Chutné odrůdy a hybridy podměrečných rajčat, které nevyžadují zvláštní péči a podvazky

Klima v některých regionech naší země je nepředvídatelné.Pěstování velké a zdravé plodiny rajčat je docela obtížné.Zahradníci našli cestu ven při výsadbědeterminantních plodin .Takové poddimenzované odrůdy mají mnoho výhod, a to jak při výsadbě, tak v péči.

Obsah
  1. )

Výhody hybridních nízko rostoucích rajčat

Nízko rostoucí plodiny jsou nenáročné na údržbu, nevyžadují vázání a mají dostatečné výhody:

  1. Výška pouzder .Vzhledem k malé velikosti je více prostoru pro výsadbu.Vzdálenost mezi sousedními pouzdry není velká.
  2. Předčasná splatnost .Odrůdy nízko hybridních rajčat dozrávají o několik týdnů dříve než ty vysoké.To je zvláště důležité pro zahradníky žijící ve středním Rusku.
  3. Odolnost vůči chorobám .Mnoho druhů determinantových rajčat je chováno se zvýšenou odolností vůči virům, hmyzu a bakteriím.A také díky své předčasné zralosti dokážou plody zbavit před ochlazením a silnými dešti.
  4. Nenáročné „péče“ .Doporučení pro péči jsou předepsána na obalu se semeny, je důležité je dodržovat.Existují však odrůdy, které nepotřebují pastevecký postup, který usnadňuje práci obyvatele léta.
  5. Vhodné pro otevřené terasy askleníky .V jižním pásu pěstovaném na otevřeném prostranství.Ve středním pruhu by bylo nejlepším způsobem pěstování ve skleníku.
  6. Přistání doma .Některé druhy rajčat rostou v obytných podmínkách.Zasadí to do květináčů a položí na parapety, balkóny, takže rostlina dostane více tepla a světla.
  7. Odrůda odrůd .Výběr semen je velmi velký, vše záleží na osobním vkusu a estetických preferencích.

Vlastnosti rajčat podrozměrné velikosti

Existuje několik skupin tohoto typu:

) Skupina Charakteristická
Determinant Pěstují se převážně na volném prostranství, méně často ve sklenících bez topných zařízení.1 m dlouhé, malé stonky, listy a květenství hustě umístěné.Štěpány nejsou odstraněny.
Semi-determinant Do výšky 1,2 m. Růst se zastaví po 11-12 květenstvích.Pro urychlení vzhledu ovoce jsou odstraněny nevlastní synové.
Superdeterminant
Délka hlavního kmene je 1 m. První odrůda.Všechny plody dozrávají najednou a ostatní se netvoří na jejich místě.

Nejproduktivnější nízko rostoucí odrůdy

Výběrem požadované odrůdy se dosáhne velké plodiny rajčete.

Sněženka

Odrůda je vhodná pro pěstování na otevřeném terénu, odolném vůči mrazu.Rostou na méně výživných půdách, díky použití hnojiv se může snížit plodnost.

determinant rajčata?
Výsledky
Načítání ..

Semena se vysévají v dubnu.Rajčata rostou na 150 g, jasně červené barvy s hladkým povrchem.

Sklizeň v červenci, množství sklizeného ovoce - až 2 kg z keře.

Winter Cherry

Ripety brzy, odstranění stepsonů není nutné.Zraje asi za 100 dní.Rajčata jsou malé velikosti, s hladkou kůží, červenou barvou, průměrná hmotnost jednoho rajčete je 100 g. Pěstuje se hlavně v otevřené půdě.Ovoce má sladkou chuť.

Odrůda je chráněna před bakteriemi a viry, jakož i před chladem.Má rád úrodnou půdu, takže hnojení země pomůže získat asi 3,5 kg úrody.

Znalecký posudek
Elena Pchelkina
Zahradnický expert
Není třeba je svázat, protože dorůstají na 70 cm na délku.

Odrůdy raného zrání

Pro regiony s velkými teplotními rozdíly jsou vhodná zralá rajčata.

Linda

Chovatelé z Japonska chovali hybridní odrůdu kříženou se zralým cherry rajčaty.Druh je nenáročný na péči, podmínky prostředí, docela úrodný.

Dosahuje výšky 50 cm, je hustě rozloženlisty.Trsy se skládají z 8-14 vaječníků.Ovoce samotné je šťavnaté, s hladkým povrchem, kulatého tvaru, jasně červené barvy.Hmotnost jednoho rajčete dosahuje 300 g.

