Co je břidlicová střecha: výhody a pravidla volby

Břidlicová střecha je technologie, která sahá více než sto let.Během středověku byl tento materiál velmi populární a dnes dochází k znovuzrození střech měkkých horských skal.Potvrzením toho je bezprecedentní nárůst popularity produktu, břidlice má navíc mnoho jedinečných kvalitativních charakteristik, estetiky a neobvyklosti, což vám umožňuje vytvořit střechu úžasné krásy a síly.Co je to břidlicová krytina, proč je produkt drahý, ale zároveň velmi žádaný na trhu stavebních materiálů.

Obsah

Co je ropná břidlice?

Ve skutečnosti je břidlice vrstvená hornina vytvářená nad tisíciletí pod vlivem vysokoteplotních jevů a tlaku sousedních vrstev.Během zpracování se hmota rozdělí na součásti o tloušťce 1 až 8 mm různých tvarů, což určuje pohodlí provádění nátěru jakéhokoli designu a současně vytváří jedinečný integrální obraz střechy.

Tato střecha se vyznačuje vysokou účinností, elasticitou.Vrstvená struktura prvků je snadno zpracovatelná jakýmkoli improvizovaným nástrojem: je řezána, vrtána.Těžba plemene je dlouhý a komplikovaný proces, zejména proto, že ne každá vrstva břidlice je vhodná pro výrobu formátovaných produktů - to vše ovlivňuje celkové náklady na střešní materiál.Kromě toho se při výrobě dlaždic používá pouze ruční práce, v roce 2007Výsledkem je, že položky nikdy nemají stejnou velikost a tvar.

Fakt!Průměrná cena střešní krytiny 1 m2 začíná na 50 USD, ale vše záleží na kvalitě břidlicových vrstev, tvaru /ploše střechy a obtížnosti instalace obkladů

Výhody a nevýhody materiálu

Jaké jsou výhody břidlicové střechy a proč je tak vysoce ceněna?Výhody plynou z přirozenosti materiálu, jehož výhody jsou následující:

 1. Velmi dlouhá životnost.Přírodní přírodní a pečlivě vybíraný kámen si zachovává své ukazatele kvality několik set let.
 2. Nedostatek expozice ultrafialovému světlu umožňuje, aby si kámen po celou dobu svého života zachoval estetickou přitažlivost.
 3. Ekologická šetrnost břidlicové břidlice je odborníky hodnocena velmi dobře - desky nevyzařují škodlivé látky se značným zahřátím.
 4. Břidlicová střecha má vysokou odolnost vůči bodovému /obecnému mechanickému namáhání bez ohledu na jejich původ.
 5. Dlaždice malých rozměrů jsou ideální pro opláštění jednoduchých a složených střech.
 6. Měkká vrstvená struktura materiálu tlumí veškerý hluk.
 7. Materiál se při teplotních extrémech nekroutí a nelze jej chemicky biologicky ovlivnit.
 8. Extrémně nízká míra absorpce vody činí z břidlice jeden z nejlepších střešních materiálů.
 9. Vysoká míra tepelné izolace.

Dlaždice mají zpravidla dva hlavní odstíny: šedou a černou, avšak výrobci při zpracování dávají prvky vícebarevné, což pomáhá vybrat materiál vhodný k pokrytí střechy jakéhokoli barevného spektra.

Důležité!Pro zajištění úplné hydroizolace a hlukové izolace se doporučuje pokládat břidlicové dlaždice na podklad střechového materiálu nebo jiného měkkého střešního materiálu.Po vytvoření šablony se rozvrhnou dlaždice.Instalace se provádí upevněním prvků na samořezné šrouby, nepoužívá se žádné speciální vybavení.Nestandardní tvar prvků je plus, ale fragmenty by měly být pečlivě vybírány tak, aby pokryly střechu, aby se zabránilo mezerám, proto se břidlice pro střechu zpracovává štípáním nebo ořezáním hran

Nevýhody materiálu:

Doporučujeme přečíst:
 • Vysoká cena je způsobena obtížností vytěsnění materiálu.
 • Závažnost prvků: průměrná hmotnost střechy 1 m2 je 25 kg, přidání sněhu, zatížení větrem, možnost dvojité instalace, uživatel obdrží povinné vyztužení všech nosných prvků.
 • Složitost zastřešení a malý počet nabídek na trhu služeb se rovněž týkají významných nedostatků.
 • Důležité!Přijatelné velikosti dlaždic (cm): 20 x 25;25 x 50;25 * 40;30 * 60.Tloušťka 4-9 mm.Jedná se o přibližné známky standardizované výrobci, ale mohou existovat i jiné.parametry tvarů, velikostí - podrobnosti je třeba získat od výrobce

  Vlastnosti výběru břidlice pro střechu

  Aby střecha vyrobená z břidlice vydržela co nejdéle, měli byste zaplatitpozornost dodavatele produktu:

  1. Nejlepší je břidlice z Německa a Velké Británie;
  2. Druhým dodavatelem je Španělsko, o něco nižší než cena anglického střešního materiálu, španělská břidlice není kvalitativně horší a náklady se liší v důsledku „mládí“ profesního rozvoje;
  3. Materiál z Číny vyžaduje zvýšenou pozornost k detailům - riziko padělání je příliš velké.
  4. Ruský výrobek na trhu je přítomen v minimálním množství, ukazatel kvality ponechává mnoho přání.

  Přírodní břidlice je univerzální střešní produkt.Ale co když chcete takovou střechu a cena je neúnosná?Podívejme se blíže na vláknitou cementovou břidlici - materiál je umělý, ale imitace je ideální: ani odborník nedokáže odlišit od dálky zručný „falešný“.Kompozitní břidlice vypadá velmi dobře, má extrémně vysoké ukazatele kvality.

  Důležité!Břidlicová střecha by měla mít sklon nejméně 15%, s výhodou všech 25%.