Chutné a ekonomické pokrmy z 80. let, na které zapomněli

Je možné připomenout „časy SSSR“ různými způsoby.Někdo oplývá hojností a někdo lituje, že obchody byly prázdné a o dnešních příležitostech bylo možné jen snít.Jedna věc je však nepopiratelná - v té době se s lidmi zacházelo mnohem jednodušeji.Neexistuje cappuccino, hamburger, cola a další dobroty - ne, zvládneme krupici a sladké kakao.Mimochodem, slavné krutony s vejci byly na stole jako prostí tvrdí pracovníci a lékaři vědy, ředitelé rostlin.Zkusme si vzpomenout na nezaslouženě zbývající recepty, které jsou užitečné v dnešní době finančního poklesu.

Obsah

Salát pro cestující

Bude to trvat trochu přípravysyrová hovězí játra, rostlinný olej, cibule, čerstvé bylinky, 2 okurky a trochu majonézy.Vaření je snadné: opláchněte játra, osušte, nakrájejte na dlouhé tenké plátky a rychle (2-3 minuty) smažte v horkém oleji.Přebytečný olej odstraňte tkání.

Potom nakrájejte cibuli na půlky, julienne okurky, jemně nasekejte bylinky, smíchejte ingredience v misce a nakapejte majonézu.Pokud není játra, kuřecí prsa nebo dužina z jiných částí ptáka, je vhodné.

Historie názvu salátu má mnoho verzí, ale nejvíce pravdivá: za 60–70 let.z minulého století bylo jídlo podáváno ve vlakovém restauračním voze.

Námořní těstoviny

Velmi jednoduché a chutné jídlo, očíslované pár desítekvariace.Zde je nejjednodušší recept s dušeným masem.Vezměte si jakýkoli guláš, který se vám líbí nebo jíst.Nalijte obsah plechovky do pánve (bez oleje) a smažte, dokud se tekutina neodstraní.Zatímco se tuk z dušeného masa roztaví, oloupeme a nasekáme 1 cibuli, 1 mrkev a v případě potřeby 2 stroužky česneku.Dušené, smažte dušené.

Při přípravě masa se zeleninou vařte hrst těstovin, dokud se nevaří, poté z nich vypusťte vodu a okamžitě přidejte na pánev.Makaróny by měly dosáhnout připravenosti se zeleninou a absorbovat všechny šťávy - ukázalo se, že jsou velmi chutné.Ano, nezapomeňte na sůl a pepř.

Nemůžete přidat zeleninu smícháním guláš s těstovinami, namísto dušení, smažte mleté ​​maso nebo zkuste něco vlastního.Jídlo bude stále chutné, tak experimentujte.

Krupicová kaše


Mají vaše děti nelíbí krupici?Prostě jsi to dlouho nevařil.Vezmeme 0,5 litru mléka, zapálíme v hrnci a dokud tekutina nedosáhne bodu varu, sůl, přidáme cukr a polévkovou lžíci másla.Jakmile se mléko vaří, nalijte 2 polévkové lžíce.lkrupice, neustále se míchá a vaří do varu, plus další 2 minuty.Hotovo!Můžete to nalít na talíře, přidat cukr, máslo, džem nebo džem - vše, co se vám líbí.

Mnoho lidí upřednostňuje jíst krupici, mírně chlazenou, ale po posypání cukrem na horké jídlo.Když kaše vychladne, cukrpromění se v karamelovou kůru - je to neuvěřitelně chutné!

​​

Studentská polévka

Velmi jednoduchá, uspokojivá a hospodárná polévka.Užitečné jsou 3 brambory, 2 párky, 1 smetanový sýr, 1 mrkev a středně velká cibule.V případě potřeby můžete přidat sušenky, bylinky, okurky.

Příprava: na dušené pánvi na 1 polévkové lžíci.lolejový potěr oloupané a nakrájené klobásy, nakrájenou cibuli a mrkev, zalijeme 1 litrem vody a necháme vařit.Oloupejte brambory, kostky.Do stewpanu přidejte brambory, nechte jej znovu vařit a vařte, dokud se nevaří.3-4 minuty před koncem vaření přidejte strouhaný smetanový sýr, sůl a pepř, podávejte s greeny, sušenky.

Kuře ve sklenici

Potřebujete sklenici a kuře nebo ty části ptáka, které jsou.Kuře předem opláchněte, osušte, nakrájejte na kousky, posypte solí a pepřem.Lze strouhat drceným česnekem.Zapněte troubu na 180 až 200 ° C, vložte kousky do sklenice, nakloňte se - nakloňte nahoru.Vložte do trouby 60 minut a to je vše.

Pro změnu mezi kousky kuřete, plátky rajčat, cibulovými kroužky, plátky mrkve, brambor - bude to ještě chutnější.

Sendviče se šproty

Šproty v oleji byly vždy.Cena produktu se lišila, ale sendviče byly oblíbeným občerstvením jak u gala stolu, tak při obvyklé večeři.Možnosti vaření -obrovské množství.Plátky bílého chleba můžete smažit na oleji, na ně nasadit šproty a servírovat.A můžete si vzít černý chléb, nastrouhat jej česnekem, nakládat plátek nakládané okurky a uzenou rybu.Mnoho hostesek ochucilo předkrm vařenými vejci, čerstvými okurkami, vařenou mrkví, listem zeleného salátu nebo dokonce kroužky čerstvé cibule, dříve obarvené.

Dort „Anthill“

Toto je zákusek, který nemusí být pečen.Chcete-li se připravit, vezměte 0,5 kg všech cookies, které lze rozbít.Mleté sušenky do hladka.Změkčit 250 g.máslo, smíchejte s 1 plechovkou kondenzovaného mléka.Vložte krém do cookies, promíchejte, tvarujte a nechte dort vychladnout.

Pokud existuje přání, ochucené sušenky s mákem, vlašskými ořechy nebo jinými oloupanými ořechy, rozinkami, nasekaným kandovaným ovocem, čokoládou, kakaovým práškem - vše, co je v domě, udělá.Pochoutka je naprosto sladká a chutná.Bon chuť!

Myslíte si, že sovětská kuchyně byla zdravější?
Výsledky
Načítání ...

Dream Cake z 80. let