Co dělat podlahu na lodžii vlastními rukama a jak se vyrovnat na balkóně

Praktičnost a funkčnost této místnosti závisí na kráse, síle a trvanlivosti balkonové podlahy.Předtím, než uděláte podlahu na balkóně, musíte zvážit různé možnosti nátěrů, zejména jejich instalaci, výhody a nevýhody.Ale před instalací jakékoli podlahy musí být základna vyrovnána, takže budete také potřebovat informace o tom, jak vyrovnat balkónovou desku.

Obsah

Jak vyrovnat podlahu na balkóně?

Nejprve si ukážeme, jak vyrovnat podlahu na balkóně, protože podlahovou krytinu lze pokládat pouze na plochý základ.Pokud je úroveň podlahy v bytě mnohem vyšší než na balkoně, pak v procesu vyrovnání povrchu bude také nutné zvýšit.V tomto případě je vhodná pouze jedna možnost - zpoždění.

Je-li rozdíl v podlahových značkách v bytě a na balkoně zanedbatelný, lze k vyrovnání povrchu balkónové desky použít stěrku.V tomto případě musíte vědět, co udělat potěr na podlaze na balkóně.Jsou vhodné dvě možnosti - cementové potěrové zařízení a hromadná podlaha.Zvažte funkce každé možnosti samostatně.

Lití cementového potěru

Při výrobě cementového potěru se majáky nejprve instalují na podlahu.Jsou stanoveny přísně z hlediska úrovně.Poté je připravena cementová malta,který je položen mezi majáky a vyrovnán pravidlem na jejich povrchu.

Výhody cementového potěru:

 1. Cementovou maltu lze pokládat v dostatečně silné vrstvě, aby se vyhladil rozdíl mezi podlahovými podlahami dvou sousedních místností.
 2. Tato metoda je známá svou jednoduchostí a přístupností.Veškerou práci lze provádět samostatně.
 3. Cementový potěr je vhodný k pokládce různých typů podlah.
 4. Tato verze potěru nevyžaduje pečlivé utěsnění všech trhlin a spár podél okraje balkónové desky.

Nevýhody cementového potěru jsou jeho značná hmotnost.Vzhledem k značnému zatížení balkonové desky se tato možnost nepoužívá v chátrajícím domě.Vzhledem k majákům, které jsou odstraněny z malty poté, co byla předtím vytvrzena, není cementový potěr vhodný pro instalaci podlahového vytápění.Může být použit pouze jako podklad pod vrstvu s trubkami nebo topnými kabely, ale komunikace v něm nemůže být položena.

Hromadná podlaha

Hromadná podlaha na lodžii nebo balkonu přináší mnoho výhod.Pro výrobu sypkých potěrů použijte speciální samonivelační směs.Jsou docela tekuté, takže je nemusíte vyrovnávat s pravidlem a instalovat majáky.

Výhody použití samonivelačních potěrů:

 • rychlá a snadná instalace;
 • tenká stěrka nezatěžuje balkónovou desku;
 • lze pokládat komunikaci zařízení za teplapohlaví;
 • jsou vhodné pro různé typy podlah.

Nevýhody hromadných základen jsou vysoké náklady na speciální stavební směsi.Tloušťka samonivelačního potěru je malá, takže není vhodný pro balkóny, na nichž je úroveň podlahy mnohem nižší než v bytě.

Jak mohu položit podlahu na balkon?

Nyní si povíme, jak zakrýt podlahu na balkóně.

V závislosti na účelu a vlastnostech balkonu si můžete vybrat následující možnosti podlahy:

 • keramické dlaždice;
 • linoleum;
 • koberec;
 • laminát;
 • parketová deska.

Zvažte stylingové vlastnosti jednotlivých druhů materiálů.

Pokládka keramických dlaždic

Keramické dlaždice se pokládají na balkon na podlaze, pokud je místnost plánována pro použití v domácnosti pro sušení oděvů nebo ukládání různých věcí.Tato varianta je vhodná také pro zasklený balkon.Podlaha se snadno umývá před znečištěním.

Důležité!Při výrazných teplotách pod nulou v zimě je lepší zvolit ne keramické dlaždice, ale porcelánové dlaždice, které mají vysokou mrazuvzdornost.

Chcete-li zabránit sklouznutí povrchu při vniknutí vody, zvolte dlaždici s hrubou texturou.Všimněte si, že dlaždice je na dotek studená, takže po ní chodte nabosonepříjemné.Instalace dlaždic se provádí na rovnoměrném cementovém potěru.Prvky jsou položeny na speciální lepidlo na dlaždice.Během procesu instalace je důležité pravidelně kontrolovat vodorovnou polohu a sledovat rovnoměrnost spojů.Po položení jsou švy vyplněny speciální zálivkou.

Výhody keramických obkladů v snadné údržbě, vysoká odolnost vůči jakýmkoli povětrnostním podmínkám, přiměřená cena.Nevýhody materiálu při složité a zdlouhavé instalaci, křehkost a chlad povrchu.

Pokládka linolea na balkon

Existuje několik druhů linolea - přírodní, kaučuk, colloxylin, PVC, glyfthal.Vezměte prosím na vědomí, že je lepší nepoužívat levné linoleum na balkóně, protože se rychle opotřebuje, je poškrábaný a netoleruje teploty pod nulou.

