvedeného, ​​instalace protipovodnice je důležitým bodem při instalaci střešního dortu.Proto by se s takovou prací mělo zacházet co možná nejzodpovědněji.V neposlední řadě se týká výběru materiálu pro jeho výrobu.Například protikřižné zařízení pro kovovou dlaždici může být vyrobeno z měkkého dřeva.Důvodem je skutečnost, že plechy používané jako střešní krytina se neliší ve velké tloušťce, a tedy v hmotnosti.

​​

Současně, pokud se předpokládá, že střecha bude pokryta břidlicovými nebo keramickými dlaždicemi, je nejlepšípoužijte borovice nebo dubové dřevo.Zároveň by měla být tloušťka tyčí dostatečně velká.

Pro všechny typy šikmých střech se doporučuje instalace protikusů.Upevnění protilehlých paprsků se provádí běžnými hřebíky.Výška větrané mezery, pokud je správně vyrobena, by se měla lišit od 20 do 50 milimetrů.

Instalace protikusů v oblasti údolí a bruslí

Vdovy a brusle jsou části střechy, které při instalaci střechy vyžadují zvláštní pozornost.Pro správné nastavení bruslí je nutné dosáhnout průniku horních rovin čelních ploch kolejnic v jednom bodě.Pro splnění těchto požadavků by měl být průřez stejné tyče na různých místech odlišný.Jinými slovy, musí být viděna v určitém úhlu.

Endova - to jsou místa střechy vystavená největšímu zatížení.Zde se hromadí obrovské množství sněhu a během deště je velká většina vody dopadající na střechu vypouštěna ze střechy právě údolím údolí.V oblasti údolí by tedy měly být podélné pruty přibíjeny v krocích po 100 milimetrech.Pokud plánujete instalaci střech na střechu, je vhodné předem vybrat tyče pro protikusovou mříž, jejíž průřez je nejméně 50 × 50 milimetrů.

Nejčastější chybou při instalaci počítadel na místech s očekávaným zvýšeným zatížením je instalace tyčí blízko sebe.Při montáži protikusové mřížky tímto způsobem můžete dosáhnout pouze jedné věci - střechy aje to prostor pod ním, který nebude větrán, což povede k negativním důsledkům.

Musí být dodržena doporučená vzdálenost mezi tyčemi.Rovná se 50-100 milimetrům.Z tohoto důvodu bude střecha v oblasti údolí trvat dlouho.

Fixace nepromokavých materiálů pomocí protikusů

Mnoho lidí, kteří se poprvé setkali s instalací protikusů a střechy jako celku, má velmi rozumnou otázku týkající seporušení integrity hydroizolačních materiálů v procesu upevňování protikusů.Důvodem je skutečnost, že na každý metr čtvereční povrchu je nutné použít nejméně 10 galvanizovaných hřebíků.Ukazuje se tedy, že v deseti bodech dojde k přerušení těsnosti a pokud bude instalace provedena za deštivého počasí, stanou se zranitelnými vůči vniknutí vody.

Doporučujeme přečíst:
[Návrh 66]

Aby se tomu zabránilo, musí být střecha instalována za suchého počasí.V přítomnosti všech materiálů může být instalace počítadel, laťových a střešních materiálů provedena co nejdříve.

Únik vlhkosti v místech připevnění pultových latí s hydroizolačním materiálem je možný pouze během práce.Po dokončení střechy až do konce bude tento nedostatek odstraněn sám.Veškerá vlhkost padající pod podlahu bude včas erodována.

Instalace příček pro střechukovové dlaždice

Instalace protipříruby pro střechy z kovu by měla být projednána samostatně.Je to z několika důvodů, ale nejdůležitější jsou dva:

  • zaprvé je nemožné provozovat kovovou střechu bez protější mříže, protože střešní materiál bude co nejdříve nepoužitelný;
  • zadruhé, kovové střechy si získávají stále větší oblibu ve všech zemích světa a mnoho lidí se zajímá o to, jak jsou pro ně namontovány součásti střešního koláče.

Kromě toho by měla být věnována pozornost skutečnosti, že u střech s kovovou střechou slouží protikrášlí jako rám pro laťování.Správně provedené práce umožňují rovnoměrné rozložení zátěže z hromadění sněhu, takže střecha nebude tlačena na žádném konkrétním místě.

Instalace protikusů nebo protikusů nemá potíže.Všechno je velmi jednoduché.Jsou založeny na krokvích, na nichž je položen hydroizolační materiál.

Instalace protikrážek při instalaci teplé střechy

Při montáži teplé střechy se stává nejdůležitější otázka správného fungování větrání mezi střešními materiály.Ze strany izolace, pro kterou jsou základem krokve, slouží parotěsná zábrana jako ochrana a ze strany střešního materiálu hydroizolace.Je nemožné nechat izolační materiál navlhčit, protože to povede k jeho selhání.V tomto ohledu přítomnost větrané mezery,vytvořené pomocí protikorozní mřížky je zásadní.Proto se mnoho lidí zajímá o tom, co je to pultové lišty a jakou roli hraje při instalaci teplé střechy.

Průřez pro teplou střechu v řezu je znázorněn na následujícím obrázku:

Pouze kvalifikovaná instalace zajistí dlouhodobý provoz teplé střechy a obyvatelé domu budou moci vybavit teplým podkrovím, které může býtbude používat v chladném období.Po pochopení toho, zda jsou pro teplou střechu zapotřebí pultové lišty, můžeme hovořit o základních požadavcích na to:

  • nejprve se vyrobí pultové lišty pro kovové střechy nebo jakýkoli jiný střešní materiál použitý k vybavení teplé střechyza použití tyčí o tloušťce 40 x 50 mm nebo 50 × 50 mm;
  • zadruhé, rozteč protiskluzové mřížky by měla být alespoň 10 centimetrů;
  • zatřetí je protikusová mříž upevněna samořeznými šrouby, jejichž délka je 90 mm.

Při instalaci přepážkových lišt není nutné používat plné tyče.Pro vybavení tohoto prvku střešního dortu je perfektní protikus libovolné délky.Instalaci lze tedy provést za použití materiálů, které jsou v zásadě odpadem z výstavby domu.