Arctic

Do 80. dne dochází k velmi rané odrůdě, zrání ovoce.Rostliny jsou nízké, až 38 cm. Rajčata jsou kulatého tvaru, hladká, malinově zbarvená.Pěstují se na otevřeném prostranství nebo v květináčích doma.Štěpány nejsou odstraněny.

Odrůda dobře snáší nedostatek vlhkosti, extrémní teploty a zasolení půdy.

Rajčata pro střední Rusko

Klima se vyznačuje vysokou vlhkostí vzduchu s průměrnou teplotou 10–20 stupňů.

Bílá náplň

Jedná se o velmi vyspělou odrůdu s nízkými požadavky na péči.Rostlina je velká - 70 cm na délku, kořeny jsou dobře zesíleny pod zemí, dosahují 50 cm. Sklizeň nastává 80-92 dní po objevení prvních sazenic.

Odolnost vůči chorobám je nízká.Výnosy nejsou vysoké.Plody jsou kulaté, s drsným povrchem, barva nezralých rajčat se podobá jablkové „bílé náplni“.Zralé červené rajče.

Tsar Bell

Hrušky ve tvaru ovoce s žebrovaným povrchem.Tmavě červená barva.Zrání po dobu 100 dnů.Hmotnost ovoce dosahuje 800 g.

Ovoce první dospělé má větší váhu.Produktivita je velká - 18 kg na 1 km čtvereční.metr.

Znalecký posudek
Elena Pchelkina
Zahradnický expert
Není vhodný pro konzervaci kvůli nízkému obsahu kyselin v kompozici.

Ke zvýšení plodnosti jsou keře pravidelně krmeni.Semena se vysévají koncem dubna - začátkem března.

Rajčata pro Sibiř

Klima je výrazně kontinentální s převládajícími nízkými teplotami a vysokými rychlostmi větru.Slunce je v těchto zeměpisných šířkách vzácným hostem.

Gina

Odrůda není hybridní, proto se semena sklízí a setí v následujícím roce.Ovoce dozrává o 120 dní.Růst se zastaví ve výšce 60 cm, kmen je silný, keř se rozlévá.

Jaký je podle vašeho názoru nejlepší druh rajčat s malou velikostí?
Výsledky
​​
Načítání ...
Rostlina je svázána, aby pomohla udržet celou plodinu.Rajčata jsou zaoblená s žebrovaným povrchem, mírně zploštělá.Průměrná hmotnost jednoho rajčete je 200 gramů.

Buničina není vodnatá, masitá, má přetrvávající aroma.Chutná sladce, ale je také kyselá.Rajčata se skladují po dlouhou dobu, protože slupka je velmi hustá a zachovává vlastnosti kultury.V jednom štětci se vytvoří 5 vaječníků.

Barbara

Keře jsou velmi vysoké - do 2 m. Vrcholy jsou sevřeny pro růst bočních větví.Vyžaduje se pravidelné odstraňování nevlastních dětí a vázání.Pěstování je možné na otevřené a uzavřené půdě.

Plody dozrávají 110 dní po vyklíčení semen.Mají protáhlý tvar se zakřiveným koncem.Růžovo-červená barva s hmotností do 100 g. Chuť je nasládlá a výrazná.Z jednoho keře sbírejte až 2 kg ovoce.

Nízko rostoucí třešňová rajčata

Cherry je díky své kompaktní velikosti skvělé pro pěstování na balkóně i pro konzervování.Péče o taková rajčata je minimální a výše výnosu se porovnává s vysokými druhy.

Nejlepší odrůdy cherry rajčat:

Odrůda Zrající Hmotnost Výška Forma Oříznutí Barva Přibl.
Charm Do 100. dne 25 g. 40 cm Válcový 4 kg na 1 čtvereční.m. Červená Studená, bohatá chuť. Ildi F1 Do 90. dne 20 g. 50 cm Tvar ve tvaru kapky Sklizeň Žlutá Vhodné pro uchování, vynikající chuť, dlouhodobé skladování, odolnost proti virůma bakterie.
Tlačítko Do 100. dne 35 gr. 80 cm Švestka ve tvaru Průměrný výnos Červená Není třeba sevření a podvazku, dlouhá skladovatelnost, odolnost vůčinemoci.
Florida petite Do dne 95 20 g. 30 cm zaoblené 0,5 kg na keř Růžová - světle červená Velmi zralá, odolná vůči chorobám, listy nejsou husté, malé plody.
Koš na okně Do 85. dne 35 g. 50 cm Zaokrouhleno 2,5 kg na 1 km čtvereční.m. Červená Jedná se o ranou odrůdu vhodnou pro domácí pěstování a na otevřeném prostranství, odolávající velkým plodům.