Charakteristika a analogie stropních tašek Armstrong Baikal

0) Závěsné systémy Armstrong se skládají z nosného rámu a stropních tašek.Jako prvky rámu se používají profily ve tvaru T, závěsné systémy a rohy stěn.Role dokončovacího stropu hrají panely Armstrong.Desky jsou vyrobeny z různých materiálů, mohou mít několik typů hran.Existuje také několik druhů desek podle struktury povrchu, technických charakteristik a účelu.Nejoblíbenější mezi spotřebiteli je stropní deska Lily, Bajkal.Budeme uvažovat hlavní typy stropních tašek těchto zavěšovacích systémů a jejich vlastnosti.
Obsah

Výhody stropů Armstrong

Stropní deska Armstrong Baikal, jakož i další typy panelů tohoto výrobce, jsou součástí zavěšeného stropu, který se často montuje v kancelářských prostorách, ale v některých případech je instalován v chodbách a kancelářích soukromých domů.

Stropní panely Armstrong mají mnoho výhod:

 1. Stropy od tohoto výrobce lze používat i vmístnosti, které podléhají přísným požadavkům na požární bezpečnost a hygienu.
 2. Panely Baikal, Lily a další odrůdy jsou naskládány na rám, který je zavěšen v určité vzdálenosti od základního stropu.V tomto ohledu nadace nepotřebuje žádnou přípravu.Také díky instalaci na některévzdálenost od základny ve stropním prostoru může být položena inženýrské komunikace.
 3. Stropní deska Baikal, stejně jako všechny ostatní odrůdy, lze snadno demontovat, aby bylo možné nahradit nebo zajistit přístup do stropního prostoru.
 4. Cena stropní desky Bajkal začíná na $ 3 za kus.Pokud ji porovnáme s náklady na stropní tašky v Číně, pak to není o mnoho vyšší, ale pokud jde o kvalitu, krásu a trvanlivost, výrazně převyšuje čínské výrobky.
 5. Stropní panel Baikal a všechny ostatní vrstvy Armstrong nevyžadují zvláštní péči, což je zvláště důležité při instalaci v místnostech značné výšky.
 6. V prodeji je celá řada odrůd dlaždic Armstrong, mezi nimiž si můžete snadno vybrat modely požadované barvy, s reliéfním povrchem a povlaky pro zvláštní účely (odolné proti vlhkosti, akustické atd.).
 7. Visutý strop Armstrong Baikal má působivou životnost.V tomto případě povlak nevyžaduje pravidelnou aktualizaci povrchové úpravy, opravy nebo zvláštní údržby.
 8. Vzhled povlaku je hlavní výhodou stropních systémů Armstrong.

Jedinou nevýhodou minerálních desek Armstrong je jejich nízká odolnost proti vlhkosti.S netěsnostmi shora se panely rychle zafarbí a stanou se nepoužitelné.Problém však lze vyřešit rychlou výměnou poškozených desek.Kromě toho v místnosti s dobrou hydroizolací střechy a překrývajícími se netěsnostmi jsou velmi vzácné.

Odrůdy okrajů stropních desek

Nejprve se budeme zabývat hranami desek, protože v závislosti na použití panelů s určitou hranou se mění vzhled celého povlaku.Dá se říci, že se jedná o jeden z nejdůležitějších prvků systému.V závislosti na použité hraně může být hotový stropní povrch zcela hladký a rovnoměrný, mezi panely má úzké nebo široké švy.

K dispozici jsou následující typy hran stropních obkladů Armstrong:

 • Hrana prknaje standardní volbou.Panel má jasné rovné hrany bez výčnělků a drážek.Největší poptávka po deskách Bajkal a Lilia s hranou desky.Po položení na nosný rám je panel umístěn v rovině mírně nad profilem ve tvaru T, to znamená, že zcela leží na poličkách a nevyčnívá z nich.
 • Hrana Tegularnaznačuje, že panel má hranu ve tvaru písmene L, takže po položení na systém zavěšení je povrch desky umístěn těsně pod rovinou, do které je nainstalován nosný rám.Zub hrany desky ve tvaru písmene L má dostatečnou šířku a je vhodný pro pokládku na profily s policí o šířce 2,4 cm.
 • Hrana Microlookje svým vzhledem podobná tegulární konstrukci, ale její zub je mírně užší.Po pokládce jsou tyto desky také mírně pod rovinou, ve které je nosný systém nainstalován.Jsou určeny pro montáž na nosné profily se šířkou police.1,5 cm.

Všimněte si, že díky speciální hraně je tloušťka desek v posledních dvou odrůdách o něco větší, což ovlivňuje pevnost, trvanlivost a hlukové izolační vlastnosti povlaku.

Důležité!Desky s hranou desky poskytují hladký povrch a pomocí desek s hranami Tegular a Microlook vytvářejí povrch s viditelnými švy mezi prvky, jako jsou čokoládové tyčinky.

