Chladnička a mrazák na nevyhřívaném balkonu v zimě

V malé kuchyni by mnoho majitelů chtělo dát na balkón lednici.To však není vždy možné a odborníci vřele doporučují neinstalovat sofistikované domácí spotřebiče v oblastech s vysokým vystavením agresivním vnějším faktorům.A co dělat, když není kam dát více a které jednotky budou na balkoně pracovat - budeme tyto otázky podrobněji zvažovat.

Obsah

Proč výrobci nesmějí umisťovat chladničku na balkon?

Výrobci nedoporučují uvádět vybavení na lodžii kvůli řadě negativních nuancí:

 1. Vystavení srážení.Pokud instalujete zařízení na prosklené plochy, budou jednotky ovlivněny slunečním světlem, vodou, sněhem, větrem.To vše povede ke vzniku koroze, poškození zařízení.
 2. Vysoká vlhkost.Provoz chladničky v podmínkách vysoké vlhkosti vzduchu je zavřený zavřením elektrických obvodů a selháním zařízení.
 3. Neshoda teplot.V létě je na balkóně horké, v zimě chladné.Jednotky netolerují žádné kolísání teploty, zhoršuje se vzhled, ochranný povlak zaskakuje.V letním vedru se jednotka může přehřát, v zimě - může zchladnout.Během podchlazování olej v systému zhoustne, což nevyhnutelně zvyšuje zatížení kompresoru a snižuje životnost.

Důležité!Instalace chladničky je možná pouze na izolované a zasklenébalkon.

Bude mrazák nebo lednička fungovat na balkoně?

Funkcí jednotky je teoreticky chlazení, ale technicky může zařízení fungovat také pro vytápění.Proto, když se teplota v prostředí sníží, chladicí část zařízení se jednoduše vypne.Ale musíte se vypořádat s mrazničkou - zde hodně záleží na regionu bydliště, konstrukci zařízení.

Jako příklad uveďme teplotu, při které může lednička v zimě fungovat na balkoně:

 • Jednokompresorové jednotky s nezávislým systémem regulace teploty v mrazicích a chladicích komorách.Podle tohoto principu funguje většina moderních jednotek.Kompresor se zapne snímačem výparníku, který se spustí, jakmile teplota stoupne na +4 C ... +10 C. Pokud je venkovní teplota nižší než stanovené parametry, jednotka se nezapne.
 • Jednokompresorová zařízení s jedním termostatem pro obě komory.V tomto případě regulátor teploty změří teplotu ve výparníku a uvede zařízení do provozu, když hladina stoupne na +4 C ... + 7 C. Proto, pokud se sníží klima mimo zařízení, lednička nezačne fungovat.
 • Dvoukompresorové jednotky a zařízení typu FOLL NO FROST.Jednotky tohoto typu jsou vybaveny samostatnými teplotními čidly ve výparníku mrazáku nebo v samotném mrazáku.Přístroj spustí chladničku, když teplota stoupne na -16 ° C ... -24 ° C - vše záleží na programu nastavení.

Pokud tedy existuje otázka, zda je možné v zimě umístit na balkon chladničku, jsou tyto modely docela vhodné, ale pouze v případě, že se region vyznačuje mírnými zimami.Současně by se mělo brát v úvahu delší období mezi cykly zapnutí a vypnutí jednotky, zvýšení zatížení kompresoru.Chladicí část se vypne, pouze když vnější teplota dosáhne +4 C.

Mraznička na balkónu však bude fungovat, ale ne každý a ne každý - technický pas zařízení pomůže zjistit přesnější informace o schopnostech zařízení.

A přesto, je možné v zimě postavit na balkon chladničku, na jakou teplotu bude jednotka fungovat, pokud ji není možné v místnosti nainstalovat?Na balkon a lodžii lze instalovat pouze spotřebiče FOLL NO FROST a jednotky se dvěma kompresory a mrazničky.

Co je třeba zvážit při umístění jednotky:

 1. Rozhodněte o účelu.Pokud jsou pro chlazení nápojů v letním vedru potřeba spotřebiče, vyberou se jednotky třídy ST, T bez mrazniček.Při skladování zmrazených potravin by měly být upřednostněny mrazničky.
 2. Pokud není třeba mrazák, měl by se vypnout při vnější teplotě +10 ° C.
 3. Chraňte zařízení před přímým slunečním zářením.To lze provést instalací žaluzií, záclon.
 4. Zvolte možnosti rozpočtuagregáty.Dnes výrobci nabízejí dobré levné spotřebiče s malým objemem mrazniček a chladniček, ale zvýšenou odolnost vůči nízkým teplotám.Toto je výhodnější varianta než prostorné chladničky s nízkým odporem.

Poznámka!Před výběrem chladničky pro lodžii by měl být prostor prosklen a izolován.Investice do uspořádání balkonu se vyplatí s dlouhou životností levné jednotky.

Jaký druh mrazáku lze umístit na balkon?

Při výběru jednotky pro instalaci v otevřeném prostoru je nutné vzít v úvahu konstrukci, rozměry a klimatickou třídu.

Zvažte, které mrazničky lze umístit na balkon:

 • Mrazicí truhly. Jedná se o konstrukce s horizontální orientací, malé velikosti.Zatížení je svislé, kryt lze sklopit nebo zasunout.Prostor uvnitř je rozdělen na buňky.
 • Mrazničky. Jedná se o výrobky, které svým vzhledem připomínají běžné ledničky, ale se zvýšenou odolností vůči nízkým vnějším teplotám a nepřítomností chladničky.Toto je v podstatě velký mrazicí box s předním plněním.Orientace zařízení je vertikální, rozsah velikostí je široký, což zjednodušuje výběr modelů pro balkóny různých velikostí.

Poznámka!Pro rodinu 3-5 osob, model s internímdo 300 l.

Při výběru mrazniček je třeba vzít v úvahu klimatickou třídu.Informace jsou zaznamenány v technickém pasu produktu a liší se takto:

 • normální N;
 • tropické T;
 • subtropický ST;
 • subnormální SN.

Pro provozování přístrojů s ukazatelem okolní teploty nad +32 ° C a pod +16 ° C postačují mrazničky třídy N. Ale modely tříd SN, ST odolávají ohřevu vzduchu na +38 ° C.v horkých oblastech jsou vhodné výrobky s klimatickou třídou T, které vydrží zvýšení venkovní teploty na +43 C.

Pravidla pro instalaci a připojení zařízení

Před uvedením mrazničky nebo chladničky nabalkon, je nutné posoudit pevnost základny konstrukce - všechny jednotky váží hodně, takže nukládat technicky složité zařízení nemohou být zchátralé balkony.

Doporučení pro instalaci a připojení:

 1. Je přísně zakázáno umisťovat zařízení blízko stěn.To povede k přehřátí produktů.Větrací mezera by měla být nejméně 50 mm na zadní ploše a nejméně 30–40 mm na bočních stěnách.
 2. Jednotka je umístěna na dokonale rovném a pevném povrchu.Proto je menší riziko negativního vystavení podlahové desce vibracím.
 3. Nemůžete připojit zařízení pro práci s prodlužovacími kabely, musíte balkon vybavit samostatnou, chráněnou a uzemněnou zásuvkou.

Malá zařízení se často používají jako zvláštní stůl, ale nikoliDoporučuje se, aby nedošlo ke zvýšení zatížení a selhání produktu.Ale s trochou dovedností a nedostatkem místa lze do skříní zabudovat malou mrazničku.Je důležité zajistit potřebnou vzdálenost mezi stěnami skříně a mrazničkou, odstranit větrání a sledovat teplotní režim.