Co absolutně nelze udělat, když nemáte peníze

V životě každého člověka může nastat těžká finanční situace.Nemyslete si však, že se jedná o verdikt, pokud přistupujete k problémům s jasným porozuměním, můžete se rychle vypořádat s obtížemi a vymanit se z bludného kruhu nedostatku peněz.Co by se nemělo dělat, aby se dočasné potíže s financemi nevyvíjely v trvalé?Existují 4 jednoduchá pravidla, která nelze porušit.

Obsah

Neužívejte půjčku

I když neexistují absolutně žádné peníze, musíte kupovat jídlo pro dítě, platit za školu a školku, chodit do práce atd.Zdálo by se, že úvěr je jediný způsob, jak se ze situace dostat, částka je dostatečná k vyřešení problémů.Ale není tomu tak - po 30 dnech přijde lhůta pro uhrazení příspěvku, ale nezbývají žádné peníze.A takové příspěvky budou trvat déle než jeden rok, takže půjčka je nepřiměřená.

Co dělat.Hledejte způsoby, jak snížit každodenní výdaje, sjednat odložení s mateřskou školou a školou, opravit jeřáby sami, vycházet s praktickými a levnými novoročními dárky a dalšími oslavami.

Nepožádejte o mikroúvěr

Stejná půjčka, ale rychlejší a za šílené úrokové sazby.Stává se tak, že peníze jsou naléhavě potřeba - lednice se pokazila, auto, příbuzný onemocněl.Není čas čekat na schválení bankovní půjčky a mikroúvěr bude poskytnut doslova do 10 minut.

Ano, peníze dostanete ihned, ale není to tak, že požadovaná částka (počínaje malými objemy), ale druhá - úroky z mikroúvěrů mohou dosáhnout 300%.Organizace zavádějí svůj vlastní systém sankcí a provizí, takže absolutně všem dlužníkům hrozí dluh.

Co dělat.Za žádných okolností neberte mikroúvěry.Půjčit si od příbuzných, sousedů, šéfa.I když budete požádáni, abyste se vrátili s úrokem, bude částka nižší, než kdybyste použili mikroúvěry.

Nezapomeňte platit za veřejné služby

Existuje řada povinností, jejichž porušení je dražší.To zahrnuje platby za veřejné služby, hypotéky a jiné půjčky, platby výživného.Za neplatení komunálního bytu můžete nechat bez vody, světla, za nezaplacení výživného zapomenout na cestu do zahraničí (což je nepříjemné, pokud dojde na služební cestu), absence bankovních plateb povede k pokutě, pokutě, převodu případu na sběratele.

Co dělat.Jednání.Vysvětlete situaci bance, požádejte o splátkový dluh na podporu dítěte, ušetřete vodu a elektřinu.

Je váš plat dostačující pro to nejnutnější?
Výsledky
Načítání ...

Nespěchejteextrémy

Když se peníze náhle vyčerpají, někteří lidé mohou najít sílu přejít na řepu a zelí a někdo ji začne utrácet, získává všechna vejce v hnízdě a kreditní karty spender.A pokud se první z nich stále dostane ven z dluhové díry, druhý se tam dostane ještě hlouběji.

Co dělat?Pouze chladná mysl minimalizuje dopady krize bez větších změn v životě.Proto si prohlédněte nabídku, aby byla užitečná, ale chutná (zelenina a obiloviny na pomoc), určete seznam nezbytných výdajů pro každodenní potřeby, včetně léků, a přidělte na ně omezené částky, za které nemůžete jít.A vytvořte plán, jak se dostat z této situace.I se ztrátou práce najdete sílu a příležitost žít dál, postupně snižovat dluhy.

Hlavní věcí není nepodlehnout pokušení vydělat rychlé peníze v online kasinu, finanční pyramida - ten, kdo tyto struktury vytvořil, vždy vyhrává a toto je, bohužel, zákon života.