Panely kategorie „Economy“

Kolekce třídy Economy má nízkou cenu a je určena k instalaci do standardního nosného rámu.Provozní vlastnosti této odrůdy však nejsou tak vysoké jako u jiných tříd.Panely mají nízkou odolnost proti vlhkosti, proto nejsou vhodné pro instalaci v místnostech s vysokou vlhkostí.

Do kategorie Economy byly zahrnuty následující typy dlaždic Armstrong:

 1. Stropní deska Baikal- Jedná se o prvek bílé barvy, mající povrch s charakteristickými „červími dírkami“.Desky jsou k dispozici pouze s hranou desky.Jedná se o nejlevnější položky v celé kolekci, které jsou velmi žádané.Pokud jde o cenu a vlastnosti, stropní deska Lilia od společnosti Rockfon může s tímto panelem porovnat.
 2. Panely Oasis mají drsný vnější povrch.Jsou vyrobeny pouze v bílé barvě a mají hranu desky.
 3. Prvky Oasis plus mají na rozdíl od předchozí odrůdy perforovaný povrch.Takový povlak chrání místnost před vnějším hlukem.
 4. Stropy Tater jsoupovlak se zlepšenými zvukově izolačními vlastnostmi.Na povrchu je charakteristický vzor připomínající trhliny.Panel je k dispozici se dvěma druhy hran - Tegular a Board.
 5. Odrůda „Norma“ má také perforovaný povrch, který zajišťuje tlumení zvukových vln.Zvuková izolace místnosti je zajištěna tím, že zvuková vlna procházející otvory je v nich opakovaně lomována a tlumena.

Stropní desky Prima

Kolekce Prima je nejdražší.Ačkoli navenek to není příliš odlišné od ekonomické třídy.Hlavní rozdíl je v technických a provozních vlastnostech.

Charakteristické rozdíly mezi panely Prima:

 • velký výběr barev;
 • šest možností pro zdobení vnějšího povrchu;
 • zvýšená síla ve srovnání s ekonomickou třídou;
 • dobrý zvukově izolační výkon;
 • je k dispozici ve třech možnostech lemování;
 • zvýšila odolnost proti vlhkosti.

Důležité!Dlaždice Prima lze instalovat v místnostech s vysokou vlhkostí vzduchu, která dosahuje 95%.

Zvláštní odrůdy

Výrobce rovněž vyrábí povlaky určené k řešení určitých problémů.Patří sem panely se zlepšenými zvukově izolačními vlastnostmi, zvýšenou pevností a odolností proti vlhkosti.Například prvky Ultimase mohou pochlubit zlepšenou absorpcí zvuku a odolností proti vlhkosti.

Zavěšený strop Armstrong Ultima má následující vlastnosti:

 • Akustické panely, které smějí pracovatpři vysoké vlhkosti;
 • jsou hrany typu Mikroluk a Tegular;
 • materiálem desek je minerální vlákno;
 • tloušťka - 1,9 cm;
 • absorpce hluku - 0,7:
 • odolnost proti vlhkosti - až 95%;
 • odraz světla - 87%;
 • hmotnost - 5,2 kg /m²;
 • rozměry panelů jsou 60x120 cm a 60x60 cm.

Tato deska je určena k řešení problémů s designem a zvukotěsné místnosti.Existuje také další druh dlaždic Ultima s hranou VT-24.Všechny hrany prvku jsou vyztuženy a přední povrch je chráněn před mechanickým poškozením.Přední plocha je téměř hladká, na ní je vidět mírně výrazná struktura.Panel je zakončen tkaninou ze skleněných vláken.Otřete povrch vlhkou houbou.

Všechny modely patřící do zvláštní kategorie lze rozdělit do těchto odrůd:

 1. Akustické desky jsou určeny k instalaci v místnostech s vysokou hladinou hluku.Pohlcují hluk, chrání před vytvářením ozvěn a zabraňují průchodu zvukových vln mimo místnost.
 2. Hygienická kolekce se jmenuje Mylar a Bioguard.Jedná se o povlaky, které se používají v potravinářských podnicích, ve zdravotnických zařízeních.Materiál je spolehlivě chráněn před poškozením bakteriemi a houbami.
 3. Odolný vůči voděKategorie zahrnují sbírky se jmény Newton a Keramaguard.Jsou navrženy pro použití v místech s vysokou vlhkostí.
 4. Kategorie designu se může pochlubit vnějším působením, neobvyklým řešením v oblasti povrchového designu, ale také vysokou cenou.Pomocí těchto panelů vytvořte jedinečné a krásné stropní krytiny.

U široké škály panelů Armstrong si bude každý spotřebitel moci vybrat povlak, který splňuje určité provozní podmínky a splňuje estetické požadavky.Zároveň vám cenové rozpětí umožňuje vybrat levnou desku i drahé designové prvky, které se stanou skutečnou ozdobou stropu.