Gumové linoleum je pro tyto účely ideální.Tento materiál je odolný vůči vlhkosti.Je ohnivzdorná a odolná proti opotřebení.Na vyhřívaný balkon můžete položit přírodní linoleum.Je to nejdražší, ale šetrné k životnímu prostředí a krásné.Pokládání linolea se zpravidla provádí na stejném základě bez lepení.Materiál je řezán přesně podle rozměrů místnosti a tlačen po obvodu soklu.

Výhody linolea:

 1. Tento materiál je odolný vůči vlhkosti.Není náchylná k poškození mikroorganismy a odolává změnám teploty.
 2. Přiměřená cena, jednoduchost a rychlost instalace jsou další výhody.
 3. Trochu kryjeizoluje místnost a nevyžaduje zvláštní péči.

V silných mrazech, linoleových prasklinách nízké kvality.Může se zhoršit, když chemikálie vstoupí nebo se zdeformují z významného zatížení.Ekologická čistota levných odrůd je na pochybách.

Položení koberce

Podlaha koberce na balkóně je zvolena, pokud plánujete vytvořit pohodlný obytný prostor.Tento měkký a příjemný materiál na dotek vytváří na lodžii příjemnou atmosféru.

Koberec dobře pohlcuje prach a zápach, takže při jeho čištění bude více problémů než u linolea.Skládání je rychlé a snadné.Materiál je vyříznut ve tvaru a rozměrech místnosti a poté je připevněn k ploché základně na oboustrannou pásku.Okraje koberce jsou lisovány soklovou lištou.

Navzdory kráse, pohodlí a rozumné ceně koberce má tento materiál mnoho nedostatků.Potřebuje častou pravidelnou péči, rychle zachytí pachy, což je velmi důležité, pokud někdo kouří na balkoně.

Doporučení!Pokud se plánuje sušit oblečení nebo zalévat květiny na balkóně, je lepší zvolit gumový koberec.

Pokládání laminátu

Jedná se o povlak ze dřeva a polymeru, který napodobuje texturu různých materiálů.Nejčastěji je laminát položen pod strom.Vrchní vrstva akrylové pryskyřice chrání desku před opotřebením a vlhkostí.Pokládání vrstveného povlaku se však provádí pouze na rovném podkladu.Rychlá a snadná instalacejsou zajištěny přítomností blokovacího spojení na koncích.

Během instalace je hrot následující desky vložen do drážky předchozího prvku pod úhlem.Poté se zápustka spustí a je pevně upevněna v zámku.Instalace se provádí bez lepení.Poslední položka je oříznuta na šířku.Nezapomeňte nainstalovat základní desku.

Pozor!Při pokládání laminátu musí být po obvodu místnosti ponechána mezera 1,5 cm.Při změně vlhkosti a teploty je třeba kompenzovat expanzi materiálu.

Výhody laminátu na balkóně:

 • atraktivní vzhled;
 • nenáročné na odchod;
 • není náchylný k kazení mikroorganismy;
 • je odolný proti mechanickému namáhání;
 • je rychlá a snadná instalace.

Nevýhodou laminátu je jeho citlivost na změny vlhkosti a teploty, takže instalace se nejlépe provádí na dobře izolovaném a zaskleném balkonu.

Instalace parketové desky

Tato varianta podlah je nejvhodnější pro balkonovou místnost, která je dobře izolovaná, chráněná před vlhkostí, má zasklení a topení.Jeho hlavní předností je vnější přitažlivost a serióznost materiálu.Mnoho druhů dřeva je však citlivých na vlhkost, takže sušení oblečení na tomto balkoně nebude fungovat.

Instalace parketdesky jsou nejsložitější a nejdražší.Formy jsou nalepeny na speciální lepidlo, které se nanáší zubovou stěrkou na oba lepené povrchy.Pokládka parketové desky je nejlépe svěřena odborníkům.

Výhody materiálu z hlediska čistoty prostředí, krásy a vysokých tepelných a zvukových izolačních vlastností.Nevýhodou jsou vysoké náklady na podlahu a její instalaci, jakož i zvýšená citlivost na změny teploty a vlhkosti.

Jaký druh balkonových podlah je lepší zvolit?

Aby bylo možné pochopit, který povlak je lepší, je třeba vzít v úvahu provozní podmínky a podmínky na otevřeném a zaskleném balkonu, požadavky na podlahu a účel místnosti.

Pro otevřený balkon

Podlahy v neglazované místnosti jsou často vystaveny nepříznivým povětrnostním podmínkám, a proto by měly mít:

 • mrazuvzdornost;
 • musí být odolné proti vyhoření a požáru;
 • neabsorbují vlhkost;
 • dobře se očistěte od kontaminace;
 • neklouzají;
 • musí být dostatečně pevné a odolné proti opotřebení.

Tyto materiály splňují tyto požadavky: porcelánové kameniny, keramické dlaždice, obložení, pryžové dlaždice, gumové barvy a linoleum odolné proti mrazu.

Pro uzavřený balkon

Podlaha na zaskleném balkonu je dobře chráněna před nej nepříznivějšími vlivy počasí.Podlaha není tak špinavá, nezmizí na slunci, neklesne na nisrážky.Důležitým kritériem při výběru nátěru je účel místnosti a přítomnost nebo nepřítomnost topení.

Na vyhřívaný balkon lze položit jakýkoli potah.V nevyhřívané, ale dobře izolované místnosti je lepší používat materiály, které snadno vydrží změny teploty a vlhkosti - linoleum, laminát, keramické dlaždice a koberce na bázi gumy.